vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 8 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1845 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:15 »
@hippie.killer
Αφού σε ενδιαφέρει ο kayfun lite, να πάρεις αυτό κι αυτό ή αυτό ή και τα δύο και είσαι κομπλέ, με ελάχιστα χρήματα.
Από τα δύο μηχανικά και αφού μιλάμε για κλώνους, στη θέση σου θα προτιμούσα το SMPL επειδή είναι 32mm κοντύτερο και όχι κλαρίνο, έχει εξίσου καλό ρεύμα, δεν χρειάζεται κλείδωμα όταν στέκεται όρθιο και έχει μικρότερες απαιτήσεις στο καθάρισμα.

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1846 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:53 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

@Alxhmisths
Τον έψαξα τον Κθούλου και φαίνεται εξαιρετικός. Αγαπάω και Λόβκραφτ και μου σηκώθηκε λίγο η τρίχα.

@Ribot
Επειδή είμαι και λίγο άσχετος, με τη βάση δηλαδή και το bell cap κιτ με το chimney είμαι κομπλέ; Αν ισχύει, δηλώνω φουλ εντυπωσιασμένος και γλυτώνω και ένα σκασμό φράγκα. Απ' ό,τι είδα όμως είναι μικρά τα bell cap. Αυτό εδώ λέει;

Τώρα με βάλατε σε νέο δίλλημα μεταξύ αυτών των δύο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1847 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:01 »
υπάρχει και αυτός
δεν είναι ο plus και έχει την ρύθμιση αέρα στο πλάι με βίδα αλλα είναι καλός(τον έχω δοκιμάσει)
https://www.fasttech.com/products/1978600

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1848 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:06 »
συμφωνω με
                        kotsos75.τον εχω 1,5 χρονο,ευκολος στο στησιμο και παιζει απροβληματιστα!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1849 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:11 »
@Ribot
Επειδή είμαι και λίγο άσχετος, με τη βάση δηλαδή και το bell cap κιτ με το chimney είμαι κομπλέ; Αν ισχύει, δηλώνω φουλ εντυπωσιασμένος και γλυτώνω και ένα σκασμό φράγκα. Απ' ό,τι είδα όμως είναι μικρά τα bell cap. Αυτό εδώ λέει;

Ναι είσαι κομπλέ και τα συγκεκριμένα κομμάτια δουλεύουν πάρα πολύ καλά. Αν δεν σε ικανοποιεί η χωρητικότητα, τότε να πας καρφί για Τηλέμαχο και μη φοβάσαι το στήσιμο, είναι εύκολο.
Το κομμάτι που δείχνεις, δυστυχώς δεν το γνωρίζω και δεν έχω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1850 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:52 »
Θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο είναι η αλήθεια. Όταν λέμε Τηλέμαχο φαντάζομαι εννοούμε τον κλώνο.

Αυτό δηλαδή;

Τον έχεις χρησιμοποιήσει τον κλώνο; Είναι καλός για mtl;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1851 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:58 »
Έχω δοκιμάσει αρκετά τον γνήσιο, δοκίμασα και τον κλώνο κι έχω παραγγείλει κι εγώ ένα κλώνο, μιας και δε με παίρνει οικονομικά αυτή τη στιγμή. Είναι ένας ολοκληρωμένος ατμοποιητής που πιστεύω ότι καλύπτει μεγάλη κατηγορία ατμιστών.
Διάβασε και τα σχετικά νήματα, ψάξου, πάρε κι άλλες γνώμες κι αποφάσισε.

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1852 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:01 »
Το ψάχνω φουλ εδώ και κάμποσες μέρες αλλά εδώ με 4-5 απαντήσεις με κατατοπίσατε πλήρως.

Θενκς.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1853 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:02 »
Θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο είναι η αλήθεια. Όταν λέμε Τηλέμαχο φαντάζομαι εννοούμε τον κλώνο.

Αυτό δηλαδή;

Τον έχεις χρησιμοποιήσει τον κλώνο; Είναι καλός για mtl;

Προσωπικά έχω παραγγείλει τον V2 plus γιατί πιστεύω θα με καλύψει σε MTL άτμισμα.

https://www.fasttech.com/products/0/10017231/4185600-tilemahos-v2-plus-styled-rta-rebuildable-tank

Σαν κλώνος έχει πολύ καλές κριτικές.

