vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgoscr, th3ofilos, mathimatikos1966, Tem, gfilip, bloodlessz, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1515 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:01 »
Θελω μια προταση για καινουργιο KL plus απο fasttech παιδες. Ποια ειναι η καλυτερη version...
Εχω δουλεψει 2-3 απο φαστεκ. https://m.fasttech.com/products/3028/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-styled-rebuildable-atomizer-4

Και αυτον εχω ως βασικο και δουλευω!
Αυτος ειχε την πιο ωραια βαση με διαφορα.και μπαινουν και οι βιδες απο το αυθεντικο spare kit αρα και απο εκει θα εισαι καλυμμένος

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1516 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:10 »
Παιδια απαγοητευτικα με τον kayfun και σκεφτομαι να παω σε ego one mega ή καποιον delta, ποιος ειναι πιο σφυχτος στη τζουρα συγκριτικα παντα αναμεσα σε αυτους τους δυο και ποιος πιστευετε γενικα πως ειναι πιο απλος και σφιχτος μετα τον kayfun?

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1517 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:20 »
Tον Delta δεν τον εχω χρησιμοποιησει αλλα αναμεσα στους ego one (κανονικο ή mega) και kayfun lite plus ο αερας ειναι η μερα με τη νυχτα.Δεν εχουν επαφη μεταξη τους οι one ειναι μονο για πνευμονικες κατα τη γνωμη μου. Για να πλησιασω οσο γινεται τον kl+ με τον αερα τερμα ανοιχτο στον ego one mega πρεπει να βαλω τη clr με τον πολο απο την kanthal (εχει την πιο μικρη τρυπα αερα) και να κλεισω σχεδον τερμα τον αερα του. Και παλι μου φαινεται αρκετα πιο αερατος απο τον kayfun.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1518 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 03:10 »
Για τον ego one mega ισχύει αυτό ακριβώς που έγραψες:

" Για να πλησιασω οσο γινεται τον kl+ με τον αερα τερμα ανοιχτο στον ego one mega πρεπει να βαλω τη clr με τον πολο απο την kanthal (εχει την πιο μικρη τρυπα αερα) και να κλεισω σχεδον τερμα τον αερα του"

με την διαφορά ότι εγώ θα πω ότι την τζούρα του ego one mega με την CLR του 1 Ohm κεφαλή, μπορείς να την σφίξεις όσο θέλεις, ακόμα και περισσότερο από τον KL+.

Αυτό το λέω γιατί τους δουλεύω και τους δύο καθημερινά.

Από τα χέρια μου πέρασαν αρκετοί ατμοποιητές αλλά ο ΚL+ και ο Ego one mega είναι οι δύο αγαπημένοι μου ατμοποιητές και δεν τους αποχωρίζομαι με τίποτα. :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1519 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 03:35 »
Παιδια απαγοητευτικα με τον kayfun και σκεφτομαι να παω σε ego one mega ή καποιον delta, ποιος ειναι πιο σφυχτος στη τζουρα συγκριτικα παντα αναμεσα σε αυτους τους δυο και ποιος πιστευετε γενικα πως ειναι πιο απλος και σφιχτος μετα τον kayfun?

Οι Delta δεν είναι επισκευάσιμοι. Υπάρχει βέβαια ο Delta II που παίρνει rba κεφαλή και επομένως μετατρέπεται σε επισκευάσιμο. Δίνει εξαιρετικά καλή γεύση αλλά είναι αεράτος. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Delta II είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος tasost

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1520 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:02 »
Καλησπέρα παιδιά.
Σκέφτομαι τον Kayfun Lite+. Τώρα δουλεύω subtank mini αλλά θέλω κατι καλύτερο σε γεύση.
Αξίζει η μετάβαση ,ειναι αισθητή η διαφορά??

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1521 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:05 »
Μέρα με τη νύχτα σττην γεύση αλλά ξεχνάς τις αερατες τζούρες

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1522 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 21:46 »
Καλησπέρα παιδιά.
Σκέφτομαι τον Kayfun Lite+. Τώρα δουλεύω subtank mini αλλά θέλω κατι καλύτερο σε γεύση.
Αξίζει η μετάβαση ,ειναι αισθητή η διαφορά??



Για  τα  γούστα  μου  που  τους  έχω  και  τους  δύο  ο subtank  mini  έχει  καλύτερη  γεύση,  ο  kayfun  είναι  για  τσιγαρισιες τζούρες είναι απροβλημάτιστος τον  ατμίζω  όταν  πίνω  κάνα  ποτάκι  με  καπνικο .

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1523 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 14:24 »
Καλησπέρα παιδιά.
Σκέφτομαι τον Kayfun Lite+. Τώρα δουλεύω subtank mini αλλά θέλω κατι καλύτερο σε γεύση.
Αξίζει η μετάβαση ,ειναι αισθητή η διαφορά??

