vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

457 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, thanos1071, Tem, th3ofilos, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1920 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 21:30 »
Οχι εννοουσα αλλαγη tank, pyrex υπαρχει ανταλλακτικο που εχει μεταλλικα μερη

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1921 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 19:46 »
Καλησπερα και καλο σ/κ.θελω να παρω ατμοπ και εχω βαλει στο ματι τον kangertech tank 7ml  περνει και επισκευασημη και ετοιμη θα ηθελα την γνωμη σας.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1922 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 19:48 »
τον subtank plus εννοείς? αν ναι τότε εγώ είμαι υπέρ, ότι καλύτερο κυκλοφορεί πιστεύω

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1923 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 19:55 »
Ναι ο plus είναι και εκτός των 7 εμελ είναι και 25ρισ αντί 22 που είναι ο μίνι και περνη αντίστασης εργοστασιακεσ.. Τώρα και εγώ στα πρώτα τα μου ατμιστικα βήματα έψαχνα όσο περισσότερα υγρό να βάζει ο ατμό από ανασφάλεια η αναπλήρωση γίνετε πολύ εύκολα και στων plus όσο και στων mini και δεν θα υπάρχει βαθμός δυσκολίας.. Θα σου προτείνα καλύτερα να πάρεις των καινούργιο που έχει και αναπλήρωση από πάνω και είναι και αισθητική. Μακράν καλύτερος από τον plus. Η επιλογή είναι δικιά σου

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2016, 20:05 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1924 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 19:22 »
Καλησπερα παιδια μετα απο 2 μηνες στο ατμισμα σκεφτομαι για αγορα 2 ατμοποιητη, επισκευασιμου αυτη τη φορα.Σκεφτομαι να κανω την υπερβαση για φαινομενο η τηλεμαχο.οσοι εχετε δοκιμασει τους ατμοποιητες περιμενω εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1925 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 19:39 »
και οι δυο ειναι κορυφαιοι, ο μαχος ειναι λιγο πιο αερατος και εχει πιο ευκολο γεμισμα.
Ο Φαινομενος εχει 3 εκδοσεις απο πιο σφιχτη σε πιο αερατη: Zest/light/momentous


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1926 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 19:45 »
Θα σου πω την δικιά μου άποψη μονο για των Μάχο είναι ένας ατμό που κατάφερε μετα απο 9 μήνες στους επισκευάσιμουσ και έχει εκτοπίσει για τα δικά μου γούστα lemo 2 γνήσιο subtank mini γνήσιο  kayfun lite κλώνο kayfun Five Pawns 1:1 κλώνο kayfun monster κλωνο Billow V2 nano γνησιο calix V2 κλωνο   και αύριο το πολύ μεθαύριο θα παίξει και  δοκιμή στο περιβόητο ελβετικό Διαμάντη όπως αποκαλούν πολλοί των  SQupe rs γνήσιο  απο φιλο  αν καταφέρει και αυτήν την αναμέτρηση  θα τουσ βάλω όλους σε αγγελία και θα εμπλουτισο  την συλλογή μου με Τηλέμαχουσ ασ είναι και κλώνοι ..Μπορει να ακουγομε υπερβολικοσ αλλά κατά θέτω την εμπειρία μου και μονο ο μαχοσ είναι απεχτοσ  σε όλα του 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1927 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 19:51 »
Giorgo για θυμησε μου λιγο τι εργοστασιακα parts εχεις βαλει στον κλωνοτηλεμαχο

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1928 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:02 »
koh Gen Do  διάστασης πατ 60 χ80 τα διπλώνο στη μέση και το κόβω στα 2 έπειτα τα αλλά 2 κομάτια  χωρίζεται ξανά στη μέση και παει με μια σκληρή μεριά  απο κάθε μέρος έτσι με ενα πατ εχω 4 ισόποσα κομάτια και σαφώς αραιωμένα   

ΥΓ.με αυτών των τροπο κοπής αντί πχ για 3 χιλιοστά φάρδος λουρίδα κόβω 5 αλλά δεν υπάρχει θέμα γιατί έχει γίνει πολύ ποιο Αφράτο απο το αρχικό πατ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1929 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 23:03 »
Ευχαριστω για τις αποψεις σας,Γιωργο ο φαινο ειναι και πιο ακριβος να υποθεσω?Περιμενω και εντυπωσεις απο τον SQupe οταν το δοκιμασεις

