vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 3 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1605 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 14:46 »
K εγω κοιταω για κανα επισκευασιμο απο fasstech mexri 20 ευρω ποιον προτεινετε παιδια?
Μην ειναι τελειως μουφα και σκουριασει  :))

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1606 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:05 »
Αερατο ή σφιχτο;

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1607 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:05 »
Και'γω λεω να παρω αλλον εναν μιας και μου εβαλε η gearbest   ποντους αξιας 3$ στον λογαριαμο μου λογο οτι δεν μου εστειλαν μπαταρια με το μoντακι και λεω να παρω κανα κλωνο κοντα στα 10-15$(τα 3$ μπαινουν σαν εκπτωση, π.χ αν αγορασω κατι αξιας 10$ θα μου κοστισει 7$ ,αν παρω π.χ εναν ατμοποιητη 15$ παλι 3$ εκπτωση θα εχω,πρεπει να ειναι πανω απο 10$ ομως η παραγγελια μου) .
Ειμαι της σφιχτης-τσιγαρισιας τζουρας,εχω εναν κλωνο erl τον οποιο και λατρευω,εχω και εναν lemo2 (πολυ αερατος και αμα κλεισω πολυ τον αερα για να γινει τσιγαρισια μου φερνει τρελο βηχα!),ειχα και για καμια βδομαδα εναν κλωνο kayfun 3.1 και δεν ψηνομαι ξανα για kayfun 3.1-lite-lite+- russian κ.τ.λ μιας και πιστευω οτι ο erl ειναι καλυτερος γευστικα απο τους kayfun αλλα δεν το αποκλειω κι'ολας!
Ειμαι αναμεσα σε αυτα (αν εχεται να προτεινεται τιποτα αλλο ειμαι ολος αυτια!)
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_210888.html
http://www.gearbest.com/clearomizers/pp_217564.html
http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_271520.html?wid=2

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1608 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:12 »
Θα σου ελεγα το τελευταιο, lite plus.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1609 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:24 »
Αερατο ή σφιχτο;
Kαι τα δυο δεν γινεται?  :tongue_smilie:
Εχω εναν ego one που γινετε αρκετα σφιχτος και λιγο αερατος, εναν τετοιο ας πουμε ,γτ δεν κανω πνευμονικες εκτος και αμα μου την βαρεσει καμια φορα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1610 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:41 »
Επισκευασιμο που να ειναι και τα 2, περαν του eGO One, δεν μπορω να σκεφτω. Οτι εχω, ειναι αερατος. Lemo 2, TFV4, Zephyrus v2, Triton (με επισκευασιμη ECR), Subtank mini, OBS Crius v3. Ολοι αυτοι ειναι αερατοι, δυστυχως. Ο μονος που εχω ακουσει οτι κανει και για τσιγαρισιες (αλλα μαλλον, οχι και τοσο σφιχτες), ειναι ο Bellus. Εγω παντως και αυτον αερατο τον κανω.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1611 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:24 »
Καλησπέρααα!

Σκέφτομαι να αγοράσω έναν ατμοποιητη με αερατη τζούρα που να παιζει με διπλή αντίσταση και να αποδιδει καλά τις γεύσεις, χωρίς διαρροές. Προς το παρόν είμαι μεταξύ crius v3, aromamizer και bellus. Μήπως έχετε κάποια άλλη πρόταση?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1612 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:28 »
Zephyrus v2  :tongue_smilie:


Ελααααχιστα λιγοτερη γευση απο τον Bellus, αλλα καμια διαρροη, πανευκολο γεμισμα και πιο ευκολο στησιμο. Αν και ο Crius v3 μου αρεσει, εχει μεγαλυτερο deck αλλα λιγοτερη γευση. Τον aromamizer δεν τον εχω παρει, γιατι εχω ακουσει, δεν κανει να τον βαζεις στην τσεπη, θα εχεις θεματα διαρροων και επειδη συχνα τους βαζω στην τσεπη, δεν θελω τετοια.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1613 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:56 »
Φαίνεται λιγο μεγαλος ειναι η αληθεια,  αλλα θα τον δω απο κοντά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1614 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:14 »
Οχι ρε συ, δεν ειναι μεγαλος. Που τον ειδες μεγαλο; Εδω στο φορουμ παντως, εχω φωτογραφιες με ολους αυτους που εγραψες διπλα διπλα (πλην του aromamizer)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1615 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 14:50 »
Γεια σας.
Εχω το VTC mini with TRON  καμποσο καιρο τωρα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.
Τελευταιες μερες πειραματιζομαι με τις CLR κεφαλες και εχει αποκτησει αλλο ενδιαφερον η ολη εμπειρια...


