vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, dkostas, Xxristos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος stogiannos kostas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1035 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 17:11 »
pare GT V2 TALIFOYN ΑΝΙΓΕΙΣ Κ ΚΝΗΝΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΩΩΩΩΩΩΠΩς ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΣΦΙΧΤΙ Κ ΑΕΡΑΤΙ

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1036 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 18:02 »
Καλησπερα.. ειμαι καινουργιος στο φορουμ! Θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα ατμοποιητη! Ειμαι ενα χρονο περιπου στο ηλεκτρονικο ! Τωρα εχω τον ego one της joytech! Εχω παραγγηλει το μποξακι ipv d2 και θα ηθελα ατμοποιητη! Θελω να κανω τσιγαρισιες τσουρες αλλα δν θελω να πιεζομαι! Θελω να ρουφαω πολυ ευκολα / αερατα! Και που κ που να κανω και καμια πνευμονικη! Α και να ειναι επισκευασημος βεβαια!  Ειμαι αναμεσα σε τριτον και σαμπτανκ μινι ! Τι μου προτεινετε ? Εχετε κατι αλλο στο μυαλο ? :) ευχαριστω πολυ :)

Πάντως ανάμεσα στους δύο που σκέπτεσαι, θα σου πρότεινα subtank mini V2. Πολύ καλό και εύκολο επισκευάσιμο κομμάτι και πολύ καλή ρύθμιση αέρα. Από πνευμονική έως πολύ σφιχτή! 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1037 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 18:59 »
Θα συμφωνήσο και εγώ για των subtavk mini που είμαι και κάτοχος του είναι παρα πολύ κάλλος για αυτό που ζητάς ..το τρίτον δεν είμαι κάτοχος και δεν των ξέρω αλλά απο εδώ απο το φόρουμ ακουγωνται  πολλα προβλήματα διαροεσ και τέτοια  το μονο πρόβλημα στο subtank αν πάρεισ το χρωματιστό είναι οτι χαράζονται εύκολα πάρε σε ανοξείδωτο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1038 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:13 »
subtank και από εμένα, πολυ καλός, και είναι  και για αερατες, και για πιο σφιχτές






Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1039 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:20 »
Τελικα καλυτερα που δεν περασε η παραγγελια μου για το istick TC 40W  μιας και εχει βγει ο Eleaf iStick TC 60W με λιγα παραπανω χρηματα που εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις και την μπαταρια,επισης μου μπηκαν και σκεψεις μετα απο τοσσο δια βασμα που εριξα και για την επιλογη μου για τον κλωνο taifun gs v2 αν δηλ. ειναι οντος καλυτερα να μην παω σε κλωνο και να παω σε "γνησιο" επισκευασιμο,ετσι κοιταω λοιπον τους  Lemo 2  και τον Eleaf Melo 2 ,ποια η γνωμη σας και ποιον μου προτεινετε?
Εγω δεν θελω πνευμονικες τζουρες θελω mouth to lung και απ'οσα διαβασα ο Lemo 2 δεν κανει γιάυτο που θελω ,ειναι ετσι η φτιαχνει το πραγμα αν βαλω πιο κλειστο drip tip και κλεισω τον αερα,μηπως θα εχω ομως ετσι τιποτα διαροες?
Ο Eleaf Melo 2 ειναι χαρακτηρισμενος ως "γνησιος" αλλα εμενα γιατι μου μοιαζει  σαν κλωνος του subtank mini?
Ειδα σε ενα βιντεο οτι ο Melo 2 εχει επισκευασιμη κεφαλη στυλ aspire,δηλ. βγαζεις λαστιχακια και περνας αντισταση μια απο μεσα και μια απ'εξω  απο το λαστιχακι(οπως δηλ. ανακατασκευαζω τους bvc μου,μπελας με λιγα λογια!)καπου ομως πηρε το ματι μου οτι ο Melo 2 ειναι συμβατος με κεφαλες για subtank mini ,τι λετε μπορω αν αγορασω τον Eleaf Melo 2 να του βαλω το RBA του subtank mini?

