vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 1 χρήστης
th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2025 στις: Απριλίου 11, 2016, 14:09 »
προς τον calix και εγω τεινω περισσοτερο,εχω κοψει τα καπνικα εδω και καιρο και κυριως παιζω φρουτα και μπισκοτοβανιλιες.
το θεμα ειναι αν η φωλια δινει το κατι παραπανω σε σχεση με τον ανταγωνισμο,μιας και δεν εχω δοκιμασει apollo .
επισης αν εχεις δοκιμασει και pico θα ηθελα την γνωμη σου.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2026 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:06 »
Τελικά, ίσως σε τέτοιους  high end ατμοποιητές η τελική επιλογή να γίνεται με γνώμονα άλλα εκτός της επίδοσης. Αυτό, με το σκεπτικό ότι όλοι είναι κορυφαίοι. Στην καθημερινότητα μαζί τους όμως, αυτό που θα μας κάνει να τους λατρέψουμε ή να τους πετάξουμε σε κάποιο συρτάρι μπορεί να είναι η πρακτικότητά τους, η αισθητική τους, η ευκολία τους, το μέγεθός τους, τα αξεσουάρ τους, το after sales. Φυσικά, μεγάλο ρόλο παίζει και η τιμή κι εδώ από εμένα παίρνει ένα μεγάλο Χ ο hurricane. 

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2027 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:18 »
vag21 δεν τον έχω δοκιμάσει τον pico.
Πάντως έχω ψιλοκαταλήξει ότι για όλα μπορείς να μάθεις από γνώμες άλλων για τους ατμοποιητές εκτός από το αν έχουν 'καλή γεύση' γιατί είναι πολύ προσωπική υπόθεση, κάτι σαν τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος firsttramdriver

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2028 στις: Απριλίου 15, 2016, 11:07 »
καλημερα παιδες...απο οτι εχω ακουσει οι rda ειναι οι καλυτεροι σε γευση....ψαχνω ενα rda με tank, rdta αν τα λεω σωστα....ποιον μου προτεινετε ? ειναι καλυτερα να υποστηριζει και μονη και διπλη αντισταση ? το velocity deck ειναι η καλυτερη επιλογη ?   ακουω πολλα για griffin, aromamizer, gemini, crius, billow v2, bellus ( διαρροες λενε...) ....... καλυτερα να εχει μεγαλο χωρο για στησιμο ωστε να υποστηριζει και πιο χοντρα συρματα ?.......σορρυ πολλα ειπα....ευχαριστω εκ των προτερων....τωρα εχω subtank mini....το μοντακι μου ειναι το ipv4s, αλλα μαλλον θα παρω κατι καλυτερο....

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2029 στις: Απριλίου 15, 2016, 11:13 »
με δυνατοτητα για μονη και διπλη αντισταση απο αυτους που ανεφερες ειναι μονο ο bellus...............υπαρχει και ο avocado

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2030 στις: Απριλίου 15, 2016, 11:37 »
καλημερα παιδες...απο οτι εχω ακουσει οι rda ειναι οι καλυτεροι σε γευση....ψαχνω ενα rda με tank, rdta αν τα λεω σωστα....ποιον μου προτεινετε ? ειναι καλυτερα να υποστηριζει και μονη και διπλη αντισταση ? το velocity deck ειναι η καλυτερη επιλογη ?   ακουω πολλα για griffin, aromamizer, gemini, crius, billow v2, bellus ( διαρροες λενε...) ....... καλυτερα να εχει μεγαλο χωρο για στησιμο ωστε να υποστηριζει και πιο χοντρα συρματα ?.......σορρυ πολλα ειπα....ευχαριστω εκ των προτερων....τωρα εχω subtank mini....το μοντακι μου ειναι το ipv4s, αλλα μαλλον θα παρω κατι καλυτερο....

Aromamizer Supreme(να ξερεις ειναι 25χιλιοστα)και εαν δε σου κανει λογο αυτου και αν δεν σε ενοχλει το γεμισμα απο κατω τον v2. Ως εναλλακτικη ο moonshot. Για εμενα ο bellus kai o avocado Μπροστα τους ειναι Β Εθνικη,και σε γευση και σε ντουμανι.

υ.γ ο moonshot δεν εχει velocity deck.
υ.γ2 Διπλη αντισταση και οι 2
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2016, 11:50 από Lobotomizer »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2031 στις: Απριλίου 15, 2016, 11:51 »
καλημερα παιδες...απο οτι εχω ακουσει οι rda ειναι οι καλυτεροι σε γευση....ψαχνω ενα rda με tank, rdta αν τα λεω σωστα....ποιον μου προτεινετε ? ειναι καλυτερα να υποστηριζει και μονη και διπλη αντισταση ? το velocity deck ειναι η καλυτερη επιλογη ?   ακουω πολλα για griffin, aromamizer, gemini, crius, billow v2, bellus ( διαρροες λενε...) ....... καλυτερα να εχει μεγαλο χωρο για στησιμο ωστε να υποστηριζει και πιο χοντρα συρματα ?.......σορρυ πολλα ειπα....ευχαριστω εκ των προτερων....τωρα εχω subtank mini....το μοντακι μου ειναι το ipv4s, αλλα μαλλον θα παρω κατι καλυτερο....