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1930 στις: Μαρτίου 01, 2016, 02:56 »
Καλησπερα παιδια μετα απο 2 μηνες στο ατμισμα σκεφτομαι για αγορα 2 ατμοποιητη, επισκευασιμου αυτη τη φορα.Σκεφτομαι να κανω την υπερβαση για φαινομενο η τηλεμαχο.οσοι εχετε δοκιμασει τους ατμοποιητες περιμενω εντυπωσεις

Έχουν περάσει και οι δύο, αυθεντικοί από τα χέρια μου. Από την μία ο Τηλέμαχος, προσφέρει ζεστό ατμό, ικανοποιητικότατη γεύση και πουρίσιο άτμισμα. Δέχεται άνετα χοντρά σύρματα και πραγματικά, απολαμβάνεις ατμό με τον συγκεκριμένο. Επίσης στα θετικά του το πανεύκολο στήσιμο. 
Σχετικά με το Φαινόμενο, πιο δροσερός ατμός, βελούδινο άτμισμα, φοβερή γεύση. Το στήσιμο του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο, αρκεί να βρείς τη χρυσή τομή στο βαμβάκι. 

Βέβαια, στον καθένα αρέσουν διαφορετικά, αλλά αν αγόραζα αύριο κάποιον από τους δύο, στο φαινόμενο θα πήγαινα  :-[

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1931 στις: Μαρτίου 01, 2016, 07:56 »
Έχω δοκιμάσει και τους 2.
Φαινόμενο-Τηλέμαχο.
Από τότε που αγόρασα Τηλέμαχο V2
πούλησα φαινόμενο και πήγα και πήρα και έναν plus.
Έχουν μπει όλα συρτάρι εκτός από τον iatty που τον θέλω το βραδάκι 
για χαλαρό άτμισμα.Δεν έχει περάσει από το μυαλό μου η αγορά κάποιου
ατμοποιητή από την ώρα που έπιασα τηλέμαχο.
Έχει σπάσει ρεκόρ συνεχόμενου ατμίσματος με τον ίδιο ατμοποιητή στα χέρια μου.
Καλύτερα να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις γιατί είναι και θέμα γούστου.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1932 στις: Μαρτίου 01, 2016, 10:07 »
Εγω επιασα τον κλωνοτηλεμαχο και οπως τον επιασα ετσι τον εδωσα μετα απο μερικες μερες αφου μου εβγαζε μια περιεργη γευση παρολο που τον επλυνα 10 φορες ,αλλο προβλημα μαζι του δεν ειχα απο θεμα τροφοδοσιας αφου τον εστησα καμια 10αρια φορες.

Πηρα τον ud bellus και ευχαριστηθηκα ατμισμα κ γευση  κ μαλλον δεν θα ξαναπαρω κλωνο μετα απο αυτην την προσωπικη εμπειρια. :bye:


Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1933 στις: Μαρτίου 01, 2016, 19:49 »
καλησπερα και απο εμενα, για δωστε μου τα φωτα σας οι παλιοι λεω να βαλω στην ακρη delta 19 και cubis,και να ξεκινησω με επισκευασιμους, μετα απο διαβασμα εχει καταληξει σε kayfun lite plus και τηλεμαχο v2 κλωνοι και οι δυο (ατιμη κριση) και ειμαι αναμεσα σε μοντακι pionner d3 και evic vtc mini.εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?και για το μοντακι αλλα και για τους ατμο, και επι ευκαιριας επειδη θα γινει απ εξω η αγορα αν μπορει να μου πει καποιος τι συρματα,μπαταρια,κ.τ.λ να παρω ?βαμβακι εχω ακουσει τα καλυτερα για νακαμισι χωρις να εχω δοκιμασει ομως.ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1934 στις: Μαρτίου 01, 2016, 20:13 »
παρε και τον κλωνο του φαινομενου λαιτ, ειναι πολυ καλος.
https://www.fasttech.com/product/3982000

d3: πιο ακριβες TC, πιο ωραιο εμφανισιακα, το βυσμα/καλωδιο δεν ειναι USB
mini: πιο φθηνο, υποστηριζει SS k TCR, πιο μεγαλη και ευαναγνωστη οθονη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536644 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12