Το θέμα γεύσης είναι τελείως υποκειμενικό.
Έχω και τους δύο, ο subtank mini είναι για πνευμονικές, ενώ ο Kayfun Lite plus για τσιγαρίσιες (πιο σφιχτές) τζούρες.
Ο καθένας τους έχει διαφορετικό προσανατολισμό και αποδίδει την κάθε γεύση διαφορετικά, οπότε δεν μπορώ να τους συγκρίνω.
Π.χ. με τον subtank mini κάνω υγρά φρουτένια με 2 mg νικοτίνη ενώ με τον KL+ κάνω υγρά κυρίως καπνικά με 6 έως 8 mg νικοτίνη.
Ακόμη και λόγω διαφοράς νικοτίνης ένα υγρό μπορεί να διαφέρει στην γεύση.
Για μένα αξίζει να τους έχεις και τους δύο (γνήσιους).
Εξάλλου το ότι είναι και οι δύο best seller στην αγορά έδώ και πάρα πολύ καιρό τα λέει όλα. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1524 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:08 »
Για τον ego one mega ισχύει αυτό ακριβώς που έγραψες:

" Για να πλησιασω οσο γινεται τον kl+ με τον αερα τερμα ανοιχτο στον ego one mega πρεπει να βαλω τη clr με τον πολο απο την kanthal (εχει την πιο μικρη τρυπα αερα) και να κλεισω σχεδον τερμα τον αερα του"

με την διαφορά ότι εγώ θα πω ότι την τζούρα του ego one mega με την CLR του 1 Ohm κεφαλή, μπορείς να την σφίξεις όσο θέλεις, ακόμα και περισσότερο από τον KL+.

Αυτό το λέω γιατί τους δουλεύω και τους δύο καθημερινά.

Από τα χέρια μου πέρασαν αρκετοί ατμοποιητές αλλά ο ΚL+ και ο Ego one mega είναι οι δύο αγαπημένοι μου ατμοποιητές και δεν τους αποχωρίζομαι με τίποτα. :)


Ναι αλλα συγκριτικα με τον kfl+ o ego one mega ειναι αρκετα πιο απλος στο στησιμο και γενικα στο πλυσιμο, λυσιμο κτλπ για καποιον αρχαριο σωστα?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1525 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:19 »
Δεν γινεται να απογοητευτικες με τον KFL+. Κατι εκανες λαθος! Ο 1ος επισκευασιμος που πηρα στα χερια μου και απο το 1ο στησιμο, δουλεψε σωστα! Μερα με την νυχτα για μενα ο KFL+ με τον eGO One Mega.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1526 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:23 »
Δεν ξερω αλλα προσωπικα δεν εχω ξανα απαγοητευτει τοσο απο ατμοποιητη καταρχην πολυπλοκος 5-6 κομματια να λυσεις να ανοιογω να ελεγξω την αντισταση και αν ξεχειλιζουν ολα, μεγαλη απαγοητευση, εχω δει βιντεακια του ego one mega και αν πραγματικα ειναι τοσο απλος οσο στο βιντεο δεν νομιζω να υπαρχει αλλος ατμοποιητης τοσο απλος στην αγορα που για μενα τον καταταζω στην πρωτη θεση, αλλα γι αυτο ρωταω κι εσας επειδη δεν τον εχω πιασει στα χερια μου και σκεφτομαι να ειναι η επομενη αγορα να μου πειτε τη γνωμη σας οσοι τον εχετε

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1527 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:26 »
Συγκρινεις 2 ανομοια πραγματα.δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.ο μεγκα ειναι ενας σχετικα μετριος ατμο εργοστασιακης φιλοσοφιας αλλα και επισκευασιμος αν θελεις.ο αλλος χρονια στο κουρμπετι με απιστευτη γευση,ποιοτητα κατασκευης.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1528 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:27 »
Παντως προχθες περασα απο ενα μαγαζακι στο περιστερι και μου εδωσαν να κανω μια τζουρα και με ξετρελανε, πηρα 100 φορες καλυτερη γευση απο οτι με τον kayfun με τερμα κλειστη τη τρυπα αερα και με την clr, τι να πω..
Iσως να ειναι και θεμα γουστου καθαρα δηλαδη

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1529 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:37 »
Να συναντηθεις με καποιον να σου δειξει πως στηνεται ο KFL+. Θεμα 5-6 λεπτων ειναι οταν το μαθεις και παρα πολυ καλη γευση. Επειδη εχω και τον Mega και τον KFL+, γι αυτο στο λεω! Στο μονο που βρισκω καλυτερο τον Mega ειναι οτι μπορεις να κανεις πολυ αερατες τζουρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12