vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 6 χρήστες
dvelev, manoslykos, SEB, dkostas, th3ofilos, ZoeM

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1665 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 15:23 »
Εχει πονεσει το κεφαλι μου....
Διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν μπορω να βγαλω για το που να καταληξω!


Εχω ενα vtc mini with Tron και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Εχτες παραγγειλα και δευτερο vtc mini(απο κινα μερια αφου δεν με πιεζει ο χρονος)


Το προβλημα μου ειναι στο τι να διαλεξω σαν δευτερο ατμο(αυτη τη φορα χωρις κεφαλες clr κτλ. Κανονικο επισκευασιμο)
Εδω να διευκρινησω οτι αυτος ΘΕΛΩ να ειναι και ο τελευταιος μου οποτε το οποιο κοστος μπορει να δικαιολογηθει!
Ξερω οτι ολοι εχουν καποια αρνητικα και καποια θετικα...αλλα πρεπει να διαλεξω μονο ενα!


Και λεμε


Kayfun Lite plus


Θετικα
-Αποτελει σημειο αναφορας απο οτι εχω καταλαβει με οτι αυτο σημαινει
-Ευκολο στησιμο
-Πολλες επιλογες για να παιξεις με την εμφανιση


Αρνητικα
-Γεμιζει απο κατω(ξερω οτι υπαρχει επιλογη για γεμισμα απο πανω αλλα δεν μου αρεσε το συγκεκριμενο top cap...Δινει αρκετο υψος)
-Δεν πωλειται πλεον σκετη βαση


Τιμη:60E + εξτραδακια = περιπου 100Ε


Eviva


Θετικα
-Γεμιζει απο πανω
-Κορυφη σε γευση απο οτι διαβαζω
-Στιβαρη κατασκευη


Αρνητικα
-Δυσκολο σχετικα στησιμο
-Δεν παιζουν πολλες επιλογες στην εμφανιση


Τιμη: 90 + clear tank + μετατροπη σε 22 = 115 περιπου


Και εδω κυριες και κυριοι ειναι το δυσκολο κομματι


Αν επρεπε να επιλεξω ενα....με ποιον πιστευεται πως θα μεινω χωρις παραπονο...


Να διευκρινησω οτι δεν μπορω να δοκιμασω κανενα απτους 2


Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1666 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 15:33 »
Αν σε ενδιαφέρει η γεύση νομίζω ότι ο Eviva είναι καλύτερη επιλογή.  Θα σε δυσκολέψει λίγο (έως ελάχιστα) να τον μάθεις αλλά θα σε αποζημιώσει (και με το παραπάνω) σε απόδοση  ;)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1667 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 15:49 »

Το προβλημα μου ειναι στο τι να διαλεξω σαν δευτερο ατμο(αυτη τη φορα χωρις κεφαλες clr κτλ. Κανονικο επισκευασιμο)
Εδω να διευκρινησω οτι αυτος ΘΕΛΩ να ειναι και ο τελευταιος μου οποτε το οποιο κοστος μπορει να δικαιολογηθει!
Ξερω οτι ολοι εχουν καποια αρνητικα και καποια θετικα...αλλα πρεπει να διαλεξω μονο ενα!



Δες και τον Τηλέμαχο, στήνεται πιο εύκολα και από kayfun, γεμίζει εύκολα από πάνω, αποδίδει καλά τις γεύσεις, είναι μικρός σε διαστάσεις, καλή ρύθμιση αέρα και τα πάντα από ανταλλακτικά.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1668 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 16:07 »
trash88, αυτους τους 2 ατμο χρησιμοποιω καθημερινα και ειναι και οι 2 αψογοι!!Αν εγω επρεπε να διαλεξω μαλλον θα διαλεγα eviva αλλα αυτο δεν μπορει δυστυχως να σε βοηθησει αν δεν εχεις ο ιδιος εμπειρια!
Επισης ξερεις ποσους τελευταιους ατμοποιητες εχω παρει??Κοιτα να δεις που και ο επομενος τελευταιος θα ειναι...!χαχαχα!
Ακυρο τωρα ειδα οτι δεν μπορεις να δοκιμασεις!Οποιον και να παρεις δεν θα το μετανιωσεις!

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1669 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:50 »
Από 40€ που είχες προϋπολογίσει θα πας στα 60 και θα έχεις βγάλει από την τσέπη, το πιο ευχάριστο έξτρα 20ευρο της ατμιστικής σου ζωής ever ;)
Αν αυτό είναι το μόνο εμπόδιο, τότε δεν υπάρχει καν εμπόδιο :yes:

Στα 40Ε παίζει και ο Erlprinz μόνο που είναι λίγο πιο δύσκολος στο βαμβακι του από τον "πάντα-παίζω" Kayfun Lite+.
[youtube]LtwsRQ6GH5s[/youtube]

μπορώ να συμβιβαστώ με το λιγο δυσκολο στήσιμο το elprinz  αλλα όχι με το drip tip του..Ειδα οτι υπάρχει και μεταλικό αλλα μετα ανεβαίνει η τιμη οπότε δεν παιρνω τον kayfun με την μια..

Οπότε το λογικο και εμένα μου φαινεται  ο kayfunis που τοσα ακουω και δεν τον έχω δει ακομα!!Απλά θα περιμένω  λιγο να βγάλει δουλεια ο goblin ουτε 4 μηνες δεν τον έχω.. :o
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδια!!

