vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1350 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:05 »
φιλε μου ποιον subtank δοκίμασε τον πρώτο η τον v2 με τις 2 αντικριστές μικρές τρύπες?

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1351 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:08 »
το περιοριστικό δεν είναι οι σφιχτοί ατμοποιητές,είναι το και έτοιμες αντιστάσεις καί επισκευάσιμο κομμάτι.Οι πιο πολλοί τέτοιοι είναι αεράτοι.Σφιχτοί επισκευάσιμοι μόνο υπάρχουν αρκετοί...

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1352 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:11 »
Επειδη και εγω κανω μονο MTL θα σου πω τι χρησιμοποιω.

Πρωτον τον eGo ONE με τις 1.0Ω κεφαλες. Την ρύθμιση αερα την εχω στο 1/4 και μου προσφερει μια χαρα MTL τζουρα. Υπαρχουν και οι 1.2Ω οι καινουριες που δεν τις εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα εχουν την ιδια φιλοσοφια, καθως και οι CLR που ειναι και επισκευασιμες. Παιρνει και Νι και Τι κεφαλες, τις οποιες ομως και αυτες δεν εχω δοκιμασει. Καλο ειναι ομως να παει σε καποιο καταστημα να τον δοκιμασει αν τον καλυπτει και στη γευση. Γιατι στο ντουμανι και το χτυπημα ειναι σιγουρο. ;)

Δευτερον τον Kayfun Lite V2+ (τον κλωνο εχω και εγω). Μπορεις να τον χρησιμοποιεις και με ετοιμες αντιστασεις (αν ο φιλος σου βαριεται να στριψει οπως και εγω πολλες φορες :P ) με αυτες εδω απο την ecig.
http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-cs-egrip-rba-coil-5-pieces.html
Ταιριαζουν γαντι οπως πρωτος ειχε αναφερει ο camber σε αυτο το video

Για Ni200 και Τι στον kayfun αναγκαστικα πρεπει να στριψει δικες τους αντιστασεις.

Ελπιζω να βοηθησα.. 8)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1353 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:16 »
Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα kfl+ και expromizer V2 (περισσότερο τον δεύτερο λόγω αυξημένων ορίων ρύθμισης της τζούρας ) αλλά θες να παίρνει και εργοστασιακές κεφαλές. Ego one mega λοιπόν με μια παρέμβαση, αλλαγή drip tip. Αυτό που τον συνοδεύει βολεύει καλύτερα -για να μην πω μόνο- για πνευμονικές.. ;)

Πολύ καλός και με πανεύκολο στήσιμο. :)

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1354 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:49 »
εγώ πάντως έχω τον subtank και έχω κάνει από 2Ω μέχρι και 0,5 και μετά πέρασα στο ni200 και ακόμα δεν μου έχει κάνει τπτ!!έχω πάρα πολύ καλή γεύση και από υπερτροφοδοσια και υποτροφοδοσια ούτε μια φορά!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1355 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:54 »
Καποια μηνυματα περι αντιστασεων μεταφερθηκαν εδω:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16912.msg900024.html#msg900024

Παρακαλω στο θεμα μας.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1356 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 22:02 »

Όπως βλέπω το θέμα μου κουνήθηκε σε άλλο γενικότερο με αποτέλεσμα να μην πάρω ούτε μία απάντηση.... αν σας είναι εύκολο θα εκτιμούσα μία απάντηση από κάποιον που έχει περισσότερη εμπειρία από MTL ατμοποιητές.... ευχαριστώ...

Ego one mega με κεφαλές CLR 1 Ohm οι οποίες μπορούν και να επισκευαστούν με άλλη αντίσταση ή να αλλάξεις μόνο βαμβάκι, πανεύκολα και γρήγορα. Και εγώ του MTL είμαι και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Ο ατμοποιητής με την έκπτωση της ecig hellas 20% βγαίνει στα 17,5 ευρώ:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/joyetech-ego-one-mega-atomizer.html

Οι κεφαλές CLR με την έκπτωση βγαίνουν 3,5 ευρώ:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-ego-one-clr-head.html

Αποσυνδεδεμένος karasardelis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV-D2
    • Zortal
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1357 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 03:13 »
φιλε μου ποιον subtank δοκίμασε τον πρώτο η τον v2 με τις 2 αντικριστές μικρές τρύπες?


Τον πρώτο τον αρχικό, αυτόν έχω... τον δεύτερο δεν τον δοκίμασε (ούτε εγώ)....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
το περιοριστικό δεν είναι οι σφιχτοί ατμοποιητές,είναι το και έτοιμες αντιστάσεις καί επισκευάσιμο κομμάτι.Οι πιο πολλοί τέτοιοι είναι αεράτοι.Σφιχτοί επισκευάσιμοι μόνο υπάρχουν αρκετοί...


