vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1935 στις: Μαρτίου 01, 2016, 20:20 »
απο wotofo serpent έχει κανείς εμπειρία?

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1936 στις: Μαρτίου 03, 2016, 17:45 »
Θελω εναν επισκευασιμο, κανονικο οχι μονο τις κεφαλες, που να μπορει να δωσει τσιγαρισιες (σφιχτες οχι σαν του μελο 2). και οχι πολυ ακριβο. Επισης, δεν παιζουν παραγγελιες απο ιντερνετ...

Εχω δυο στο μυαλο μου ηδη, bellus και erlprinz. προτασεις και που μπορω να τους βρω;

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1937 στις: Μαρτίου 03, 2016, 17:51 »
άμα δεν έλεγες ότι θες κάτι οικονομικό θα σου πρότεινα τον phenomeno by gus!




Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2016, 17:53 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1938 στις: Μαρτίου 03, 2016, 18:29 »
Θελω εναν επισκευασιμο, κανονικο οχι μονο τις κεφαλες, που να μπορει να δωσει τσιγαρισιες (σφιχτες οχι σαν του μελο 2). και οχι πολυ ακριβο. Επισης, δεν παιζουν παραγγελιες απο ιντερνετ...

Εχω δυο στο μυαλο μου ηδη, bellus και erlprinz. προτασεις και που μπορω να τους βρω;

ο erlprinz ειναι καλη επιλογη τωρα που θα τον βρεις? αν εισαι απο αθηνα τα alter eGo τον εχουν...
παντως αν ειναι ο πρωτος σου επισκευασιμος θελεις μονο σφιχτη τζουρα και απροβληματιστα στησιματα χωρις διαρροες και χαζα...ανεβα 20 ευρω ακομα και πηγενε στο
Kayfun Lite Plus

επιλογη που δεν θα μετανιωσεις ποτε....σιγουρα υπαρχουν καλυτεροι......αλλα αρκετα πιο ακριβοι και πιο "δυσκολοι" στην εκμαθηση.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1939 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:00 »
Από την άλλη ο Bellus έχει ποιο "αεράτη" τζόύρα από αυτό που περιγράφεις.

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1940 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:17 »
ο erlprinz ειναι καλη επιλογη τωρα που θα τον βρεις? αν εισαι απο αθηνα τα alter eGo τον εχουν...
παντως αν ειναι ο πρωτος σου επισκευασιμος θελεις μονο σφιχτη τζουρα και απροβληματιστα στησιματα χωρις διαρροες και χαζα...ανεβα 20 ευρω ακομα και πηγενε στο
Kayfun Lite Plus

επιλογη που δεν θα μετανιωσεις ποτε....σιγουρα υπαρχουν καλυτεροι......αλλα αρκετα πιο ακριβοι και πιο "δυσκολοι" στην εκμαθηση.
Επειδή με ενδιαφέρει και μένα η σφιχτή τζούρα, σε ποιον ακριβώς Kayfun lite αναφέρεσαι; Αν μπορείς σε παρακαλώ και ένα λινκ από Fasttech, θα σου ήμουνα υπόχρεος.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1941 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:37 »
Από την άλλη ο Bellus έχει ποιο "αεράτη" τζόύρα από αυτό που περιγράφεις.

Ο bellus δεν εχει ρυθμιζομενη παροχη αερα; ακομα και ρυθμισμενος στο οσο πιο σφιχτο γινεται, ειναι ακομα αερατος;

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1942 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:41 »
Δυστυχως τον ειχε παραγειλει ενας φιλος,δεν του αρεσε η τζουρα (πολυ σφυχτη) και τον κρατησα εγω. 
δεν μπορω να σου πω ποιος ακριβως ειναι και αν υπαρχει ακομα......κανε μια ερωτηση στο θεμα του kayfun clone και θα σου απαντησουν ....παντως η τιμη του ηταν στα 20 κατι ευρω και ειναι απλα αψογος.
η τζουρα τοσο σφυχτη που ακομα και εγω τον δουλευω χωρις την βιδα αλλα ετσι μου εκατσε οπως τον θελω.

