vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1530 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 02:41 »
Κάποιος θα μπορούσε να πει και το ότι ο ego one παίρνει κι έτοιμες κεφαλές. Και το ότι μπορεί να παράξει τέτοιες ποσότητες ατμού που ο kfl ούτε να τις σκεφτεί. Φυσικά εγώ προσωπικά αγαπώ kayfun απλά κοιτάμε και τις άλλες σκοπιές που και που. :D

Δυστυχώς φίλε Γιώργο όπως κατάλαβες όλα δεν μπορούμε να τα έχουμε μέσα σε ένα μόνο πακέτο, κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο kayfun αξίζει και τον χρόνο και τον κόπο σου, από εκεί και πέρα είναι το τι θες εσύ να διαθέσεις από αυτά. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1531 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 05:13 »
Ειναι πολυτιμη η βοηθεια σας και οι συμβουλες σας αλλα τελικα λεω να παω σε κατι ενδιαμεσο ουτε πολυ αερατος ουτε πολυ σφιχτο αλλα να ειναι συναμα και απλο στο λυσιμο κτλπ οποτε γι αυτο λεω να δοκιμασω ego one mega απλα και μονο για τη περιεργεια και αν τον βολευτω θα μεινω εκει

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1532 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:45 »
Aν δεν κατάφερες να λύσεις τον Καυφούν, ούτε τον mega θα στήσεις. Η CLR κεφαλή είναι εύκολο να στηθεί μόνο όταν έχεις πείρα στους επισκευάσιμους. Αλλιώς, το πολύ μικρό του deck θα σε παιδέψει, θα πιάσεις λάθος τα ποδαράκια στο Insulator, θα ακουμπάν τα σύρματα στα τοιχώματα της κεφαλής, θα έχεις λίγο ή πολύ βαμβάκι, γενικά υπάρχουν ψιλολόγια που μπορεί να πάνε στραβά αν δεν έχεις εμπειρία να τα αποφύγεις ή να τα αναγνωρίσεις όταν σου συμβούν.
Το να έχεις δυο επισκευάσιμους είναι σωστό, διότι έχουμε πει πολλάκις ότι στο η.τ. 1=κανένα.
Αλλά να ξέρεις γιατί τους έχεις και να τους χρησιμοποιείς σωστά.
Θα σου έλεγα ότι πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε 2 πράγματα:
α)βρες κάποιον να ξέρει. Αθήνα είσαι, υπάρχουν πολλοί. Μάθε από αυτόν να στήνεις τον ΚΛ και μετά πάρε όποιον άλλο. Το στήσιμο τους είναι διαφορετικό και δεν θα πρότεινα να προσπαθήσεις να τα μάθεις ταυτόχρονα
β)Αν παρόλα αυτά δεν μπορέσεις να στήσεις σωστά τον ΚΛ (διότι κάτι γίνεται λάθος για να μη σου αρέσει η απόδοσή του) τότε ίσως να ανήκεις στους πολλούς, που τα πάνε μια χαρά με τις εργοστασιακές κεφαλές μόνο. Πάρε τον ego mega με 2-3 clr κεφαλές, που ούτως ή άλλως αποδίδουν καλύτερα από τις απλές CL. Παίξε με στησίματα με τη μια, αλλά έχε καβάντζα τις άλλες για πάσα νόσο. Μπορεί στην τελική, να σου αρέσει τόσο το μισό πνευμονικό-μισό τσιγαρίσιο του mega, που αυτό να σε χαλάει στον ΚΛ

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1533 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:56 »
Θα συμφωνησω 100% με την Petra.
Ο KL+θεωρειται ο πιο ευκολος στο στησιμο επισκευασιμος..
Συνεπως ξεκινας απο εκει και βλεπεις πως θα παει..


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1534 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:38 »
Ειναι πολυτιμη η βοηθεια σας και οι συμβουλες σας αλλα τελικα λεω να παω σε κατι ενδιαμεσο ουτε πολυ αερατος ουτε πολυ σφιχτο αλλα να ειναι συναμα και απλο στο λυσιμο κτλπ οποτε γι αυτο λεω να δοκιμασω ego one mega απλα και μονο για τη περιεργεια και αν τον βολευτω θα μεινω εκει


Έχω και τον KL+ και τον  ego one mega. Και οι δύο είναι για μένα πολύ καλοί.
Με τον ego one mega θα έλεγα ότι έχω πιο έντονη γεύση (με Ni200 σύρμα και TC)
O KL+ παίζει καλύτερα με Kanthal A1.
Ο ego one mega είναι ελάχιστα πιο αεράτος από τον KL+ στην σφιχτή ρύθμισή του.
Το καλό είναι ότι με το δαχτυλίδι που διαθέτει ρυθμίζεις τον αέρα ανά πάσα στιγμή, γεμίζεις πανεύκολα, επισκευάζεις αντίσταση (CLR) επίσης πανεύκολα (υπάρχουν στο You tube πολλά βιντεάκια), δεν έχει διαρροές.
Κοστίζει μόνο 17 ευρώ (με την έκπτωση 20% στην ecig hellas o ασημένιος)

Kαι ένα μικρό βιντεάκι για να δεις πόσο απλό είναι να επισκευάσεις CLR κεφαλή:

[youtube]hkg5p7tsjJk[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1535 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 18:39 »
Κι όμως τις εργοστασιακές του protank mini 3 τις επισκευαζα με μεγάλη επιτυχία και πολύ πιο εύκολα απ του καιφουν, ποσο μαλον τώρα του mega θα κάνω επαγγελματικά στησίματα, περίεργο και όμως αληθινό οσως πιάνουν υτα χέρια μου σε τέτοιου είδους στησίματα παρόλο που στους περισσότερους ειναι πιο δυσκολο λόγω του μικρού χωρου

