vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 3 χρήστες
FaniFox, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2070 στις: Απριλίου 25, 2016, 22:35 »
κατεβασε νικοτινη οπως λενε και τα παιδια και αν δεν σε ενοχλει ο παραπανω ατμος αυξησε λιγο την vg σου

Αποσυνδεδεμένος dadmcleader

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2071 στις: Απριλίου 25, 2016, 22:43 »
Ευχαριστω και τους 3 σας.Θα μπορουσατε περα απο το θεμα του kayfun να μου προτεινετε καποιον ατμο για πνευμονικες ο οποιος θα μπορουσε να αντικαταστισει τον subtank και να εχει καλυτερη γευση ?
Γενικα πιστευω οτι προτημω την πιο αερατη τζσουρα του subtank .
Ακομα ενα θεμα που δεν εχω καταφερει να λυσω με τον subtank ειναι το spitback το οποιο βεβαια δεν συμβαινει παντα αλλα θα αν αγοραζα νεο ατμο θα ηθελα να μην εχει και αυτος το ιδιο θεμα 

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2072 στις: Απριλίου 25, 2016, 23:08 »
Καλησπερα μετα απο αρκετο διαστημα με τον απολλο και το ντριπαρισμα ψαχνω να παρω εναν  επισκευασιμο τανκατο. Θελω να εχει ευκολο σεταρισμα χωρις διαρροες. Πολυ καλη γευση σε φρουτενια αρωματα. Δεν κανω καπνικα. Προσβαση στο ντεκ χωρις να αδειαζεις υγρα. Και τελος να ειναι αθορυβος να μην ακουγεται η εισαγωγη αερα . Επειδη ειμαι επαρχια και δεν μπορω να δοκιμασω ποιον μου προτεινετε? Τιμη μεχρι 150ε.
Υ.γ Δοκιμασα απο φιλο kayfun mini v3 αλλα δεν με αρεσε ο ηχος που κανει οταν εισερχεται ο αερας ειναι λιγο θορυβωδες ατμοποιητης.
Υ.γ 2 Δεν με ενδιαφερουν οι genesis ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2073 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:07 »
vasbillaros

Έχω ακριβώς τις ίδιες απαιτήσεις με σένα. Καλή απόδοση σε φρουτένια (και γλυκά)
εύκολο -σχετικά σετάρισμα-, τσιγαρίσια τζούρα και όσο λιγότερος θόρυβος γίνεται.

Από γνωστούς έχω δοκιμάσει και έχω απορρίψει: Tilemahos, Calix V1/V2, Taifun, Hurricane,
Ubertoot, Erlkonigin, Kayfun V4 & V3 Mini & Lite (λόγω μη πρόσβασης σε deck) κ.α.

Από γνωστούς δεν έχω δοκιμάσει αλλά έχω απορρίψει λόγω φιλοσοφίας: Le Magister,
Le Zephyr, Eviva (καλά, αυτός δεν έχει έτσι κι αλλιώς πρόσβαση στο deck) Alpha καθώς
και ό,τι έχει deck για διπλή αντίσταση.

Από γνωστούς θα ήθελα να δοκιμάσω αλλά δεν είχα την ευκαιρία: Squape RS, Gem 2

Standar μου διαφεύγουν κάποιοι.

Αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ kayfun lite με nano tank κλώνο, τον οποίο έχω σταματήσει
να προτείνω γιατί με κούρασε -και μένα- ο ζεστός ατμός του. Με πολύ αυστηρά κριτήρια,
από επίπεδα ΜΗ-θορύβου του βάζω 8.5-9/10. Phenomenon κλώνο που σπέρνει, 8-8.5/10 θόρυβος
και Cloud One που είναι πολύ καλός με TOP τσιγαρίσια τζούρια αλλά δεν έχω προλάβει να
ασχοληθώ μαζί του για γεύση, κουσούρια κτλ, 8.5/10. Έχω και τον Expromizer V2.1, από τότε
που του φόρεσα τη τελευταία έκδοση του airflow control ring, στις μικρότερες τρύπες αγγίζει
9.5/10 και στις μεγαλύτερες 8-9/10 ΑΛΛΑ έχω αρκετές φορές ενοχλητικό low-pitched ήχο
που δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ να κάνει troubleshooting αν φταίει το στήσιμο ή το airflow
ring (αν και για το ring το κόβω) και αν δεν ληθεί έχει φύγει για πούλημα, πραγματικά κρίμα
γιατί είναι ό,τι πιο "αθόρυβο" έχω ατμίσει. (οι βαθμολογίες μη-θορύβου είναι κάπως βιαστικά
δοσμένες, αλλά συνεχίζουν να είναι αυστηρές, άλλοι θα τους βάζαν όλους 9.5-10/10)

Επειδή είσαι από επαρχία όπως εγώ (αλλά χειρότερη φάση γιατί είσαι από νησί), σου προτείνω
να -βρεις ένα τρόπο- χτυπήσεις από FastTech κλώνο Phenomenon + κλώνο Cloud One ώστε
να κρίνεις ο ίδιος χωρίς να ξοδέψεις μια περιουσία (πρωτομαγιά παίζει κουπόνι με καλή έκπτωση).

