vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1125 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 15:18 »
achatzi κοίταξα τον erlprinz και πραγματικά φαίνεται μια πολύ καλή επιλογή . το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι σε ένα video που είδα είπαν πως θέλει λίγο προσοχή στο πόσο βαμβάκι θα βάλεις. Σε αντίθεση με expromizer και kayfun που συγχωρούν οποιοδήποτε λάθος. και επειδή θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος ειδικά στην αρχή είναι δεδομένα κάποια λάθη νομίζω.  :tongue_smilie:  Αν κάτι από αυτά που λέω δεν ισχύει δεκτή οποιαδήποτε διόρθωση.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1126 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 15:53 »
Κοίτα να δεις, ας μην είμαστε υπερβολικοί, κανένας ατμοποιητής δεν συγχωρεί οποιοδήποτε λάθος.  Απλά άλλοι έχουν περισσότερη ανεκτικότητα και άλλοι λιγότερη.  Για μένα ο erlprinz ήταν πανεύκολος όταν είδα στο νήμα του πως πρέπει να είναι το βαμβάκι.


Παρ' όλα αυτά καταλαβαίνω την ανησυχία σου και αν θα αισθανθείς πιο σίγουρος πάρε έναν από τους άλλους.  Είναι εξαιρετικοί επιλογή και οι 2, ειδικά για πρώτοι επισκευάσιμοι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1127 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 15:59 »
Kayfun lite plus φιλε μου. Συγχωρει λαθη και αποδιδει παρα πολυ καλα. Μπορεις να τον modαρεις ,λογω των πολλων προσθετων που εχουν βγει, οπως εσυ θες και μη ξεχναμε οτι ενας παρα πολυ μεγαλος αριθμος ατμιστων εμαθε πανω σε αυτον. (θα τον χαρακτηριζα και μεγαλη π00τ@Ν@ μιας και ειναι ο νο1 για τους παρθενους στους επισκευασιμους  :)) :)) )

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1128 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 16:13 »
χαχαχαχα cookieR το παράδειγμα σου όλα τα λεφτά. achatzi προφανώς και αυτό που εννοούσα είναι η μεγαλύτερη ανεκτικότητα των άλλων 2 που ειδικά στην αρχή θα τη χρειαστώ  :tongue_smilie:  θα πάω να δω και από κοντά τον expromizer και θα αποφασίσω.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1129 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 19:10 »
Για το τανκ με μεταλικό περίβλημα τα ειπαν οι προηγούμενοι. Βασικότερο πρόβλημα για εμένα ειναι οι πτώσεις, τους δίνω 3-4 φούσκους καθε μερα (ξέρουν αυτοί γιατί).
Ετσι κατάφερα να ρημάξω ενα Smok XPro M80 καταστρέφοντας τον εσωτερικό του κόσμο, και κατόπιν ειπα να κοιταξω και τι εχει μεσα. Καλη του μνημη..

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1130 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 19:01 »
αν και δε σκοπευω να αγορασω συντομα αλλο ατμοποιητη καθως με τη σοφια ειμαι πολυ ικανοποιηενος..
εντουτοις με βλεπω σε καποια φαση να θελω να δοκιμασω και αλλα στυλ ατμισματος..
οποτε η ερωτηση κυριως προς συνατμιστες που εχουν δοκιμασει διαφορους , θετω την εξης ερωτηση..
με σειρα προτεραιοτητων 1) ντουμανι (οχι ομως τρελα clouds καθως δε θελω να ντρεπομαι οταν βγαινω εξω..)
                                         2) χτυπημα
                                         3) γευση
υγ.να ειναι ευκολο να βρεις αναλωσιμα , μην ειναι κανενας για μαστερ..
ποιους θα προτεινατε?


Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1131 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 19:07 »
Εναν εχω επισκ αυτον σου προτεινω.cloudone.ευκολος,ευχρηστος ξαι πολυ μεστος και νοστιμος ατμος.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1132 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 19:55 »
Mετά τη Σοφία κόλλησα με τον kayfun lite+ και τον ερλ. Ο πρώτος έχει καλύτερο ντουμάνι και πανεύκολο στήσιμο, ο δεύτερος καλύτερη γεύση και χτύπημα με εύκολο στήσιμο. Η Σοφία παροπλίστηκε για χάρη τους.
Υπάρχουν πολλοί καλοί, μάλλον πρέπει να διαλέξεις όταν το αποφασίσεις, διότι ως τότε μπορεί να υπάρχει και κάτι άλλο.
Εβίβα και Φαινόμενο είναι μια καλή λύση, με τον πρώτο πιο εύκολο στα πάντα του.
Εξαρταται αν θέλεις να πειραματιστείς με περισσότερα είδη αντιστάσεων και πνευμονικές. Και βέβαια και ο subtank με τις επισκευάσιμες κεφαλές και ο ego one.
Πάρτο απόφαση πρώτα και εδώ είμαστε. 


