vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, dkostas, th3ofilos, Doubt

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1380 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 16:29 »
Αυτοί είναι ακριβοί ντόκτορ ;)

Ελλαδα τον εχει καποιο καταστημα?

Όχι φίλε, ούτε αυτός, ούτε της ivogo υπάρχουν στην Ελλάδα, για κάτι ανάλογο κοιτάς της  hcigar.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1381 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 16:31 »
αρα παμε για αγορα απο κινα μερια.ευχαριστω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1382 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 16:36 »
@ Ribot
...αφού εξαίρεσε τον παράγοντα τιμή :dontknow: :D

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1383 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 16:49 »
Ξερουμε αν ο τηλεμαχος v2 plus παιζει σε καποιο καταστημα Ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1384 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 16:55 »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1385 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:56 »
Δεν μπορώ να αποφασίσω, είμαι μεταξύ Phenomenon και Tilemahos v2...


Ψάχνω έναν για flavor chasing προφανώς, mouth to lung και να είναι σχετικά «φιλικός», καθώς ασχολούμαι με επισκεύασιμους μόλις έναν μήνα. Ποιόν θα μου προτείνατε?



Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1386 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:11 »
Τηλέμαχος: καλή γεύση, τσιγαρίσια απόδοση (δυνατό χτύπημα), πολυ καλή ποιότητα κατασκευής, πανεύκολο στήσιμο


Phenomenon: πολύ καλή γεύση (κατά τη γνώμη μου μαζί με τον Eviva είναι top) - καλή ποιότητα κατασκευής που χρίζει όμως βελτίωση η καμπάνα και πως αυτή βιδώνει, εύκολος στο στησιμο αλλα απαιτει προσοχη στη τοποθέτηση του βαμβακιου.


Προτιμώ Phenomenon λόγω γεύσης και ποιότητας ατμού (βελούδο).
Όποιον και να πάρεις όμως δεν θα χάσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1387 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:28 »
Ρε παιδια καποιος ρωτησε για επισκευασιμο με καλο  mtl και του προτεινατε μερικοι τον   eGo ONE  με την επισκευασιμη CLR κεφαλη ,αλλος προτεινε για ακομη πιο ευκολη επισκευασιμη κεφαλη των  τριτων με την δικια του κεφαλη,συγνωμη ρε παιδια αλλα απ'αυτα που βλεπω σε αυτο το βιντεο   μονο επισκευασιμους δεν θα τους ελεγα αυτους τους ατμο,ΝΤΕΜΕΚ επισκευασιμους θα επρεπε να τους λενε!
Σχεδον το ιδιο πραγμα που εκανα  οταν επισκευαζα  τις bvc (μη επισκευασιμες !)κεφαλες κανει ο τυπος στο βιντεο!

Φίλε μου Valsam έχω δύο ego one mega και αρκετούς Kayfun γνήσιους και κλώνους.
Ε λοιπόν τον Ego one mega με την CLR κεφαλή τον στήνω στον μισό χρόνο από ότι τους Καϊφούνηδες.
Επίσης κάνει από σφιχτές τζούρες MTL μέχρι αεράτες. Έχω δύο βδομάδες που τους χρησιμοποιώ.
Εσύ έχεις δοκιμάσει την CLR κεφαλή του Ego one mega; ή απλά από το βιντεάκι που παρέθεσες με το RTA του Τρίτων έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;
Η επισκευάσιμη κεφαλή του Τρίτωνα είναι πολύ πιο δύσκολη από του ego one mega. Δες αν έχεις χρόνο το βιντεάκι:



στο οποίο βέβαια η ασιάτισα τύπισα κάνει αρκετή ώρα. Εγώ την επισκευάζω σε 3 λεπτά χρονομετρημένα. ;)

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1388 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:50 »
Καλη τιμουλα ο delta 2 αλλα τα υλικα της κεφαλης-deck δεν μου εμπνεουν ιδιαιτερη ποιοτητα. αυτος ειναι κ ο κυριοτερος λογος που αποκλειω εργοστασιακους με επισκευασιμη κεφαλη..
Ο delta 2 παραείναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1389 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 00:50 »
Θα προσθέσω και την πολύ καλή απόδοση γεύσης. Αναφέρομαι στον Delta II.

