vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1005 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 21:29 »
Mου απαντησε τελικα ο φιλος απο το https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/dovpo-harvest-sub-ohm-tank.695427/ και οντος το dovpo Harvest Tank παιρνει κανονικα τον subtank mini rba,ειναι τελικα καλη επιλογη για αγορα αυτο το σετακι http://www.gearbest.com/starter-kits/pp_229325.html στα 32 ευρω?
Και ενα subtank mini rba αλλα 5,35= συνολο 38 ευρω χονδρικα!
Διαβασα ομως οτι το subtank mini rba  ειναι μονο για coils  0,5 ohms ,αυτο αληθευει?
Question:
                                 Hi, is this only for 0.5 ohm or can i use it also for 1.2 ohm                              
Reply:
                                 Hi,Joe!
The resistance of this item is 0.5 ohm.
It is only for 0.5 ohm.
Thanks for your inquiry.                              

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1006 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 21:34 »
Από όσο γνωρίζω "RBA" θα πει "στήνω ό,τι coil θέλω". Θα είχες πρόβλημα μόνο με ακόμα χαμηλότερα Ohms που οδηγούν σε ακόμα υψηλότερες θερμοκρασίες. Γενικά, όταν ένα τανκάκι / ένα "κατασκεύασμα" λέει "μέχρι Χ Ohms" το λέει για να μην... σπάσει / λυώσει κάποιο κομμάτι του. Επαναλαμβάνω: από ό,τι γνωρίζω, ό,τι έχω καταλάβει. Που θα πει πως δεν έχεις πρόβλημα με υψηλότερα Ohms, αλλά παίζει να έχεις με χαμηλότερα (αν π.χ. κάποια στιγμή στο μέλλον θελήσεις να το ρίξεις στα 0,3Ohms).

Να τονίσω πως αυτό μπορείς να το εκλάβεις ως... προσωρινή απάντηση από έναν συν-νουμπά, μέχρι να μας καταθέσει τη γνώση του κάποιος με περισσότερη εμπειρία.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

EDIT: Να στο ξαναπώ βέβαια, γιατί κοιτάς ντε-και-καλά για τόσο φτηνό σετάκι; Παίζει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ περιορισμός σε χρήματα, ή απλά "θέλεις να τη βγάλεις φτηνά"; Στο λέω διότι και εγώ το ίδιο έκανα, μόλις πριν 2-3 μηνάκια, και στο ενδιάμεσο βρέθηκα να σκάω τα... δεκαπλάσια, συνειδητοποιώντας πως θα έπρεπε εξαρχής να έχω κάνει μια άλλη επιλογή.

Π.χ. αν θέλεις ντε-και-καλά... φτήνια, γιατί δεν κοιτάς να τσιμπήσεις ένα authentic Subox από την FT, που και αξιόλογο μοντάκι (λένε πως) είναι, και έχει πακέτο τον original Subtank Mini που θεωρείται πολύ καλός; Ή γιατί δεν παίρνεις το iStick, που όπως ειπώθηκε και από άλλους είναι δοκιμασμένο και αξιόλογο, και να του χώσεις - για αρχή - έναν κλώνο Subtank (για να γλιτώσεις... 10 ευρώπουλα);

