vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2100 στις: Απριλίου 27, 2016, 21:46 »
συμφωνω με τον πρωλαλισαντα.παρε εναν καιφουν που δουλευει και χωρις βαμβακι (ευκολο σεταρισμα κ 0 διαρροες οτι κ να του κανεις)και μολις μαθεις καλα σαυτον εγω σου πρωτεινω εβιβα κλαουντ η φαινομενον.ολοι τους εξεραιτικοι 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2101 στις: Απριλίου 27, 2016, 22:40 »
Ποιος είναι ο καυφουν που δεν είναι πολύ ψηλός; Έχω χαθεί με τα μοντέλα του. Είναι ένας που η βάση του δεν είναι πολύ υψηλή;

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2102 στις: Απριλίου 27, 2016, 23:43 »
συμφωνω με τον πρωλαλισαντα.παρε εναν καιφουν που δουλευει και χωρις βαμβακι (ευκολο σεταρισμα κ 0 διαρροες οτι κ να του κανεις)και μολις μαθεις καλα σαυτον εγω σου πρωτεινω εβιβα κλαουντ η φαινομενον.ολοι τους εξεραιτικοι
Απλά, επειδή ατμίζω γύρω στα 8-10 ml ημερησίως, ο Cloud μου φαίνεται πιο εύκολος στην επανατροφοδότησή του (απο πάνω) σε σχέση με τον cayfun που πρέπει να τον βγάλεις απο το μοντ και να ξεβιδώνεις και τη βίδα στη βάση του.
Σε ευχαριστώ για την πρότασή σου.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2103 στις: Απριλίου 27, 2016, 23:51 »
καλησπέρα σε όλους!
θα ήθελα να αγοράσω καινούριο επισκευάσιμο. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ subtank mini με vtc mini και θα ήθελα μια αναβάθμιση σε γεύση.
Καλό θα ήταν να είναι μικρός και να μπορείς να κυκλοφορείς έξω χωρίς τα τρελά ντουμάνια όπως του subtank. 
Δεν είμαι σίγουρος αν θέλω πολύ σφιχτή τζούρα καθώς οι μικρότερες τρύπες του subtank δεν μου αποδίδουν καθόλου καλα (συνέχεια βήχω όταν τις δοκιμάζω και νιώθω οτι με πνίγουν,πράγμα όμως που δεν συμβαίνει όταν πχ άτμιζα με kanger pro mini 3 η aspire clearomizer bdc ). Ξέρω παράλογο μιας και συνέχεια ακούμε οτι ο subtank ακόμα και στις μικρές τρύπες δεν δίνει ιδιαίτερα σφιχτή τζούρα. Ίσως κάτι πάει λάθος στον δικό μου.
Πρώτο μου μέλημα λοιπόν είναι η καλύτερη γεύση και ύστερα το μέγεθος. Απο υγρά κάνω διάφορα, εκτός απο καπνικά προς το παρόν.
Επιπρόσθετα δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά οπότε μάλλον για κλώνο απο fasttech θα κοιτάξω ,προτιμώ να δώσω 50Ε και να πάρω δύο ατμοποιητές παρά έναν.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2104 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:14 »
διαβαζω σημερα το νημα για expromizer και σκεφτομαι σοβαρα να τον παραγγειλω αλλα σκεφτομαι μηπως εχω θεμα με το μοντ μου.. απ οτι ειδα ειναι γαιδουρι.. αντεχει το istick 30 το βαρος του ή θα αρχισω να εχω τιποτα προβληματα με τους πολους?

Τωρα βρηκα και στο μπιχλιμπιδι τον Kayfun Lite plus εδω:
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=128_93&product_id=551

Ειναι αυθεντικος αυτος? και σε σχεση με τον expro τι λεει?
Συγνωμη σας τρελανα λιγο αλλα εχω ψιλοχαθει με τοσους ατμοποιητες...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2016, 00:28 από AmeenNomad »

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2105 στις: Απριλίου 28, 2016, 01:04 »
Το γράφει στο site, είναι κλώνος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2106 στις: Απριλίου 28, 2016, 11:05 »
καλησπέρα σε όλους!
θα ήθελα να αγοράσω καινούριο επισκευάσιμο. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ subtank mini με vtc mini και θα ήθελα μια αναβάθμιση σε γεύση.
Καλό θα ήταν να είναι μικρός και να μπορείς να κυκλοφορείς έξω χωρίς τα τρελά ντουμάνια όπως του subtank.
Δεν είμαι σίγουρος αν θέλω πολύ σφιχτή τζούρα καθώς οι μικρότερες τρύπες του subtank δεν μου αποδίδουν καθόλου καλα (συνέχεια βήχω όταν τις δοκιμάζω και νιώθω οτι με πνίγουν,πράγμα όμως που δεν συμβαίνει όταν πχ άτμιζα με kanger pro mini 3 η aspire clearomizer bdc ). Ξέρω παράλογο μιας και συνέχεια ακούμε οτι ο subtank ακόμα και στις μικρές τρύπες δεν δίνει ιδιαίτερα σφιχτή τζούρα. Ίσως κάτι πάει λάθος στον δικό μου.
Πρώτο μου μέλημα λοιπόν είναι η καλύτερη γεύση και ύστερα το μέγεθος. Απο υγρά κάνω διάφορα, εκτός απο καπνικά προς το παρόν.
Επιπρόσθετα δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά οπότε μάλλον για κλώνο απο fasttech θα κοιτάξω ,προτιμώ να δώσω 50Ε και να πάρω δύο ατμοποιητές παρά έναν.