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1390 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 01:08 »
Δοκίμασα τον KF 4 σε φίλο κι ενθουσιάστηκα με την ένταση της γεύσης.
Επειδή όμως θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος είπα να παραγγείλω πρώτα τον κλώνο τον KFL κι όχι τον 4 για να μπω λίγο στο κλίμα. Πόσο να περιμένω ότι θα με δυσκολέψει στο στήσιμο του?
Υπάρχουν έτοιμες αντιστάσεις γιαυτόν?
Αν δω ότι πάει καλά τότε σκέφτομαι να πάρω τον τον γνήσιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 13:23 από danai »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1391 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 01:14 »
Φίλε μου Valsam έχω δύο ego one mega και αρκετούς Kayfun γνήσιους και κλώνους.
Ε λοιπόν τον Ego one mega με την CLR κεφαλή τον στήνω στον μισό χρόνο από ότι τους Καϊφούνηδες.
Επίσης κάνει από σφιχτές τζούρες MTL μέχρι αεράτες. Έχω δύο βδομάδες που τους χρησιμοποιώ.
Εσύ έχεις δοκιμάσει την CLR κεφαλή του Ego one mega; ή απλά από το βιντεάκι που παρέθεσες με το RTA του Τρίτων έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;
Η επισκευάσιμη κεφαλή του Τρίτωνα είναι πολύ πιο δύσκολη από του ego one mega. Δες αν έχεις χρόνο το βιντεάκι:

[youtube]hkg5p7tsjJk[/youtube]

στο οποίο βέβαια η ασιάτισα τύπισα κάνει αρκετή ώρα. Εγώ την επισκευάζω σε 3 λεπτά χρονομετρημένα. ;)
Φιλε ουτε  CLR κεφαλή  εχω κανει και ουτε του Τρίτωνα ,το κουφο ειναι οτι και'μενα μου φανηκε πιο δυσκολη η επισκευη του Τρίτωνα που καποιος εδω προτεινε ως πιο ευκολη κεφαλη για επισκευασιμη απ'οτι της CLR κεφαλης.εγω πριν μπω στο κοσμο του καθαρα επισκευασιμου εκανα ανακατασκευη τις bvc κεφαλες μου που πανω κατω ειναι σαν την επισκευη του  Τρίτωνα(πιο στεναχωρα ομως τα πραματα στην bvc!)και δεν θα προτεινα σε κανεναν σαν επισκευασιμο κανενα απο τα παραπανω γιατι ειναι μανικι ,με τις λιγες μερες που ειχα ενα κλωνο kayfun 3.1 και τον λιγο καιρο που εχω τον lemo2 η επισκευη μιας κεφαλης ειναι παιχνιδακι και υποθεση 2-3 λεπτων!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1392 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 01:43 »
Δοκίμασα τον KF 4 σε φίλο κι ενθουσιάστηκα με την ένταση της γεύσης.
Επειδή όμως θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος είπα να παραγγείλω πρώτα τον κλώνο τον FFL κι όχι τον 4 για να μπω λίγο στο κλίμα. Πόσο να περιμένω ότι θα με δυσκολέψει στο στήσιμο του?
Υπάρχουν έτοιμες αντιστάσεις γιαυτόν?
Αν δω ότι πάει καλά τότε σκέφτομαι να πάρω τον τον γνήσιο.


Για μενα ειναι λαθος να αγορασεις κλωνο. Στο τελος πιο πολλα λεφτα θα δωσεις. Καλυτερα να δωσεις ενα 60αρακι τωρα και να τον παρεις και να τον εχεις για παντα, παρα να παρεις κλωνο, που μπορει τα βιδακια του να μην καθονται καλα, να μην βιδωνει καλα η καμπανα, να σφυριζει στην τζουρα, κλπ κλπ. Ειναι σιγουρο οτι θα τον βολευτεις και οτι θα σου αρεσει πολυ.




