vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Joskoil, domaze, dkostas, th3ofilos, teo77, Tem, FaniFox, camber, kyrgiannis

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1185 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 16:34 »
Αν είναι μάκα που αφήνει το υγρό τότε δεν είναι πρόβλημα να αλλάξεις απλά το βαμβάκι και να κάνεις ένα dry burn.... Το σύρμα είναι καινούριο ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1186 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 16:49 »
Σύμφωνοι, κάποιοι όμως (εμού συμπεριλαμβανομένου ) μετά τις ανακοινώσεις του κ.Φαρσαλινού για τα dry burns στα σύρματα τα αποφεύγουμε πια οπότε η μόνη λύση είναι το στήσιμο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1187 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 17:43 »
Και εγω μετα απο αυτα που διαβασα για τα dry burns τα αποφευγω,για  να καθαρισω την αντισταση  ζεσταινω   την αντισταση  ελαχιστα δευτερα σε πολυ  λιγα watt προσεχοντας να μην πορτοκαλισει ,δηλ. ισα ισα να βγαλει καπνο και μολις καπνισει κατω απο την βρυση,2-3 φορες αυτη η διαδικασια!

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1188 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 10:56 »
Καλημερα σας,


Εχω ηδη τον KFL+ και θελω να παρω αλλον εναν ατμοποιητη (επισκευασιμο).


Σε ενα μαγαζι που ειμουν μου προτειναν τον Billow V2 NANO RTA.


Εψαξα εδω αλλα δεν βρηκα καποιο θεμα για αυτον.


Τον εχει καποιος απο εδω? Ειναι καλος? Ευκολος στο στησιμο και καλη γευση και ατμο σαν τον KFL+?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1189 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 11:07 »
Αν δε βρεθεί κάποιος που να τον έχει μπορείς εδώ κι εδώ να δεις κάποια review

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1190 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:08 »
Ευχαριστω!


Αλλα θα ηθελα και αν τον εχει και καποιος απο εδω να μου πει εντυπωσεις.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1191 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:15 »
Αν δεν το δεις μονος σου ο καθενας εχει αλλα γουστα φιλε αλλιως το ρισκαρεις και τον αγοραζεις και διαπιστωνεις αν σου κανει η οχι οπως εγω  εκανα στη δικη μου πετιπτωση


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1192 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:24 »
Καλημερα σας,


Εχω ηδη τον KFL+ και θελω να παρω αλλον εναν ατμοποιητη (επισκευασιμο).


Σε ενα μαγαζι που ειμουν μου προτειναν τον Billow V2 NANO RTA.


Εψαξα εδω αλλα δεν βρηκα καποιο θεμα για αυτον.


Τον εχει καποιος απο εδω? Ειναι καλος? Ευκολος στο στησιμο και καλη γευση και ατμο σαν τον KFL+?

Καλησπέρα φίλε μου,

Εδώ και μισή ώρα έγραφα ένα κείμενο σεντόνι για τον ατμοποιητή και αφού πάτησα αποστολή το μήνυμα δεν εμφανίστηκε ποτέ στο φόρουμ... κάποια μαύρη τρύπα, ή κάποιο Bug του φόρουμ το κατάπιε.

Οπότε θα σου γράψω ένα δυο πράγματα για τον ατμοποιητή που τον έχω εδώ και περίπου 3 βδομάδες

1. Αν είσαι mouth to lung ατμιστής... και ψάχνεις σε τζούρα κάτι παρόμοιο με Nautilus, Kl+ δε σου κάνει.
2. Χρειάζεται στήσιμο με διπλό coil αλλά είναι πανεύκολος, ακόμη κι εγώ που δεν είχα εμπειρία με διπλό coil με την πρώτη έστησα
3. Τρομερό φινίρισμα και κατασκευή, έγινε από τους αγαπημένους μου με την πρώτη ματιά
4. Καμία μα καμία διαρροή ακόμη και με πρόχειρο στήσιμο άπειρου χρήστη όπως εγώ.
5. Τρώει αρκετά γρήγορα τα υγρά λόγω διπλής αντίστασης (στήνω στα 0.7Ω) με αποτέλεσμα να παραγγείλω και το κανονικό full version του Billow V2 από έξω (το περιμένω από μέρα σε μέρα) μιας και θα ήθελα 5 ml χωρητικότητα.

Να πω ότι κι εγώ ήμουν ατμιστής μόνο mouth to lung με Kl+, Ναυτίλο και Phenomenon με zest βάση και απλά τον πήρα από περιέργεια να δοκιμάσω πνευμονικές και αεράτες. Δεν το μετάνοιωσα μιας και η γεύση που αποδίδει είναι πάρα πολύ καλή.

Ελπίζω να βοήθησα :) Αν έχεις κάποια άλλη απορία σχετικά με τον ατμοποιητή πες μου

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Να προσθέσω πως δεν έχω εμπειρία με άλλους αεράτους ατμοποιητές οπότε δε μπορώ να συγκρίνω με κάποιον άλλον (π.χ  Lemo etc.)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1193 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:53 »
Σε ευχαριστω πολυ!


Ναι ειμαι mouth to lung δεν κανω πνευμονικες. Αυτος ειναι μονο για πνευμονικες?? Ακομα και με σχετικα κλειστο το air flow?
Αερατη μου αρεσει αλλα οχι πνευμονικη. δλδ ο nautilus δεν μου αρεσει γιατι εχει λιγο ατμο. Εχω και τον Triton και τον δουλευω με την 1.8Ohm και ειναι οκ.


Θελει dual coil??? O.o Με μονο coil δεν παιζει??

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1194 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:54 »
Το είχα ψάξει κι εγώ αν μπορεί να στηθεί με μονό coil αλλά δε νομίζω ότι γίνεται, γιατί αν δεις κατασκευαστικά το deck του δεν ξέρω πως θα μπορούσε να γίνει.

Ακόμη και με τέρμα κλειστή την τζούρα δε μπορείς να κάνεις mouth to lung τουλάχιστον απ' όσο προσπάθησα εγώ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Η μέχρι τώρα εμπειρία μου λέει ότι με την πρώτη ματιά... μόνο που θα δεις το ντριπ τιπ με το οποίο έρχεται ένας ατμοποιητής καταλαβαίνεις για τι προορίζεται :) Και το ντριπ τιπ του Billow είναι σαν φουγάρο  :))

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1195 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:01 »
...Ναι ειμαι mouth to lung δεν κανω πνευμονικες....


Εάν θέλεις και δεύτερο mouth to lung ατμοποιητή πιστεύω πως καλές και οικονομικές επιλογές είναι:
οι expromizer και erlprinz.
Με περισσότερα λεφτά μπορείς βέβαια να επιλέξεις και κάποιον ελληνικό όπως: Phenomenon, Τηλέμαχο και Eviva

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1196 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:15 »
καλα το drip tip το αλλαζω και βαζω στενοτερο δικο μου.
ωχ αμα μου λες οτι και με κλειστη τρυπα δεν μπορεσες καταλαβα...μαλλον ακυρο παει για αυτον.

Στο μαγαζι παντως που ρωτησα μου ειπε οτι για μονη αντισταση βαζεις στην 1η και 3η τρυπα. Τωρα τι να σου πω...δεν ξερω αν θα παιξει ωραια γιαυτο και ψαχνομαι εδω.


Παντως επειδη ψαχνομαι να παρω εναν δευτερο επισκευασιμο ποιον θα προτεινατε γενικα?
Θελω σε στυλ KFL+ αλλα χωρις κατσαβιδακια για γεμισμα και air flow, και να μπορω να εχω προσβαση στο tank χωρις να αδειαζω το υγρο. φυσικα καλη γευση και ατμο μπολικο.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1197 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:17 »
Σε Αυτο που ψαχνεις δες για τον cloud one.ελληνικος ευχρηστος,τρελλο ντουμανι,απιστευτη γευση,δεν εχει 500 κομματια οπως ο καυφουνης,γεμισμα απο πανω,προσβαση στο ντεκ χωρις να αδειαζεις υγρο,ss316 εξ ολοκληρου κλπ


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1198 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:24 »
...και κοστίζει ΜΟΝΟ 100 ψωροευρώ περισσότερα από τον Billow!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1199 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:37 »
Παντως επειδη ψαχνομαι να παρω εναν δευτερο επισκευασιμο ποιον θα προτεινατε γενικα?
Θελω σε στυλ KFL+ αλλα χωρις κατσαβιδακια για γεμισμα και air flow, και να μπορω να εχω προσβαση στο tank χωρις να αδειαζω το υγρο. φυσικα καλη γευση και ατμο μπολικο.


Σε τι τιμή θες να κινηθείς φίλε μου;


Υπάρχουν οι Erlprinz & Expromizer οι οποίοι είναι 40 - 50€ και μετά πάμε σε πιο ακριβές λύσεις, Eviva, Phenomenon, Calix, Cloud που ξεκινάνε από τα 90€.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12