vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, Mimhsdr, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1020 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 19:08 »
Επίσης τον wotofo τον έχει κανένας?Πώς είναι απο γευση-ατμό-κατανάλωση?


H wotofo είναι εταιρία. Σε ποιον ατμοποιητή της αναφέρεσαι;

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1021 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 21:29 »
Σωστός :eyesplash:  Για τον troll και τον freakshow που έχω δει που τους έχει αυθεντικούς σε πολύ καλές τιμές.


Σε γευση ποιος δίνει την καλύτερη.?

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1022 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 21:37 »
@valsam Γιατι δεν πας για ένα ιστικ 40 που έχει 25€, και με άλλα 6 παίρνεις την αυθεντική απο ότι λέει (την περιμένω όπου να ναι να δω) βάση του σαμπτανκ μινι,άλλα 6 για το RBA και τα bell cap έχουν γύρω στο 1 1,5€.


Οπότε με κάνα 40ρι είσαι κομπλέ και παίρνεις το στικάκι που είναι αξιοπρεπέστατο (για μένα είναι πολύ καλό για την τιμή του και όσα κάνει), και έναν σαμπτανκ με bell cap που έχει και μερικά μικρούλια.Πάντως η βάση του μινι στο 40ρι κάθεται πολύ ωραία.


on topic.Τον ego one mega τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς?Πως σας φαίνεται?Τον έχω καμια βδομάδα αλλα μου φαίνεται οτι η γευση του είναι χάλια.Έχει ντουμάνι αλλα απο γευση τίποτα.?


Επίσης τον wotofo τον έχει κανένας?Πώς είναι απο γευση-ατμό-κατανάλωση?
Φιλε ειπαμε κατεληξα στον istick 40  που εχει 26 ευρω αλλα  δεν καταλαβα τι ακριβος μου προτεινεις να κανω για τον ατμοποιητη,γιατι συνολο 40 ευρω που λες δεν βγαινει!
Δηλ. μου προτεινεις π.χ να αγορασω αυτο το bell cap http://www.gearbest.com/accessories/pp_227536.html και αυτην την βαση http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_193701.html, αντε βαζω και ενα drip tip απο τα πολλα που εχω σπιτι ,και για τα υπολοιπα εξαρτηματα μεχρι να ολοκληρωθει ο atomizer τι κανω?
Γιατι 26 ευρω κανει το istick και 22 ο SUBTANK MINI και αν βαλω και το  bell cap αλλα 3 ευρω και την βαση αλλα 5 πηγαμε στα 56 ευρω!
Για εξηγησε μου αν μπορεις πιο λιανα πως και τι αγοραζω με 40 ευρω?
Και κατι ακομη,με αυτη την  βαση http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_193701.html  μπορω να το βαλω και να καταργησω  το rba, δηλ. αυτο http://www.gearbest.com/accessories/pp_213383.html?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1023 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 21:52 »
Αφού κατέληξες σε  istick 40, εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα στην gearbest αλλά στην fastech, θα έπαιρνα το μοντάκι κι αυτόν τον ατμο και θα καθάριζα με 45 ευρώ. Θα σου πρότεινα της ivogo αλλά τον σταμάτησε η ft.
Και με το bell cap της συσκευασίας (αλλά και χωρίς αυτό) μια χαρά κάθεται πάνω στο στικάκι και θα απολάμβανα χαλαρό και γευστικό άτμισμα χωρίς άγχος.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1024 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 22:19 »
Ribot γιατι ειναι τοσο ακριβος αυτος ο κλωνος kayfun  σε σχεση με αυτον που εχει στο gearbest http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_127081.html ,επηση εχει και bellcap το πακετο η ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε κλωνο kayfun?
Εγω θα ηθελα μονου coil deck,θα εχω προβλημα στο να στησω μονο coil στον kayfun?

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1025 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 22:20 »
Σωστός :eyesplash:  Για τον troll και τον freakshow που έχω δει που τους έχει αυθεντικούς σε πολύ καλές τιμές.


Σε γευση ποιος δίνει την καλύτερη.?


