vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1155 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 02:59 »
Γιατί ειναι δυσεύρετος πλέον!  ;D
Και απ'οτι καταλαβα και οι καλοι κλωνοι ειναι πλεον δυσευρετοι,η απορια μου ειναι γιατι ομως?????
Δηλ. γιατι να μην τον βγαζουν  εναν τοσο καλο ατμοποιητη  αλλο πια??????
Για να παω αυριο να τσακοσω αλλον ενα ψιλομεταχειρο (σαν αυτον που εχασα δηλ.!) μην και τυχον δεν τον βρισκω πια!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1156 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 03:04 »
Πόσους επισκευάσιμους έχεις δοκιμάσει ώστε να είσαι σίγουρος ότι είναι ο μόνος που ήταν τόσο καλός, άρα κακώς τον κατάργησαν;
Οσο μάλιστα δεν τον είχες καιρό στην κατοχή σου, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα σε βόλευε και στο μέλλον.

Μην ανησυχείς, έχει μια χαρά επισκευάσιμους στην αγορά, μην κολλάς σε έναν που είναι καταργημένο παλιό μοντέλο.
Και κλώνοι και αυθεντικοί, ποικιλία υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1157 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 09:59 »
petra   κουλαρισε λιγο.
Πιστευω οτι  οι περισσοτεροι το γνωριζεται οτι ειμαι καινουργιος στον χωρο των επισκευασιμων δεν εγραψα πουθενα οτι ειμαι παλιος στον χωρο του επισκευασιμου, και  ουτε ειπα οτι εχουν περασει αρκετοι επισκευασιμοι απο τα χερια μου,2 εχουν περασει ολοι κι'ολοι και ειμαι φρεσκος στον χωρο του επισκευασιμου,το εχω γραψει απειρες φορες !!!!
Εγω πιο πισω αναρωτηθηκα γιατι ο κοσμος προτεινει τον Kayfun lite plus και δεν προτεινεται τον  Kayfun v3.1 και η απαντηση που πηρα με καλυψε,δηλ. οχι γιατι ειναι μαπα η προβληματικος αλλα γιατι ειναι δυσευρετος,και ειπα "ηταν ολα τα λεφτα" (10 ευρω τον πηρα ειπαμε!) γιατι για 10 ευρω  ναι ηταν ολα τα λεφτα για μενα ,δεν γραφω πουθενα οτι λογο της πολυχρονης εμπειριας μου στους επισκευασιμους ο  Kayfun v3.1 ειμαι σίγουρος ότι είναι ο μόνος που ειναι τόσο καλός!
 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1158 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:22 »
Και απ'οτι καταλαβα και οι καλοι κλωνοι ειναι πλεον δυσευρετοι,η απορια μου ειναι γιατι ομως? ??? ?
Δηλ. γιατι να μην τον βγαζουν  εναν τοσο καλο ατμοποιητη  αλλο πια? ??? ??

Και το starlet ήταν το καλύτερο μικρό αυτοκίνητο στον κόσμο, αλλά η toyota αποφάσισε να το αντικαταστήσει με το yaris. Έτσι είναι το μαρκετινγκ και η αγορά φίλε μου, κάποια στιγμή αποσύρεται το παλιό μοντέλο, όσο καλό κι αν είναι για να πουλήσει και το καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1159 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 15:40 »
Eιχα σταρλετ (απο το 1989)μεχρι περσυ που το εδωσα με μιση καρδια για αποσυρση,το σταρλετ ηταν καλο αλλα του ελειπαν ορισμενα πραγματα, δεν ειχε αεροσακους ,δεν ειχε κλιματισμο,δεν ειχε γκαζια(1000 cc!),εκαιγε τον πατο του για 1000 cc  και γενικα δεν ειχε χιλια δυο,  η μετεξελιξη ηταν  το yaris οπου φυσιολογικο ηταν οπως συμβαινει με τα καινουργια μοντελα να βελτιωσουν πολλα και σε ασφαλεια και σε εξοπλισμο και σε επιδοσεις!
Συμφωνα με την πιο πανω λογικη λοιπον να σε ρωτησω κατι ρε Ribot?
Αποσυρθηκε το Kayfun v3.1  και εξακολουθει να πωλειτε το Kayfun lite plus (δηλ. το πιο καινουργιο)?
Ειναι αναβαθμισμενο το  Kayfun lite plus σε σχεση με το  Kayfun v3.1?
 

