vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos, camber, Jorge, JohnDag, white varadero

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1800 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:39 »
Για καθαρα επισκευασιμο ατμοποιητη (χωρις να να παιρνει & εργοστασιακες κεφαλες) δεν ξερω, αλλα πιθανον οχι να μην μπορεις.

Σε επισκευασιμους ομως που παιρνουν & εργοστασιακες κεφαλες, ναι μπορεις.

Αντιλαμβανομαι οτι εισαι & της γευσης απ οσο διαβαζω, αρα ο επισκευασιμος που θα επιλεξεις δεν θα ειναι SubOhm.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1801 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:53 »
Ναι, θα ήταν απίστευτο αν μπορούσα να πάρω έναν επισκευάσιμο ο οποίος θα έβγαζε μια αρκετά ικανοποιητική τζούρα/ντουμάνι και καλή γεύση. ;D


Έχει νόημα να πάω σε ατμοποιητή με επισκευάσιμες κεφαλές? Μήπως είναι απλά τζάμπα λεφτά? Το λέω αυτό με το σκεπτικό πως μετά έτσι κι αλλιώς θα πάω σε κάποιον καθαρά επισκευάσιμο. Άρα υπάρχει λόγος να περάσω κι από αυτό το στάδιο? Έτσι κι αλλιώς αν βγουν επισκευάσιμες κεφαλές για τον τρίτωνα θα το κάνω εκεί αυτό. Για sub ohm επισκευάσιμο ξαναλέω ότι δε με ενδιαφέρει προς το παρόν και πολύ πιθανόν να μη με ενδιαφέρει και ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1802 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:16 »
Πάρε έναν KF mini V3 και θα ασχοληθείς πάλι όταν βγει ο ατμοποιητής λέηζερ.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1803 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:30 »
.....

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1804 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:49 »
Πάρε έναν KF mini V3 και θα ασχοληθείς πάλι όταν βγει ο ατμοποιητής λέηζερ.
Kαι αν είναι κανεις που κανει 7-8 ml την ημερα τι θα κανει δηλ. ολη μερα στο γεμισμα θα είναι με τα 2ml χωργτικοτητας του  KF mini V3 ?
Εδώ ο  ξεπερασμένος Aspire BDS CE5 χωρουσε σχεδόν  2ml και ζυγιζει 15γραμαρια,αν είναι να κουβαλάμε γκουμουτσες  βαριδια και να μην χωρανε και ολας ml υγρου τι να το κανουμε?
Προσωπικη μου αποψη γι'αυτο μην πεσεται να με φατε!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1805 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 20:51 »
@Psilos, το budget σου ποιο ειναι περιπου? Και αν ενδιαφερεσαι αποκλειστικα & μονο για αυθεντικο & οχι κλωνο πες...

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1806 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 20:54 »
@valsam
Κανείς δεν πρέπει να πέσει να σε φάει. Γνώμες λέμε όλοι χωρίς φόβο και σκοπιμότητα.
Περίπου 8 ml κάνω την ημέρα δηλαδή πέντε γεμίσματα, από είκοσι δευτερόλεπτα το καθένα ίσον ένα λεπτό και σαράντα δευτερόλεπτα σύνολο και δεν έχω ακόμα έρθει σε επαφή με ΣΤΑΓΟΝΑ υγρού. Ακόμα και με τον Bellus (περίπου 6 ml) το μπουκαλάκι το έσερνα μαζί μου ούτως ή άλλως(α.. και τις χαρτοπετσέτες).
Πάντως το Φαινόμενο το γεμίζω σε δέκα δευτερόλεπτα και είμαι και αργός σε σχέση με άλλους.
Πάμε στα υπόλοιπα.
316SS
Πρώτο όνομα κατασκευαστής
Ποιότητα, σπειρώματα, εφαρμογή κορυφή.
Γυάλινο τανκ
Από μηδέν μέχρι σφιχτή πνευμονική τζούρα, επιλέγεις ρυθμίζεις και ξεχνάς.
Μονή αντίσταση για νορμάλ καταστάσεις.
Το βαμβάκι απλά το "πετάς" στο ντέκ χωρίς κομμωτικές και το ξαναβρίσκεις εκεί.
Ατμός και χτύπημα όσο και όπως πρέπει.
Γεύση εξαιρετική και δεν το τερματίζει γιατί απλά δεν σε αφήνει να τον υπερτροφοδοτήσεις.
Τόσοι χειρισμοί και μετακινήσεις και ακόμα δάκρυ δεν είδα πουθενά.
Γεμίζει εύκολα και γρήγορα χωρίς εκπλήξεις, είναι κομψός και σε καμία περίπτωση δεν δείχνει "κουμούτσα" πάνω στο μοντ.
Τροφοδοτεί και την πιό πηχτή VG (τέτοια κάνω) χωρίς κανένα θέμα.
Τώρα αν τον βάζεις ίδια κατηγορία με τον CE5 απλά και μόνο λόγω ίδιας χωρητικότητας, τι να πώ.  Πάσο.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1807 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 21:06 »
Φιλε Deimos  δεν είμαι τρελος να τον βαλω τον KF mini V3 στην ιδια κατηγορια με τον CE5,απλα ειπα ότι εχουν σχεδόν την ιδια χωρητικοτητα που για μενα είναι ΤΟ αρνητικο!
Δεν είναι θεμα ευκολιας η χρονου γεμισματος φιλε είναι ότι πολλοι χρηστες φευγουν από το σπιτι  και γυρνανε το βραδυ και δεν θελουν να κουβαλάνε στις τσεπες μπουκαλακια και χαρτοπετσέτες,εγω με τον lemo2 (3,8ml) εμενα συνεχεια από υγρο και επρεπε να εχω μαζι μου μπουκαλακι,παντου εβαλα μπουκαλακια να υπαρχουν μιλαμε,με τον erlkonigin σωθηκα(6ml+)και δεν ξανακουβαλησα τιποτα μαζι μου!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1808 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 21:30 »
@Tzenamo