O Freakshow μιας και ο αέρας έρχεται κάτω απ' την αντίσταση. Ο Freakshow Mini δίνει ακόμα καλύτερη λόγω μεγέθους.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1027 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 22:54 »
Ribot γιατι ειναι τοσο ακριβος αυτος ο κλωνος kayfun  σε σχεση με αυτον που εχει στο gearbest http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_127081.html ,επηση εχει και bellcap το πακετο η ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε κλωνο kayfun?
Εγω θα ηθελα μονου coil deck,θα εχω προβλημα στο να στησω μονο coil στον kayfun?

Ο κλώνος της Infinite που σου πρότεινα μπορεί να μην είναι ο καλύτερος αλλά είναι πολύ καλός και δοκιμασμένος από αρκετά μέλη του φόρουμ. Ο άλλος της GB που δείχνεις, αν και έχει καλές κριτικές, είναι άγνωστος και πιθανότατα δεν θα έχει το λογότυπο πάνω του. Φυσικά και μπορείς να στήσεις μονό coil, κι εγώ αυτό κάνω κι όποτε έχω κέφια και χρόνο μπορεί να στήσω και κανα διπλό. Ο Κ4 που σου προτείνω αντί αυτών που αναφέρεις εσύ, είναι σταθερή αξία, ατμίζει ωραία από σφιχτά έως αρκετά αεράτα και πιστεύω ότι με το istick40 που κοιτάς, δένει σε ένα άριστο πακέτο κάτω των 50 ευρώ.
Και με 0,5Ω θα τον παίξεις και με 2Ω και με νικέλια και με τιτάνια και σε τιποτα δε θα πει όχι και πάντα με γεύση. Τι άλλο να ζητήσεις?

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1028 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:03 »
 Ribot φιλε πηγα να πεσω στο τριπακη για τον kayfun που προτεινες αλλα μετα απο την παρακολουθηση των παρακατω βιντεο   τον αποριπτω για τους εξης λογους:
1)To πολυ  δυσκολο  στην ρυθμιση Air Flow Control!
2)Απο πολλα βιντεο που εχω δει τις τελευταιες μερες  δεν λενε και τα καλυτερα λογια για την γευση που παιρνεις απο τον kayfun(ειδικα σε συγκριση με τους taifun κλωνος και μη!)!
3)Αποτελειται απο παρα πολλα κομματια τα οποια εξαρτoνται απο υπερβολικα  πολλα o rings(σε σχεση με αλλους)!
Δεν ξερω αλλα εξακολουθω και τεινω προς τον taifun gs v2 19mm,Ειδικα τωρα που προσεξα και το ποσσο μικρη ειναι η επιφανεια του deck στο kayfun,δηλ. παρολου που ο kayfun εχει φαρδος  23.2 mm το deck με το ματι φαινεται να καταλαμβανει  μονο τα 16-17 ,στον taifun παρολου τα 19mm του φαρδους του το deck του φαινεται να ειναι τουλαχιστον οσο του kayfun να μην πω και παραπανω,και δεν τα χρειαζομαι παραπανω απο 3 ml υγρο την ημερα αρα και απο αυτη την αποψη ειμαι καλημενος!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:14 από valsam »

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1029 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:07 »
Κανε αυτο που κανω εγω.τα μαζευω για να παρω τον γνησιο λαιτ πλας και τελος με πειραματα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1030 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:17 »
Το πρώτο δεν ισχύει, εκτός κι αν θες όλη την ώρα να παίζεις με τον αέρα. Ο καθένας βρίσκει τη θέση του αέρα που του ταιριάζει και τέλος. Προσωπικά αυτό το βιδάκι παίζει να το έχω και 3-4 μήνες απείραχτο.
Το δεύτερο, συγγνώμη αλλά είναι ανέκδοτο και ειδικά αν συγκρίνουμε με subtank.
Με το τρίτο συμφωνώ αλλά κι αυτό συνήθεια είναι και μάλιστα αν συγκρίνω με την περίεργη βάση του taifun gt, τους μυστήριους πόλους, το βιδάκι του θετικού πόλου που δεν ξέρεις πότε θα σου πιάσει το σύρμα κ.λπ. τότε συμβιβάζομαι με τα πολλά κομμάτια του Κ4 και παίρνω κι ένα Φαινόμενο και ησυχάζω :laugh1:

Anyway, οι προτάσεις δε γίνονται για να τις αποδεχτεί ο άλλος αλλά για να βοηθηθεί να αποφασίσει. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι ζητάς για τον εαυτό σου και θα το βρεις αργά ή γρήγορα :thumpup:

Σωστό κι αυτό που σου λέει ο Κώστας πάντως.
 