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1160 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 15:43 »
τον cloud one . Οπως θα σου πουν εδω ΠΟΛΛΟΙ , ειναι ο μονος που αξιζει , ολοι οι αλλοι για τα συρταρια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1161 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 15:50 »

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1162 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 16:08 »
Καλησπερα στη παρεα,νεος στο site και παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον...ειμαι περιπου 15 μηνες ατμιστης και εχουν περασει αρκετα πραγματακια απο τα χερια μου...ειμαι σε φαση που λεω να ξεκινησω το επισκευασιμο κομματι χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια στο στησιμο, αυτο το διαστημα παιζω με ναυτιλο μινι και subtank nano με ni200.

Θελω τη γνωμη σας για εναν αξιοποιστο ατμοποιητη ,οικονομοικο αν γινετε με δυνατοτητα σφιχτης τζουρας.

Χωρις να ξερω πολλα πολλα εχω βαλει στο ματι αυτον http://www.310.gr/ατμοποιητές/kayfun-v4-tobeco

Οποια γνωμη θα ειναι ευπροσδεχτη,ευχαριστω προκαταβολικα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1163 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 16:47 »
Συμφωνα με την πιο πανω λογικη λοιπον να σε ρωτησω κατι ρε Ribot?
Αποσυρθηκε το Kayfun v3.1  και εξακολουθει να πωλειτε το Kayfun lite plus (δηλ. το πιο καινουργιο)?
Ειναι αναβαθμισμενο το  Kayfun lite plus σε σχεση με το  Kayfun v3.1?

Αφού με ρωτάς σου απαντάω λοιπόν. Δεν είχα ποτέ ούτε τον ένα, ούτε τον άλλο, τους έχω ατμίσει από ελάχιστα τον πρώτο έως αρκετά τον δεύτερο, από φίλους.Η γνώμη μου είναι ότι όταν ξεκινάει κανείς τους επισκευάσιμους, είναι καλύτερα να επιλέγει ένα γνήσιο κομμάτι και όχι αντίγραφο.
Αν εγώ ξεκίναγα σήμερα, θα έπαιζα στην κλίμακα μεταξύ 40 και 60 ευρώ -αποδεκτό ποσό για ορίτζιναλ πιστεύω- και οι επιλογές μου θα ήταν τρεις:

α) expromizer v2 (γιατί με τον 1,2 ξεκίνησα, τον έχω λιώσει και δε με πούλησε ποτέ. Επίσης υπάρχουν όλα τα ανταλλακτικά στην Ελλάδα, έχει αρκετά έξτρα ακόμη και λόγω διαφορετικής καμπάνας, πιστεύω ότι έχει καλύτερη γεύση από τον προηγούμενο και είναι μακράν ο ευκολότερος σε όλα και πιο αεράτος).
β) kayfun lite plus (γιατί όσοι τον έχουν τον προσκυνούν, ασχέτως αν έχει μπελαλίδικο γέμισμα και είναι εύκολα παραμετροποιήσιμος με πολλά έξτρα στην αγορά)
γ) erlprinz (γιατί χωρίς να έχω τραβήξει έστω μια τζούρα, έχω διαβάσει τα καλύτερα, από άτομα που εκτιμώ τη γνώμη τους και η τιμή του είναι άκρως δελεαστική)

Δεν αναφέρομαι σε subtank, lemo και λοιπούς γιατί εμένα δεν μου αρέσουν οι πνευμονικές και κρίνοντας από τον subtank που έχω, θεωρώ ότι χάνουν και σε γεύση, συγκριτικά με τους παραπάνω. Τώρα αν κάποιος μπορεί να ξεπεράσει τα 80 ευρώ θα βρει κι άλλες επιλογές, οι οποίες όμως μπορούν να περιμένουν γι' αργότερα, κάποιον που περνάει από εργοστασιακό σε επισκευάσιμο. Έτσι κι αλλιώς όταν γίνει αυτή η μετάβαση, πολύ σπάνια μένει κάποιος μόνο σε έναν.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1164 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 16:50 »
τον Kayfun v4 tobeco θα στον πρότεινα στα σίγουρα.


Ήμουν "αντι- κεϊφανίστας"  λόγω του οτι ήταν πολύ της μόδας,
αλλά το εργαλείο φυσάει. πολύ ποιοτικός επισκευάσιμος και ο κλώνος της Tobeco στον δικό μου τουλάχιστον, τέλειος.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1165 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:01 »
εγώ που εχω τους 2 και 3 θα έλεγα ότι ο ελπρινζ έχει καλύτερη γεύση και πιο ευκολο γέμισμα αλλά θέλει προσοχή στο βαμβάκι,εγώ μόνο στο σπίτι τόλμησα να κάνω νέο σετ απ.Επίσης έχει καλύτερη ρύθμιση του αέρα.Ακόμα κουβαλάω όμως παντού καί τον καυφούν που τον στήνω κυριολεκτικά στο πόδι,πάντα και παντού και δε με πρόδωσε ποτέ.Επίσης με τόσα πολλά ακριβότερα και φθηνά αξεσουαρ κ αναβαθμίσεις τον κανεις ό,τι και όπως θες...

