vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, anetost, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος xrusec13

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1950 στις: Μαρτίου 19, 2016, 00:12 »
Καλησπερα σας,
Θα ηθελα την γνωμη σας στην επιλογη για τον πρωτο μου επισκευασιμο. Μεχρι στιγμης παιζω με τον EGO One Mega με clr κεφαλη και με τον αερα η τερμα ανοιχτο η και ελαχιστα κλειστο, δεν εχω κατι στανταρ αν και νομιζω πως εχει μικρη διαφορα.
Να επιλεξω αυθεντικο η κλώνο? μέχρι τα 50€ θα διαθεσω. Για παραδειγμα να παρω μεταχειρισμενο kayfun lite plus αυθεντικο ή εναν καινουριο κλωνο kayfun V4?
Με ενα προχειρο ψαξιμο ειμαι μεταξυ των παρακατω (δεν ξερω αν σε τζουρα ειναι κατι παρομοιο με τον ego one) σε μεταχειρισμενο αυθεντικο ή καινούριο κλώνο.
Kayfun lite plus
Kayfun V4
Vaporesso Gemini
Lemo 2
Δεν ξερω κατι αλλο αν έχετε καποια προταση δεκτή.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1951 στις: Μαρτίου 19, 2016, 01:04 »
Καλησπέρα και απο μένα.Ψάχνω επισκευάσιμο εώς 50€ ψιλοαεράτη τζούρα κυρίως για γεύση γιατι με τον κλωνοτηλέμαχο τελικά δεν τα βρήκαμε καθόλου.Εχω τώρα τον subtank mini,Jakiro και περιμένω και τον velocity σε κλώνο

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1952 στις: Μαρτίου 19, 2016, 10:26 »
Με λιγότερα από 50€ παίρνεις αυτούς τους δυο και ξένοιασες. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ermis P

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1953 στις: Μαρτίου 19, 2016, 10:45 »
Καλησπέρα και απο μένα.Ψάχνω επισκευάσιμο εώς 50€ ψιλοαεράτη τζούρα κυρίως για γεύση γιατι με τον κλωνοτηλέμαχο τελικά δεν τα βρήκαμε καθόλου.Εχω τώρα τον subtank mini,Jakiro και περιμένω και τον velocity σε κλώνο

Με 39€ μπορείς να πάρεις τον Erlprinz.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1954 στις: Μαρτίου 19, 2016, 11:15 »
απλα θελει λιγο προσοχη στα υγρα που χρησιμοποιεις, γιατι αν ειναι οξινα μπορει να σου τρυπισουν το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1955 στις: Μαρτίου 19, 2016, 11:30 »
Ψάχνω επισκευάσιμο εώς 50€ ψιλοαεράτη τζούρα...

Αυτό το προσέξατε? Ο Erl είναι σφιχτοτζούρης.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1956 στις: Μαρτίου 19, 2016, 11:47 »
Bellus
Avocado
Mονη η διπλή αντίσταση και οι δυο..γυαλινο τανκ ..ανταλλακτικα μεσα στο σετγέμισμα απο πανω 50 ευρώ και δυο μαζι και γνησιοι ;)

Αποσυνδεδεμένος Ermis P

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1957 στις: Μαρτίου 19, 2016, 12:00 »
Αυτό το προσέξατε? Ο Erl είναι σφιχτοτζούρης.

Ναι το πρόσεξα, θεωρώ ότι χωρίς το AFC ring έχει ψιλοαεράτη τζούρα...Καθότι καινούριος όμως στους επισκευάσιμους μπορεί να κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1958 στις: Μαρτίου 19, 2016, 12:00 »
Αυτό το προσέξατε? Ο Erl είναι σφιχτοτζούρης.

αντικειμενικα μιλώντας, ναι ειναι. απλα έχει πιο αεράτη απο άλλος σφιχτους

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1959 στις: Μαρτίου 19, 2016, 12:11 »
...θεωρώ ότι χωρίς το AFC ring έχει ψιλοαεράτη τζούρα...

