vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 7 χρήστες
Nikrom, dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1755 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:53 »
Επι πολλες μερες ηταν σε κατασταση ships in 7 days και χθες ξαφνικα ηταν ships next day..Σημερα παλι ships in 7 days ειναι! Τι σκ@τα γινεται δεν ξερω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1756 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 14:10 »
Μια γρήγορη ερώτηση. Θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και είμαι μεταξύ Calix V2 και Tilemahos V2 Plus. Από ότι διάβασα, και οι 2 έχουν πολύ καλή γεύση και μια χαρά ντουμάνια. Άρα κοιτάω την ευκολία στησίματος και τις μηδενικές διαρροές. Έχω καλομάθει με τον KLP ο οποίος παίζει απροβλημάτιστα και δεν με νοιάζει πως θα τον αφήσω.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1757 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 14:24 »
Τηλέμαχος!

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1758 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 15:07 »
Ψηφίζω και εγώ Τηλέμαχο. Τον αγόρασα μετά τον kayfun, όταν ακόμα καλά καλά δεν ήξερα να στήνω. Πλέον είναι ο βασικός μου ατμοποιητής και πραγματικά, από τότε έως και σήμερα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1759 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 18:32 »
Τον Calix τον είχα και τον Τηλέμαχο τον έχω δοκιμάσει από συνατμιστή (τον V2 όχι τον plus) και μπορώ να πω ότι ο Calix ήταν πιο γευστικός και για να είμαι ειλικρινής η διαφορά ήταν τέτοια που δεν ξέρω αν ο plus θα μπορούσε να την καλύψει.  Τώρα ειδικά με την νέα βάση που δεν έχεις και την σταγόνα στον πόλο για μένα είναι καλύτερη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος giorg0ss

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1760 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 02:26 »
Μάγκες obs crius ή ud bellus; Για γεύση περισσότερο :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1761 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 04:15 »
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας τον griffin ? Θα ήθελα να μάθω μερικές λεπτομερείς γιατί με ενδιαφέρει.αν μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει διαρροές κατανάλωση κλπ. Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1762 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 04:31 »
Φιλε μου και εγω απο καυφουν λαιτ πλας πηγα σε τηλε v2 plus και δε νομιζω να ξανασχοληθω με αλλο ατμο ξανα!

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1763 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:07 »
Γνησιους η κλωνους?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1764 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:45 »
@John K.
Φίλε εχω calix v1 και Τηλεμαχο v2. Και οι δύο είναι εξαιρετικοί ατμοποιητές και σίγουρα τα updates τους θα είναι ακόμα καλύτερα.
Οσον αφορά τη γεύση δεν θα σου πω τίποτα επειδή κάποια υγρά μου αρέσουν καλύτερα στον έναν από ότι στον άλλον. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο Calix έχει πιο πολύ ένταση στη γεύση. Δεν γνωρίζω όμως ο v2+ πως τα πάει σε αυτό το πεδίο.
Λειτουργικά...
Και οι 2 είναι εύκολοι στην αναπλήρωση υγρού (κλείνεις καμπάνα - ανοίγεις απο πάνω - γεμίζεις ακόμα και απευθείας από το μπουκάλι).
Στο στήσιμο είναι πιο εύκολος ο Τηλέμαχος (εντάξει είναι πιο εύκολος από όλους όσους έχω) χωρίς ιδιαίτερες δεξιότητες και χωρίς ίχνος διαρροής 1 χρόνο που τον έχω. Σε χτύπημα δεν βρίσκω διαφορές. Στο ντουμάνι (με μονή αντίσταση) ο Τηλέμαχος υπερέχει ενώ σε επιλογές στησίματος ο Calix έχει πολύ περισσοτερες.
Επειδή αφήνω κάποιες υπόννοιες για διαροές στον Calix να συμπληρώσω πως από τη στιγμή που τον έμαθα δεν έχω καμία διαρροή και ακόμα και η σταγόνα στον πόλο (έχω την v1 είπαμε) είναι αμελητέα. Οπότε στην v2 είμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει κανένα θέμα. (Θα πάρω και το update κάποια στιγμή).
Το τζαμάκι στον Calix σπάει (αν πέσει) ενώ το πλαστικό στον Τηλέμαχο μειώνει την ποσότητα υγρού που δέχεται το τανκ.
Από ποιότητα κατασκευής και οι δύο είναι πολύ καλοί.
Στο θέμα εμφάνισης... εμένα μου αρέσει ο calix πιο πολύ.
Αυτά τα αρκετά από μένα και να είσαι σίγουρος πως ότι και να διαλέξεις δεν θα απογοητευτείς.
(Μιλάω πάντα για γνήσιους ...)