Φιλε ουτε  CLR κεφαλή  εχω κανει και ουτε του Τρίτωνα ,το κουφο ειναι οτι και'μενα μου φανηκε πιο δυσκολη η επισκευη του Τρίτωνα που καποιος εδω προτεινε ως πιο ευκολη κεφαλη για επισκευασιμη απ'οτι της CLR κεφαλης.εγω πριν μπω στο κοσμο του καθαρα επισκευασιμου εκανα ανακατασκευη τις bvc κεφαλες μου που πανω κατω ειναι σαν την επισκευη του  Τρίτωνα(πιο στεναχωρα ομως τα πραματα στην bvc!)και δεν θα προτεινα σε κανεναν σαν επισκευασιμο κανενα απο τα παραπανω γιατι ειναι μανικι ,με τις λιγες μερες που ειχα ενα κλωνο kayfun 3.1 και τον λιγο καιρο που εχω τον lemo2 η επισκευη μιας κεφαλης ειναι παιχνιδακι και υποθεση 2-3 λεπτων!


Επειδη εχω του Triton την επισκευασιμη. Ναι, ειναι πολυ πιο δυσκολη απο την CLR και πολυ χειροτερη. ΠΟΛΥ.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1393 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 02:01 »
Ο delta 2 παραείναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.


Μπορει να εχεις κ δικιο.Εγω ειπα απλως την εντυπωση που μου εχουν αφησει ατμοποιητες τυπου "εργοστασιακος με επισκευασιμη κεφαλη" χωρις να εχω τον delta 2 η καποιον τετοιον τυπου ατμο στην κατοχη μου και χωρις να τον εχω δοκιμασει.Εσυ κατι παραπανω θα ξερεις αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με KF4 πχ χωρις να σημαινει αυτο οτι καποιους μπορει να μη τους καλυψει.


Παρεπιπτωντως γλυκοκοιταω τον τηλεμαχο v2 plus.. Αξιζει τα 92.2 ευρω? Υποκειμενικο θα μου πειτε..

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1394 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 02:05 »
Φιλε ουτε  CLR κεφαλή  εχω κανει και ουτε του Τρίτωνα ,το κουφο ειναι οτι και'μενα μου φανηκε πιο δυσκολη η επισκευη του Τρίτωνα που καποιος εδω προτεινε ως πιο ευκολη κεφαλη για επισκευασιμη απ'οτι της CLR κεφαλης.εγω πριν μπω στο κοσμο του καθαρα επισκευασιμου εκανα ανακατασκευη τις bvc κεφαλες μου που πανω κατω ειναι σαν την επισκευη του  Τρίτωνα(πιο στεναχωρα ομως τα πραματα στην bvc!)και δεν θα προτεινα σε κανεναν σαν επισκευασιμο κανενα απο τα παραπανω γιατι ειναι μανικι ,με τις λιγες μερες που ειχα ενα κλωνο kayfun 3.1 και τον λιγο καιρο που εχω τον lemo2 η επισκευη μιας κεφαλης ειναι παιχνιδακι και υποθεση 2-3 λεπτων!

H CLR κεφαλή του ego one mega δεν έχει καμμία σχέση με τις κεφαλές μιας χρήσεως BVC που προσπαθούσες εσύ να επισκευάσεις.
Εφόσον δεν έχεις στήσει σε κεφαλή CLR μην αποτρέπεις κάποιον δίνοντας συμβουλές χωρίς να έχεις ιδίαν άποψη.
Αν είσαι κοντά στην Θεσσαλονίκη σε προκαλώ να βρεθούμε για καφέ και να στήσουμε χρονομετρημένα εσύ όποιον ατμοποιητή θέλεις και εγώ έναν ego one mega με CLR κεφαλή.
Εντελώς φιλικά. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12