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1040 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:25 »
ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια μεχρι τωρα..! μπορω να πεξω στο rta του σαμπτανκ σε οτι αντισταση θελω ? αποδιδει εξισου καλα ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:37 από MrExo »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1041 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:22 »
Εγώ έχω παίξει από 0,5Ω μέχρι και 1,8Ω χωρίς κανένα πρόβλημα. Για εμένα το σημείο που μου αρέσει περισσότερο είναι κοντά στα 0,8Ω αλλά είναι υποκειμενικό. Οι δοκιμές θα σε βοηθήσουν να βρεις το δικό σου sweet spot.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1042 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:41 »
Valsam, το πιο σίγουρο χαρτί για πρώτο επισκευάσιμο αν δεν θέλεις πνευμονικές είναι ο kayfun lite+
Για να τον στήσεις λάθος πρέπει να είσαι κουλός ή εντελώς αφηρημένος.
Και για να δυσλειτουργήσει μετά, πρέπει να καεί κάποιος φούρνος. Διαρροές, μπουρμπουλήθρες και καμμένο του είναι εντελώς άγνωστα.
Αν και με βίδα πλήρωσης, εν τούτοις γεμίζει με κάθε μπουκαλάκι. Τέλος, έχει δεκάδες κοστουμάκια για να τον κάνεις 3-4 διαφορετικά μεγέθη και πολλά χρώματα και συνδυασμούς υλικών
Η δε απόδοσή του είναι πολύ καλή.
Το 60ρι που θα δώσεις δεν θα το μετανιώσεις ποτέ.
Και πλέον, μετά από 1.5 χρόνο μαζί του, έχω να πω και για την αντοχή του. Ολο κι όλο ένα ορινγκ του άλλαξα από φυσιολογική φθορά: αυτό της βίδας πλήρωσης.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1043 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:15 »
petra  πιστευω οτι δεν θα εχω θεμα στο να στησω οποιονδοιποτε επισκευασιμο ,δηλ. να φτιαξω αντισταση και να περασω βαμβακι,αλλωστε εδω και καιρο οπως εχω πει ανακατασκευαζω τα μικροσκοπικα aspire bvc ετσι πιστευω οτι ακομη και το deck του RBA του subtank mini θα μου φανει τεραστιων διαστασεων,απορηπτο ειπα τον kayfun lite+ μονο και μονο για την βιδα και απορηπτο ολους οσους γεμιζουν απο κατω με βιδα γιατι εχω ενα θεμα με τις βιδες(μου πεφτουν και τις ψαχνω!)και δεν θελω να κυκλοφορω με ενα κατσαβιδι μονιμος!
Τα κριτηρια μου ειναι ο επισκευασιμος να ειναι οικονομικος-να εχει καλη κατασκευη- να κανω τσιγαρισιες τζουρες(πνευμονικες με τιποτα!)-ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ-και να γεμιζει ευκολα και γρηγορα!
Ξανα γυρναω ολο και περισσοτερο λοιπον πισω στο σετακι που μου προτεινες λοιπον ,δηλ. istick 30 η TC 40w και subtank mini και μιας και γλυκοκοιταζω το σετ αυτο ρωταω ξανα γιατι τοτε να μην παρω αυτο το σετ http://www.gearbest.com/starter-kits/pp_229325.html αντι του σετ istick-subtank mini,το dovpo poy κατα την γνωμη μου   ειναι πανεμορφο και φοραει εναν ατμοποιητη παρομοιο με τον subtank mini και που παιρνει μαλιστα τον rba του subtank mini γαι να κανω τις επισκευες μου (37,5 ευρω ολα μαζι, δηλ. και το σετακι dovpo harvest tank μαζι και τον rba subtank mini και μια μπαταρια dovpo Forever 30W VW TC Mod) αλλα φαινεται πολυ  πιο μασιφ-σιδερενιο και οχι την πλαστικουρια του subtank mini που εχει και πολυ πιο  ευκολο γεμισμα,για δες αυτο το review και πες μου την γνωμη σου. 
Η dovpo ειναι καμια εταιρια της προκοπης (για κινεζικα δεδομενα μιλαω!)η ειναι της πλακας εντελος noname?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1044 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:31 »
Δεν ξερω για την do pro και δεν ισχυει το παρομοιο κ το μοιαζει οταν το ιδιο μοντελο απο αλλο εργοστασιο μπορει να εινα η μερα με τη νυχτα...ποσο μαλλον δυο ατμοποιητες που απλα μοιαζουν.
Τωρα ο ατμοποιητη που να μη σταζει ποτε εκτος κλ+ δεν ξερω αλλον
Ο ερλ απο αυτους που εχω δοκιμασει κ γεμιζουν απο πανω θα ελεγα οτι εχει ελαχιστα θεματα διαρροων.
Επισης μην υπεραπλουστευεις. Βαζω συρμα και βαμβακι μπορει να ειναι κατι που θα σε παιδεψει αν πρεπει να υπολογιζεις με απολυτη ακριβεια ποσοτητα απλωμα και συμμαζεμα βαμβακιου με συγκεκριμενο τροπο στο ντεκ. Θελει προσοχη πολλη με καποιους ατμοποιητες οπως σιγουρα ξερεις.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1045 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 02:13 »
petra ουσιαστικα απο 4 κομματια αποτελειται  ολο κι'ολο ο ατμοποιητης (δεν υπολογιζω δα και το drip tip)και οχι 133 οπως κατι  kayfun v4 http://www.gearbest.com/clearomizers/pp_229333.html
O τυπος εδω https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/dovpo-harvest-sub-ohm-tank.695427/το εχει παρει και ειναι υπερευχαριστημενος,ουτε σταξιματα  ευκολο γεμισμα και καλη γευση, 5 ml  χωρητικοτητα (αντι 4,5 του subtank mini!)και διαστασεις ιδιες με τον subtank mini!
Η μπαταρια κοστιζει μονη της 23 ευρω,ουσιατικα ουτε 9 ευρω δεν το χρεωνουν το τανκ στο πακετο ,στην  χειροτερη αν δεν κανει δεν χασαμε και τιποτα,αν δηλ. ειναι τοσο μαπα το harvest tank αγοραζω ενα subtank mini  και εχω και ενα το ανταλλακτικο rba,η αν θελω να την βγαλω ακομη πιο φθηνα αγοραζω μια βαση subtank mini με 4 ευρω(κλωνο) και με αλλο 1,5-2 ενα bell cap!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 02:31 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1046 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 02:43 »
Εφόσον έχεις σχηματίσει κάποια άποψη, τι την θες την επιβεβαίωση; Καλώς ή κακώς, το συγκεκριμένο σετάκι έχει περάσει απαρατήρητο, κρίνοντας όχι μόνο από εμάς εδώ στο φόρουμ, αλλά και απ' την έλλειψη ρεβιού στο διαδίκτυο και στο youtube.


