vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1065 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:11 »
Περιπου τι ποσο εχει σκοπο να διαθεσει ο φιλος σου?  ;)

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1066 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:35 »
 Γι'αυτον ποια η γνωμη σας?
http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_238034.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1067 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:08 »
Καμία. Αν διαβάζεις εδώ τα νήματα, θα δεις ότι είναι νέο μοντέλο. Δεν τον δοκιμάσαμε ακόμη.
Αλλά τον βλέπω για πνευμονικές, όχι για τσιγαρίσιες.


Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1068 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:12 »

Για τσιγαρίσιες και μόνο κάνει ο kfl+. :)
θα τον χαρακτηριζες ας πουμε παρα πολυ καλη αναβαθμιση απο ναυτιλο;οσο αφορα τροπο λειτουργιας,γευση η κατι αλλο;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1069 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:23 »
Κώστα και εγώ απο Nautilo σε KFL+ πήγα.
Την πρώτη μέρα μου φάνηκε λίγο πιο αεράτος αλλά μετά συνηθίζεις (τον ναυτιλο τον δούλευα στην πιο μικρή τρύπα), η πιο μεγάλη έκπληξη ήταν η γεύση και υγρά που πήγα να πετάξω με τον kfl+ τα ρούφηξα.
Ωπότε ναι, εγώ θα τον χαρακτήριζα μια πολύ καλή αναβάθμιση.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1070 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:43 »
90 ευρω???
Υπαρχει και αυτος ο Τηλεμαχος
http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_239017.html
Και τα 40 για ELEAF Lemo Drop πολλα μου ειναι φιλοι μου,ενα 50ρικο ολο το σετ διαθετω,δηλ.  mod,ατμοποιητη,βαμβακι,και συρμα(απο Κινα 50ρικο ειναι εφικτο,απο Ελλαδα χλωμο)!


   Δεν διαφωνώ, υπάρχει και ότι θέλεις με 18-20 ευρώ στην Κίνα.
Βέβαια όπως έγραψε και η Petra τα 90 ευρώ είναι θέμα 15-20 ημερών να ξοδευτούν καπνίζοντας ένα με ενάμιση πακέτο την ημέρα.
Θα κάνω μία ερώτηση σε όσους ξεκινάνε το άτμισμα και ίσως και στους παλιότερους.
  Θα παίρνατε ποτέ τσιγάρα από Κίνα αν ήταν δυνατόν ;
Ξέρω πως πολλοί ατμιστές αποφεύγουν την Κινέζική νικοτίνη.
Βέβαια δεν ενοχλούνται με κλώνους που αποτελούνται από μπρούτζο επινικελωμένον ...
Όσο για το σύρμα από Κίνα το θεωρώ ρωσική ρουλέτα με έξη σφαίρες στο εξάσφαιρο περίστροφο.




Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1071 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:46 »
Εδώ έβαζαν μελαμίνη σε βρεφικό γάλα, στα σύρματα θα κολλήσουν...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1072 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:54 »


θα τον χαρακτηριζες ας πουμε παρα πολυ καλη αναβαθμιση απο ναυτιλο;οσο αφορα τροπο λειτουργιας,γευση η κατι άλλο;

Για κάποιο λόγο η λέξη "αναβάθμιση" δεν μου κάθεται σε αυτά τα πράγματα, ο καθένας μας έχει προτίμηση σε διαφορετικά πράγματα, άλλες προτεραιότητες, καταλήγει σε αυτά που του καλύπτουν τις περισσότερες ίσως ανάγκες κλπ.

Όσον αφορά το ερώτημά σου θα σου πω απλά και με γενικόλογα ότι ο kayfun αν γεμίσει με ένα υγρό κατασκευασμένο με 5 διαφορετικά αρώματα ίσης "ισχύος" ας πούμε, θα καταφέρει να τα αποδώσει μάλλον όλα πολύ καθαρά σε αυτόν που θα τον ατμίσει. Αντίθετα ο Ναυτίλος θα δώσει την αίσθηση ότι έκανε και τα 5 αυτά αρώματα μια μάζα, ένα τουρλουμπούκι να το πω κινέζικα.. :laugh1:
Αν δηλαδή μέσα σε αυτά τα αρώματα υπάρχει και μπανάνα και θες να "κολλήσεις" μόνο στη δική της γεύση, με τον kayfun θα το καταφέρεις απομονώνοντας κατά κάποιο τρόπο με το μυαλό σου τις υπόλοιπες 4 γεύσεις. Αντίθετα με τον Ναυτίλο η μάζα των 5 διαφορετικών γεύσεων έχει ήδη δημιουργηθεί οπότε αυτό είναι από την αρχή ανέφικτο.

Ίσως τα γράφω με λίγη παραπάνω υπερβολή αλλά κάπως έτσι τα έχω βιώσει τα πράγματα με λίγο πιο πολύπλοκα υγρά, έχω ρίξει Relax της Eliquid France ας πούμε μέσα στον Ναυτίλο και το αφαίρεσα μετά από μερικές τζούρες, το λυπήθηκα. Στον kfl+ ποτέ δεν αισθάνθηκα κάτι τέτοιο.