Έχεις δίκιο. Κοίτα αρχικά με είχατε ψήσει για Τηλέμαχο. Είδα πόσο κάνει ο γνήσιος κι έπαθα ένα μικρό σοκ μπορώ να πω.
Σκεφτομαι να πάρω έναν κλώνο του V2 Plus που είδα στη fasttech τώρα που βάζει και τις εκπτώσεις τις καλές από μεθαύριο.


Δεν έχω ασχοληθεί ως τώρα με το άθλημα βέβαια και δεν έχω ιδέα πόσο καλοί είναι οι κλώνοι αλλά βλέπω πάρα πολλοί έχουν κλώνους εδώ άρα κάτι θα ξέρουν παραπάνω.  :dontknow:


Νομίζω ότι είναι μια καλή επιλογή, ή κάνω λάθος? Και μετά αν ψηθώ άσχημα πάω και για γνήσιο πιο μελλοντικά πάντα :))


Στον κλώνο, το γεγονός ότι δεν είναι γυαλί ή πυρέξ το τανκ, δεν είναι πρόβλημα? Ή είναι γυαλί/πυρέξ και δεν το αντελήφθην?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1809 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 21:37 »
Και του αυθεντικου πλαστικο ειναι το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1810 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 21:47 »
Με κούφανες τώρα. Καλά κάνει τόσα λεφτά κι είναι πλαστικό? Σαν μη γνώστης μου φαίνεται περίεργο, αλλά πάω πάσο. :innocent:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1811 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 22:00 »
μη σου φαίνεται περίεργο. Δεν θέλουν όλοι πυρέξ τανκ.
Αν ανήκεις σ΄αυτούς που τους πέφτουν συχνά πράγματα από τα χέρια, το τελευταίο που σου χρειάζεται είναι ένα τανκάκι να γίνεται θρύψαλα κάθε τρεις και δυο.
Καλό είναι βέβαια να υπάρχει ως αξεσουάρ.

Τώρα, η τιμή του Τηλέμαχου είναι στα στάνταρ που έχουν κι άλλοι ατμοποιητές. Σχετικά ψηλά, αλλά όχι σε απόσταση από πολλούς high end ατμοποιητές.
Σαφέστατα μπορείς να ξεκινήσεις με κάποιον κλώνο, υπάρχουν καλοί. Μια καλή λύση για το μέλλον, είναι να βρεις κάποιον μεταχειρισμένο από αγγελία. Οταν κλείσεις 90 μέρες στο φόρουμ, μπορείς να τις δεις. Δε θα σε συμβούλευα να ψαχτείς γενικά με αγγελίες εκτός φόρουμ, διότι κυκλοφορούν πολλά γυαλιστερά, πλην όμως όχι χρυσά καλούδια, αν με εννοείς.

Τώρα, το θέμα της χωρητικότητας που αναφέρεται, είναι μόνο θέμα βολής και γούστου. Αλλοι θέλουν να κουβαλούν το υγρό της ημέρας στο χέρι κι άλλοι στην τσέπη. Αλλοι λατρεύουν τους τεράστιους ατμοποιητές κι άλλοι τους μικρούς. Ούτε οι μεν θα πείσουν τους δε για την ορθότητα της επιλογής τους, ούτε το αντίθετο θα γίνει.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1812 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 22:07 »
Εγώ είμαι ένας από αυτούς τους υπερβολικά ατσούμπαλους τύπους που λες αλλά όλως περιέργως το μοντ και τους ατμοποιητές μου τους προσέχω υπερβολικά. Επίσης βάζω τουλάχιστον 2 vape bands στον καθένα για ασφάλεια. :))


Με τα 4ml νομίζω είμαι μια χαρά προσωπικά. Όσο για το οικονομικό έχω μαζέψει λεφτά στην άκρη απλά επειδή δεν έχω ακόμα καμία επαφή με επισκευάσιμους δεν θα έδινα 90ευρώ και κάτι για να πάρω έναν ατμοποιητή που μπορεί για τον α ή β λόγο να μη μου κάνει (που δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο αλλά anyway). Ο κλώνος δεν είναι αρκετά καλός και αυτός?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1813 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 22:08 »
Ωραιο τωρα που το ξεκαθαρισες @Psilos, γνωμη μου ειναι να "παιξεις" ως αρχη με 1-2 επισκευασιμους κλωνους φτηνους (ευκολους στο στησιμο & στην χρηση) & αργοτερα οταν παρεις το κολαι, πας για εναν καλυτερο...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1814 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 22:10 »
Υπάρχει κάποιος άλλος κλώνος που θα πρεπε ίσως να σκεφτώ ή να μείνω στον τηλέμαχο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180531 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12