Επειδη εχω καταφερει απο οταν πηρα το Η.Τ να κοψω μαχαιρι το Κ.Τ ελεγα να προβω σε αλλη μια αγορα VTC mini(γιατι αυτα τα μπλιχλιμπιδια χαλανε καμια φορα) αυτη τη φορα απο εξω βεβαια καθως δεν βιαζομαι...


Το προβλημα μου ειναι τι ατμοποιητη να διαλεξω και αν γινεται επισκευασιμος.


Θα ηθελα να ειναι οσο γινεται μικρος και να μπορει να γεμισει και απο πανω,ωστε να μην εχω αυτο το ξεβιδωμα - βιδωμα οταν πρεπει να γεμισω εκτος σπιτιου.


Καμια προταση?

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1616 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 20:54 »
 Καλησπέρα σε όλους,


Είμαι σε φάση να αγοράσω ένα 2ο ατμοποιητή. Ατμίζω εδώ και ένα χρόνο με Kayfun Lite Plus και πριν ένα μήνα απόκτησα και το vtc mini. Έκανα αρκετή έρευνα στο forum, είδα πολλά video και reviews ελλήνων και ξένων ατμιστών, και μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε OBS Crius V3 και Geekvape Griffin RTA.



Και για τους 2 ατμοποιητές, όλοι λένε ότι αποδίδουν εξίσου καλά στον τομέα της γεύσης. Από όσα διάβασα, τα σημαντικότερα μειονεκτήματα που βρήκα για τους συγκεκριμένους ατμοποιητές είναι:



- πιθανότητα διαρροής στον Crius, κυρίως στον μαύρο και στον άσπρο. Εγώ σκεφτόμουνα τον ασημένιο, άρα λογικά θα είμαι οκ. Ελπίζω…

- πιθανότητα καμένου στον Griffin σε υγρά με πολύ VG, λόγω του ότι η καμπάνα είναι πολύ κοντά στο γυαλί και δυσκολεύει την τροφοδοσία.

Μπορεί κάποιος να διαφωτίσει αναφορικά με τους ανωτέρω, ή ακόμη να προτείνει και κάποιον άλλο. Η χρήση διπλής αντίστασης δεν είναι αυτοσκοπός. Βασικό για μένα είναι να αποφεύγονται οι διαρροές όσο είναι δυνατόν (έχω καλομάθει με τον Kayfun), να έχω ωραία γεύση και να στήνεται όσο γίνεται ευκολότερα.   

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1617 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 22:12 »



Εκτός του ότι είναι "αναπνευστήρας" όλα τα άλλα νομίζω τα έχει.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1618 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 22:32 »
Πολύ καλή γεύση, σχεδόν καθόλου διαρροή (αν εξαιρέσεις ένα δάκρυ στο γέμισμα), από εύκολο εώς γελοίο στήσιμο,  μονή ή διπλή αντίσταση ανάλογα με τα γούστα σου και φτηνός, έχει ένα όνομα Bellus. Αλλά είναι αεράτος-πνευμονικός.. Καμία σχέση με  αυτούς που ανέφερες. Ίσως μόνο άμα μείνεις στην 1-2 τρύπες από τις 16-32 (ανάλογα με τις αντιστάσεις).

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1619 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 21:54 »
Καλησπέρα!

Κατά πρώτον να ζητήσω συγνώμη γιατί μάλλον θα σας αναγκάσω να ξανααπαντήσετε σε ερώτηση που έχει ήδη απαντηθεί αλλά δώστε τόπο στην οργή. Είμαι μόλις 1,5 μήνα ατμιστής και έχω τον μικρό Ναυτίλο. Είμαι ικανοποιημένος αλλά θέλω να πάω σε έναν επισκευάσιμο. Αφορμή ήταν η προχτεσινή αστοχία τριων εκ των πέντε κεφαλών που αγόρασα. Μάλλον μου έπεσε το "φλουρί". Επίσης μου αρέσει η ιεροτελεστία του ατμίσματος και θα ήθελα να το προχωρήσω λίγο παρακάτω. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον που να είναι σχετικά εύκολος στο στήσιμο καθώς είμαι νέος (όχι στα χρόνια δυστυχώς). Επίσης με ενδιαφέρει η γεύση (οκ είναι υποκειμενικό) και η σφιγκτή τζούρα. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα σύννεφα και οι πνευμονικές. Από αυτά που διάβασα και βάσει των οικονομικών μου κατέληξα σε κάποιον κλώνο του kayfun και στον Kanger subtank mini. Θα παρακαλούσα για τις προτάσεις σας χωρίς να είναι δεσμευτικές οι επιλογές που αναφέρω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12