Με $50, $49,99 για την ακρίβεια, και όχι με €50,00, τρεις παίρνεις από FT που ικανοποιούν τα κριτήρια που θέτεις: κλώνους Eviva, Phenomenon Lite και Calix. Αν δεν βγάλουν πρόβλημα, καβατζώθηκες!

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2107 στις: Απριλίου 28, 2016, 12:48 »
Κοίτα και για τον Corolla rta αν δεν σε πειράζει που έχει μόνο 2,5ml χωρητικότητα.Πολύ εύκολος στο στήσιμο πολύ καλή γεύση.Εγώ τον πήρα στα 30€

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2108 στις: Απριλίου 28, 2016, 12:52 »
καλημερα σε ολους 
εν οψιν των γιορτων λεω να κανω ενα δωρο στο εαυτο μου: τον πρωτο μου επισκευασιμο κλονο
ατμιζω με αντιστασεις ανω των 1.5Ω ψαχνω δηλαδη ατμοποιητη για τσιγαρισια τζουρα (οσο πιο κοντα σε τριτον μινι)
θελω κατι που ναναι ευκολο στο στησιμο με μονη αντισταση χωρις διαρροες κατασκευη απο ατσαλι και γυαλι (top filling αν χωραει κατω απο 3μλ) καθως και καλη γευση
αυτους που ειδα και με επεισαν ειναι οι taifun GT-2, Erlkonigin ek v2, kayfun mini v3, cloud one
αν εχετε α προτεινετε κατι ειτε απο αυτους που προανεφερα ειτε κατι που δεν εχω δει ειμαι ανοιχτος σε προτασεις
ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2109 στις: Απριλίου 28, 2016, 13:20 »
 :hmmm: KFm V3  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2110 στις: Απριλίου 28, 2016, 15:33 »
Απλά, επειδή ατμίζω γύρω στα 8-10 ml ημερησίως, ο Cloud μου φαίνεται πιο εύκολος στην επανατροφοδότησή του (απο πάνω) σε σχέση με τον cayfun που πρέπει να τον βγάλεις απο το μοντ και να ξεβιδώνεις και τη βίδα στη βάση του.
Σε ευχαριστώ για την πρότασή σου.
Moνο ο lite+ γεμίζει έτσι,ο v3 mini και ο v4 γεμίζουν από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2111 στις: Απριλίου 30, 2016, 08:36 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Χρησιμοποιώ εδώ και 10 ημέρες τον kayfun v3 mini απο fasttech, (πρώτη απόπειρα σε επισκευάσιμο) και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος. Θέλω να πάρω και άλλον έναν και σκεφτόμουν τηλέμαχο ή cloudOne. Συνήθως κάνω καπνικά αρώματα (nutaco-nocciola) με μόνη εξαίρεση το chopin από Ε.France.
Mπορείτε να με συμβουλέψετε σε θέμα αντίστοιχης ευκολίας ποιον από τους 2? Αν κάποιος έχει και τον V3 mini, η τζούρα του είναι ακριβώς όπως την θέλω, ούτε πολύ σφιχτή ούτε αεράτη με αντιστάσεις από 1 έως 1,3 ohm, οπότε δεν ξέρω αν θα χαλαστώ με κάποιον από τους 2 παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2112 στις: Απριλίου 30, 2016, 09:54 »
Καλημερα  TNT και καλό Πάσχα!!
Προσωπικά πάρε και τους δύο δεν θα χάσεις ,ο καθένας βέβαια δίνει το κατι διαφορετικό απο τον αλλον !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2113 στις: Απριλίου 30, 2016, 10:41 »
Λες ε? Θα το πάω έτσι τότε να έχουμε να ασχολούμαστε... ;D
Καλή Ανάσταση

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2114 στις: Απριλίου 30, 2016, 10:44 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Χρησιμοποιώ εδώ και 10 ημέρες τον kayfun v3 mini απο fasttech, (πρώτη απόπειρα σε επισκευάσιμο) και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος. Θέλω να πάρω και άλλον έναν και σκεφτόμουν τηλέμαχο ή cloudOne. Συνήθως κάνω καπνικά αρώματα (nutaco-nocciola) με μόνη εξαίρεση το chopin από Ε.France.
Mπορείτε να με συμβουλέψετε σε θέμα αντίστοιχης ευκολίας ποιον από τους 2? Αν κάποιος έχει και τον V3 mini, η τζούρα του είναι ακριβώς όπως την θέλω, ούτε πολύ σφιχτή ούτε αεράτη με αντιστάσεις από 1 έως 1,3 ohm, οπότε δεν ξέρω αν θα χαλαστώ με κάποιον από τους 2 παραπάνω...
Ο Τηλέμαχος είναι πιο κοντά στον Kayfun Mini V3.
Ο Cloud One είναι λιγότερο αεράτος (επίσης πιο εύκολος στο στήσιμο).
Και 'γω προτείνω να χτυπήσεις και τους 2 (αύριο με το κουπόνι) και να κρίνεις μόνος σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237871 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12