Μπορείς να διαβάσεις και το αντίστοιχο νήμα για να έχεις καλύτερη άποψη:

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=27317.new;topicseen#new

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1854 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:23 »
@Hippie, μιας & εισαι newbie στους επισκευασιμους εγω θα σου προτεινα να πας για αρχη σε μια ευκολη λυση ατμοποιητη οπου να μπορεις να παιξεις & να πειραματιστεις με τις αντιστασεις μαζι του. Ribot & Makis σου προτειναν klp (πολυ ευκολος & καλος) & Tilemahos (αρκετα κομματια δεσε/λυσε - δεν τον εχω προσωπικα, αλλα εχουν γραφτει θετικες εντυπωσεις - για 1ο επισκευασιμο δεν θα στον προτεινα).

Εγω θα σου ελεγα μεταξυ KLP (με τα κομματια που σου παρεθεσε πιο πανω ο Ribot η τον Nectar εδω)

Αυτη ειναι η νεα του version ανωτερη απο την προηγουμενη που εχω εγω εδω, πανευκολος στο να φτιαχνεις μονες αντιστασεις - λυσιμο/δεσιμο σε δευτερολεπτα - & σου δινεται η ευκαιρια να κανεις τις οποιες διορθωσεις θες διχως να χανεις το υγρο (μιας & ειναι κατω απο την αντισταση - πολυ καλη ποιοτητα - 4.5ml υγρου).

Μεταξυ KLP & Nectar (για ξεκινημα) καθως ειναι φθηνοι μεχρι 10 EUR  O0

* Τους θεωρω "δασκαλους" για νεοεισερχομενο σε επισκευασιμους

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1855 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 16:11 »
Θενκς. Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές όλων σας.

Τσεκάρω και τα αντίστοιχα νήματα (αν και η πληροφορία είναι χαοτική στα περισσότερα) και θα κατασταλλάξω τις επόμενες μέρες.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τελικά δεν άντεξα και παρήγγειλα τα κομμάτια του KLP που μου πρότεινε ο Ribot, μαζί με άλλο ένα τανκ 4,5 ml (https://www.fasttech.com/p/2135002). Μου φάνηκε η πιο καλή λύση για έναν άμπαλο νουμπά σαν και του λόγου μου. Επίσης αυτό το συστηματάκι με τις αλλαγές χωρίς να χάνω το υγρό, έπαιξε καταλυτικό ρόλο. Με τις αργίες τώρα στην Κίνα, τα περιμένω σε κάνα μήνα, αλλά ας είναι. Δεν βιάζομαι ούτως ή άλλως.

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:05 από hippie.killer »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1856 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:16 »
Εγώ βρίσκω τον SXK Nebula Wine εξαιρετικό. Δε νομίζω να υπάρχει άλλος ατμοποιητής με πιο εύκολο στήσιμο. Ακόμα και γω που κάνω ένα 20λεπτο+ μόνο να βιδώσω αντίσταση σε lite plus,  σε αυτόν δε μου παίρνει πάνω από λεπτό.
Συμμαζεμένος με ωραία γεύση και εμφάνιση.
Τον είχε προσφορά το Gearbest τα Χριστούγεννα με $9,5 και το σκυλομετάνοιωσα που δεν παρήγγειλα 2-3 ακόμη να δώσω και σε κανα φίλο.
Το μόνο του πρόβλημα είναι πως είναι υπερβολικά αεράτος αλλά αυτό λύνεται με 2 τρόπους:
1) Ένα κομμάτι από αυτό στον αεραγωγό κάτω από την αντίσταση ή
2) Αυτό (με επιφύλαξη).
Υπάρχει και σε μαύρο χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1857 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:51 »
Παιδιά είμαι ανάμεσα σε billow v2 bellus και zephyrus ,v2 .για πείτε γνώμη γιατί καίγομαι να παραγγειλω.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1858 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:08 »
Εγω θα σου προτεινα zephyrus, ειναι πραγματικα παρα πολυ καλος ατμος! Πολυ καλη γευση,6ml χωρητικοτητα,δυνατοτητα μονης-διπλης αντιστασης, γεμισμα απο πανω. παιρνει και ετοιμες κεφαλες γενικα ειναι λιγο απ ολα! Ο bellus πολυ καλος και αυτος αλλα αν μπεις στο νημα του θα δεις πολλα παραπονα για διαρροες! Γενικα θελει το τελειο στησιμο για να μην εχεις προβλημα! Ο billow ειναι 23ρης εχε υποψιν και νομιζω παιρνει μονο διπλη αντισταση. Τον δοκιμασα και αυτον απο φιλο, μια χαρα...Γενικα και οι τρεις καλοι ειναι αλλα νομιζω ο zeph ειναι πιο all-around ατμος

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1859 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:22 »
Το v2 ή ο απλός ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15638 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12