Αν το πρόβλημα σου είναι ο ατμοποιητής, όπως είπες αγοράζεις μετά από λίγο έναν Subtank Mini, Triton ή ότι άλλο σου γυαλίσει. Πιο πολύ θα ανησυχούσα για το μοντάκι στη θέση σου. Με μια πρώτη ματιά, φαίνεται να έχει παρόμοια πλακέτα με το istick. Απο κει και πέρα, τι επιδόσεις έχει και ποια είναι η ποιότητα κατασκευής του, μόνο από κάποιο βίντεο θα τα μάθεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1047 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 03:20 »
Καλέ μου φίλε Valsam, παρακολουθώ την συζήτηση εξ αποστάσεως εδώ και ώρες αλλά δεν κρατήθηκα . Θα σου πω την άποψή μου.
Κατ' αρχάς συμφωνώ με όσα σου είπε η Petra.
Στη θέση σου θα έπαιρνα ένα επώνυμο μοντάκι από 30 έως 50 watts από αυτά που κυκλοφορούν και στην Ελλάδα (π.χ. istick 30W ή 40W TC ή 50W) και από ατμοποιητή εφόσον έχω κάποιες απαιτήσεις θα πήγαινα με κλειστά μάτια στον Kayfun Lite Plus (αφού μου αρέσουν οι τσιγαρίσιες τζούρες).
H δική μου λοιπόν γνώμη είναι εφόσον αποφάσισες τί θα πάρεις τελικά, ψάξτο λίγο παραπάνω γιατί πρέπει να ξέρεις ότι αυτό που πληρώνεις φθηνά σου βγαίνει τελικά ακριβά με ελάχιστες εξαιρέσεις.  ;)
Πιστεύω να καταλαβαίνεις τί εννοώ.
Εγώ πάντως το έχω βιώσει, όπως και πολύ φίλοι συνατμιστές και συνατμίστριες εδώ μέσα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1048 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 20:24 »
Σημερα περασα απο μαγαζι με ειδη ηλεκτρονικου τσιγαρου και δοκιμασα subtank mini και δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κι'ολας, μου φανηκε κρυο και πολυ αερατο το (λιγο ανοιχτος ο αερας μαλιστα!)ατμισμα σε σχεση με του aspire bvc που κανω εδω και 15 μηνες και το subtank mini γενικα  ψιλοψευτικο μου φανηκε!
Ισως ειχα την λαθος εντυπωση οτι με τον συνδιασμο mod-επισκευασιμου θα ηταν μερα με την νυχτα σε σχεση με το συνολο που εχω τωρα (bvc 1,6 ohms ανακατασκευη με japan οργανικο βαμβακι και καθαρισμα της ιδιας αντιστασης με φλογιστρο καθε 3-4 μερες  και ατμισμα στα 4-4,2 volt)!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 20:40 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1049 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:13 »
Τον subtank mini τον έχω αρκετούς μήνες και δεν μοιάζει καθόλου ψεύτικος, απεναντίας.
Έχει πολύ καλή κατασκευή πυρέξ τανκ, εύκολο στήσιμο, πληθώρα ανταλλακτικών, αλλά κάνει 90% για πνευμονικές με υγρά κάτω των 3mg νικοτίνη (για τα δικά μου γούστα).
Ίσως γι αυτό δεν σου έκατσε, από ότι έχω καταλάβει σου αρέσει η σφιχτή τζούρα. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12