πιθανως ηταν αυτος
 https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-styled-rebuildable-atomizer-4
και βλεπω οτι δεν υπραχει τωρα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1943 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:48 »
Asimos αυτός που λέσχ είναι ένας απο τουσ καλύτερους σαν πακέτο κλώνους του kayfun lite plus μπορει ομωσ να μπει σε αυτην την σελιδα https://www.fasttech.com/category/0/-/-/p/1?sort=r&keywords=kayfun+lite+plus και να πάρει   απο σκέτη βαση και να επιλέξει οποίο τανκ του αρέσει στο νήμα του Κλώνου όπως είπεσ και εσύ θα βρει σίγουρα περισότερες απάντησης για το κάθε που θα επιλέξει 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1944 στις: Μαρτίου 03, 2016, 20:00 »
απο wotofo serpent έχει κανείς εμπειρία?
Φίλος που είναι κάτοχος ενα μήνα είναι ευχαριστημένος. Τον δοκίμασα και εγώ χθες μου άρεσε.
Γεύση καλή, αρκετό ντουμάνι με 50-50 υγρό και τζούρα απο kayfun εως αρκετά αεράτη. Το μέγεθος του σε λογικά πλαίσια(τον φανταζόμουν μεγαλύτερο),
στο στήσιμο σχετικά εύκολος με μεγάλα λούκια και καλή τροφοδοσία και ρυθμιση της καμπάνας, αλλά οπως ολοι οι επισκευάσιμοι θελει να βρεις τα "κουμπιά" του.
Το μόνο αρνητικό που του βρήκα είναι οτι αν πέσει κάτω και σπάσει το γυαλί, πάει για πέταμα.
Γενικά αξιολογος άτμοποιητής για τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1945 στις: Μαρτίου 03, 2016, 20:11 »
Asimos αυτός που λέσχ είναι ένας απο τουσ καλύτερους σαν πακέτο κλώνους του kayfun lite plus μπορει ομωσ να μπει σε αυτην την σελιδα https://www.fasttech.com/category/0/-/-/p/1?sort=r&keywords=kayfun+lite+plus και να πάρει   απο σκέτη βαση και να επιλέξει οποίο τανκ του αρέσει στο νήμα του Κλώνου όπως είπεσ και εσύ θα βρει σίγουρα περισότερες απάντησης για το κάθε που θα επιλέξει  

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ειναι απλα αψογος.....και δουλευει απροβληματιστα.......και δεν αναφερω οτι κατω εχει χαραγμενο  το λογοτυπο και το made in germany designed in russia και στο κουτακι εχει και εκει το λογοτυπο και ειναι πλυρες με το SS τανκ και την κοντη καμιναδα......φοβερη δουλεια ο κινεζος μιλαμε...τον πουλαει και για γνησιο αν θελει χαλαρα.. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1946 στις: Μαρτίου 03, 2016, 20:20 »
Έτσι είναι όπως τα είπεσ όταν είναι 1:1 είναι πιστό αντίγραφο και αυτό ισχύει γενικά σε όλους τουσ ατμό τυγχάνει να είμαι κάτοχος σε κάποιους και ξέρω απο τέτοιους κλώνους     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1947 στις: Μαρτίου 03, 2016, 22:49 »

Ο bellus δεν εχει ρυθμιζομενη παροχη αερα; ακομα και ρυθμισμενος στο οσο πιο σφιχτο γινεται, ειναι ακομα αερατος;


Ο Bellus, κατά τη γνώμη μου, έχει άλλη φιλοσοφία από αυτούς που σου συστήνουν τα παιδιά παραπάνω.
Για να δουλέψει σωστά, θέλει ποιο χοντρά σύρματα, περισσότερα Watt και αν του κλείσεις τον αέρα, θα πάρεις ποιο σφικτή τζούρα αλλά θα είναι πολύ ζεστός ο ατμός.
Οι εισαγωγή αέρα "χτυπά" κατευθείαν από το πλάι το coil και όσο να 'ναι θέλει τον αέρα του για να αποδώσει.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1948 στις: Μαρτίου 17, 2016, 13:42 »
Ψαχνω εναν ατμοποιητη επισκευασημο με διπλό στήσιμο velosyti εκτος αποτο ντουμανι θελω καλη γευση εχω τον sabtank mini θελω να δια τιριση το ντουμανι του αλλα θελω κ γευση οπως ο velosyti εχω ακούσει για τον avocado τι λετε;
Αν εχετε καποιον να προτινετε περιμενω ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1949 στις: Μαρτίου 17, 2016, 13:56 »
Δημήτρη, ρίξε μια ματιά σε aromamizer, zephyrus v2 και griffin. Αυτούς τους έχω στο πρόγραμμα για δοκιμή ώστε να έχω έναν για πιο αεράτες τζούρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12