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1031 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 00:01 »
Ειδα αυτο το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=wPBd_XWgLwI&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DwPBd_XWgLwI&has_verified=1 στο σημειο 23:45 και μπορω να πω οτι την πηρα την αποφαση μου τελικα ,taifun gs v2 και istick 40,απλα πανεμορφο το συνολο και σε καμια περιπτωση γκουμουτσα,σε γκρι βεβαια το istick,εδω στο μπλε και ειναι ωραιο το συνολο!
Αυριο το πρωι επιχειρω αγορα μεσο paypal (ας ελπισω να περασει!).

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1032 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 00:48 »
@Valsam Να σε αγχώσω;

"Και πώς θα βλέπεις με αυτόν που διάλεξες πόσο υγρό σου έμεινε για να μη φας καμμένο βαμβάκι";

Όχι, ΔΕΝ το λέω σοβαρά! Στο γράφω διότι αν ψάχνεις το τέλειο απλά δεν θα το βρείς! Πάρε τώρα κάτι που σου γυάλισε και, να είσαι σίγουρος - και πάω στοίχημα, σε ένα, δυο, τρία μηνάκια, θα πάρεις και κάτι άλλο. Π.χ. εγώ έχω τρελαθεί με τη γεύση του Goliath. Κλώνου. Από FT. Στα €11 - €12. ΔΕΝ είναι για "τσιγαρίσιες" (αν και μπορείς να τον σφίξεις). Είναι εξαρχής σχεδιασμένος κυρίως για sub-Ohm - μα τον τρέχω στο 1.4Ohm. Καλά σχόλια έχει και ο Zephyrus. Και ο 2. Και ο Goblin. Και ο Goblin Mini. Και ο Chtulhu. Και έρχεται και Cthulhu 2. Και μόλις πριν τρία μηνάκια ξεκίνησα το άτμισμα με την Ατλαντίδα, και στο ενδιάμεσο έχει κυκλοφορήσει Ατλαντίδα 2, Ατλαντίδα Μέγκα, λένε πως παίζει να δούμε Ατλαντίδα Μίνι... Ο κακός χαμός!

ΠΟΣΟ πας στοίχημα πως πριν καν ακόμα φτάσει ο ατμοποιητής που θα επιλέξεις στα χέρια σου, θα έχεις δει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ άλλα δυο μοντέλα που θα σου φαίνονται καλύτερα; Πάρε, λοιπόν, ΤΩΡΑ αυτόν που αποφάσισες, και μετά... κάνε ό,τι η κλασσική εικόνα με τα μαϊμούδια: κλείσε στόμα, αυτιά και μάτια και κοίτα να τον χαρείς μέχρι να ξαναέχεις από €10 έως €100 για "σκότωμα" σε κάτι νέο.

