vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, taskol65, Jorge, tony1976, bloodlessz, giorgos1999, Tazz

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1215 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 13:35 »

@ TolisRBA
Taifun GT II, HC HCigar είναι δύο ακόμη που μου έρχονται στο μυαλό. Επίσης o kfl+.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2015, 13:42 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1216 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 13:36 »
Καλημερα!


Διαβαζοντας τα διαφορα νηματα μαλλον με βλεπω για τον expromizer v2 και να παρω και το γυαλινο τανκ...
Τον KFL+ τον εχω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1217 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 13:42 »
Φίλε μου αν έχεις των KLειναι πολύ καλή η αγορά του expromizer v2 και καλλοσ απο οτι ακούω απο το νήμα και οικονομικός σε τιμή 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1218 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 13:48 »
chillo, ο ένας λόγος που δυσφημίστηκε από την πρώτη μέρα ο erlprinz είναι ότι με 39 ευρώ έδινε την ατμιστική εμπειρία του erlkonigin ( έστω κατά 99%) αλλά με χειρότερο φινίρισμα. Οσο να πεις, για όσους τον πήραν με 130, ήταν κάπως βαρύ από πλευράς εταιρίας να κυκλοφορήσει επίσημο κλώνο με 39 ευρώ.
Ξαφνικά, οι εμφανείς βουρτσιές ή το βίδωμα της καμινάδας που δεν ήταν απαλό σαν βούτυρο, όπως στον erlkonigin, έγιναν μείζον θέμα.
Οι δε ιδιοκτήτες κλώνων βιάστηκαν να πουν ότι οι κλώνοι ατμίζουν πολύ καλά και έχουν καλύτερο φινίρισμα, άρα είναι και ως κλώνος άχρηστος ο ερλπρινζ.


Τελικά, μάλλον ο ερλκονιγκιν βγήκε πολύ ακριβός από το εργοστάσιο... αστοχία της εταιρίας.
Οι δε κλώνοι; Κάποιοι βγήκαν με σκουριασμένη καμινάδα ή σκουριασμένες βίδες... τα νάνο κιτ κλώνοι σταμάτησαν να κυκλοφορούν.... Εχω κλώνο που το χρώμα του σκουραίνει ελαφρά με την πάροδο του χρόνου... αντίο καλό φινίρισμα. Ο ερλπρινζ κρατάει το χρώμα του. Ο ίδιος κλώνος δεν διαλύεται από κάτω, με τη βίδα του πόλου - για να καθαριστεί από κατάλοιπα που μαζεύονται κάτω από το ντεκ. Ο εριπρινζ λύνεται και καθαρίζεται....


Και ταυτόχρονα παίζει πολύ καλά και με αντιστάσεις στα 0.7-0.8. Εχει χώρο στο ντεκ να κάνει κάποιος παιχνίδια με δεύτερη αντίσταση, δουλεύει μια χαρά με tc...
Και πάλι, συνιστώ πάντα τον ΚΛ+ για πρώτο ατμοποιητή, αλλά σίγουρα με τον ερλ σαν δεύτερη σχεδόν άμεση αγορά.
Εκανα κύκλο με πολλούς μοδάτους επισκευάσιμους, αλλά πάντα εκεί ξαναγυρνώ.


Μια και δε μου αρέσει το subohm... ούτε οι πνευμονικές... ούτε οι άνω των 3'' τζούρες... ούτε οι τεράστιοι ατμοποιητές (έχω και στους δυο νάνο κιτ)... ούτε τα τρελά βατ...ή τα στησίματα που είναι σαν περίπλοκα έργα τέχνης...πιστεύω στο less is more
είμαι μια μέση συνηθισμένη κοινή ανώνυμη ατμίστρια δλδ...