Δεν έχει την άνεση να φτιάχνει πάντα αντιστάσεις (ποτέ ίσως, μάλλον θα του τις φτιάχνει η γυναίκα του), οπότε θέλει την δυνατότητα για έτοιμες κεφαλές.... αν όμως ξέρουμε κάποιον πραγματικά τέλειο για MTL (στο στυλ EVOD) χωρίς έτοιμες κεφαλές, καλό είναι να τον γνωρίζουμε ποιος είναι.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επειδη και εγω κανω μονο MTL θα σου πω τι χρησιμοποιω.

Πρωτον τον eGo ONE με τις 1.0Ω κεφαλες. Την ρύθμιση αερα την εχω στο 1/4 και μου προσφερει μια χαρα MTL τζουρα. Υπαρχουν και οι 1.2Ω οι καινουριες που δεν τις εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα εχουν την ιδια φιλοσοφια, καθως και οι CLR που ειναι και επισκευασιμες. Παιρνει και Νι και Τι κεφαλες, τις οποιες ομως και αυτες δεν εχω δοκιμασει. Καλο ειναι ομως να παει σε καποιο καταστημα να τον δοκιμασει αν τον καλυπτει και στη γευση. Γιατι στο ντουμανι και το χτυπημα ειναι σιγουρο. ;)

Δευτερον τον Kayfun Lite V2+ (τον κλωνο εχω και εγω). Μπορεις να τον χρησιμοποιεις και με ετοιμες αντιστασεις (αν ο φιλος σου βαριεται να στριψει οπως και εγω πολλες φορες :P ) με αυτες εδω απο την ecig.
http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-cs-egrip-rba-coil-5-pieces.html
Ταιριαζουν γαντι οπως πρωτος ειχε αναφερει ο camber σε αυτο το video

Για Ni200 και Τι στον kayfun αναγκαστικα πρεπει να στριψει δικες τους αντιστασεις.

Ελπιζω να βοηθησα.. 8)


Ego One Mega με CLR (Ti) χρησιμοποιώ εγώ αλλά του έδωσα να δοκιμάσει και δεν του άρεσε και του προκαλεί βήχα... Επίσης δεν είναι και εύκολο για τον καθένα να φτιάξει πηνίο και να το βάλει στο CLR του Ego One - είναι λίγο μικρός ο χώρος και θέλει παίδεμα....


Για τον Kayfun Lite V2+ και γενικά για τους [/size]Kayfun ακούω ότι είναι καλοί για MTL αλλά όσους βρήκα γεμίζουν από κάτω με βίδα - αυτό είναι εντελώς αποτρεπτικό και το ξεχνάμε... αν ξέρεις κάποιον που γεμίζει χωρίς βίδα (και δεν είναι κανένας τεράστιος), δώσε link :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα kfl+ και expromizer V2 (περισσότερο τον δεύτερο λόγω αυξημένων ορίων ρύθμισης της τζούρας ) αλλά θες να παίρνει και εργοστασιακές κεφαλές. Ego one mega λοιπόν με μια παρέμβαση, αλλαγή drip tip. Αυτό που τον συνοδεύει βολεύει καλύτερα -για να μην πω μόνο- για πνευμονικές.. ;)

Πολύ καλός και με πανεύκολο στήσιμο. :)


Όπως έγραψα και στον φίλο παραπάνω, ο Ego One Mega δεν μας έκατσε για κάποιο λόγο... προκαλεί βήχα :(


Άσε που είναι και δύσκολος στην επισκευή ο CLR :( :(

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ego one mega με κεφαλές CLR 1 Ohm οι οποίες μπορούν και να επισκευαστούν με άλλη αντίσταση ή να αλλάξεις μόνο βαμβάκι, πανεύκολα και γρήγορα. Και εγώ του MTL είμαι και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Ο ατμοποιητής με την έκπτωση της ecig hellas 20% βγαίνει στα 17,5 ευρώ:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/joyetech-ego-one-mega-atomizer.html

Οι κεφαλές CLR με την έκπτωση βγαίνουν 3,5 ευρώ:

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-ego-one-clr-head.html




Όπως βλέπω οι περισσότεροι προτείνετε τον ego one... κι εγώ πίστευα ότι θα τον βολέψει μια χαρά αλλά δεν μας έκατσε :( Δεν ξέρω γιατί.... :(

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επίσης να προσθέσω ότι ενώ ο ego one mega είναι καλός με τον CLR, είναι εντελώς τραγικός με τις εργοστασιακές κεφαλές... αν το υγρό είναι κυρίως VG έχει πολύ κακή τροφοδοσία και δεν περνάει γρήγορα υγρό στην αντίσταση... μόνο με τον CLR παίζει καλά. Αυτός είναι και ένας ακόμα λόγος που έχω βγάλει τον ego one ως επιλογή... :(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2015, 03:26 από karasardelis »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1358 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:33 »

ο subtank v2 έχει πιο σφιχτή τζούρα στην πρώτη τρυπα γι αυτό ρώτησα
αν θέλεις δοκιμάζεις και αυτόν
πάντα υπάρχει και η λύση του kayfun lite plus μαζί με έναν nautilus αλλα εφόσον ψάχνεις για ένα ατμοποιητη που να τα κάνει και τα δυο πιστεύω subtank mini v2

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1359 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:33 »
Αν και σε νήμα επισκευάσιμων θα προτείνω τον mini Ναυτίλο μιας και ξέμεινα από επιλογές. Πιστεύω ότι ο ατμός που παράγει θα καλύψει τον φίλο σου, είναι αρκετά απαλός και με μπόλικη γεύση μέσα του, δίνει και πολύ καλές mtl τζούρες.. ξεχνάει βέβαια τις επισκευές αλλά πότε τα είχαμε όλα σ'αυτή τη ζωή..; :D

Αλλιώς ίσως να κοίταζε και τον Triton που έχει και επισκευάσιμο κομμάτι, ξέρω'γω.. Δεν τον έχω δοκιμάσει και ποτέ..

Αποσυνδεδεμένος karasardelis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV-D2
    • Zortal
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1360 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:48 »
ο subtank v2 έχει πιο σφιχτή τζούρα στην πρώτη τρυπα γι αυτό ρώτησα
αν θέλεις δοκιμάζεις και αυτόν
πάντα υπάρχει και η λύση του kayfun lite plus μαζί με έναν nautilus αλλα εφόσον ψάχνεις για ένα ατμοποιητη που να τα κάνει και τα δυο πιστεύω subtank mini v2


Ο kayfun lite plus γεμίζει από κάτω με βίδα;;; Αν ναι, τότε τον ξεχνάμε... :(
Τον SubTank V2 τον φοβάμαι... πόσο πιο σφιχτός να είναι ο V2;;; Φοβάμαι πως δε θα φτάνει την σφιχτή τζούρα ενός Kanger Evod, με τίποτα...

Nautilus έχω δοκιμάσει παλαιότερα, είναι καλός... αλλά δεν παίρνει επισκευάσιμη... σωστά;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αν και σε νήμα επισκευάσιμων θα προτείνω τον mini Ναυτίλο μιας και ξέμεινα από επιλογές. Πιστεύω ότι ο ατμός που παράγει θα καλύψει τον φίλο σου, είναι αρκετά απαλός και με μπόλικη γεύση μέσα του, δίνει και πολύ καλές mtl τζούρες.. ξεχνάει βέβαια τις επισκευές αλλά πότε τα είχαμε όλα σ'αυτή τη ζωή..; :D

Αλλιώς ίσως να κοίταζε και τον Triton που έχει και επισκευάσιμο κομμάτι, ξέρω'γω.. Δεν τον έχω δοκιμάσει και ποτέ..


Χμ... τον Triton δεν τον σκέφτηκα είναι αλήθεια.... όπως και τον Triton V2 που έρχεται.... αν μπορει να παίξει MTL τότε καλύπτει όλες τις απαιτήσεις... τον έχει κανείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 00:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1361 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:32 »
Και ο Triton αερατος ειναι. Αναμεσα σε αυτον και τον subtank μινι θα επελεγα subtank αβλεπι, τα εχει τα θεματακια του ο Τριτον. Γιασ περισσοτερες πληροφοριες ρωτα στο νημα του.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1362 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:33 »
Λένε πως με τις 1.8 κεφαλές κάνει καλές τσιγαρίσιες τζούρες πάντως.. :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1363 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:37 »
Αλλά και με τις 1.5 ο subtank v2 κάνει εξαιρετικές τσιγαρίσιες

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1364 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:49 »
παιδια καλημερα σας... σκεφτομαι να παρω τον πρωτο μου επισκευασιμο ατμο ... αλλα δεν ξερω τι να παω καθολου κανω τσιγαρισιες τζουρες αλλα και πνευμονικες που κου που.... αυτους που ειδα και μου αρεσανε ειναι kayfunv4 και goblin mini ud.... το goblin τον εχω λατρεψει και κλεινω προς αυτον... αλλα λετε να ειναι βλακεια να παρω αυτον ως το πρωτο μου επισκευασιμο ??? απο φιλους που μιλησα μου λενε παρε kayfun  εγγυηση ... τι μου προτεινετε???  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12