vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 2 χρήστες
babis1993, stsoulos

Twitter

Σε ποιο κομμάτι του η.τ εστιάζεται περισσότερο η τυχόν επιφύλαξη σας

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Η απαντηση λοιπον,τα υλικα απο τα οποια φτιαχνονται οι κλωνοι!!! Προσοχη και τον σταυρο μας...

Αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα/τσουβαλιάσματα πολύ μου αρέσουν. Οι άλλοι να κάνουν 400 έρευνες για να μας πείσουν, εμείς χωρίς να ψάξουμε τίποτα, αφορίζουμε. Καλά τα πάμε.

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Στον συγκεκριμενο ατμοποιητη η αισθηση που ειχα-εχω ειναι οτι με το που κανω 3-4ml αλλαζει εντελως η συμπεριφορα του.
Αλλη γευση,αλλα αυτο μπορει να οφειλεται σε 1002 αυθαιρετους λογους που φανταζομαι ολοι θα εχουν καποια λογικη εξηγηση σε καποια απο τις 400 προαναφερθεισες ερευνες, αλλα αυτο που με ανησυχησε ιδιαιτερα ηταν η αισθηση στους πνευμονες.
Μετα απο τα πρωτα ml καθε τζουρα ηταν-ειναι ενα, ελαφρυ μεν αλλα σιγουρα αισθητο, καψιμο στους πνευμονες.Οχι καμενο απο βαμβακια ή hot spots,εισπνοη και καψιμο στους πνευμονες.
Αλλοι ατμοποιητες με ιδιες παραμετρους (watt-συρμα-στησιμο-βαμβακι-βαση αρωμα),καμια ενοχληση.
Με τους επισκευασιμους ειμαι απο το 2014 και τετοιο πραγμα δεν συναντησα σε κανεναν.
I.P.

Υ.Γ. Αυτα τα ολιγα ετσι για να αφορισω-τσουβαλιασω με την ψυχη μου...  Εγω εστιαζω την επιφυλαξη μου στα υλικα και ας χαρακτηριζομαι οπως γουσταρει ο καθενας!!!

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
ανησυχώ αν θα έχω χρήματα να αγοράζω υγρά στις ποσότητες που ατμίζουμε οικογενειακώς...
Αυτό που λες, δεν παίζει να γίνει ούτε στον αιώνα τον άπαντα. Σε ποιές θερμοκρασίες, με πόσους ατμοποιητές από τους χιλιάδες που υπάρχουν, με πόσες έτοιμες αντιστάσεις, με πόσες diy αντιστάσεις και με πόσα είδη και διατομές συρμάτων να γίνουν οι δοκιμές;
Η γενικότερη μεθοδολογία ελέγχου είναι στα πόσα W ή στους πόσους C διασπάται πχ η γλυκερίνη και τα αρώματα σε επιβλαβή παράγωγα, και αυτό το όριο είναι ήδη γνωστό.
Επίσης το λίγα W είναι πάρα πολύ σχετικό. Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχουν λίγα ή πολλά W, υπάρχει το "σωστό" εύρος W για τα Ω και την διατομή σύρματος της αντίστασης.
Απλή γεύση είναι και μια σκέτη custard. Όλων των εταιρειών οι V1 custards έχουν διακετύλιο...




Προφανως εαν εχεις συρμα με αντισταση 0.0.. μπορεις να το μπουμπουνισεις στα απειρα watt, βλεπω βγαινουν mods και με 200  watt και που θα τα φτασουν ακομα.
Για τις γευσεις, εβλεπα ενα βιντεακι στο εργοστασιο παρασκευης της flavorart, οπου ελεγαν οι ιθυνοντες οτι η καθε γευση απο μονη της (πχ ροδακινο) φτιαχνεται απο τοσα χημικα συστατικα.  Οποτε οσο πιο απλα παει κανεις, τοσα λιγοτερα χημικα εξαερωνονται στο αεροζολ που εισπνεει.

 Ολα οσα γραφω για τον τροπο που εγω προσωπικα περπαταω στο ατμισμα (απλες γευσεις, χαμηλα βατ,ατμοποιητες επωνυμων εταιρειων που ξερουμε τα υλικα τους) δεν τα λεω μονο εγω, τα λεει και ο Δρ Φαρσαλινος σε διαφορες συνεντευξεις του, μαζι με πολλα αλλα.(οπως το να μην γινεται  dry burn στα συρματα γιατι δεν ξερουμε ακομα, δεν εχει γινει καποια μελετη, για το τι επιφερει αυτο στην χημικη τους συσταση και κατα ποσο επηρεαζει το εισπνεομενο αεροζολ).

Η αποψη μου ειναι οτι δεν αρκει να απομονωνουμε απο τις ερευνες μονο αυτα που μας "συμφερουν" ως ατμιστες, αλλα να ακουμε και αυτα που λενε οι ιδιοι οι ερευνητες, οπως το οτι "μεχρι να μαθουμε και αλλα, καλο ειναι να εχουμε minimum εκθεση σε καποια θεματα.῾
 Φυσικα αποψεις ειναι αυτες, ο καθενας οπως θελει ατμιζει και οτι θελει κανει, σε καθε περιπτωση καλυτερα απο το κ.τ. ειναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias