vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Doubt, ZoeM, camber, Tazz, manoslykos, Jorge, jim356

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1230 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 22:53 »
calix.

Προέρχεται από γνωστό και καταξιωμένο κατασκευαστή, με δίκτυο καταστημάτων πωλήσεων που τον έχουν σε στοκ, αποδεδειγμένα καλό σέρβις και υπερεπάρκεια ανταλλακτικών. Εγγύηση κι εμπιστοσύνη.
ο έτερος ατμοποιητής κατασκευάζεται από έναν νέο στο χώρο κατασκευαστή, που πεισματικά διατηρεί την ανωνυμία του, πωλείται από 2 καταστήματα μόνο, με τεχνητό πέπλο μυστηρίου σχετικά με διαθεσιμότητες και άγνωστη ποιότητα σέρβις. Ήδη το ένα τανκάκι του είναι σε έλλειψη και δεν θα ξαναβγεί. Οσο για το άλλο τανκάκι...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1231 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:04 »
Συμφωνώ και εγώ για τον Calix, αν και θα έλεγα ότι δεν θα ήταν άσχημα αν γύρναγες ξανά στον phenomenon.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1232 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:25 »
Το βασικό πιστεύω είναι να εξακριβώσεις αν ο ατμοποιητής είναι σχεδιασμένος για την τζούρα που προτιμάς και για τα υγρά που χρησιμοποιείς.
Όλα τα άλλα διορθώνονται με το κατάλληλο σετάπ, επιμονή και προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1233 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:39 »
Οσο για το άλλο τανκάκι...

Τι έχει το άλλο τανκάκι?
Πάντως με βάση τα κριτήρια που έθεσε ο φίλος, μάλλον κάποιος που έχει και τους δύο και μπορεί να συγκρίνει θα μπορούσε να του προτείνει σύμφωνα με τη δική του εμπειρία. Αν θέσει και κριτήρια after sales(που θα ήταν το λογικό επόμενο βήμα) το ξανασυζητάμε. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1234 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 00:21 »
Η αληθεια ειναι πως το μαγαζι ειχε ελειψη αλλα μου φερε μετα απο λιγες μερες ενα icy και επειδη με παρεξενεψε το ρωτησα και μου ανεφερε αυτο που σας ειπα... :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μετα απο επικοινωνια με τον Παναγιωτη το clear tank του cloud θα βγαινω mono icy  :)

Εχεις δίκιο, για ατμιστικές συμπεριφορές μιλάνε αυτοί που έχουν και τους δυο.
Αυτό όμως δεν αποκλείει από τη συζήτηση τους μη κατόχους, αν έχουν κάποια γνώση πέραν της ατμιστικής συμπεριφοράς, που θα μπορούσε ίσως να βοηθήσει έναν συνατμιστή.
Το πόσο βαρύνουσα σημασία μπορεί να έχει το after sales, ή ακόμη και το sales έναν υποψήφιο αγοραστή, αυτό θα το κρίνει ο ίδιος, αφού δεχτεί την πληροφόρηση.
Αν βέβαια πιστεύεις ότι κάτι από όσα έγραψα είναι ελλειπής πληροφόρηση, γι΄αυτό είμαστε εδώ, για να συμπληρώνουμε τις γνώσεις μας.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1235 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 00:58 »
Όχι, δεν πιστεύω ότι έγραψες κάτι από ελλειπή πληροφόρηση και συμφωνώ μαζί σου για όσα έγραψες  για τον calix, αλλά έτσι όπως το διατύπωσες στο τέλος, με τα αποσιωπητικά, φάνηκε λες και το icy τανκάκι ήταν ...προβληματικό τρόπον τινά :dontknow:
Πάντως την σημασία του after sales (και του sales αν θες) την υπογράμμισα κι εγώ και δεν την υποτιμώ καθόλου στο να κάνει κάποιος την επιλογή του. Ωστόσο το να έχει έλλειψη σε κάποιο ανταλλακτικό ένα μαγαζί δεν είναι πρωτοφανές αλλά αρκετά συνηθισμένο. Κι ο calix είχε(έχει ακόμη?) έλλειψη σε cage που προτιμούν οι περισσότεροι πλέον.

Η ένστασή μου λοιπόν ήταν ότι ο άνθρωπος έθεσε άλλα κριτήρια ως προτεραιότητα και απάντηση δεν πήρε. Αντιθέτως πήρε την πληροφορία ότι ο κατασκευαστής θέλει να διατηρεί την ανωνυμία του λες και δεν έχει το δικαίωμα να το κάνει αν για κάποιο λόγο το επιθυμεί.
Ο κάθε κατασκευαστής κατά τη γνώμη μου πρέπει να κρίνεται από το δημιούργημά του κι όχι από τη συμμετοχή του στα εγκόσμια.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1236 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 01:06 »
παιδια επαναφερω το ερωτημα μου..σορυ για το πρηξιμο, αλλα το μηνυμα μου προλαβε πιο ενδιαφερουσα συζητηση..αν καποιος εχει εμπειρια  απο καποιον ατμο θα ειναι πολυ χρησιμη..