Αυτοι που γραφεις ειναι RTA, οχι RDTA. Δεν εχει σημασια ομως, γιατι ειναι ολοι γαματοι :) 

Απο αυτους του ςεχω δοκιμασει ολους αλλα ΔΕΝ εχω τον aromamizer kai τον billow v2. Τον Gemini τον περιμενω :D 
Και ναι, το velocity ειναι η καλυτερη και πιο ευκολη σε στησιμο επιλογη.

Προσωπικα σαν γευση και ευκολια γεμισματος προτιμω τον Crius v3 και μετα τον Griffin.

Αξιζει επισης να δεις, τον SMOK TF-RTA G2 και Griffin RTA 25.

Βεβαια στο τελος οποιον και να διαλεξεις απο αυτους, καλυτερος θα ειναι απο τον Subtank mini.
(O Bellus ισως σε κουρασει με ψιλοδιαρροες μεχρι να τον μαθεις).

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2032 στις: Απριλίου 15, 2016, 12:19 »
Δες βίντεο κ reviews για να επιλέξεις ποιος  σου ταιριάζει.
Κάποιος που είναι φοβερός για μένα μπορεί για σένα να μην κανει.
Αμα εγώ θέλω διπλά Κλάπτον ,60 βατ και 15ml  υγρό την μέρα για να γουσταρω θα σου προτείνω κάτι αντίστοιχο που μπορεί να είναι άχρηστο για σενα .

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2033 στις: Απριλίου 15, 2016, 12:33 »
εγω εχω τον billow v2 και στον συστηνω με 1000.νταξει δεν σαφηνει περιθωρια για κλαπτον και χοντρα συρματα λογο στενοτητας μεσα στο ντεκ αλλα αυτο ειναι που σε αποζημιωνει σε γευση και χτυπημα.εγω απο 8-9 νικοτινη επεσα 3 -4 με τον billow και ειμαι μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2034 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:02 »
@Shadowjump
Και εγω μετα απο απειρα videaκια και reviews και επειδη μ'αρεσει καλυτερα και σε εμφανιση κατεληξα στον Gemini, και μαλλον θα τον παραγγειλω σημερα..
Ελλαδα τον εχουν το atmostation.gr, το gc-shop.gr και το mrsmoke.gr
Τωρα δε ξερω απο πιο site να τον παραγγειλω βεβαια.. Το Ροδιτικο atmostation δινει και 10% στην πρωτη αγορα με εγγραφη στο site.

Αποσυνδεδεμένος firsttramdriver

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2035 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:07 »
σας ευχαριστω πολυ ολους....μαλλον κλεινω προς τον gemini....τι συρματα μου προτεινετε για να τον δουλεψω ? θα κανω παραγγελια μαζι με τον gemini και συρμα γι'αυτο ρωταω .....

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2036 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:48 »
Αν θες να εκμεταλλευτεις στο full την δυναμη του ψαξου για clapton. Ειτε canthal ειτε SS μια χαρα δουλεια θα κανεις.
Οχι οτι δεν κανεις δουλεια με απλα coils φυσικα.. απλα με clapton θα χεις υπερπαραγωγη ατμισμα (και καταναλωση φυσικα)

Αποσυνδεδεμένος firsttramdriver

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2037 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:56 »
32/26   ,  30/26  , 32/24  ??? kanthal ειναι......ποιο προτεινεις ?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2038 στις: Απριλίου 15, 2016, 14:18 »
Οι συγκεκριμένες δεν έχουν και τόσο μεγάλες διαφορές. Γενικά πάντως για clapton, όσο πιο μεγάλες διατομές σύρματος, τόσο περισσότερος ατμός. Επίσης όμως, τόσο μεγαλύτερη και η ενέργεια που πρέπει να τους δώσεις... :-\

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2039 στις: Απριλίου 15, 2016, 14:22 »
Ειμε 3-4 μηνες ατμιστης, βαρέθηκα τις έτοιμες αντιστάσεις και τα έτοιμα υγρά και λέω να κάνω και εγώ στροφή στο "φτιάχτο μόνος σου" και για την εμπειρια αλλα και για τα χρηματα. Γνωρισα έναν ατμιστή σε ταξίδι και μου προτεινε μερικους ατμοποιητές ανταλλάξαμε και τηλέφωνα αλλά το έχασα, έτσι λοιπον ιμε και εγώ στο ψάξιμο για ατμοποιητη. Αυτος ειχε Τιλεμαχο και μου τον έδωσε να δοκιμάσω ειχαμε και το ιδιο υγρο μεσα κατα τυχη. Ηταν πολυ καλός και σε σχεση με τον Ναυτιλο μου πολυ ανωτερος σε γευση και το τριμπεκα που ατμιζαμε ηταν διαφορετικο στον δικο του. Υπαρχει καταστημα να παω να δοκιμασω οσους περισσοιτεροτς μπορω ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12