Σίγουρα ο kfl δεν έχει τον "τρόπο λειτουργίας" του Ναυτίλου, στον πρώτο στήνεις αντιστάσεις ενώ στον δεύτερο αλλάζεις κεφαλή. Αναπλήρωση υγρού η μέρα με τη νύχτα, χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι ο kayfun βγάζει σώψυχα.

Βασικά εγώ έχω καταλήξει, και οι δυο χρειάζονται.. :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1073 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:54 »

   Δεν διαφωνώ, υπάρχει και ότι θέλεις με 18-20 ευρώ στην Κίνα.
Βέβαια όπως έγραψε και η Petra τα 90 ευρώ είναι θέμα 15-20 ημερών να ξοδευτούν καπνίζοντας ένα με ενάμιση πακέτο την ημέρα.
Θα κάνω μία ερώτηση σε όσους ξεκινάνε το άτμισμα και ίσως και στους παλιότερους.
  Θα παίρνατε ποτέ τσιγάρα από Κίνα αν ήταν δυνατόν ;
Ξέρω πως πολλοί ατμιστές αποφεύγουν την Κινέζική νικοτίνη.
Βέβαια δεν ενοχλούνται με κλώνους που αποτελούνται από μπρούτζο επινικελωμένον ...
Όσο για το σύρμα από Κίνα το θεωρώ ρωσική ρουλέτα με έξη σφαίρες στο εξάσφαιρο περίστροφο.
Θελεις να μου πεις οτι τα εδω μαγαζια το συρμα που πουλανε ειναι made in EU η USA?

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1074 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:00 »
αν δεν σου πει το ίδιο το κατάστημα από που τα παραλαμβάνει (ο προμηθευτής τους) δεν μπορείς να είσαι σίγουρος, αλλά 9 στις 10 τα σύρματα των κινέζων είναι χάλια...


κάνε μόνος σου ένα τεστ...


πάρε 5 μέτρα, ότι σύρμα θες απο FT και πάρε 5 μέτρα από κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα... πήγαινε σπίτι και πέρνα και τα δύο απο πανάκι με ισοπροπυλική... και βλέπεις μόνος σου ποιό θα βγάλει τη λιγότερη μαυρίλα...


επίσης στήσε με τον ίδιο τρόπο τα 2 διαφορετικά σύρματα, και δες τόσο από την αντίσταση που θα σου βγάλει όσο και από το αποτέλεσμα στο άτμισμα...




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1075 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:17 »
H απάντηση είναι ένα μεγάλο εξαρτάται για την ποιοτητα των κινέζικων προιοντων
Από την εταιρία κατασκευής πρώτα πρώτα και την τιμή κατά δεύτερο λόγο.
Για τη νικοτίνη που λες, η dekang Και η hangssen ως εργοστάσια έχουν καλή φήμη σε θέματα ποιότητας. Οι γεύσεις τους είναι απαράδεκτες και τα υγρά τους δεν ατμίζονται. Οι βάσεις τους είναι άλλο θέμα. Ανώνυμα κινέζικα υγρά και βάσεις, σαφέστατα όχι.
Η youde, η aspire, η kanger και η joyetech είναι κινέζικες και ατμίζουμε και με ατμοποιητές και με σύρματα δικά τους, αλλά είναι επώνυμα εργοστάσια.
Ενας κλώνος της Hcigar θεωρείται κι αυτός ημιεπώνυμος.
Αλλά ένα ανώνυμο σύρμα ή έναν εντελώς ανώνυμος ατμοποιητή από την Κίνα, σε εντελώς σκοτωμένη τιμή μάλιστα, χμμμ.... ρίσκο.
Εχω ξεχωρίσει κάποια καταστήματα από Κίνα, που δίνουν τόση έμφαση στη χαμηλή τιμή, ώστε κρίνω ότι δεν τους ενδιαφέρει η ποιοτητα. Από αυτά δεν αγοράζω ούτε καν επώνυμα προϊόντα, διότι έχω την εντύπωση ότι αγοράζουν τις προβληματικές παρτίδες κοψοχρονιά.


Αυτή είναι η φωτό από έναν κλωνοερλκονιγκιν των 16 ευρώ, έναντι των 39 του αυθεντικού ερλπρινζ. Δε συμβαίνει σε όλους, αλλά αν σου τύχει, μάλλον θα κλαις για τα 16 που έδωσες και όχι για τα 23 που γλύτωσες.




