vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, chief79, Ποντικός, dkostas, camber, Jorge, manoslykos, th3ofilos, tsiv

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1785 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:29 »
Να ξεκαθαρίσω κάτι απλώς για την τζούρα μου. Θέλω να έχει ντουμάνι όχι μαλ....ιες  :tongue_smilie: . Τι εννοώ... εννοώ ότι δοκίμασα το ναυτίλο και τον χάρισα στην κοπέλα μου γιατί δεν μου άρεσε καθόλου η τζούρα του.  :tongue_smilie:  Μου αρέσει πολύ η τζούρα του tron-s στο 1Ω άντε και 1.2Ω. Και ακόμα περισσότερο η τζούρα του τρίτωνα 2 με 1.8Ω. Αλλά μέχρι εκεί. Οτιδήποτε θυμίζει ναυτίλο πάντως δεν το θέλω . :hmmm:


Χωρίς να έχω ασχοληθεί, μόνο με τις γρήγορες ματιές σε αυτά που έχω διαβάσει στο φόρουμ, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι οι kayfun δεν είναι για τα γούστα μου. Λεπτομέρειες προφανώς δεν γνωρίζω, είμαι όλος αυτιά!


 :sign_voithia:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1786 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:39 »
phenomenon lite
τηλέμαχο v2 η v2 plus

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1787 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:45 »
Μπορεις να πας και σε subtank mini αφου θελεις αερατες. Δουλευει πολυ καλα και με αντιστασεις ανω του Ωμ, πολυ καλη γευση, απλουστατο στησιμο, πολυ καλη κατασκευη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1788 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:11 »
Συμφωνώ για τηλέμαχο v2 plus. Η τζούρα του είναι για εμένα ιδανική, ενώ η συμβίωση με τον subtank δεν ήταν ιδιαίτερα...ομαλή  :laugh1: .

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1789 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:15 »
Άρα ο Τηλέμαχος είναι ο νούμερο ένα υποψήφιος? Θα περιμένω να ακούσω κι άλλες απόψεις.


Για άσχετο με επισκευάσιμους νομίζετε ότι θα τα βγάζω πέρα? Αν και απ'ότι κατάλαβα δεν είναι και τραγικά τα πράγματα. Μου φάνηκε πολύ ευκολότερο από ότι φανταζόμουνα, να πω την αλήθεια. Θα δεχτώ και λίγη βοήθεια από το φιλαράκι μόλις καταφέρω να τον δω βέβαια που απ'ότι έμαθα προ ολίγου έχει κι ένα Τηλέμαχο στην κατοχή του.




Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1790 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:21 »
Και γιατί δεν παίρνεις dripper να έχεις και ντουμάνια και γεύση;
Ο αμέσως επόμενος του tron-s είναι ο subtank είμαι κάτοχος και των δυο.
Subtank με kanthal 0.32 6 σπείρες βγαίνει στα  ~1.2 με τρελά ντουμάνια.
Καθαρός επισκευασιμος αν δεν θες να τα σκάσεις στο Τηλέμαχο πήγαινε στον bellus

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1791 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:42 »
Ωραία φάση οι dripper αλλά (δεν έχω ιδέα μη με κράξετε!!!) δεν πρέπει να γεμίζω υγρό συνέχεια?? Αν είναι έτσι, τρελή ταλαιπωρία. Αρχικά θέλω έναν επισκευάσιμο με τον οποίο θα μπορώ να τον παίρνω μαζί μου και όταν βγαίνω έξω... Αν είναι σωστή η αντίληψή μου περί dripper, με ψήνει η ιδέα αλλά για πιο μελλοντικά.


ΥΓ. Επειδή μου διέφυγε, να τονίσω πως μην μπορώντας να κρατηθώ, είμαι ήδη κάτοχος ενός aspire cleito κι ενός triton 2 που τους χρησιμοποιώ πάνω στο vtc mini (αναφέρω τι χρησιμοποιώ για να έχετε μια ιδέα που βαδίζω). Αυτούς τους 2 εναλλάσω κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τον τρίτωνα προς το παρόν μόνο για τσιγαρίσιες μιας και έχει το στυλ που θέλω σε αυτόν τον τομέα και τον cleito για πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1792 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:51 »
Τελικα τι σου αρεσει... πνευμονικες η τσιγαρισιες? Γιατι το ενα με το αλλο απεχουν απο το Α ως το Ω

Και επισης αν σε ενδιαφερουν οι κλωνοι η μονο οι αυθεντικοι (παιζει ρολο το budget που διαθετεις)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1793 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:55 »
Eίναι μεγάλη η γκάμα των ατμοποιητών που μπορείς να επιλέξεις.
Αρχικά θα σου έλεγα kayfun lite+ που είναι σταθερή αξία και στήνεται εύκολα.
Με προβληματίζει όμως ότι κάνεις πνευμονικές και ότι χρησιμοποιείς τον triton για τσιγαρίσιες, που για τα δικά μου δεδομένα είναι ατμοποιητής για πνευμονικές που προσπαθεί να δώσει τσιγαρίσιες. Οπότε, πιθανόν αυτό που θεωρώ καλό για τσιγαρίσιες, τον KL+ εσύ να μην τον θεωρείς.
Οπότε...
δες προς subtank, egoone, tron, που παίρνουν κι επισκευάσιμες κεφαλές.
Mπορείς επίσης να βάλεις επισκευάσιμες κεφαλές στον triton, σύντομα θα βγουν νομίζω και για τον cleito
Βέβαια, ουσιαστικά αυτοί που σου προτείνω είναι η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος, οπότε μπορείς να ψαχτείς σε αμειγώς επισκευάσιμους με διπλή λειτουργία όπως ο Mini goblin, που θα σε παιδέψει στο στήσιμο ή κάποιο μοντέλο για πνευμονικές της UD, που με κλειστό τον αέρα σου δίνει αεράτες τσιγαρίσιες ή τον delta 2 της joyetech.