Εντάξει, μην κλείσεις ΚΑΙ το στόμα. Από κάπου θα πρέπει να ρουφάς τον ατμό!  ;D

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1033 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 01:27 »
Φιλε ducklord εχει και διαφανο τανκ στο πακετο αμα θελω να βαλω και ετσι να βλεπω ακριβος τι ποσοτητα υγρου μου εχει απομεινει αλλα αν κοιταξει κανεις και απο πανω υπο γωνια πιστευω οτι φαινετε η ποσοτητα και με το μεταλικο τανκ!
Το ξερω οτι θα βρω μετα αλλους ατμοποιητες που θα μου γυαλισουν ,ας ερθει λοιπον με το καλο ο πρωτος μου επισκευασιμος και μετα στο μελλον δεν ειναι και τρελο ποσο να δαπανισω αλλα 10-20 ευρω για κατι αλλο!
Λιγο ασχετο με την συζητηση αλλα θα το πω ,σημερα εκανα και ενα πειραματακι,εχω λοιπον εναν iclear 30 http://www.myvaporstore.com/Innokin-iClear-30-Dual-Coil-Tank-Clearomizer-p/ink-ic30.htm που καθοταν εδω και 15 μηνες,μου τον ειχε δωσει ο ανηψιος μου οταν πρωτοξεκινησα το ατμισμα (εκοψε και το καπνισμα και μετα απο εναν χρονο και το ατμισμα!)και μολις  αρχισε να βγαζει εντονα καμενη γευση(ηταν ηδη δουλενη η αντισταση οταν μου τοδωσε!,καταλαβαινετε δηλ.!) δεν μπηκα καν στον κοπο να του αλλαξω αντισταση γιατι αν θυμαμαι καλα και ακριβη ηταν η αντισταση και δεν μου εκανε και πολυ κλικ η διασταση του  iclear 30  πανω στην  μικρη ego μπαταρια που ειχα και ετσι μου προτεινε ο μαγαζατορας να παρω εναν aspire bdc-bvc και εκει εμεινα,λοιπον σημερα το εκανα ενα προσεκτικο dry burn και εγιναν λαμπικο οι αντιστασεις το ξεπλυνα μετα με νερο εβγαλα προσεκτικα τα wicks και του περασα οργανικο βαμβακι οπως κανουμε στα επισκευασιμα,το κοτσαρα επανω στον spinner 2 στα 4,8V και το αποτελεσμα ηταν περα απο τις προσδοκιες μου καλο,απο γευση το κατι αλλο απο παραγωγη ατμου ετσι και ετσι!
Αυριο θα παιξω λιγο ακομη και θα προσπαθησω να του χωρεσω  λιγο περισσοτερο βαμβακι μεσα στις αντιστασεις!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ρε τι κακο ειναι αυτο,δεν με κολαει υπνος με τιποτα!!!!!!
Εβαλα στο καλαθι αγορων και αυτο το στυλ bell cap για το taifun gs V2 http://www.gearbest.com/accessories/pp_218702.html και θελω να παραγγειλω και εναν drip tip αλλα δεν ξερω τι drip tip παιρνει ,εχει καποια που λενε 510 drip tip αι καποια οχι,υπαρχουν διαστασεις και διαστασεις (φαρδος ενοω!) στα drip tip?
Πρεπαει να προσεξω να εχει και διπλο oring το  drip tip οπως δηλ. εχει το μαμα?
Αυτο που μου αρεσε και ειπα να παρω (φθηνο και λιτο οπως το θελω)ειδα οτι τελικα ειναι μονο 0,7 εκατοστα υψος το μαμα drip tip πρεπει να ειναι 1,6 με 1,8 εκατοστα(50 ποντους υψος το δινουν το taifun gs V2 και με το drip tip 63  αρα 1,3 ποντους υπολογιζω και κανα 0,3- 0,5 που μπαινουν στο τανκ)http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_210900.html και μαλον δεν κανει γιατι θα τρακαρω την μουρη μου στο τανκ σε καθε τζουρα!
Αυτο που το δινουν για το kayfun v4 εχει και 2,2cm  υψος, κανει (εχει και διπλο oring αλλα δεν μου αρεσει το drip tip ,αυτες οι τεσσερης ριγες που εχει χαραγμενες μου θυμιζουν ενα καλο σερβιτσιο μαχαιροπιρουνα που ειχε η μανα μου!)?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εφαγα πορτα απο paypal!!!!!!!
Tζαμπα το ψαξιμο τελικα,αντε να δω ποτε θα ελευθερωθουν οι καρτες μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 23:47 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1034 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 16:57 »
Καλησπερα.. ειμαι καινουργιος στο φορουμ! Θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα ατμοποιητη! Ειμαι ενα χρονο περιπου στο ηλεκτρονικο ! Τωρα εχω τον ego one της joytech! Εχω παραγγηλει το μποξακι ipv d2 και θα ηθελα ατμοποιητη! Θελω να κανω τσιγαρισιες τσουρες αλλα δν θελω να πιεζομαι! Θελω να ρουφαω πολυ ευκολα / αερατα! Και που κ που να κανω και καμια πνευμονικη! Α και να ειναι επισκευασημος βεβαια!  Ειμαι αναμεσα σε τριτον και σαμπτανκ μινι ! Τι μου προτεινετε ? Εχετε κατι αλλο στο μυαλο ? :) ευχαριστω πολυ :)

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 17:17 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12