vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 03, 2016, 09:33 »
Μαζεύω ήδη υπογραφές για το δημόσιο λιθοβολισμό του e-spy, καθώς ψεύδεται ασύστολα:
α) Από τη μία μας λέει ότι πίνει γουίσκι με κοκακόλα και από την άλλη μας δείχνει μπουκάλι Τάλισκερ
β) Οποία φρίκη: το Τάλισκερ στο ίδιο ντουλάπι με το λικεράκι το Σάουθερν και το διαλυτικό χρώματος το φέιμους!!!

Να συλληφθεί ωσαύτως!!! Να υποχρεωθεί στην αποστράγγιση του Αλφειού με τρύπιο καλαμάκι! Να υποχρεωθεί σε καταναγκαστική εργασία, καπνίζοντας χέλια! Να υποχρεωθεί να τραγουδάει τρεις φορές τη μέρα δημοσίως, τις επιτυχίες της Άννα Γούλα!

ΥΓ1: Ωραίο ριβΓιού.
ΥΓ2: Οι παραπάνω προτάσεις αποτελούν προσωπικές μου απόψεις. Όσοι συμφωνούν το κάνουν με δική τους ευθύνη. Οι υπόλοιποι, ξέρω το IP σας...
ΥΓ3: Μπουσάρδο, πήγαινε αγόρι μου να παίξεις καμία κοντσίνα...

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 03, 2016, 11:03 »
e-spy αυτή η νέα μάστιγα  :respect:
Έκανα λάικ με σπρέι στον αέρα και θα κάνει και η σύζυγος αργότερα με τη λακ της
:sign_kiallo:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 03, 2016, 11:18 »
Έφτιαξα κι εγώ κοιλιακούς πρωί πρωι... Μπράβο ρε γείτονα. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 03, 2016, 11:53 »
Εκτός των απολαυστικών γραφομένων -που είναι και "into the point"- με τις συγκρίσεις μεγεθών λύγισα μιλάμε! :laugh1:

Ρε'συ κατάσκοπε όντως η 0.6 του κάθεται καλύτερα ε; Να μην πάρω λες την 1ohm ούτε για δοκιμή; Είχα την περιέργεια να τη δοκιμάσω, υποθέτω ότι θα του αυξάνει ακόμα περισσότερο και τη αυτονομία. Την "λειτουργεί" σωστά γενικότερα; Τι δεν σου άρεσε σε αυτήν βασικά; :)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 03, 2016, 12:13 »
Μάκη, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά πραγματικά το ΑΙΟ φτιάχτηκε για να είναι απολαυστικότερο έτσι ακριβώς όπως είναι.
Οι διαφορές μεταξύ κεφαλών είναι στην γεύση και στην αυτονομία. Σαφώς με υψηλότερες αντιστάσεις έχεις (λίγο) μεγαλύτερη αυτονομία. Από την άλλη, ενώ σε γενικές γραμμές ισχύει το αντίθετο, εδώ έχεις ελαφρώς λιγότερη γεύση με την 1Ω και ακόμα λιγότερη με την 1,5Ω (!!!). Αυτό είναι κάτι που μου συμβαίνει πρώτη φορά, γι αυτό και όπως είπα προτιμώ αντιστάσεις άνω του 1,2Ω (στους υπόλοιπους ατμοποιητές), για περισσότερη γεύση.

Φυσικά και να την δοκιμάσεις, τα γούστα ποικίλουν από τρόφιμο σε τρόφιμο του ψυχιατρείου μας, αλλά για μένα (και για πολλούς άλλους αν διαβάσεις το νήμα, αλλά και το νήμα του Cubis) η 0,6Ω είναι τόσο καλή που την έβαλα και στον Cubis αντί για την 1,5Ω και πήρα και εκεί καλύτερη γεύση...!

Ίσως να έχει μικροδιαφορές εσωτερικά, δε ξέρω, μιας και εξωτερικά οι κεφαλές είναι ολόιδιες. Όσο για την αυτονομία, ένα θα σου πω:
Με την 0,6Ω επάνω, έχω γεμίσει 3 φορές (περίπου 6ml) και ακόμα δεν έχει φτάσει ούτε στη μέση η μπαταρία. Αν δεν είναι αυτό απίστευτο δεν ξέρω τί είναι...