*Με ασόβαρους επισκευάσιμους ατμοποιητές του εμπορίου δεν ασχολούμε πλέον. (πχ Triton/Cubis)




dadmcleader

Σου προτείνω να μην πάρεις τίποτα προς το παρών μέχρι να εξοικιωθείς καλύτερα με τον υπάρχον
εξοπλισμό σου. Δες video, διάβασε post, ρίξε νικοτίνη, πάρε βάσεις και αραίωσε τα υγρά σου. Αυτή
τη στιγμή μου δίνεις την εντύπωση πως δεν ξέρεις τι θες (συνήθες φαινόμενο, και 'γω το πέρασα).
Έχεις θέμα με το χτύπημα και θες να πας να πας σε άλλο ατμοποιητή για πνευμονικές ενώ γράφεις
πως τον Subtank Mini τον παίζεις στα 14-16W για πνευμονικές. Πολύ περιληπτικά ο Subtank Mini
για πνευμονικές χωρίς μεγάλες απαιτήσεις (πχ μέχρι 20-25W) είναι μια χαρά και από γεύση σε πολύ
καλά επίπεδα. Ο kayfun V4 από την άλλη, για αεράτες τσιγαρίσιες (ή restricted lung hits, όπως θες
πάρτο) είναι all-time classic μοντέλο. Άμα θες να πας σε τσιγαρίσιες τότε Kayfun Lite Plus ή κάποιον
από αυτούς που προτείνω παραπάνω. Αν΄συνεχίζεις να θες καλύτερο σε πνευμονικές, υπάρχουν άπειρες
επιλογές μιας και τέτοιοι βγαίνουν "κάθε μέρα", αλλά να ξες πως θα πρέπει να ανεβείς ΠΟΛΥ στα watt σε
σχέση με Subtank.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2016, 00:35 από FML »

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2074 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:13 »
ok σε ευχαριστω πολυ κατατοπιστικος αν και τους φοβαμαι τους κλωμνους για διαρροες υα προσπαυησω αν βρω κανενα μεταχειρισμενο κλωνο απο το forum. Για τσιγαρισια τζουρα phenomenon zest ή lite?

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2075 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:19 »
Οι κλώνοι των συγκεκριμένων (τουλάχιστον του Phenomenon)
δεν έχουν παραπάνω διαρροές από τους αυθεντικούς (αν με πιάνεις).
Για την ερώτηση δε μπορώ να απαντήσω γιατί ο κλώνος υπάρχει
μόνο σε μία έκδοση. Δεν είναι super σφιχτός, αλλά με καμία αεράτος.
(σε σύγκριση με τους αεράτους. Σε σύγκριση με Cloud Clone, είναι...)

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2076 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:20 »
ναι καταλαβα τι λες. οντως μονο ο lite υπαρχει. Να σαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2077 στις: Απριλίου 26, 2016, 03:41 »
επειδη με τρωει η τσεπη εχετε να προτεινετε καποιον επισκευασιμο με τσιγαρισια τζουρα ,στυλ phenomenon lite ??
αυτη τη στιγμη εχω κολλησει με phenomenon και cloud one !!
στησιμο με μονη αντισταση εννοειται !!!!

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2078 στις: Απριλίου 26, 2016, 07:44 »
eviva,lite plus?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2079 στις: Απριλίου 26, 2016, 08:43 »
Εγώ πάντως θα περίμενα και τον wotofo sherpent mini.
Από τις κριτικές φαίνεται φοβερός αλλά δεν τα πάει καλά με τα μικρά σύρματα (<0,28mm).

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2080 στις: Απριλίου 26, 2016, 09:19 »
επειδη με τρωει η τσεπη εχετε να προτεινετε καποιον επισκευασιμο με τσιγαρισια τζουρα ,στυλ phenomenon lite ??
αυτη τη στιγμη εχω κολλησει με phenomenon και cloud one !!
στησιμο με μονη αντισταση εννοειται !!!!
Αν η τσέπη σε τρώει πολύ, eviva-τηλέμαχος. Αν τώρα σε τρώει λιγότερο, expromizer  :))

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2081 στις: Απριλίου 26, 2016, 15:17 »
επειδη με τρωει η τσεπη εχετε να προτεινετε καποιον επισκευασιμο με τσιγαρισια τζουρα ,στυλ phenomenon lite ??
αυτη τη στιγμη εχω κολλησει με phenomenon και cloud one !!
στησιμο με μονη αντισταση εννοειται !!!!

αμα σε τρωωει και εχεις φενομενον κ κλαουντ παρε εβιβα και εκλεισες απο ατμο για πολυυυ καιρο

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2082 στις: Απριλίου 26, 2016, 20:31 »
Καλησπερα! Ατμιζω με cubis εδω και 1,5 μηνα περιπου και θελω να παρω και εναν επισκευασιμο. Δεν εχω ασχοληθει ξανα με το αντικειμενο. Εχω καταληξει σε Kanger Subtank 2 και σε Delta II. Ποιον να προτιμησω? Επισης στο site της e-cig βρηκα και τον Magoo SS Ithaka που μου αρεσε εξωτερικα. Τι λεει αυτος?

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2083 στις: Απριλίου 26, 2016, 23:46 »
Και εγώ με τη σειρά μου έμεινα με cubis
Από επισκευασιμους είχα τον subtank mini και τώρα ψάχνω κάτι άλλο.
Κοίταζα avocado,goblin mini και phenomenon κλώνο βέβαια.
Τι λέτε; Με ενδιαφέρει να είναι μικρουλης

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2084 στις: Απριλίου 26, 2016, 23:54 »
Απο τον Subtank mini δεν εμεινες ευχαριστημενος φιλε? Επισης να ρωτησω κατι? Ο subtank υποτιθεται οτι ειναι αερατος... με μεγαλυτερη αντισταση δεν γινεται πιο σφιχτος?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12