Αυτό δεν το ξέρω γιατί δεν τον έχω δουλέψει ο ίδιος. Τον έχω δοκιμάσει αρκετά από άλλους και η εντύπωσή μου είναι ότι πρόκειται για ατμο με σφιχτή τζούρα. Για τη γεύση και την τιμή του όμως, δεν το συζητάμε, είναι πολύ καλή επιλογή. :thumpup:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1960 στις: Μαρτίου 19, 2016, 13:15 »
Ψαχνω εναν ατμοποιητη επισκευασημο με διπλό στήσιμο velosyti εκτος αποτο ντουμανι θελω καλη γευση εχω τον sabtank mini θελω να δια τιριση το ντουμανι του αλλα θελω κ γευση οπως ο velosyti εχω ακούσει για τον avocado τι λετε;
Αν εχετε καποιον να προτινετε περιμενω ευχαριστω

Κανε λιγη υπομονή, αν ψωνίζεις απ΄έξω, στο fasttech φέρνουν τον aromamizer rdta V2 ο οποιος ειναι σαν τον avocado (dripper με τανκ), αλλά τουλάχιστον ο πρωτος aromamizer θεωρείται βασιλιας στο είδος του . https://www.fasttech.com/products/0/10018387/4406501-authentic-steam-crave-aromamizer-v2-rdta-atomizer. Επίσης σε RDA για πολυ αερατες τζουρες τα καλυτερα εχω διαβασω και δει σε reviews για τον Griffin απο Geekvape

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1961 στις: Μαρτίου 19, 2016, 13:26 »
Καλησπερα σας,
Θα ηθελα την γνωμη σας στην επιλογη για τον πρωτο μου επισκευασιμο. Μεχρι στιγμης παιζω με τον EGO One Mega με clr κεφαλη και με τον αερα η τερμα ανοιχτο η και ελαχιστα κλειστο, δεν εχω κατι στανταρ αν και νομιζω πως εχει μικρη διαφορα.
Να επιλεξω αυθεντικο η κλώνο? μέχρι τα 50€ θα διαθεσω. Για παραδειγμα να παρω μεταχειρισμενο kayfun lite plus αυθεντικο ή εναν καινουριο κλωνο kayfun V4?
Με ενα προχειρο ψαξιμο ειμαι μεταξυ των παρακατω (δεν ξερω αν σε τζουρα ειναι κατι παρομοιο με τον ego one) σε μεταχειρισμενο αυθεντικο ή καινούριο κλώνο.
Kayfun lite plus
Kayfun V4
Vaporesso Gemini
Lemo 2
Δεν ξερω κατι αλλο αν έχετε καποια προταση δεκτή.
kl plus

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1962 στις: Μαρτίου 19, 2016, 20:04 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1963 στις: Μαρτίου 19, 2016, 20:50 »
Καλησπέρα και απο μένα.Ψάχνω επισκευάσιμο εώς 50€ ψιλοαεράτη τζούρα κυρίως για γεύση γιατι με τον κλωνοτηλέμαχο τελικά δεν τα βρήκαμε καθόλου.Εχω τώρα τον subtank mini,Jakiro και περιμένω και τον velocity σε κλώνο

εγω θα σου πρωτεινα να δωσεις λιγο χρονο ακομα στον κλωνο τηλεμαχο. νομιζω ειναι πιο πανω απο τις προτασεις και τις επιλογες που εχεις....μαλλον κανεις εσυ κατι λαθος και δεν φταιει ο ατμοποιητης που ειναι απο ψιλο αερατος μεχρι συφουνας και με πολυ καλη γευση για τον αερα που ρουφαει....προσεξε λιγο παραπανω τα στησιματα σου,ψαξε λιγο και ρωτα αυτους που τον εχουν και νομιζω οτι θα τον ερωτευτεις..... και μην ξεχνας οτι αγορα και να κανεις αν δεν ασχοληθεις να μαθεις τον ατμοποιητη παντα θα ψαχνεις για τον επομενο....εκτος απο τα καυφουνια που "στηνοντε μονα τους" αλλα και εκει αν ασχοληθεις περνεις παντα κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1964 στις: Μαρτίου 19, 2016, 23:25 »
Εχεις δίκιο @Asimos.Ασχολήθηκα με το στήσιμο σήμερα αν και βιαστικά στην δουλειά και χωρίς να είναι το πηνίο βαλμένο σωστά δούλεψε μια χαρά χωρίς υποτροφοδοσία και καμένο που είχα πριν καλύτερη γεύση και μόλις βάλω και το πηνίο σωστά θα είναι ακόμη καλύτερα τα πράγματα.Ακολούθησα ένα στήσιμο που είπαν τα παιδιά στο νήμα του κλώνου.Ενα τανκάκι σερί σήμερα και χωρίς να τελειώσει στο πιτς φυτίλι που τελείωνε πριν.Λες και είχε τον ατελείωτο χαχαχα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180610 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12