Edit & Update & τα μυαλά στα κάγκελα:
Με την ίδια αντίσταση έχω κάνει άλλα 4 ml (συνολικά 10ml περίπου), άναψα και το λεντάκι-ντισκομπάλα για να καταναλώνει περισσότερα ρεύματα
και μόλις τώρα (ναι, μετά από 10ml) άρχισε να αναβοσβήνει αργά η ντισκομπάλα, που σύμφωνα με το επίσημο manual του κατασκευαστή,
σημαίνει πως η χωρητικότητα της μπαταρίας μόλις έπεσε κάτω από το 60% του συνόλου της...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 01:38 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:37 »
Μια χαρά δουλεύει και η 1ohm, παιδιά.
Διαφορά στη γεύση σε σχέση με την 0,6ohm ΔΕΝ έχω παρατηρήσει εγώ προσωπικά. Απλά είναι λίγο πιο ήπια σε απόδοση.
Τίποτα άλλο...
Μανώλη, δώσε της μια ευκαιρία για δοκιμή, δεν χάνεις κάτι....

Αποσυνδεδεμένος Stagonas

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:43 »
e-spy, σε ικετεύω, βάλε για πρωθυπουργός!!!

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 04, 2016, 14:53 »
Ήμουν που ήμουν ψημένος να το αγοράσω ως modακι για διακριτικές εμφανίσεις, ήρθε και το εκπληκτικό ριβγιού του e-spy και έδεσε!
Απλά respect e-spy!  :respect: :respect: :respect: :respect:
Μια ερώτηση μόνο, έχει βρεί κανένας σε κάποιο κατάστημα τα χρώματα κόκκινο - άσπρο ή άσπρο - μαύρο γιατί όπου και να ψάχνω τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 05, 2016, 01:27 »
Στο Dr Antismoke βρήκα μόνο το μαύρο/γκρι (εκτός από μαύρο και ασημένιο) λογικά σύντομα θα φέρουν και τα άλλα καταστήματα και τα υπόλοιπα χρώματα.


Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 11:22 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:49 »
Εμφανίστηκαν σήμερα για όποιον ενδιαφέρετε στην ecig και τα λευκό - κόκκινο και άσπρο - μαύρο!

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 05, 2016, 21:44 »
Έχει παρατηρήσει κάποιος, το ΑΙΟ να έχει θεματάκι με high VG υγρά.??.Σε βάση 80vg/20pg είχα θεματάκια με την τροφοδοσία και είχα την αίσθηση ότι ζεσταινόταν πολύ γρήγορα. ...Το γύρισα σε 50/50 και λειτουργεί άψογα. 

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 06, 2016, 10:51 »
Με το που είδα λοιπόν εχθές ότι υπάρχει και το άσπρο - κόκκινο σαν χρώμα διαθέσιμο, έγινε αμέσως παραγγελία και σήμερα πρωί πρωί με το που άνοιξε το κατάστημα ήμουν εκεί για να το παραλάβω. Πρώτη εντύπωση με το άνοιγμα του κουτιού είναι Βαρουφάκης - ουάου! Είναι μικρό! Είναι μικρό και διακριτικό όσο πρέπει.

Βρέξιμο λοιπόν της αντίστασης με 5 σταγόνες, γέμισμα του τανκ μέχρι την χρωματιστή γραμμή με diy after-8 red ice, στην άκρη για 5 λεπτά (με το ζόρι  :) ) για να ποτίσει η αντίσταση και 2 - 3 τζούφιες για τον ίδιο λόγο. Δοκιμή και μένω με το στόμα ανοιχτό! Γεύση όπως ακριβώς την ξέρω για το συγκεκριμένο υγρό, ντουμάνι ικανοποιητικό και χτύπημα όπως ακριβώς το θέλω. Η ρύθμιση της τζούρας ακόμα και στο αεράτο της είναι σχετικά σφιχτή και ότι πρέπει για mouth to lung, εαν δε την κλείσεις σφίγγει κατά την γνώμη μου αρκετά πολύ κοντά σε κανονικό τσιγάρο. Θα έπρεπε όπως έχουν και πει και άλλοι η ρύθμιση του αέρα να έχει ένα στοπ και να μην το υπολογίζεις στο περίπου που θα το βάλεις.

Στα αρνητικά του που θεωρώ πραγματικά οτι είναι λίγα έως καθόλου εαν μέσα σε όλα βάλουμε και τον παράγοντα τιμή, είναι οτι και σε εμένα στην αρχή ζεστάθηκε πολύ το drip-tip και το πάνω καπάκι γενικά. Αλλά πολύ ζεστό. Θεωρώ οτι αυτό έγινε γιατι δεν είχε ποτίσει αρκετά η αντίσταση με υγρό με αποτέλεσμα να ανεβάζει θερμοκρασία. Όσο πέρναγε η ώρα και πότιζε καλύτερα με υγρό σταμάτησε και η υπερθέρμανση. Θεωρώ όπως είπε και ο GgM πριν οτι δουλεύει καλύτερα με 50/50 υγρά για καλύτερη τροφοδοσία και λιγότερη θερμοκρασία.