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1670 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 21:12 »
είδα Bellus και νόμιζα οτι είσαι xtreme τυπος.
Σίγουρα kayfun Lite εάν θες mouth to lung, το μόνο κακό είναι οτι δέν θα τον εκτιμήσεις τόσο επειδή θα είναι ο ένας και μοναδικός αλλά πίστεψε εμένα και τους υπόλοιπους, όλα τα RTA του κόσμου να είχες να δοκιμάζεις, τον πάντα θα τον είχες έτοιμο στημένο στην άκρη.
Εάν θές μπορείς να κάνεις πάντα και την καγκουριά να πάρεις 2 κλώνους των 15-20$ και ότι αξεσουάρ βρείς, bellcaps, mini bellcaps-chimneys, εξαρτήματα να τον κάνεις top fill, μεγαλύτερο τανκ να παίρνει 6ml και άλλα μπιχλιμπίδια να παίζεις!
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1671 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 09:32 »
Παιδιά ο eviva κλώνος απο fattech αξίζει https://www.fasttech.com/products/0/10015058/2741900-eviva-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer, έχει μέσα διάφανο τανκάκι?
Επίσης calix κλώνος https://www.fasttech.com/products/0/10019019/3950500-calix-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer?

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1672 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 09:39 »
μπορώ να συμβιβαστώ με το λιγο δυσκολο στήσιμο το elprinz  αλλα όχι με το drip tip του..Ειδα οτι υπάρχει και μεταλικό αλλα μετα ανεβαίνει η τιμη οπότε δεν παιρνω τον kayfun με την μια..


χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω, γιατί προσωπικά έχω και τους δύο, καυφούν και ελπρινζ, και τους αγαπώ και τους δύο για άλλους λόγους, θα πω μόνο για το ντριπ τιπ του ελπρινζ.Εχω και το δικό του, και το ντριπ τιπ των steam tuners γι'αυτόν και το δικό του το μεταλλικό.Ε, το δικό του το πλαστικό του φοράω, σε αυτόν τον ατμοποιητή, σαν αίσθηση μου αρέσει περισσότερο από όλα.Σαν εμφάνιση βέβαια με των st που είναι μεταλλικό και κοντό είναι τέλειος, ειδικά με το νάνο κουστουμάκι του.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1673 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 10:48 »
Παιδιά ο eviva κλώνος απο fattech αξίζει https://www.fasttech.com/products/0/10015058/2741900-eviva-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer, έχει μέσα διάφανο τανκάκι?

O συγκεκριμένος έχει και το διάφανο τανκ κι επίσης ταιριάζουν όλα τα γνήσια ανταλλακτικά, ενώ έχει τέλειο φινίρισμα ώστε δεν τον ξεχωρίζεις από τον γνήσιο. Όμως καλύτερα να μείνεις μακριά του γιατί έχει πρόβλημα με τις επαφές των πόλων στο εσωτερικό της βάσης. Έλυσα και έδεσα τη βάση, τουλάχιστον 7-8 φορές για να καταφέρω να τον κάνω να παίξει προσωρινά γιατί το πρόβλημα των εσωτερικών συνδέσεων-επαφών των πόλων επανέρχεται και χρειάζεται μέγγενη, τρυπανάκια κ.λπ. για να αποκατασταθεί. Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε σε άλλους δύο τέτοιους κλώνους(φίλων) που γνωρίζω, άρα δεν έτυχε στον δικό μου μόνο.
Έχουν βγει και δύο νεώτερες εκδόσεις, χωρίς το διάφανο τανκ, αλλά γι' αυτές δεν γνωρίζω να σου πω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1674 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 10:54 »
τελικά νομίζω ότι αξίζει η αγορά του μόνο σαν ανταλλακτικά (τανκάκια) για τον γνήσιο  :tongue_smilie:

άντε μου μένει να πάρω τον γνήσιο τώρα  ;D

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1675 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 10:57 »
Ευχαριστώ φίλε μου, κατατοπιστικότατος!Να πάω σε τηλέμαχο μεριά https://www.fasttech.com/p/3512900 που απο ότι διαβάζω δεν έχουνε ιδιαίτερα προβλήματα, τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1676 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 11:16 »
@boltsis και εγώ αυτών εκανα  παραγγελία
Έχω ακούσει τα καλυτερα για αυτών των κλώνο απο φίλους τώρα αν κάποιος των έχει απο ft και  ξέρει  κάτι παραπανω τι πρεπει να προσέξουμε την πρωτη φορά που θα των σεταρουμε ασ μασ ενημέρωση

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1677 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 11:28 »
Ευχαριστώ φίλε μου, κατατοπιστικότατος!Να πάω σε τηλέμαχο μεριά https://www.fasttech.com/p/3512900 που απο ότι διαβάζω δεν έχουνε ιδιαίτερα προβλήματα, τι λέτε?

Καθόλου προβλήματα δεν έχει ο Τηλε, όπως γράφεται και στο σχετικό νήμα και σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1678 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 11:53 »
Τον κλωνοτηλέμαχο τον έχω δει και δοκιμάσει από φίλο που τον έχει, πολύ καλός, στο δρόμο είναι και ο δικός μου.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1679 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 12:24 »
Αγόρια ο κλωνοτηλέμαχος είναι τιμιότατος ατμοποιητής.Τον πήρα γιατί έψαχνα μεταχειρισμένο αυθεντικό και δεν έβρισκα.Τελικά πριν τον παραλάβω αγόρασα τον αυθεντικό v2+.Παρόλα αυτά ο κλώνος, πριν τον πουλήσω, δοκιμάστηκε και ατμίστηκε και είναι άψογος.Τα αυθεντικά κομμάτια ταιριάζουν και τα σπειρώματά του είναι βούτυρο. Για οποιαδήποτε απορία μπείτε και ρωτήστε στο νήμα του, όπου είναι ενεργοί οι αρκετοί και ευχαριστημένοι κάτοχοί του!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12