vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, grag, Jorge, Christos Z, webtool, manoslykos, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1095 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 03:39 »
Σωπα καλε...θα μας μαλωσεις κιολας που σου το ειπαμε αλλα το ξεχασες.
Δεν μαλωνω κανεναν ρε petra ισα ισα σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας ,απλα εγω σαν νουμπας στους επισκευασιμους εβλεπα τον  kayfun lite+ που μου προτεινατε και δεν ηθελα να ειμαι με ενα κατσαβιδακι συνεσεια στην τσεπη,δεν ηξερα οτι υπαρχει και αυτος που πηρα και που γεμιζει απο πανω!
Ισχυει αυτο που μου ειπε η κοπελα οτι δεν ειναι ανοξειδοτος ο ατμοποιητης που πηρα,δηλ. κυκλοφορησαν εκτος απο stainless steel και τιποτα μπρουτζινοι η γαλβανιζε η τι στο διαολο αλλο μεταλλο?
Eβγαλα 2 σπιρες απο την αντισταση και ατμιζει πολυ καλυτερα!
 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1096 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 03:43 »

απορω γιατι δεν μου τον προτεινε κανεις!


Valsam φίλε μου ή δεν διαβάζεις τί σου γράφουμε ή δεν δίνεις σημασία ή όπως είπε η Petra ξεχνάς. :hmmm:

Συγκεκριμένα εγώ στο πρώτο πόστ μου προς απάντησή σου (απάντηση 1047, σελίδα 70) σου γράφω:

" και από ατμοποιητή εφόσον έχω κάποιες απαιτήσεις θα πήγαινα με κλειστά μάτια στον Kayfun Lite Plus (αφού μου αρέσουν οι τσιγαρίσιες τζούρες)."

Μην παραπονιέσαι λοιπόν γιατί οι περισσότεροι σου είπαμε προς τα εκεί να πας εφόσον σου αρέσει η σφιχτή ρύθμιση αέρα. ;)
Εντελώς φιλικά αυτά. :)

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1097 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 04:00 »
Ρε παιδια πεσατε να με φατε ολοι σας ,ειπαμε δεν ειναι οτι δεν εδωσα σημασια στο τιο μου ειπατε ολοι σας ειπα δεν  ηθελα τον Kayfun Lite Plus για τον τροπο αναπληρωσης υγρων με την βιδα ,δεν ηξερα οτι υπηρχε και ο Kayfun v3.1 που γεμιζει απο πανω(αληθεια μια οβαλ  τρυπα που εχει κατω για τι πραμα ειναι,εχει μια τρυπα οπου ρυθμιζεις τον αερα ,εχει μια οπου μπαινει ο αερας και εχει αλλη μια οβαλ)!
 
Εδω ειδα οτι πουλαει εναν  http://www.cigarettehouse.gr/kayfun%203.1,%20%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%82%20%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82,%20rebuildable%20atomizer και λεει  " KAYFUN v3.1 είναι ένας επισκεύασιμος ατμοποιητής απο υψηλής ποιότητας επιχρωμιωμένο ορείχαλκο"
Ειναι τιποτα πιο ανθηυγειονος ο  επιχρωμιωμένος ορείχαλκος σε σχεση με το ανοξειδοτο η μονο στην αντοχη παιζει ρολο,η δεν ισχυει ουτε το ενα ουτε το αλλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 04:20 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1098 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 09:42 »
1. Ο Kayfun 3.1 δεν γεμίζει από πάνω αλλά από κάτω με μπουκαλάκι που έχει συγκεκριμένου τύπου μύτη.

2. Ο ορείχαλκος με την θερμοκρασία και τα υγρά παράγει οξείδια.
Πρόσεξε λοιπόν να μην φύγει σε κάποιο σημείο η επιχρωμίαση.

3. Μπορεί ο ατμοποιητής που πήρες να ονομάζεται kayfun 3.1 αλλά το πιθανότερο είναι
να αποτελεί μια μείξη από kayfun lite+kayfun3.1+russian

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1099 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 10:33 »
Φιλε Geraki ο Kayfun v3.1 ES  γεμιζει απο πανω ,ξεβιδωνω το πανω καπακι οπως  δειχνει εδω στο σημειο 13:00 και μετα απλα φυσαω λιγο απο την τρυπα αερα της βασης μπας και πηρε μεσα υγρο το σωληνακη που ρουφαμε,οπως δηλ. κανει  ο τυπος σε αυτο το βιντεο στο σημειο 2:30 !
Δευτελολεπτα δουλεια το γεμισμα!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Aπο τις 2 χθες τα ξημερωματα μεχρι τις 4 που κοιμηθηκα και απο τις 8:30 σημερα μεχρι τωρα  εχω κανει 10-11 ml  nobacco balanced 10ρα νικοτικη,εγω που με τον aspire bvc αντε να εκανα  4-5 ml ολη μερα ,λετε γι'αυτο να μην με πιανει υπνος?
Λετε να τα αρεωσω τα 200 ml ετοιμο υγρου που εχω με μηδενικη  να τα κανω e juice με 6,66 νικοτινη,θα την βρω η θα ξανακατρακυλησω στο τσιγαρο?
Υπομονη λοιπον μεχρι της 20 Οκτωμβριου για να χτυπησω και αυτο το μοντακη http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_241758.html και ειμαι τζετ!
Αληθεια λεει οτι παιρνει 18650 battery αλλα ποσα mAhm μπαταρια πρεπει να αγορασω για το συγκεκριμενο mod(προτεινετε καποια ρε παιδια να μπορειτε!)?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:08 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1100 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:08 »
valsam :


Το ότι αυτός στο βίντεο ξέχασε όπως λέει να βιδώσει το καπάκι και γέμισε με "τρικ" όπως ξαναλέει από πάνω, δεν σημαίνει πως έτσι γεμίζουν οι kayfun , είτε 2, είτε 2,5, 3 ,3,5 κλπ.
Το υγρό που φυσάς να φύγει από το σωληνάκι που ρουφάς όπως λες, δεν βρίσκεται στο σωληνάκι αλλά απλά έχει πλημμυρίσει το ντεκ.


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1101 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:15 »
Φιλε netsplit  δεν πρεπει να ειναι πολλα τα υγρα που πανε στο ντεκ γιατι δεν βγαζει πολλα οταν φυσαω,δεν εχω καθολου gurgling εχω μονο λιγα τσαφ τσουφ οταν ατμιζω(αυτο ειναι το "spit back"?)αλλα αυτα τα τσαφ-τσουφ μου τα εκανε (σε ελαχιστα μικροτερο βαθμο) και  με τα aspire bvc!

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1102 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:43 »
Είχα και τους δύο.
Καλύτερα σπειρωματα στο κλώνο (και όμως) , γεύση σχεδόν ίδια.
Γενικότερα για τα χρήματα του είναι πολύ καλός.
Το μόνο που χρειάζεται είναι πολύ καλό πλύσιμο πριν το πρώτο στήσιμο.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


να σε ρωτήσω επειδή βλέπω τις συζητήσεις στην φαστεκ... όπως έρχεται δουλεύει σωστά χωρίς διαρροές και άλλα προβλήματα ή θέλει τίποτα έξτρα οριγνκ να πάρω ή οτιδήποτε άλλο που δεν έχω προσέξει;


ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1103 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:55 »
Μια χαρά μου δούλεψε χωρίς αλλαγή στα o-rings.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1104 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:33 »
Θέλω να αγοράσω τον πρώτο μου επισκευάσιμο. Ψάχνω κάτι οικονομικό από εξωτερικό. Είμαι ανάμεσα σε Joytech Delta II και κλώνο kayfun. Ξέρω ότι μάλλον συγκρίνω ανόμοια πράγματα αλλά τον Delta τον έχω δοκιμάσει και μου άρεσε, επίσης μου αρέσει η ιδέα ότι ανα πάσα στιγμή μπορώ να βάλω έτοιμη αντίσταση. Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο; Δε με ενδιαφέρει τόσο το μεγάλο ντουμάνι, θέλω να έχει καλύτερη γεύση σε σχέση με τον Nautilus μου.

(Μαζί τον άτμο θα πάρω και το Pioneer ipv D2 75W)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1105 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:33 »
Eίναι σαν να λες, θέλω να πάρω αυτοκίνητο, κι είμαι μεταξύ 2 μοντέλων, που το ένα είναι διθέσιο σπορ και το άλλο τζιπ
Καμία σχέση ο ένας με τον άλλο. Ο πρώτος είναι για πνευμονικές κι ο δεύτερος για τσιγαρίσιες. Ο πρώτος θέλει 30 βατ και ο δεύτερος 10-12
Στο στιλ του ναυτίλου αλλα καλύτερος είναι ο καυφούν

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1106 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:44 »
Φιλε Geraki ο Kayfun v3.1 ES  γεμιζει απο πανω ,ξεβιδωνω το πανω καπακι οπως  δειχνει εδω στο σημειο 13:00 και μετα απλα φυσαω λιγο απο την τρυπα αερα της βασης μπας και πηρε μεσα υγρο το σωληνακη που ρουφαμε,οπως δηλ. κανει  ο τυπος σε αυτο το βιντεο στο σημειο 2:30 !
Δευτελολεπτα δουλεια το γεμισμα!
Αγαπητέ valsam

Ο προτεινόμενος τρόπος αναπλήρωσης του kayfun 3.1 είναι από την ειδική βαλβίδα με μπουκαλάκι συγκεκριμένου τύπου μύτης.
Ο προτεινόμενος τρόπος αναπλήρωσης του kayfun lite είναι από κάτω ξεβιδώνοντας την βίδα που έχει.

Αυτό που βλέπεις στα βίντεο είναι εναλλακτικός τρόπος αναπλήρωσης που μπορείς να τον εφαρμόσεις σε όλους τους kayfun.
Το μειονέκτημα του είναι ότι ίσως έχεις διαρροή υγρών κάποιες φορές 1-2 σταγόνες κάποιες άλλες πολύ περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1107 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:59 »
Για μένα φίλε και ο Τηλέμαχος θα σε βολέψει. Εύκολο στήσιμο, πλούσια γεύση με καλά ντουμανια

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1108 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 00:54 »
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω αποφασίσει να πάρω επισκευάσιμο ατμοποιητή . Είμαι ανάμεσα σε kayfun lite plus  και expromizer v2 . Θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας.  Επίσης αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε σε αυτά τα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1109 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:15 »
Φίλε rempelosx


Εφόσον αποφάσισες να ασχοληθείς με επισκευάσιμους θα σε ενημερώσω πως οι Ελληνες κατασκευάζουμε μερικούς ατμοποιητές με παγκόσμια αποδοχή.


Για παράδειγμα θα σου αναφέρω τον Τηλεμαχο του Golden greek, την eviva της atmistique, το Phenomenon του Gus, τον calix του Leo, τον TNS των MMvapors, τον Nextgen κλπ,κλπ,κλπ.
Με δαπάνη 80-90  ευρώ μπορείς να πάρεις λοιπόν ΕΛΛΗΝΙΚΟ προϊόν που είναι όντως ο αφρός της ατμιστικής τεχνολογίας.
 Τα ελάχιστα παραπάνω ευρώ που θα δώσεις, να είσαι σίγουρος πως αξίζουν και πως παίρνεις αντικείμενο state of the art.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8439 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12