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1166 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:21 »
@kosmas1987
Νομίζω ότι η επιλογή σου, είναι σίγουρα ακίνδυνη! Είμαι κάτοχος του Kf 4 Tobeco και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, πρόκειται για τίμια πρόταση.
Απροβλημάτιστη λειτουργία, ανύπαρκτες διαρροές, εύκολο στήσιμο, μεγάλο εύρος ρύθμισης αέρα, γέμισμα από πάνω, ικανοποιητική ρύθμιση υγρών, καλή γεύση, μεγάλη παραμετροποίηση στην εμφάνιση (ήδη απ' το κουτί αγοράς).
Έχω επίσης τον Lemo 2, και τον Subtank mini και νομίζω πως με τον Kayfun υπάρχει καλύτερη συνεννόηση μεταξύ μας!
 Πρόκειται για κλασική αγορά, ενός ατμοποητή που ανήκει στους Best selers.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1167 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 18:24 »
Καλησπερα στη παρεα,νεος στο site και παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον...ειμαι περιπου 15 μηνες ατμιστης και εχουν περασει αρκετα πραγματακια απο τα χερια μου...ειμαι σε φαση που λεω να ξεκινησω το επισκευασιμο κομματι χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια στο στησιμο, αυτο το διαστημα παιζω με ναυτιλο μινι και subtank nano με ni200.

Θελω τη γνωμη σας για εναν αξιοποιστο ατμοποιητη ,οικονομοικο αν γινετε με δυνατοτητα σφιχτης τζουρας.

Χωρις να ξερω πολλα πολλα εχω βαλει στο ματι αυτον http://www.310.gr/ατμοποιητές/kayfun-v4-tobeco

Οποια γνωμη θα ειναι ευπροσδεχτη,ευχαριστω προκαταβολικα  :thumpup:

Θα σου προτεινα τον καυφουν lite+,σταθερη αξια,ποιοτικη κατασκευη,σιγουρα δεν ειναι ο καλυτερος,αλλα παιζει σχεδον οπως και να τον στησεις!
Παντως μην παρεις κλω του

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1168 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:12 »

Αποσυρθηκε το Kayfun v3.1  και εξακολουθει να πωλειτε το Kayfun lite plus (δηλ. το πιο καινουργιο)?
Ειναι αναβαθμισμενο το  Kayfun lite plus σε σχεση με το  Kayfun v3.1?


Nαι, αποσύρθηκε
Ναι, είναι αναβαθμισμένος τρόπον τινά ο lite.
Οι διαφορές τους υπερ του Lite:
ο 3.1 γεμίζει από το πλάι μόνο με μπουκαλάκι με ειδική μύτη. Ο Lite από κάτω και με όλα τα μπουκαλάκια
ο 3.1 έχει δικό του ντριπ τιπ βιδωτό, ο Lite παίρνει κάθε ντριπ της αγοράς. Βέβαια υπάρχει αντάπτορας για τον 3.1, αλλά μεγαλώνει το μέγεθος του ατμοποιητή
Εχουν την ιδια χωρητικότητα, αλλά ο Lite είναι ένα εκατοστό κοντύτερος


Ο 3.1 είχε 130 όταν αποσύρθηκε, ο Lite είχε τότε 75 και μετά την κυκλοφορία του V4 έχει 60.


Κάτω από αυτές τις συνθήκες, ποιον λες να προτιμούσε ο μέσος ατμιστής;


Ιωάννα, ούτως ή άλλως, μόνο στο σπίτι κάνουμε σεταπ!  :D  Εσύ στο πόδι (ποιο από τα δυο;) εγώ στο γραφείο.  :angel:
Είτε ερλ, είτε καυφουνάκος, θα δουλεύουν μια χαρά μετά και δε χρειάζεται να κουβαλάμε σύρματα και βαμβάκια εκτός σπιτιού.
Αλλά δυο ατμοποιητές είναι πάντα απαραίτητοι, όπου κι αν είμαστε. Εστω για ψυχολογικούς και μόνο λόγους






Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1169 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:20 »
εγώ έχω διάφορα ψυχολογικά ατμοπροβλήματα,στήνω παντού, στη δουλειά,στη βόλτα,παντού.Τον καυφούν τον έχω στήσει καί στο αυτοκίνητο και όχι δεν οδηγούσα.Είπαμε είναι εύκολος αλλά όχι και τόσο  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12