vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1650 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 01:23 »
Λέω αύριο να παραγγείλω το bellus απο fasttech και λέω μήπως παραγγείλω και έναν δεύτερο πάλι γύρω στα 20$.Έχω δυο KL plus και 2 hotcig, κάνω τσιγαρίσιες και αεράτες αλλά κυρίως μου αρέσουν οι αεράτες!Δε θέλω sub ohm ατμοποιητές και στήνω με μια αντίσταση αυστηρά.
Έλεγα για δεύτερο το Τηλέμαχο https://www.fasttech.com/products/0/10017231/3512900-tilemahos-v2-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer, αξίζει?
Ένας φίλος μου του ήρθε ο φενομενον αλλά απο γεύση δε πήρε κάτι παραπάνω .Σε λίγες μέρες ένας άλλος φίλος μου παραλαμβάνει τον goblin οπότε ίσως στο μέλλον να τον αγοράσω και αυτόν.
Αλλά εκτός ότι αποφασισα για το bellus θα ήθελα να πάρω τα μέγιστα σε γεύση ίσως και με έναν δεύτερο.. 

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1651 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 01:35 »
Καλησπέρα και απο εμένα..
θα ήθελα την βοηθειά σας.
Στόχος μου...
Ένας επισκευάσιμος για μονή αντίσταση...
Έμφαση στην σφιχτή τζουρα..
Απο χρήματα μεχρι 40 ευρώ .
δεν ξερω εαν αυτα που ζητάω ειναι πολλα αλλα μεχρι εκει μπορώ να φτάσω αυτή την στιγμή..

εχω κοιτάξει τον bellus αλλα με χαλάει το deck  για διπλές και καποιες διαροές που λενε τα παιδία στο thread του.
Elprinz αλλα με χαλάει το drip tip του διότι ειναι πλαστικό και δεν μπορώ να βάλω αλλο στην θέση του..Μπορεί αυτο αν είναι υπερβολικό αλλα θα με κάνει να μην τον χρησιμοποιώ..Μπορεί να ειμαι και παράξενος :idiot1: :idiot1:

Αυτα απο εμένα..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1652 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 02:09 »
Φίλε μου η λύση λέγεται kayfun Lp οικονομικός  ακόμα και γνήσιος με ευκολο στήσιμο που ζητάς με σφιχτή τζουρά και γίνεται πολυμορφικός αλλάζεισ κάποια μπελ καπ και των κάνεις όπως θέλεις εσύ ..το μονο - είναι η αναπλήρωση υγρού που γεμίζει απο κάτω αλλά και αυτό λύνεται με ειδικά καπάκι με κάποιο κόστος φυσικά ..βρεσ ενα τέτοιο ατμό μπεσ στο νόημα και όταν έχεις χρονο στοyou tupe υπαρχουν τοσα βίντεο που μπορείς να δεισ απο πολουσ ατμοποιητεσ πώς είναι πως στήνεται και αλλά πολλά..Και στο φόρουμ υπαρχουν τα αντίστοιχα νήματα που βλεπεισ σχετικα  -  και +  στην συνέχεια αν θα έχεις των χρονο   και χρήμα  μπορείς να κάνεις ακόμα και αγορές απο εξωτερικο με κάποια αναμονή  σε κλώνους πολύ καλούς και οικονομικά ακόμα και στους ποιο φημισμένους ελληνικούς ατμό

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2016, 02:14 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1653 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 03:04 »
Φίλε Γιώργο ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου.
Ναι τον έχω δει και τον kayfun lp αλλα με προβλημάτιζουν κάπως τα 60 ευρώ..
εχω το goblin mini με τον οποίο τα έχουμε βρει σε θέμα στησίματος αλλα εγω στεινω με μονή αντισταση και πολυ κλειστώ αέρα οπότε εγω δεν κανω αυτα για τα οποία έχει φτιαχτεί να κάνει ο ατμο..οπότε δεν φταίει αυτος απλα τα γουστα μου..

Η αληθεια είναι οτι ετσι οπως περιέγραψες τον Kayfun lp ειναι σαν περιέγραψες ακριβως αυτα που ζητάω παρα πανω..
Οπότε θα ανεβάσω λιγο budget για να μην ψάχνομαι μετα..
ευχαριστώ και παλι..

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1654 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 05:32 »
Αλλά εκτός ότι αποφασισα για το bellus θα ήθελα να πάρω τα μέγιστα σε γεύση ίσως και με έναν δεύτερο..

Είναι λίγο περιέργος ο Bellus, έχει λίγο στενό  chimney λόγο του airflow του με αποτέλεσμα να σε περιορίζει στο deck, τροφοδοσία έχει τρελή βέβαια αλλά η γεύση που βγάζει είναι λίγο ιδιαίτερη.