επειδη προτιθεμαι να κανω αγορα αναλωσιμων απο φασττεκ θα ηθελα τη γνωμη σας και για καποιον φτηνο κλωνο(η κ αυθεντικο αν ειναι οικονομικος).αν καποιος εχει να προτεινει κατι δοκιμασμενο (καθως παιζει και πολλη μπουρουχα στην φτ απο οτι εχω διαβασει)τον προκαλω να μολογησει ;D
αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ευελικτος.δηλαδη να μπορω να δοκιμασω διαφορα.απο τσιγαρισιες που ειναι οι μονες που ξερω μεχρι πνευμονικες (που θελω να τις δοκιμασω).κ γενικα δυνατοτητα στησιματων με συρματα οχι ν-ρ-ν.μου αρκει η σοφια ως προς αυτο :) .εχω πλεον και το vtc mini και ειναι κριμα να μη δοκιμασω το tc.

κ επειδη προβλεπω να πηγαινω προς goblin mini  ξερει κανεις αν ειναι αυθεντικος οντως αυτος που εχει η φασττεκ?γιατι ειναι σχεδον μιση τιμη..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2015, 01:51 από paokg4 »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1237 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 02:32 »
Κατά 99.9% είναι αυθεντικός. Το 0.1% το βάζω στην περίπτωση που μπερδευτούν και σου βάλουν κανένα κλώνο από βιασύνη  :))


Μην αγχώνεσαι, δεν έχω δει ποτέ παράπονο στο φόρουμ της FT, στο e-kapnisma ή στο reddit, προϊόν που να το διαφημίζει ως Authentic η FT και να μην είναι.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1238 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 19:50 »
Γεια χαρά παιδιά. Θέλω να πάρω ένα δεύτερο RBA-RTA άτμο για εναλλαγή γεύσεων. Ποιον θα προτείνατε με τα εξής χαρακτηριστικά;
1. Εύκολος στο στήσιμο
2. Φτηνός (κατά προτίμηση από ελληνικό κατάστημα) μέχρι 40 €
3. Όχι για subohm
4. Μικρός. Δε θέλω κανά γαϊδούρι 6 ml.
5. Όχι ο KFL+



Δε με ενδιαφέρει αν είναι κλώνος ή όχι. Με ενδιαφέρει να είναι φτηνός. Σκεφτόμουν τον UD Goblin mini, αλλά απ' ό,τι κατάλαβα είναι πιο πολύ για subohm και δεν ψήνομαι για κάτι τέτοιο.
Ευχαριστώ παίδες και κοπελιές

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1239 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 20:01 »
Αφήνοντας έξω τον elprinz που δεν πληρεί το 4, για κοίτα αυτόν...
http://www.vaporhouse.gr/site/ecwid.html#!/HCigar-HC-Pyrex-Atomizer-Kayfun-style/p/29296516/category=3635666

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1240 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 21:38 »
Με budget γυρω στα 60€ παω για kl+ με tiny  tank ή για μεταχειρισμενο phenomenon ;

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1241 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 21:42 »
Καλή επιλογή είναι ο Goblin Mini. Παίζει να 'ναι και ο μικρότερος RTA που κυκλοφορεί. Τιμή από 40 ευρώ και κάτω εντός Ελλάδας.


Πολύ καλή γεύση, επιλογή για μονή ή διπλή αντίσταση και τζούρα από τσιγαρίσια μέχρι φουλ αεράτη. Όσον αφορά το στήσιμο, αρκεί να δεις το βίντεο/ρεβιού του GrimmGreen και δεν θα 'χεις κανένα πρόβλημα. Ρίξε μια ματιά στο νήμα του.


@vikman
Ανώτερος ατμοποιητής ο phenomenon κατ' εμέ. Με K4 θα μπορούσε να συγκριθεί, όχι με τον PLUS. Εκτός αν είναι κακομεταχειρισμένος.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1242 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 21:47 »
@exmortus σε ευχαριστω για τη βοηθεια.
κυριο για εμενα ειναι η πιο καλη αποδοση γευσης.
Ουτε phenomenon εχω ατμισει ουτε σε goblin... σε kl+ ενος φιλου ηταν οκ.
Οποτε ψαχνω κατι αναλογο ή ανωτερο σε αυτα τα χρηματα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1243 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 22:17 »
Δεν και τον expromizer v2.. περίεργος λίγο, μεγάλος. Αλλά πραγματικά απίθανος, γεύση, εύκολο στήσιμο και γέμισμα, ρυθμίσεις για κάθε γούστο σχεδόν σε εισαγωγή αέρα..

Οπωσδήποτε ρίξε του μια ματιά, έχω ήδη 8+ μήνες με τον λατρεμένο kfl+ αλλά ο expromizer με έχει ξετρελάνει δυο μέρες τώρα που τον έχω στα χέρια μου. Είναι και στα λεφτά που ζητάς.. ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1244 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 22:22 »
Με budget γυρω στα 60€ παω για kl+ με tiny  tank ή για μεταχειρισμενο phenomenon ;

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φαινομενο με κλειστα τα ματια  θα ελεγα εγω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180648 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12