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1794 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 15:58 »
@Tzenamo:


Αναφέρω στο αρχικό post ότι θέλω ατμοποιητή για τσιγαρίσιες με αρκετό ντουμάνι και γεύση (μπορεί να ζητάω πολλά, δεν ξέρω). Για πνευμονικές είμαι καλυμμένος με τον cleito προς το παρόν. Σαν πρώτο επισκευάσιμο δεν θέλω sub οhm. Κάτι άλλο που διευκρίνισα είναι ότι δεν θέλω να μου θυμίζει τη τζούρα του ναυτίλου για κανένα λόγο (δεν μου άρεσε, δεν ρουφάει αρκετά, τι να πω...) και να φέρνει περισσότερο προς το ντουμάνι/ποσότητα ατμού της τζούρας του triton 2 και του tron-s.




EDIT: @petra χαίρομαι που αντελήφθην  το στυλ της τζούρας μου  :)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1795 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:02 »
Οκ καταλαβα, ψαχνεις να βρεις κατι το οποιο δεν ξερω αν υπαρχει βεβαια  :) αλλα, οπως εγραψε & η Βουλα... αυτοι ειναι πανω-κατω οι ατμοποιητες που θα κινηθεις. Πηγαινε σε 1-2 καταστηματα να τους δοκιμασεις & νομιζω θα βρεις τι ακριβως σου ταιριαζει...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1796 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:13 »
Έρχεται η πιο κουφή ερώτηση από όλες που έχω θέσει ως τώρα. Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο μπορώ να δοκιμάσω κάποιον/ους επισκευάσιμο/ους? :sign_kalooo:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1797 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:15 »
Αν μου επιτρέπουν οι παραπάνω φίλοι να σημειώσω κάτι που εγώ θεωρώ πολύ σημαντικό.

 
Από τα ελάχιστα βήματα που έχω κάνει μπορώ να πω πως ο kfl+ είναι σημείο αναφοράς για κάθε ατμιστική διαδρομή. Ακόμα κι αν χωρίσουν οι δρόμοι μας και καταλήξω στις πνευμονικές (και κακώς τον αναφέρουμε συχνά, συχνότατα, περί σφιχτής τζούρας). Είναι η απόλυτη μέση τιμή. Μετά από έναν τέτοιο επισκευάσιμο, μπορώ πολύ πιο εύκολα να ξεχωρίζω τα βασικά (αν είμαι νέος ατμιστής), και πολύ πιο διαχειρίσιμα (αν είμαι πιο έμπειρος ατμιστής) τους επόμενους πιο σύνθετους ή απαιτητικούς ή συγκεκριμένης απόδοσης ατμοποιητές.

 
Αν παρ' όλ' αυτά μου απαντούσε κάποιος πως: γιατί να δώσω ένα Α ποσό για ν' αποκτήσω έναν ατμοποιητή που δεν θα μου δώσει ντουμάνια; Θ' ανταπαντούσα: γιατί τα ντουμάνια δεν είναι παιχνίδι, είναι πολύ περισσότερα. Είναι επόμενα βήματα στους επισκευάσιμους, άλλη διαδρομή μεν, όχι όμως η πρώτη. Για παράδειγμα, αν δεν αντιληφθώ τι σημαίνει γεύση, πώς θα την αναζητήσω; Αν δεν δω τον ιδανικότερο τρόπο απομάκρυνσής μου από το κάπνισμα, πώς θα ξεφύγω με ασφάλεια και χωρίς πισωγυρίσματα; Είναι πολλά τα “αν” και θέλει, πιστεύω, σταθερά και σίγουρα βήματα. 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1798 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:18 »
Έρχεται η πιο κουφή ερώτηση από όλες που έχω θέσει ως τώρα. Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο μπορώ να δοκιμάσω κάποιον/ους επισκευάσιμο/ους? :sign_kalooo:

Και βεβαια μπορεις, με τις εργοστασιακες κεφαλες τους  O0

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1799 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:29 »
@JoeBarTeam δεν ξέρω αν μιλούσες γενικότερα, αλλά σε περίπτωση που δεν έγινα κατανοητός εννοούσα ότι προτιμώ με τρομερή διαφόρα τη τζούρα του τρίτωνα 2 με την 1.8 κεφαλή και του τρον-ς με την 1.0-1.2 από του ναυτίλου με την 1.8...
Δεν ανέφερα ποτέ ότι χρησιμοποιώ την 0.5 του τρίτωνα για τσιγαρίσιες, ούτε κάτι παρεμφερές. Απλά με το ναυτίλο το πάλεψα 2 μέρες και στο τέλος απελπίστηκα. Οπότε θα προτιμούσα να μην ξαναέχω επαφή με κάτι παρόμοιο. Πάντως η γεύση που μου βγάζει ο τρίτωνας με την 1.8 είναι πολύ καλή θεωρώ (με τη μικρή εμπειρία που έχω). Δεν ξέρω πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει, αλλά γι αυτό και θα ήθελα να πάω σε κάποιον καθαρά επισκευάσιμο ατμοποιητή.


ΕDIT: Tzenamo εννοούσα αν θα μπορούσα πχ να πάω να δοκιμάσω κάτι σε στυλ kayfun, τηλέμαχο bellus κλπ :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8455 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34089 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12