Αρνητικό επίσης θεωρώ και με προβληματίζει το πως θα γίνει ο καθαρισμός του με τον φόβο να μην βραχεί η μπει νερό είτε από την θύρα usb είτε από το κουμπί.

Αν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει να δοκιμάσει το ΗΤ; Φυσικά και ΝΑΙ και όχι μόνο. Έχει μια απλότητα που θεωρώ οτι εντυπωσιάζει ακόμα και κάποιον που δουλεύει μόνο με επισκευάσιμους και έμπειρο χρήστη. Είναι πάρα πολλές οι φορές που λόγο δουλειάς δεν έχω προλάβει να στήσω αντίσταση, να αλλάξω βαμβάκι και θέλω να μπορώ να κάνω την δουλειά μου, να μπορώ να πάρω την ημερήσια "δόση" μου σε νικοτίνη :). Νομίζω οτι αυτό μπορεί να μου το προσφέρει άνετα.

Αν θα το ξανααγόραζα; Με τα χίλια και περισσότερο για να το πάρω στα άλλα χρώματα.  ;D
Συγνώμη για το "σεντόνι" αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Και μερικές φωτογραφίες (όχι τόσο καλλιτεχνικές όσο του e-spy, άλλωστε μια είναι η μάνα των ριβγιους!...εγώ απλά ένα πιτσικόκο ριβγιού προσπάθησα να κάνω!)


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:06 »
Αντε, να πω άλλη μια ... μάνα: " επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως" Θα επαναλάβω δηλαδή ότι ΔΕΝ υπάρχει άχρηστη ή κακή παρουσίαση, όλες προσφέρουν κάτι και είναι καλοδεχούμενες. 

10 παρουσιάσεις να έχουμε για κάθε προιόν, τότε θα έχουμε 10 απόψεις χρηστών του. Ακόμη και μη ολοκληρωμένες να είναι, σίγουρα προσφέρουν περισσότερο από μια και μοναδική σούπερ ντούπερ κειμενοφωτοβιντεοπαρουσίαση με όργανα και μετρήσεις, που στην τελική προσφέρει μόνο μια άποψη.

Επί του θέματος, το άσπρο κόκκινο είναι πολύ ωραίο και βλέπω από τα σχόλια σας ότι ένας νέος ατιστής μπορεί να πάρει 2 για να ξεκινήσει το άτμισμα χωρίς το φόβο μήπως ξεμείνει από μπαταρία ή ατμοποιητή. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:24 »
εγώ απλά ένα πιτσικόκο ριβγιού προσπάθησα να κάνω!)

Το πιτσικόκο σου είναι άψογο και καλύτερο από πολλά άλλα (όχι δικά μου βέβαια :laugh1: ) 

Το ΑΙΟ με εντυπωσιάζει κάθε μέρα όλο και πιο πολύ.
Έχω καμιά δεκαριά ατμο και άλλα τόσα μοντάκια, οπότε όταν μου ήρθε αυτό από μια κλήρωση που κέρδισα
σκέφτηκα ότι μάλλον θα το χάριζα σε κάποιον νέο στο άθλημα να κάνει τη δουλειά του μέχρι να πάρει κάτι καλύτερο.
ΑΚΥΡΟ!  :faint:
Όχι μόνο θα το κρατήσω, αλλά θα πάρω και κανα δυο ακόμα! Όσο απίστευτο κι αν φαίνεται
μέσα σε λίγες μόνο ημέρες έχει σταματήσει να είναι εναλλακτική λύση backup και έχει γίνει επιλογή!
Όχι για όλες τις ώρες βέβαια, αλλά ευχαρίστως βγαίνω εκτός σπιτιού για μεγάλο διάστημα χωρίς κανένα άλλο μαζί μου (!!!)

Με τέτοια αυτονομία στην μπαταρία, με τέτοια κεφαλή, με τέτοιο μέγεθος, με τόση διακριτικότητα, τόση απόδοση και σε αυτήν την τιμή
είναι μακράν το best value for money της χρονιάς για μένα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:37 »

Επί του θέματος, το άσπρο κόκκινο είναι πολύ ωραίο και βλέπω από τα σχόλια σας ότι ένας νέος ατιστής μπορεί να πάρει 2 για να ξεκινήσει το άτμισμα χωρίς το φόβο μήπως ξεμείνει από μπαταρία ή ατμοποιητή.

Θεωρώ και εγώ οτι με 2 eGo AIO και ένα μπουκαλάκι υγρό μαζί του, θα είναι παραπάνω από καλυμμένος και αυτό θα προτείνω σε φίλους που θέλουν ξεκινήσουν  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix