vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Nikrom, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1080 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:59 »
Το ξέρω βέβαια.... Για ανταλλακτικά έπεσε στα χέρια μου, διότι το τελευταίο που χωράει στην καθημερινότητά μου είναι να τρέχω να βρω ποιο κατάστημα έχει ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΕΣ μικροσκοπικές βίδες που να ταιριάζουν στον ατμοποιητή. Η αναζήτησή τους θα μου κοστίσει σε χαμένες εργατοώρες περισσότερα από όσα θα δώσω διαφορά για να έρθει σπίτι μου ο αυθεντικός.
Το ποστάρω εδώ ως ενημέρωση των αρχάριων που πιθανόν δεν γνωρίζουν ότι πολλοί κλώνοι καταλήγουν έτσι. Ευτυχώς όχι όλοι. Θέμα τύχης είναι.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1081 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 22:04 »
Καλοκοιταζω  πια και τον Lemo 2 αφου  λετε ολοι οτι ειναι πολυ καλυτερα να παω σε επωνυμο παρα κλωνο ατμοποιητη!
Τι λετε για τον Lemo 2  κανει για μενα που θελω τσιγαρισιες ?
Απ'οτι διαβαζω το drip tip του ειναι υπερβολικα φαρδυ με αποτελεσμα να μην κανει για τσιγαρισιες τζουρες,φταιει μονο το drip tip  η δεν μπορεις να κανεις τσιγαρισιες  με αυτον τον ατμοποιητη ακομη και με τερμα κλειστο τον αερα?
Τι διαμετρο drip tip να κοιταξω να παρω με τον lemo 2 αν τελικια αποφασισω οτι αυτος ειναι ο ατμοποιητης για μενα?

εδω ειναι με το τρι τιπ απο ναυτιλο τωρα του εχω ενα απο καιφουν λαιτ οσο αφωρα το ποσο σφιχτόσ μπορει να γεινη σε τζουρα μέχρι που ν  μην μπορησ να ρουφήξεισ και ποσο αερατοσ παρα πολυ γεμειζη απο εξω εχει γυάλινο τζαμακι και οχι πλαστικό και είναι καθαρά επισκευάσιμοσ ατμο εχει παρα πολλα + αν θεσ να των αγοράσεισ στων συνιστο ανεπιφύλακτα παρα κάποιο αλλο σφυχτο ατμο που εχει στάνταρ ροή αέρα που μπορεί να μην τα βρείτε στην τελικη 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1082 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:07 »
Παλι μπερδεμα!!!!!
Ο φιλος giorgos maniadakis λεει (αν καταλαβα καλα την μεταφραση ) οτι μπορει να γινει παρα πολυ σφιχτη η τζουρα με τον Lemo 2 ("μεχρι που να μην μπορεις να ρουφηξεις" λεει!) και αλλοι μου λετε δεν κανει για mouth to lung!
Ποιο απο τα δυο ισχυει ρε παιδια???????

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1083 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:00 »
Το καλύτερο είναι φίλε μου να τον δοκιμάσεις ο ίδιος γιατί π.χ. του Γιώργου του φαίνεται σφιχτή η τζούρα ενώ σε κάποιον άλλο αεράτη.
Δεν θα βγάλεις έτσι άκρη ακούγοντας τις προσωπικές απόψεις του καθενός για το θέμα σφιχτή - αεράτη.
Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.
Εγώ π.χ. που δοκίμασα τον Lemo 2 δεν μπόρεσα να ευχαριστηθώ σφιχτή τζούρα, μου ήταν αεράτη, λες και ο ατμός ήταν αραιός, όχι πυκνός όπως είναι στην σφιχτή τζούρα του Kayfun Lite Plus. :)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1084 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 15:37 »
Παλι μπερδεμα!!!!!
Ο φιλος giorgos maniadakis λεει (αν καταλαβα καλα την μεταφραση ) οτι μπορει να γινει παρα πολυ σφιχτη η τζουρα με τον Lemo 2 ("μεχρι που να μην μπορεις να ρουφηξεις" λεει!) και αλλοι μου λετε δεν κανει για mouth to lung!
Ποιο απο τα δυο ισχυει ρε παιδια? ??? ???


   Αν περιορίσεις τον αέρα τότε, λόγω του ότι ο ατμοποιητής είναι σχεδιασμένος για πνευμονικές, θα έχεις υπερτροφοδοσία.
Με αποτέλεσμα πολύ υγρό  ατμό, σταξίματα από τις τρύπες του αέρα και υγρό στο ντρίπ τιπ.
Όλα στο άτμισμα χρειάζονται την χρυσή τομή τους.
Και δύσκολα ανατρέπεται ο σκοπός του σχεδιαστή.
   Για παράδειγμα μια formula 1 βεβαίως και μπορείς να την οδηγήσεις με 40 χιλιόμετρα την ώρα.
Αλλά η εξάτμισή της θα σκάει συνεχώς από το καύσιμο που δεν θα προλαβαίνει να καταναλωθεί.
   Ελπίζω να βοήθησα.




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1085 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:15 »
Ο σκοπός του νήματος, είναι να βοηθήσει κόσμο να επιλέξει επισκευάσιμο ατμοποιητή βασισμένος σε γνώμες, και όχι διατριβές και προσωπικές αντιπαραθέσεις. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1086 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:23 »
Γεια σας παιδιά, έχω έναν eleaf lemo 1 πάνω σε ηλεκτρονικό μοντάκι....γενικά παίζω σε αντίσταση 1,5ohm και ψάχνω για έναν 2ο επισκευάσιμο...μέχρι 30$


Ο subtank mini με την επισκευάσιμη κεφαλή αξίζει;


Και κλόνος να είναι δεν έχω θέμα αρκεί να είναι καλός... έχω ακούσει καλά λόγια για αυτόν https://www.fasttech.com/products/0/10006473/2066200-infinite-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank , έχουμε καμιά γνώμη;


Και σε άλλες προτάσεις ανοιχτός  :)




*ξέχασα να πω ότι παίζω σε vw όχι σε tc
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:38 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1087 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:36 »
Για τον κλώνο έχω να πω ότι τον έχω από τον φλεβάρη περίπου και δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα με τους κλώνους θέλει και λίγο τύχη πιστεύω, αλλά οι επώνυμοι ας πούμε είναι πιο ασφαλείς. Δεν μπορώ να συγκρίνω με τον λέμο και subtank μιας και δεν τους έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1088 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:39 »
Αλέξη έχεις δοκιμάσει και τον αυθεντικό για να μας πεις σύγκριση σε γεύση;

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1089 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:44 »
δυστυχώς όχι. Γενικά όμως έχει ικανοποιητική γεύση, όχι στα επίπεδα ατμοποιητών όπως πχ εβίβα ή κάλιξ, αλλά ίσως καλύτερη από  kayfun lite.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1090 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:47 »
Αλέξη έχεις δοκιμάσει και τον αυθεντικό για να μας πεις σύγκριση σε γεύση;
Είχα και τους δύο.
Καλύτερα σπειρωματα στο κλώνο (και όμως) , γεύση σχεδόν ίδια.
Γενικότερα για τα χρήματα του είναι πολύ καλός.
Το μόνο που χρειάζεται είναι πολύ καλό πλύσιμο πριν το πρώτο στήσιμο.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1091 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:41 »
Εχω μεινει απο αντιστασεις (δεν χωρανε και πολλες επισκευες τα coil των bvc) και μιας και ημουν στην πολη περναω το απογευμα απο ενα σχετικα μεγαλο μαγαζι με e-cigs και ρωταω παλι για επισκευασιμους και η κοπελα αφου μου δειχνει γνησιους και κλωνους με τιμες 50-60 εως και 100 ευρω μου λεει εχω και τρεις κλωνους kaiyfun θελεις να τους δεις,τους ειχαμε για δοκιμαστικα και τα δινουμε 10 ευρω τον εναν(χωρις drip tip),μου τους βγαζει λοιπον και ειναι κλωνοι Kayfun v3.1 ,λεω  λοιπον αφου θα εδινα 10 ευρω για αντιστασεις βρε δεν "πεταω" στην τελικη το δεκαρικο να παιξω λιγο,απο τους 3 λοιπον διαλεξα αυτον που βιδωναν ολα βελουδινα πηρα και 5 μετρα 0,25 kanthal(οργανικο βαμβακι εχω αλλα 5 φυλα) ,το  Kayfun v3.1 που πηρα ειναι γκρι σκουρο στο χρωμα τιτανιου  ετσι περιπου http://www.vividsmoke.com/hcigar-kayfun-3-1-clone.html, (εχει το το logo επανω αυτο που πηρα!) την ρωτησα την κοπελα αν ειναι ανωξειδοτο και μου ειπε μαλλον οχι ,ιχνος σκουριας ομως δεν εχει και τα threads παρολου που ηταν μεταχειρησμενο ειναι αψογα,εγω πιστευω οτι ειναι staineless steel,τελος παντων ο καιρος θα το δειξει,εβρασα νερο και εβαλα σουνι πιατων μεσα και το αφησα να μουλιασει για 3-4 ωρες και μολις τον εστησα(πανευκολα!)8 σπειρες ανοιχτες σε 3αρι τριπανακη και ορφγανικο βαμβακι και δουλεψε,η τζουρα σφιχτοτατη μιας και εκελεισα τον αερα απο το βιδακι αλλα η παραγωγη ατμου πολυ λιγη,ζοριχεται αρκετα το spinner 2 και μεσα σε μιση ωρα απο γεμταη μπαταρια πηγα σε μπλε χρωμα,μαλλον δεν υπολογισα σωστα την αντισταση μου γιατι αφησα πολυ συρμα για ποδαρικα μιας και την επιασα την αντισταση μεσα στις τρυπες και οχι κατω απο τις βιδες,αυριο θα παιξω με αντιστασεις ,παντος μια χαρα μου φανηκε ο Kayfun v3.1 και φανταζωμαι τι θα εκανε πανω σε mod και οχι στον spinner μου!~
Ουτε σταξιματα ,πανευκολος στο στησιμο,πανευκολος στο γεμισμα ,σουλουπομενος,σφισχτες τζουρες ,απορω γιατι δεν μου τον προτεινε κανεις!

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1092 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:57 »
γιατι βρε αγορι μου αν δεν κανω λαθος σου προτειναν τοσες φορες ειτε το kfl+ ;)  που απο τα σχολια τους ειναι οτι καλυτερο για τους πιο πολλους στην κατηγορια αυτην, ειτε κατι αλλο που εχει ο καθενας στο toplist του. :yes: 
Γνωμες λεμε ολοι απο προιοντα που εχουμε δοκιμασει, το τι θα κατσει στο πρωσοπικο σου γουστο κανεις δεν το ξερει, αν δεν δοκιμασεις εσυ ο ιδιος ποτε δεν ξερεις :nope: [size=78%]...[/size]
φιλικα παντα που λενε στα φορα.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1093 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:58 »
Valsam, το πιο σίγουρο χαρτί για πρώτο επισκευάσιμο αν δεν θέλεις πνευμονικές είναι ο kayfun lite+
Για να τον στήσεις λάθος πρέπει να είσαι κουλός ή εντελώς αφηρημένος.
Και για να δυσλειτουργήσει μετά, πρέπει να καεί κάποιος φούρνος. Διαρροές, μπουρμπουλήθρες και καμμένο του είναι εντελώς άγνωστα.
Αν και με βίδα πλήρωσης, εν τούτοις γεμίζει με κάθε μπουκαλάκι. Τέλος, έχει δεκάδες κοστουμάκια για να τον κάνεις 3-4 διαφορετικά μεγέθη και πολλά χρώματα και συνδυασμούς υλικών
Η δε απόδοσή του είναι πολύ καλή.
Το 60ρι που θα δώσεις δεν θα το μετανιώσεις ποτέ.
Και πλέον, μετά από 1.5 χρόνο μαζί του, έχω να πω και για την αντοχή του. Ολο κι όλο ένα ορινγκ του άλλαξα από φυσιολογική φθορά: αυτό της βίδας πλήρωσης.

Σωπα καλε...θα μας μαλωσεις κιολας που σου το ειπαμε αλλα το ξεχασες.

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1094 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 03:18 »
Ο kayfun 3.1 εχει καλύτερη γεύση απο τον lite+

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12