ΥΓ δεν είχα ποτέ expromizer, αλλά και δε συνάντησα δυσαρεστημένο χρήστη του. Οπότε, δεν θα απέτρεπα κανέναν από την αγορά του. Κι οι russian/tayfun...αν και παλιά ογκώδη μοντέλα, έχουν πολύ καλά σχόλια από τους χρήστες τους.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1219 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 14:54 »
Γιώργο απλά είπα με το δικό μου επιπλέον κριτήριο (το γυαλι που το θεωρώ σημαντικό) τις δυνατές επιλογές, προφανώς στον Golf150 ταιριάζει πιο πολύ η τρίτη, ο expromizer.

Απλά έχω περιέργεια μήπως μου ξεφεύγει κανένας επισκευάσιμος με τα παραπάνω 3 κριτήρια.

Ξεχασες εναν απο τους τους τελευταιους που βγηκαν (και με γυαλι, τσιγαρισια τζουρα και εμφαση στη γευση) και δεν εχει συζητηθει καθολου εδω (και λογικo).
Ο Gem απο Mark Bugs. Με τιμη ομως 160e σιγουρα δεν απευθυνεται ουτε στον Golf150 αλλα ουτε και σε μενα.  :tongue_smilie:
Βγηκε προσφατα ομως ο κλωνος του που ισως αξιζει καποια στιγμη μια δοκιμη..

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1220 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 15:03 »
Ώπα, τώρα είδα την απάντηση σου μανιαδάκη και χαλάστηκα, μπαρουφολογίες για πασαρέλες και τέτοια σε κάποιον που ούτε καν τον ξέρεις...
Ξέρεις εσύ κανέναν ατμοποιητή με τα κριτήρια που σου είπα με 40 - 50Ε?
Για πνευμονικές αξιόλογους με αυτα τα λεφτά σου βρίσκω ένα σωρό, αν όμως ξέρεις άλλους αυθεντικούς, τσιγαρίσιους με γυαλί με 35-50 για πες τους σε παρακαλώ!

Και αυθεντικό θέλω όχι για λόγους πασαρέλας όπως λες, υπάρχουν και άλλοι λόγοι που δεν έχει νόημα καν να στους αναφέρω αν ήδη δεν τους ξέρεις.

Petra για τον erlprinz με απέτρεψε το ότι διάβασα ότι είναι ευπαθής με το γυάλινο τανκάκι. Όσο για τον kayfun lite+ με γυαλί από steam tuners πάει πάνω από 100Ε οπότε σε αυτά τα χρήματα προτίμησα τον Calix(όχι με το τανκ με σκέτο γυαλί γιατί είναι και αυτό ευπαθή, είναι με κόλα και ξεκολάει με διάφορα υγρά).

Αν βάλεις και την παράμετρο μέγεθος, μένει μόνο ο Calix, ίσως και ο erlprinz αν δεν έχει προβλήματα με το γυαλί. Αν υπάρχει άλλος και σε καλή τιμή(γιατί ξεζουμίστηκα με τον Calix) με ενδιαφέρει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1221 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 15:54 »
Οχι, το έγραψα κι εγώ άλλωστε. Το γυάλινο τανκ διαλύεται με την πρώτη πτώση. Δεν προστατεύεται από μεταλλικά δαχτυλίδια, ίσα ίσα... είναι πιο χοντρό από το πλαστικό και προεξέχει...
πατ και 8 ευρώ (είχα το ζωγραφισμένο)
Και ο goblin mini βέβαια έχει αρκετά εκτεθειμένο το γυάλινο τανκ... αν και αυτός έχει φτηνότερα ανταλλακτικά τανκ. Θα τον έλεγα τσιγαρίσιο; Με μονή αντίσταση και ψιλο σύρμα με κλειστό τον αέρα προσομειώνει κατά 90% την τσιγαρίσια τζούρα...


Πίσω στον ερλπρινζ.. με καλύπτει ως γεύση μια χαρά το πλαστικό του τανκ. Για ατμοποιητής χωρίς κεραμικό, ούτε πυρέξ, η γεύση του είναι εξαιρετική.
Επειδή λοιπον, διαβάζουν και άτομα που δεν θέλουν απαραίτητα πυρέξ, ας ξέρουν ότι είναι μια καλή επιλογή ο ερλπρινζ με το πολυκαρβονικό....


Και θα συμφωνήσω μαζί του για το γυάλινο τανκ του ΚΛ... στο Θεό πάει η τιμή του... τα αξεσουάρ δε συμφέρουν όταν διπλασιάζουν σχεδόν την τιμή του ατμοποιητή.








Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1222 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 17:27 »
Τόλη, αν δεις σε αυτό το μήνυμα έχω συνδυάσει το γυάλινο τανκ από KFL με τον erlprinz με το nano kit.


Όταν θα ατμίσω "ύποπτα" υγρά θα του βάλω αυτό το κοστούμι αλλιώς με το δικό του το πλαστικό.  Με κόστος 1.34€ από Fasttech για το γυαλάκι δεν με νοιάζει και τόσο αν σπάσει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1223 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 17:47 »
O goblin στα υπόψιν, το 90% είναι αρκετό για αναπληρωματικό στην τιμή του .

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1224 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 17:51 »
Ξεχασες εναν απο τους τους τελευταιους που βγηκαν (και με γυαλι, τσιγαρισια τζουρα και εμφαση στη γευση) και δεν εχει συζητηθει καθολου εδω (και λογικo).
Ο Gem απο Mark Bugs. Με τιμη ομως 160e σιγουρα δεν απευθυνεται ουτε στον Golf150 αλλα ουτε και σε μενα.  :tongue_smilie:
Βγηκε προσφατα ομως ο κλωνος του που ισως αξιζει καποια στιγμη μια δοκιμη..


Kλώνος.?? Για στείλε link.. Εδώ και μήνες διαβάζω για τον Gem αλλά όταν είδα τιμή έπαθα εγκεφαλικό..!!!!

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1225 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 19:16 »
http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_246510.html
Τι σοι είναι βέβαια κανεις δε ξέρει.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1226 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:15 »
επειδη προτιθεμαι να κανω αγορα αναλωσιμων απο φασττεκ θα ηθελα τη γνωμη σας και για καποιον φτηνο κλωνο(η κ αυθεντικο αν ειναι οικονομικος).αν καποιος εχει να προτεινει κατι δοκιμασμενο (καθως παιζει και πολλη μπουρουχα στην φτ απο οτι εχω διαβασει)τον προκαλω να μολογησει ;D
αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ευελικτος.δηλαδη να μπορω να δοκιμασω διαφορα.απο τσιγαρισιες που ειναι οι μονες που ξερω μεχρι πνευμονικες (που θελω να τις δοκιμασω).κ γενικα δυνατοτητα στησιματων με συρματα οχι ν-ρ-ν.μου αρκει η σοφια ως προς αυτο :) .εχω πλεον και το vtc mini και ειναι κριμα να μη δοκιμασω το tc.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1227 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:32 »
Μεταξυ Erlprinz και Expromizer ποιος ειναι πιο ευκολος στο στησιμο για παντελως αρχαριο χρηστη ? ποιος απο τους δυο απο την εμπειρια σας, συγχωρει λαθη στο στησιμο? 




Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1228 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 18:25 »
Ο Expromizer αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει σκέψου και τον Kayfun L+ ο οποίος συγχωρεί περισσότερα λάθη. Οι τιμές τους είναι περίπου ίδιες.

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1229 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 18:59 »
Παιδιά θέλω να προβω σε αγορά ατμό ειμαι ανάμεσα σε cloud και calix ποιον θα μου προτείνατε?θέλω σχετικά σφιχτή τζούρα καλό ντουμανακι αλλά κυρίως γεύση.Ειχα το phenomenon αλλά τον έδωσα.Τωρα έχω τον nextgen κλώνο είναι πολύ καλός αλλά μαυρίζει πολύ γρήγορα η αντισαση ποιανει πολύ γρήγορα μακα και θέλω να ξαναγυρισω σε φιτιλατο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536101 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12