Να στο πω αλλιώς: iStick 30/40 + Subtank Mini (original) + βάσεις για δικά σου DIY mixes + 3-4 αρώματα από Atmos Labs θα σου κοστίσουν, σύνολο, όσο τα τσιγάρα ενός μήνα. Στους καρκινοσωλήνες θα τα έσκαγες (όπως τα έσκαγα). Σε αυτό, που αποτελεί εναλλακτική τους, γιατί όχι;  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 21:44 από ducklord »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1007 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 03:07 »
Φιλε ducklord υπαρχει περιορισμος ταβανι 50 euros και κοιτω να βγαλω οτι "best of" απο αυτα τα 50 ευρω,μπορω να παω στο σετακι istick 40 και subtank mini  αλλα αυτο το dovpo harvest tank ειναι πολυ πιο ομορφο πραγμα απο το subtank mini οπως επισης και το Forever 30W VW TC Mod ειναι πολυ πιο ωραιο απο το istick 40w tc ,και λεω μπας και την βγαλουμε και πιο φθηνα και πιο καλα και πιο ομορφα!
Για δες καλα και πες μου μου ειληκρινα ειναι η δεν ειναι ωραιο σετακι αυτο http://www.gearbest.com/starter-kits/pp_229325.html?
Και λεω λοιπον ,40,5 ευρω ξεχωριστα να το παρεις ,δηλ. χοργια atomizer και mod, η αλλιως 32 ,15 ευρω συνολο το πακετο και ρωταω ειναι η δεν ειναι καλο το deal?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1008 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 03:31 »
Φίλε μου Valsam σε αυτά τα χρήματα είναι μια πολύ καλή επιλογή. Ναι μεν αλλά:
Το μοντάκι δεν το ξέρω. Η μπαταρία του είναι 2200mAh. Δεν ξέρω και τί πλακέτα φοράει. Θα πρέπει να δεις και το θέμα αξιοπιστίας γιατί αν βγάλει κάποιο θέμα πιάσε αυγό και κούρευτο που λένε στο χωριό μου. Θα έχεις πετάξει τα λεφτά σου και πίστεψέ με έχει συμβεί σε αρκετούς εδώ μέσα να αγοράσουν κάτι από εξωτερικό λόγω δελεαστικών τιμών και να έχουν θεματάκια. Τί να σου πω το ρισκάρεις λιγουλάκι.
Ο ατμοποιητής είναι κυρίως για πνευμονικές τζούρες και δεν ξέρω αν σου κάνει για τα γούστα σου. Το καλό είναι ότι παίρνει κεφαλές από το subtank mini. Aλλά θα πρέπει να υπολογίσεις και εκεί λεφτά για τις ανταλλακτικές κεφαλές ή αν θα πάρεις την επισκευάσιμη RBA και να κάνεις αντιστάσεις μόνος σου.
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο πιο επώνυμο σετ αλλά αφού έχεις ταβάνι τα 50 ευρώ....

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1009 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 03:59 »
@valsam Το θέμα εμφάνισης είναι υποκειμενικό. Εμένα δεν μου αρέσει ούτε το μοντάκι, ούτε ο ατμοποιητής που διάλεξες ως εμφάνιση. Π.χ. το subox το θεωρώ κουκλί, και ειλικρινά, αν έχω ποτέ την οικονομική άνεση να σκοτώσω χρήματα να έχω ένα μοντάκι να... κάθεται, θα ήθελα να το πάρω. Ο δε Subtank Mini θεωρώ επίσης θεωρώ πως είναι πιο εμφανίσημος. Το θέμα, όμως, ΔΕΝ είναι η εμφάνιση.

"Εμφάνιση" έχει ο πίνακας με το Στρατηγό καβάλα στο άλογο που είχε η Θεία η Λουκία στο σαλόνι της.

Το θέμα σε ατμιστικό εξοπλισμό είναι "να κάνει τη δουλειά του".

Ε, ο Subtank Mini όχι απλά "κάνει τη δουλειά του", μα βλέπω να αναφέρεται πολύ στο εξωτερικό πως θεωρείται πια το... standard "για πνευμονικές τζούρες" όπως ο Kayfun θεωρείται για τσιγαρίσιες. Το δε iStick 30W ήταν υπερ-χιτ και έχει πουλήσει κάτι εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια. Το δε 40W μπορεί να είναι νεότερο και λιγότερο δοκιμασμένο, αλλά ακολουθεί ακριβώς την ίδια λογική και το ίδιο design - αμφιβάλω αν έκανε κάποια τόσο τραγική αλλαγή η eLeaf ώστε να κατέστρεψε τη... συνταγή.