Εάν τσιμπούσα 2 RDA στην κατηγορία του Bellus θα πήγαινα για Crius me Velocity deck και έναν Griffin;)

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1655 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 09:03 »
O crius απο ότι είδα δουλεύει με 2 αντιστάσεις , δε ξέρω τώρα με τον velocity deck που λες, ένα link θα βοηθούσε διότι στο fasttech δε βλέπω κάτι!
Ο Griffin είναι λίγο ακριβός για μενα προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1656 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 09:26 »
Αυτός είναι ο crius στη fasttech. Τουλάχιστον στις φωτό, δείχνει ότι είναι η έκδοση με το velocity deck.
https://www.fasttech.com/products/0/10018376/3796200-authentic-obs-crius-rta-rebuildable-tank-atomizer
Kι εδώ βλέπεις μόνο του το velocity deck (εδώ δεν αναφέρει "authentic").
https://www.fasttech.com/products/0/10019220/4012108-replacement-base-for-obs-crius-rta-atomizer

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1657 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 09:35 »
Ααα  δε το ήξερα οτι είναι της velocity, τοv crius ήθελα να πάρω εξ' αρχής αλλά δουλεύει με δυο αντιστάσεις απο ότι διάβασα και τον απέκλεισα.Έτσι έχω καταλήξει στο bellus που ακούω πολύ καλά λόγια!
Επίσης άκουσα εδώ για τον nectar genesis αλλά μου απο ότι έμαθα θέλει ειδικό στήσιμο αλλά τώρα βλέπω βγάλανε τον ίδιο περίπου αλλά όχι genesis https://www.fasttech.com/products/0/10014675/4133001-nectar-micro-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer.Εχθές τον βγάλανε απο ότι είδα..

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1658 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 10:27 »
Ναι τον έχω δει και τον kayfun lp αλλα με προβλημάτιζουν κάπως τα 60 ευρώ..

Από 40€ που είχες προϋπολογίσει θα πας στα 60 και θα έχεις βγάλει από την τσέπη, το πιο ευχάριστο έξτρα 20ευρο της ατμιστικής σου ζωής ever ;)
Αν αυτό είναι το μόνο εμπόδιο, τότε δεν υπάρχει καν εμπόδιο :yes:

Αποσυνδεδεμένος George_Skoyteris

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1659 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 10:34 »
Απαντώντας προσωπικά για τον ποιo επισκευάσιμο ατμοιποιητή, στη δικιά μου κατάταξη δεν είναι ένας αλλά τρεις ξεκινώντας από kayfun V4 , λόγο όμως της "τσουχτερής" τιμής ο Kayfun Lite plus και ο Bellus της UD είναι για εμένα οι καλύτερες επιλογές.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1660 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 10:44 »
Παρατηρώντας λίγο και τους ελληνικούς ατμοποιητές (και τις τιμές βεβαίως) και ενώ είχα δοκιμάσει kayfun lp και squape rs, είδα και τον eviva. Όλοι εξίσου καλοί φάνηκαν να πω την αλήθεια.
Φυσικά, από τη στιγμή που δεν είχαν παρόμοιο στήσιμο, υγρά, δεν μπορώ να έχω σωστή γνώμη. Είχα όμως την λανθασμένη εντύπωση ότι ο Eviva-Τ κάνει όπως είναι και για dripping, αλλα θέλει 35 ευρώ ακόμα.
Πάντως νομίζω ότι ακόμα και καλύτερη να είναι η γεύση των 2 τελευταίων, δεν δικαιολογείται από την διαφορά τιμής (90 και 30 ευρώ αντίστοιχα). Εσείς τι γνώμη έχετε;

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1661 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 11:28 »
Καλημέρα,


 Έχει άποψη κανείς για τον

Ehpro Nixon V2 RDA  :confused1:
 

   

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1662 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 12:53 »
Ναι τον έχω δει και τον kayfun lp αλλα με προβλημάτιζουν κάπως τα 60 ευρώ..
Στα 40Ε παίζει και ο Erlprinz μόνο που είναι λίγο πιο δύσκολος στο βαμβακι του από τον "πάντα-παίζω" Kayfun Lite+.

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1663 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 13:05 »
Παρατηρώντας λίγο και τους ελληνικούς ατμοποιητές (και τις τιμές βεβαίως) και ενώ είχα δοκιμάσει kayfun lp και squape rs, είδα και τον eviva. Όλοι εξίσου καλοί φάνηκαν να πω την αλήθεια.
Φυσικά, από τη στιγμή που δεν είχαν παρόμοιο στήσιμο, υγρά, δεν μπορώ να έχω σωστή γνώμη. Είχα όμως την λανθασμένη εντύπωση ότι ο Eviva-Τ κάνει όπως είναι και για dripping, αλλα θέλει 35 ευρώ ακόμα.
Πάντως νομίζω ότι ακόμα και καλύτερη να είναι η γεύση των 2 τελευταίων, δεν δικαιολογείται από την διαφορά τιμής (90 και 30 ευρώ αντίστοιχα). Εσείς τι γνώμη έχετε;



Αν θες τον ΕΒΙΒΑ-Τ να τον κανεις ΕΒΙΒΑ-D δεν κοστιζει 35 ευρω.Χρειαζεται μονο το εξης και κοστιζει 15.
https://www.atmistique.gr/eviva-dripping-tube.html

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1664 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 13:23 »
Στον Erlprinz σε μια διαρροή που θα πάνε τα υγρά;
drip tip βιδωτό και πλαστικό . . .
και σαν κατασκευή ο "πάντα παίζω" είναι καλύτερος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180532 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12