Καταλαβαίνω, valsam την ανάγκη σου να βρεις κάτι καλό και πολύ φτηνό, αλλά αν υπήρχε, πρώτοι εμείς θα τρέχαμε να πάρουμε ποσότητες. Δε χρειάζεται να απαξιώνεις τα πάντα για να αιτιολογήσεις την αγορά σου. Ακόμη και για τους ίδιους τους Κινέζους είναι άδικο, διότι πολλές εταιρίες κάνουν θαυμάσια δουλειά με πολύ καλά υλικά. Αν ο γείτονάς συνάδελφός τους πουλάει τιμές και σαβούρα προιόντα, δεν μπορείς να τους θεωρείς ίδιους. Ούτε όμως και κλέφτη κάποιον που επενδύει στην ποιότητα εις βάρος της εξευτελιστικής τιμής

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1076 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:34 »
Καλοκοιταζω  πια και τον Lemo 2 αφου  λετε ολοι οτι ειναι πολυ καλυτερα να παω σε επωνυμο παρα κλωνο ατμοποιητη!
Τι λετε για τον Lemo 2  κανει για μενα που θελω τσιγαρισιες ?
Απ'οτι διαβαζω το drip tip του ειναι υπερβολικα φαρδυ με αποτελεσμα να μην κανει για τσιγαρισιες τζουρες,φταιει μονο το drip tip  η δεν μπορεις να κανεις τσιγαρισιες  με αυτον τον ατμοποιητη ακομη και με τερμα κλειστο τον αερα?
Τι διαμετρο drip tip να κοιταξω να παρω με τον lemo 2 αν τελικια αποφασισω οτι αυτος ειναι ο ατμοποιητης για μενα?

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1077 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:41 »
Ο Lemo 2 ειναι κατα τη γνωμη πολυ ωραιος επισκευασιμος με αρκετα θετικα. Αλλα τσιγαρισια τζουρα δεν θα παρεις. Κι αν παρεις δεν θα ειναι ακριβως ετσι οπως εννοουμε τη σφιχτη τζουρα. Ειτε με το δικο του ειτε με αλλο drip tip.

Κατα τη ταπεινη μου γνωμη μην βιαστεις να στραφεις προς τα κει αν δεν τον δοκιμασεις με καποιο τροπο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1078 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:43 »
  Ο lemo 2 ΔΕΝ κάνει για τσιγαρίσιες.
Ότι drip tip και να του βάλεις δεν θα αλλάξει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1079 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:47 »
H απάντηση είναι ένα μεγάλο εξαρτάται για την ποιοτητα των κινέζικων προιοντων
Από την εταιρία κατασκευής πρώτα πρώτα και την τιμή κατά δεύτερο λόγο.
Για τη νικοτίνη που λες, η dekang Και η hangssen ως εργοστάσια έχουν καλή φήμη σε θέματα ποιότητας. Οι γεύσεις τους είναι απαράδεκτες και τα υγρά τους δεν ατμίζονται. Οι βάσεις τους είναι άλλο θέμα. Ανώνυμα κινέζικα υγρά και βάσεις, σαφέστατα όχι.
Η youde, η aspire, η kanger και η joyetech είναι κινέζικες και ατμίζουμε και με ατμοποιητές και με σύρματα δικά τους, αλλά είναι επώνυμα εργοστάσια.
Ενας κλώνος της Hcigar θεωρείται κι αυτός ημιεπώνυμος.
Αλλά ένα ανώνυμο σύρμα ή έναν εντελώς ανώνυμος ατμοποιητή από την Κίνα, σε εντελώς σκοτωμένη τιμή μάλιστα, χμμμ.... ρίσκο.
Εχω ξεχωρίσει κάποια καταστήματα από Κίνα, που δίνουν τόση έμφαση στη χαμηλή τιμή, ώστε κρίνω ότι δεν τους ενδιαφέρει η ποιοτητα. Από αυτά δεν αγοράζω ούτε καν επώνυμα προϊόντα, διότι έχω την εντύπωση ότι αγοράζουν τις προβληματικές παρτίδες κοψοχρονιά.


Αυτή είναι η φωτό από έναν κλωνοερλκονιγκιν των 16 ευρώ, έναντι των 39 του αυθεντικού ερλπρινζ. Δε συμβαίνει σε όλους, αλλά αν σου τύχει, μάλλον θα κλαις για τα 16 που έδωσες και όχι για τα 23 που γλύτωσες.




Καταλαβαίνω, valsam την ανάγκη σου να βρεις κάτι καλό και πολύ φτηνό, αλλά αν υπήρχε, πρώτοι εμείς θα τρέχαμε να πάρουμε ποσότητες. Δε χρειάζεται να απαξιώνεις τα πάντα για να αιτιολογήσεις την αγορά σου. Ακόμη και για τους ίδιους τους Κινέζους είναι άδικο, διότι πολλές εταιρίες κάνουν θαυμάσια δουλειά με πολύ καλά υλικά. Αν ο γείτονάς συνάδελφός τους πουλάει τιμές και σαβούρα προιόντα, δεν μπορείς να τους θεωρείς ίδιους. Ούτε όμως και κλέφτη κάποιον που επενδύει στην ποιότητα εις βάρος της εξευτελιστικής τιμής

Απλά δεν είναι ανοξείδωτες οι βίδες. Τις αλλάζεις και τέλος.  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12