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1536 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:33 »
Επειδή ψήνομαι σιγά σιγά (για να μην πω ότι έχω «αρπάξει» ήδη  :) ) για επισκευάσιμο, τί θα προτείνατε με βάση τα κριτήρια που θέτω (κατά προτεραιότητα με τη σειρά που εμφανίζονται):

1. Απόδοση γεύσης.
2. Ευκολία στησίματος.
3. Σωστή συμπεριφορά, τόσο με νικέλιο, όσο και με kanthal.
4. Χωρητικότητα τανκ (όσο μεγαλύτερο, τόσο το καλύτερο -όχι πλαστικό).
5. Προσιτή τιμή (δεν θα έδινα πάνω 40-50€, αλλά είναι συζητήσιμο).



Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1537 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:48 »
Θα πάρεις πιο στοχευμένες απαντήσεις, αν συμπληρώσεις και τα κριτήρια:
6. Αγορά από Ελλάδα ή από οπουδήποτε
7. Είδος τζούρας που προτιμάς

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1538 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:51 »
@Pouf  subtank mini v2 χωρητικότητα 4.5ml με τζαμακι και με ενα ακόμα ανταλλακτικό   ευκολία στο στήσιμο παιζει και με ν200 και με kanthal   μπορείς ακόμα αν πάρεισ αυτό https://www.fasttech.com/product/2699800 να γεμίζεισ και απο πανω πολύ εύκολα απόδοση σε γεύση και σε ντουμάνι απο σφιχτή τζουρα έως και πολύ αέρατη και στην τιμή που ζητάς τώρα αν η αγορά γίνει απο Κίνα θα σου ερθει ακόμα ποιο οικονομικά

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1539 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:25 »
Τώρα βέβαια, στριφογυρίζει και μια άλλη ιδέα στο μυαλό μου. Έχω τον Ναυτίλο, από τον οποίο είμαι ευχαριστημένος (συν το ότι παίρνει σχεδόν 6ml) και βλέπω ότι η κεφαλή του επισκευάζεται. Σημειωτέον, ότι τον χρησιμοποιώ ήδη με έτοιμες αντιστάσεις νικελίου από Vaporshark στα 0.3Ω. Αλλά επειδή οι απορίες μου θα είναι εκτός θέματος εδώ, θα τις θέσω στο αντίστοιχο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1540 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:45 »
Επειδή ψήνομαι σιγά σιγά (για να μην πω ότι έχω «αρπάξει» ήδη  :) ) για επισκευάσιμο, τί θα προτείνατε με βάση τα κριτήρια που θέτω (κατά προτεραιότητα με τη σειρά που εμφανίζονται):

1. Απόδοση γεύσης.
2. Ευκολία στησίματος.
3. Σωστή συμπεριφορά, τόσο με νικέλιο, όσο και με kanthal.
4. Χωρητικότητα τανκ (όσο μεγαλύτερο, τόσο το καλύτερο -όχι πλαστικό).
5. Προσιτή τιμή (δεν θα έδινα πάνω 40-50€, αλλά είναι συζητήσιμο).

Δες και την λύση του ego one mega της Joyetech, ο οποίος έχει τις επισκευάσιμες κεφαλές CLR.
Κοστίζει πολύ φθηνά (γνήσιος), επισκευάζεται πολύ εύκολα χωρίς κατσαβίδια και βίδες, έχει τζαμάκι πυρέξ, τζούρα από πολύ σφιχτή μέχρι αεράτη, χωρητικότητα 4,5 ml.

Με την έκπτωση 20% για το φόρουμ μας βγαίνει στα 17,6 ευρώ. Το λίνκ:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/joyetech-ego-one-mega-atomizer.html


Το λινκ για τις κεφαλές CLR:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-ego-one-clr-head.html

Τον έχω και είναι ο καθημερινός μου.
Τον στήνω τόσο με σύρμα Kanthal όσο και με Ni200 με πολύ καλά αποτελέσματα.
Δες και ένα βιντεάκι για να καταλάβεις πόσο εύκολα στήνεται στην Απάντηση #1534

Η τύπισσα στο βιντεάκι αργεί πολύ. Εγώ επισκευάζω την κεφαλή σε 2 με 3 λεπτά πλέον. :)


 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:41 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1541 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:10 »
Καλα το soundtrack στο βιντεακι τα σπαει, ολα τα λεφτα! Για οσους εχουν αυπνιες!  :sleep35:

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1542 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 11:26 »
καλημέρα σας, παρακαλώ για την βοήθειά σας,


θέλω επισκευάσιμο ατμοποιητή με τανκ, τσιγαρίσια τζούρα, γέμισμα χωρίς βελώνα και όχι με βίδα


δεν με νοιάζει η χωρητικότητα

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1543 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 11:34 »
Καλημέρα.


Τα specs που παραθέτεις ταιριάζουν με του Eviva by Atmistique. Πιθανώς να υπάρχουν και άλλοι που να ταιριάζουν και να σου προταθούν, αλλά με μια αναζήτηση αν θες ρίξε μια ματιά στα νήματα του εδώ στο φόρουμ ..

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1544 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 11:35 »
Σε κάτι οικονομικό κοιτάς τον Elprinz. Τώρα αν θες να πας και πιο ψηλά, υπάρχουν πολλοί τανκάτοι με τσιγαρίσια τζούρα. Από KFV4, phenomenon, eviva, cloud και τέλος δεν έχει.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12