Ό,τι και αν επιλέξεις, πάντως, δυο είναι οι πιθανότητες: αν μπαίνεις τώρα στο χώρο του vaping, παίζει το σύνολο να σου φανεί κομματάκι μπλέξιμο: φόρτιση σχετικά συχνά, κάπως αδύναμο το μοντάκι για να "τρέξει" απαιτητικούς ατμοποιητές όπως πρέπει, άλλα "κουσουράκια" που ούτε καν θα έχεις συνηδειτοποιήσει αρχικά. Να, αν δεις στη συζήτηση εδώ σχετικά με τις μπαταρίες, εγώ μόλις πήρα ένα Sigelei 150W TC. Γύρω στα €80. Χρειάζεται και έξτρα μπαταρίες. Βάλε άλλο ένα εικοσάρικο - τριαντάρικο, πάνω-κάτω, να πάρεις μια τετράδα για να εναλλάσσεις. Βάλε και έναν φορτιστή άλλα €20 - €30. Χρειάζονται όλα αυτά; Όχι. Μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με ένα iStick 30W; Μπορείς. Έλα που το iStick 30W εμένα μου έδινε αίσθηση "καμμένου βαμβακιού" οταν δοκίμαζα να ανέβω πάνω από τα 15W, ενώ ο ίδιος ατμοποιητής (Ατλαντίδα) με το ίδιο ακριβώς υγρό και coil "τρέχει" στο Sigelei μέχρι και στα 20 - 24W χωρίς αυτό το πρόβλημα! Από ό,τι φαίνεται, πρέπει να έχει να κάνει με το ΠΩΣ "δίνει ρεύμα" το ένα σε σχεση με το άλλο. 15W τα μεν, 15 και τα δε, αλλά ανάλογα με το μοντάκι και την πλακέτα αλλάζει ο τρόπος διαχείρισης τους (δεν μπαίνω σε πιο τεχνικές λεπτομέρειες διότι δεν τις γνωρίζω).

Προφανώς δεν σου λέω να σκάσεις εξαρχής τόσα χρήματα. Κρίνοντας από τον εαυτό μου, όμως, που μόλις πριν τέσσερα μηνάκια κατέβαζε 2-3 μεγάλους Golden Virginia την εβδομάδα, θεωρώ πως αν πάρεις "μικρό και φθηνό" σύνολο, αισιοδοξώντας να κόψεις το κάπνισμα "στη φτήνια", ένα από δυο πιθανά πράγματα θα συμβούν: είτε θα απογοητευτείς στο κοντινό μέλλον και θα ξαναγυρίσεις στο τσιγάρο, είτε απλά θα κάνεις αναβάθμιση στο κοντινό μέλλον και ό,τι πάρεις αρχικά θα μπει σε ένα συρτάρι για... αιώνια αποθήκευση.

Και μην βλέπεις και πιστεύεις μόνο εμένα. Εξάλλου, είμαι νούμπ - το ίδιο με εσένα. Ψάξε και δες τι εξοπλισμό έχουν τα υπόλοιπα παιδιά εδώ. Δεν το κάνουν απλά από χόμπι, αλλά και επειδή ο χώρος εξελίσσεται και καθετί νέο δεν βγαίνει απλά για να έχει κάτι να πουλά ο κατασκευαστής του, αλλά και διότι ΕΙΝΑΙ, με τον άλφα, βήτα ή γάμμα τρόπο, καλύτερο από ό,τι έχει προηγηθεί.

Για αυτό, πάρ'το απόφαση, και ναι μεν ΜΗΝ σκάσεις τα κέρατα σου να πάρεις εξαρχής κάτι ακριβό, μα πάρε κάτι δοκιμασμένο που σου προτείνουν και άλλοι και βλέπεις να έχει αποδοχή. Αν πήγαινες στο περίπτερο να πάρεις τσιγάρα, και σε έπιανε ακριβώς εκεί παραμάσχαλα ένας ύποπτος τυπάκος με μελαμψή επιδερμίδα, με ένα "πάλε από εντώ, έκει καλό πλάμμα είκοσι τσι εκατό πτηνότερο, πάλε, πάλε", σε μια noname χαρτοσακούλα από πρώην πασατέμπο, θα προτιμούσες να πάρεις τον καπνό σου από αυτόν για να γλιτώσεις €2; Στον ατμοποιητή γιατί κοιτάς να γλιτώσεις... €5; Στο μοντάκι, που έχει και μπαταρία και - άσχετα με το τι μου λένε συνέχεια οι υπόλλοιποι εδώ - ΜΠΟΡΕΙ και "να κάνει μπαμ" αν κάτι πάει στραβά, επίσης, γιατί κοιτάς να γλιτώσεις άλλα €5; ΔΕΝ θα τα γλιτώσεις από, συνολικά... δυο πακέτα τσιγάρα, που ΔΕΝ θα τα καπνίσεις χάρη στον νέο εξοπλισμό σου;

Ξέρεις από που αλλού μπορείς να γλιτώσεις χρήματα; Έψαξες εδώ για DIY, για αρώματα και μίξη τους με PG και VG που μπορείς να πάρεις από το... φαρμακείο της γειτονιάς σου;

Ειδικά για αυτή την περίπτωση ετοιμάζω eBook όπου, ανάμεσα σε άλλα, εξηγώ πώς να κάνεις τα πάντα στη φτήνια. Το "στη φτήνια" δυστυχώς προϋποθέτει κάποιο αρχικό κόστος: τα €150 - €200, ΔΕΝ τα γλιτώνεις. Πώς νιώθεις, όμως, στην ιδέα πως αυτά μπορεί να είναι το αντίστοιχο των τσιγάρων σου για... έναν ολόκληρο χρόνο;! Ε, ΕΤΣΙ πάει! Θα πάρεις φτηνό μοντακι; Αν δεν σου βγάλει προβλήματα, θα σκάσεις άλλα €20 - €30 σε ένα, δυο, τρείς μήνες "για κάτι καλύτερο". Κάνε τις πράξεις: €30 ανά τρίμηνο, €120 το χρόνο! Θα σκάσεις €80, όπως έσκασα τώρα, να πάρεις ένα Sigelei 150W; Αν δεν το κοπανάς στον τοίχο και το πετάς από τον έκτο, παίζει να σε βγάλει και περισσότερο από χρόνο - διαβάζω σχόλια από άτομα που έχουν τα δικά τους (παλαιότερα μοντέλα) δυο ή και περισσότερα χρόνια. €120 το χρόνο "τα φτηνά", €80 το χρόνο "τα καλά".

Προφανώς ΔΕΝ θέλω να σε αποθαρρύνω - πάρε ό,τι θέλεις, όπως το θέλεις. Και σίγουρα ΔΕΝ είμαι ο πλέον έμπειρος για να σου πει τι να κάνεις. Μέσα σε τρία μηνάκια, όμως, έχω πλησιάσει το... χιλιάρικο σε κόστος. Τα είχα; Όχι. Τα έσκασα; Ναι. Γιατί; Διότι α) έκοψα το κάπνισμα κατά 99%, και τα θεώρησα "κόστος θεραπείας", β) διότι ό,τι έμαθα και πήρα τώρα "θα με βγάλει για ένα χρόνο και βάλε" (αν και έχω κολλήσει και... μάλλον θα συνεχίσω να σκάω κανένα εικοσαρικακι - τριαντάρι το μήνα σε παραφερνάλια) και γ) διότι αν κάποιος μου είχε πει ό,τι σου λέω τώρα εγώ, θα είχα γλυτώσει ένα κατοσταρικάκι - διακοσαρικάκι από αυτά που επίσης είτε προσπάθησα "να γλιτώσω σε κόστος" είτε ξόδεψα σε περιττά πράγματα λόγω νουμποσύνης (π.χ. μόνο τα ανταλλακτικά coils για την Ατλαντίδα μου, με την οποία ξεκίνησα, μου πήγαν ένα €45άρι, διότι τότε θεωρούσα δύσκολο να στρίβωβ coils μόνος μου).

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1010 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 10:26 »
Φιλε ducklord ειμαι φρεσκος στους επισκευασιμους και οχι στο ατμισμα,εχω σχεδον 16 μηνες που εκοψα το τσιγαρο και ειμαι ατμιστης!
Το θεμα που θελω να το γυρισω στους επισκευασιμους ειναι γιατι απο εκει που το εκανα το ατμισμα για να κοψω το τσιγαρο τωρα το κανω γιατι το γουσταρω ,πως να το πω  εθιστηκα και θελω να παρω παραπανω γευση-ντουμανη και να ξερω ανα πασα στιγμη σε τι κατασταση ειναι η αντισταση και το βαμβακι  και να τα αλλαζω μολις αρπαξει το βαμβακι η μαζεψει μπιχλα η αντισταση,γι'αυτο και ψαχνομαι για ατμοποιητη που να δινει καλη γευση να κανει καπνικες τζουρες και να ειναι ευκολος στην αντικατασταση του συρματος-βαμβακιου!
Φιλε e-juices  ανακατευω μονος μου εδω και χρονο ,αγοραζω δηλ. βασεις και αρωματα και τα ανακατευω τα κανω steeping και ολα ,το ξεκινησα γιατι δεν με ικανοποιουσε καμια γευση του εμποριου που δοκιμασα ετσι μπηκα στο sait της inawera και παραγγειλα 6 αρωματα και 2 βασεις ,τωρα για να κανω το δικο μου κατεληξα σε 10ρα νικοτινη με μιξη αρωματων 3 καπνικα (αλο λιγοτερο και αλλο περισσοερο),οικονομια τρελη σε σχεση με το ετοιμο,με ετοιμο ηθελα 6 ευρω για 10ml και τωρα κανω 40 ml με αυτα τα λεφτα!
(Σιγουρος λοιπον ο istick 40w ,και απο ατμοποιητη κατα πασσα πιθανοτητα ο κλωνος hotcig taifun gs v2 )
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 11:24 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1011 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 13:44 »
προσανατολιζομαι να αγορασω το taifun gt ΙΙ.απο review λενε πολυ καλος.τον εχει κανεις να μου πει την γνωμη του?μιλαω για γνησιο και οχι κλωνο

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1012 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 14:49 »
@valsam Εμ, αφού ασχολείσαι, τα ξέρεις κι' όλας, τι τα ψάχνεις τόσο πολύ βρε συ; Δες το και αλλιώς: αν πάρεις κάτι που δεν το ξέρει η μάνα του, και σου κάτσει πρόβλημα, ΠΟΥ θα βρείς λύση; Συζητώντας online με τους... άλλους τρείς που το έχουν, από τη Λιθουανία, το Κογκό και τα Μπόρα-Μπόρα; Πάρε κάτι που να έχουν, τουλάχιστον, και άλλοι από εδώ, να μπορείτε "να τα πείτε" πιο άνετα και στη... γλώσσα μας (ή, άϊντε, εις την Αγγλικήν)!

Ο συνδυασμός που επιλέγεις ΜΑΛΛΟΝ καλός. Δεν λέω "είναι καλός" διότι δεν τον έχω, δεν τα έχω δοκιμάσει. Έχω ακούσει καλά σχόλια όμως για το καθένα ξεχωριστά. Σημείωσε πως για "τσιγαρίσιες" τζούρες που ενδιαφέρεσαι, καλύτερα να μην κοιτάς κάτω από Ohm και ατμοποιητές τύπου Subtank/Atlantis (που δηλώνουν ειδίκευση σε πνευμονικές). Ο Tayfun που λες είναι μια χαρά, απλά ενημερώνω για την πιθανότητα "να κοιτάξεις κάτι άλλο". Μείνε σε αυτό το στυλάκι.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1013 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 15:26 »
Υπάρχει κατι για τσιγαρισιες πλην του KF lite? Αυτό το γέμισμα με το βιδακι δεν θέλω.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1014 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 15:29 »
Kayfun v4, Phenomenon, Calix..

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1015 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 15:38 »
kayfun lite plus και το  " deck access " απο steam tuners  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1016 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 15:43 »
ducklord δεν υπαρχουν πολλες επιλογες για επισκευασιμο ατμοποιητη κατω απο τα 22-23mm διασταση την οποια θεωρω οτι καθετα κακασχημα επανω σε μπαταρια istick 30-40W,δυστηχος δεν υπαρχουν αλλοι συμφορουμιτες απ'οσο εψαξα που να εχουν το Taifun GS II,υπαρχουν ομως πολλοι που το εχουν απο εξωτερικο,o Taifun GS II ειναι 19mm ειναι πολυ ευκολος (απ'οτι λενε)στην επισκευη αντιστασης και τοποθετηση βαμβακιου και ειναι και σχετικα ελαφρης ,το δινουν στα 56-59 γραμμαρια,το Taifun GS II βγαινει και στα 22mm αλλα ειναι 90 γραμμαρια,ειχα και κατα νου τον taifun gt ΙΙ αλλα εκεινος και αν δεν ειναι γκουμουτσα(5,7 ποντους υψος χωρις το drip tip εναντι 5 των gs2)ασε που εχει και 100 γραμμαρια βαρος και ειναι πιο δυσκολος στην ρυθμιση αερα!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1017 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 16:14 »
Είναι πιο δύσκολος στη ρύθμιση αέρα? Όχι δα! Δεν υπάρχει πιο εύκολος ατμο σ' αυτόν τον τομέα, έχει ένα άριστο δαχτυλίδι, στην περιστροφή και την αίσθηση κι από κει και πέρα ρυθμίζει φανταστικά από πολύ σφιχτές τζούρες μέχρι πνευμονικές.
Ότι είναι γκουμούτσα είναι :laugh1: Πάντως για τον gs II που σ' ενδιαφέρει κι εγώ έχω διαβάσει τα καλύτερα λόγια αλλά δυστυχώς δεν τον έχω δοκιμάσει αν και θα το ήθελα.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1018 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 17:06 »
@valsam Γιατι δεν πας για ένα ιστικ 40 που έχει 25€, και με άλλα 6 παίρνεις την αυθεντική απο ότι λέει (την περιμένω όπου να ναι να δω) βάση του σαμπτανκ μινι,άλλα 6 για το RBA και τα bell cap έχουν γύρω στο 1 1,5€.


Οπότε με κάνα 40ρι είσαι κομπλέ και παίρνεις το στικάκι που είναι αξιοπρεπέστατο (για μένα είναι πολύ καλό για την τιμή του και όσα κάνει), και έναν σαμπτανκ με bell cap που έχει και μερικά μικρούλια.Πάντως η βάση του μινι στο 40ρι κάθεται πολύ ωραία.


on topic.Τον ego one mega τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς?Πως σας φαίνεται?Τον έχω καμια βδομάδα αλλα μου φαίνεται οτι η γευση του είναι χάλια.Έχει ντουμάνι αλλα απο γευση τίποτα.?


Επίσης τον wotofo τον έχει κανένας?Πώς είναι απο γευση-ατμό-κατανάλωση?

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1019 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 18:46 »




on topic.Τον ego one mega τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς?Πως σας φαίνεται?Τον έχω καμια βδομάδα αλλα μου φαίνεται οτι η γευση του είναι χάλια.Έχει ντουμάνι αλλα απο γευση
δεν μου αρεσει καθολου.ισως γιατι δεν ειμαι λατρης των πνευμονικων.σχεδον κλειστο τον αερα γιατι σφυριζει σαν χαζο,νε νικελιου μσνα κεφαλη ζηματαει μετα απο 10 τζουρες στα 13w και στους 240.δεν μολαω καν για το απαραδεκτο του ντριπ που ζηματαει αμεσως.


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237920 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16156 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10384 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12