Καλά ατμίσματα,
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1765 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:35 »
Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά. Μια και θα είναι ο 2ος ατμοποιητής μου (παίζω με τον KLP κοντά 15 μήνες) έλεγα για γνήσιο. Τώρα το κόλλημα είναι Τηλέμαχος Matt ή shined.  :D
Εν αναμονή λοιπόν μια και ο Τηλέμαχος δεν είναι ακόμη διαθέσιμος.  :bye:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1766 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 12:46 »
Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να πάρω έναν εκ των δύο παρακάτω ατμοποιητών και θα ήθελα τη γνώμη σας:

  • Eviva-D
  • Apollo
Υπάρχει κανείς εδώ που να έχει και τους δύο και να μπορεί να μου κάνει μια μικρή σύγκριση; Έχω διαβάσει τα νήματα και των δύο, όπως και άλλων (γι' αυτό έχω καταλήξει άλλωστε σε αυτούς). Αυτό που μου αρέσει στον Eviva είναι ότι με λίγα έξτρα χρήματα, μπορείς από dripper να τον κάνεις τανκ και να τον δουλεύεις όπως θέλεις. Φαντάζομαι ότι στην γεύση είναι και οι δύο σε πολύ καλά επίπεδα.

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως, είναι η ευκολία στην χρήση και στο στήσιμο και γενικά ποιος θεωρείτε ότι θα είναι καλύτερη επένδυση για έναν ατμιστή που θέλει να πάρει έναν καλό ατμοποιητή και να μείνει σε αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1767 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:13 »
Μάγκες obs crius ή ud bellus; Για γεύση περισσότερο :hmmm:
bellus.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1768 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:53 »
Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να πάρω έναν εκ των δύο παρακάτω ατμοποιητών και θα ήθελα τη γνώμη σας:

  • Eviva-D
  • Apollo
Υπάρχει κανείς εδώ που να έχει και τους δύο και να μπορεί να μου κάνει μια μικρή σύγκριση; Έχω διαβάσει τα νήματα και των δύο, όπως και άλλων (γι' αυτό έχω καταλήξει άλλωστε σε αυτούς). Αυτό που μου αρέσει στον Eviva είναι ότι με λίγα έξτρα χρήματα, μπορείς από dripper να τον κάνεις τανκ και να τον δουλεύεις όπως θέλεις. Φαντάζομαι ότι στην γεύση είναι και οι δύο σε πολύ καλά επίπεδα.

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως, είναι η ευκολία στην χρήση και στο στήσιμο και γενικά ποιος θεωρείτε ότι θα είναι καλύτερη επένδυση για έναν ατμιστή που θέλει να πάρει έναν καλό ατμοποιητή και να μείνει σε αυτόν.


Δύσκολη σύγκριση. Τους έχω και τους χρησιμοποιώ και τους δύο σχεδόν εξίσου. Η γεύση είναι παρόμοια δεν μπορώ να πω ότι ξεχωρίζει κάποιος. Στο στήσιμο ο Appolo έχει περισσότερες επιλογές και είναι λίγο πιο εύκολος (κατά τη γνώμη μου πάντα). Χρειάζεσαι όμως να πάρεις και τον έξτρα πόλο με τη ρύθμιση αέρα όπως και το δαχτυλίδι χωρίς τρύπες αν θέλεις απροβλημάτιστο άτμισμα, οπότε το κόστος ανεβαίνει. Επίσης, ρυθμίζεις τον αέρα ακριβώς εκεί που τον θέλεις, αλλά το αντίτιμο είναι η γνωστή σταγόνα στον πόλο. Πιστεύω ότι θα ευχαριστηθείς όποιον κι αν διαλέξεις πάντως.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1769 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 14:12 »
Σ' ευχαριστώ.

Νομίζω περισσότερο από τους ατελείωτους πειραματισμούς στα διάφορα στησίματα, με ενδιαφέρει να μάθω ένα στήσιμο, να το κάνω καλά και γρήγορα, ώστε να μπορώ να απολαύσω το υγρό μου και τον ατμοποιητή μου.

Θα κοιτάξω να τους δω και τους δύο από κοντά και θα δούμε :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12