Αποσυνδεδεμένος MRxrisimos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1133 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:24 »
Καλησπερα και απο μενα..τα φωτα σας λιγο γιατι εντοπισα κατι τωρα..εχω ενα kayfun v4 clone kai τον kangertech subtankmini που δε τον χρησιμοποιουσα..το θεμα ειναι οτι τον kanger μου τον ζηταει καποιος 30Ε και σκεφτομαι να τον δωσω αλλα αυτη τη στιγμη τους εχω και τους δυο στημενους με 1.8 αντισταση στα ιδια watt,το ιδιο υγρο και νομιζω πως ο kanger μου δινει πιο καλη γευση..υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο η ειναι ιδεα μου?φημιζεται δλδ για καλυτερη γευση απο τον v4 και γενικοτερα για τη γευση του..?με λιγα λογια να τον δωσω η θα κανω βλακεια?και αν ναι τι θα προτεινατε να παρω με αυτα τα λεφτα(για fasttech παντα μιλαω),που να εχει καλη γευση..δε τρελαινομαι για sub και χαμηλες αντιστασεις και ντουμανια αλλα για γευση με 1.5 εως 1.8 αντιστασεις και χαλαρα πραγματα..βοηθηστε μαγκες γιατι ερχεται οπου να  ναι ο αλλος και παει το ατμιστηρι μου :laugh1: ..ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1134 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:33 »
Είναι δύο τελείως διαφορετικοί ατμοποιητές.
Ο subtank mini είναι σαφώς πιο αεράτος.
Εξαρτάται τί ζητάς.
Η γεύση είναι τελείως υποκειμενική και παίζουν πολλά ρόλο, όπως π.χ. τα watts που δουλεύεις, αντίσταση (Ohms), βαμβάκι, στήσιμο κλπ.
Κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός. ;)
Πάντως για μεταχειρισμένο αν τον βαρέθηκες καλά είναι 30 ευρώ.
Θα πάρεις κάτι άλλο, αλλά με αυτά τα λεφτά για κάτι γνήσιο δύσκολο, μόνο σε κλώνο. :)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1135 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:40 »
Συμφωνω με Μακη. Διαφορετικο στυλ ατμισματος οι 2 ατμο. Η γευση ειναι υποκειμενικο στοιχειο (π.χ. για τα δικα μου γουστα ο μινι δινει την καλυτερη γευση με αντιστασεις 1,1 με 1,2Ω). Δοκιμασε οσο προλαβαινεις στριψε καμια ακομη αντισταση στον μινι που δε τον χρησιμοποιουσες και κρινε μονος σου  :yes: .

Αποσυνδεδεμένος MRxrisimos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1136 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:44 »
φιλε μου Μακη καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση..λοιπον..δε τον εχω χρησιμοποιησει καθολου..οταν τον πηρα ημουν με τον lite plus v2 και η τζουρα απ'αυτον μου φανηκε πολυ αερατη..στη πορεια πηρα τον v4 αλλα τις τελευταιες 3 μερες ειχε ενα θεματακι με τη βαση και πηρα αλλη και οσο περιμενα να γινει επανεφερα τον kanger..και μολις τωρα ειπα να δοκιμασω το ιδιο υγρο στα ιδια βατ  με ιδια αντισταση και μου φανηκε πως βγαζει καλυτερη γευση ,ενω ο v4 εβγαζε μια γευση μονο σε υγο που εχει 5-6 αρωματα μεσα..τεσπα λεω να τον δωσω αλλα για να μη πανε χαμενα τα 30 και τα πιω :idiot1: λεω να παρω κανα κλωνο..αυτο που θελω ομως ειναι να εχει καλη γευση σαν πρωτο..εννοειται επισκευασιμο..εχεις κατι να προτεινεις?και παλι ευχαριστω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
φιλε caro αν γνωριζεις στον v4 τι αντιστασεις να χρησιμοποιω για καλυτερη γευση..γιατι φτιαχνω κατι υγρα τελευταια με αρκετα αρωματα και θα θελα καπως να βγαινουν ολες οι γευσεις και οχι μια μονοτονη με μπολικο ντουμανι..

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1137 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 23:50 »
kayfun lite plus και δε θα χρειαστεις να παρεις κατι αλλο ποτε παλι

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1138 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 23:52 »
Cloud one μακραν


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1139 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 23:57 »
Καταρχήν, δεν έχεις καυφουν v4, αλλά καυφούν κλώνο. Οπότε, σαφέστατα μπορεί η γεύση του να είναι λίγο ή πολύ υποδεέστερη του αυθεντικού. Είναι θέμα εργοστασίου κλώνων και παρτίδας. Το ίδιο εργοστάσιο μπορεί να βγάλει μια παρτίδα καλή και μια παρτίδα "διαφορετική".
Από κει και πέρα, αν σε ενδιαφέρει η γεύση και θέλεις να ατμίζεις με νορμάλ αντιστάσεις, δε χρειάζεται καν να καταφύγεις σε κλώνο. Αυτό στο λέω έχοντας υπόψην ότι δεν θέλεις να ξεφύγεις σε τιμές πολύ πάνω από τα 30 ευρώ που είπες. πχ 60-80-100 και βάλε.
Βάζεις άλλα 9 και με 39 ευρώ παίρνεις αυθεντικό erlprinz με δωρεάν μεταφορικά από Ελλάδα, την επόμενη μέρα σπίτι σου.
Από γεύση είναι εξαιρετικός, απλός στη λειτουργία του και αξιόπιστος. Ευρωπαϊκός, με ελληνική αντιπροσωπεία.
Δεν ξέρω βέβαια πώς δουλεύεις τον v4, ο erlprinz δίνει άνετη τσιγαρίσια τζούρα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12