vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, kon95, dkostas, Xxristos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #840 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:55 »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #841 στις: Ιουνίου 08, 2015, 00:07 »
Μια  παραμετρος που συνήθως περνά σε δεύτερη μοίρα αν και για αρκετούς έχει σημασια. Τα after market αξεσουάρ.
Εκεί ο  kfl+ δεν έχει αντίπαλο. Τον φέρνεις στα μέτρα σου όπως εσύ θες, τόσο εμφανισιακά όσο και σε λειτουργικό επίπεδο (εντός ορίων βέβαια)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος blondickidis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #842 στις: Ιουνίου 12, 2015, 03:34 »
Παιδιά έχει κανείς τον Αris Pro RDA;
Απ ότι κατάλαβα έχει πολύ χόρο για υγρό αλλά και ψιλοζόρικο στήσιμο μάλλον...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2015, 16:04 από blondickidis »

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #843 στις: Ιουνίου 12, 2015, 19:50 »
Lemo 2 RTA  εύκολο στήσιμο, εύκολο γέμισμα, πολύ καλός σε γεύση, καλό μέγεθος συνολικό και χωρητικότητα τανκ 3,8 ml. Original  από FT με 24 ευρώ είναι μια καλή πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #844 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:25 »
Καλησπερα σας!


Υστερα απο 2 χρονια στο Η.Τ σκεφτομαι να παρω εναν επισκευασιμο ατμοποιητη. Ο λογος ειναι οτι κουραστηκα με τις διαφορες αστοχιες των εργοστιακων, δλδ μια παιζουν καλα και μια οχι...Εχω τον Kanger Aerotank Mega και τον Delta Joytech 19. Καλοι ειναι αλλα καποιες φορες δεν αποδιδουν ωραια, συν οτι θελουν αλλαγη οι αντιστασεις καθε λιγες μερες...
Πηρα εναν Subtank nano αλλα δεν με ικανοποιει καθως θελει πνευμονικες και δεν μου αρεσουν καθοτι ειχα συνηθησει σε διαφορετικο τροπο ατμισματος (στον κλασικο).


Οποτε διαβαζοντας εδω σκεφτομαι μηπως παρω τοn KFL+ καθοτι απο οτι βλεπω προκειται για εναν απο τους καλυτερους.


Η βασικη μου ερωτηση ειναι: Θα ειναι ευκολο να φτιαξω μονος μου τις αντιστασεις ή θα μου σπασουν τα νευρα (καθως δεν ειμαι του hardware, δεν πολυ πιανουν τα χερια μου :P)


Επισης φαντάζομαι οτι αυτος δεν θελει πνευμονικες σωστα?


Μια αλλη ερωτηση ειναι για την νικοτινη, θα χρειαστει να κατεβω ή οχι? τωρα κανω 12 η 9. Ρωταω γιατι στον subtank χρειαζετε να κανεις χαμηλοτερη νικοτινη καθοτι βαραει πολυ.


Ευχαριστω.

[/size]

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #845 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:31 »
Καλησπερα και σε σενα.
Ο KL+ ειναι μια χαρα επιλογη για πρωτο επισκευασιμο.
Το σεταρισμα του ειναι πολυ ευκολο, δε θα εχεις κανενα προβλημα. Με λιγο διαβασμα εδω μεσα και 1-2 βιντεο στο yt εισαι ετοιμος.
Η τζουρα του ειναι σχετικα σφικτη, δεν κανει για πνευμονικες (καμια σχεση με Subtank που ανεφερεις).
Νικοτινη πιστευω θα κανεις ιδια με αυτη που εκανες με τον Delta. Βεβαια αυτο θα το βρεις με δοκιμες, δεν ειναι κατι που πρεπει να σε προβληματιζει.
Ποια μπαταρια χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #846 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:34 »
Καλησπέρα φίλε μου. Ο Καυφούν Λάιτ είναι μια πολύ καλή επιλογή για να μπεις στον κόσμο των επισκευάσιμων. Προσωπικά πιστεύω ότι στην αρχή πορεί να αντιμετωπίσεις κάποιες δυσκολίες όπως όλοι μας αλλά γρήγορα θα συνηθίσεις και θα απολαμβάνεις το άτμισμα. Το στρίψιμο αντιστάσεων δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, 2-3 να στρίψεις για αρχή και μετά θα το πάρεις το κολάι. Ούτως ή άλλως ο KLP συγχωρεί λάθη οπότε και τέλεια να μην είναι η αντίσταση θα μπορέσεις να ατμίσεις και με τον καιρό να βελτιώσεις την ατμιστική σου εμπειρία. Όσο για τις υπόλοιπες ερωτήσεις που έκανες, οι τζούρες στον καυφούν είναι καθαρά τσιγαρίσιες και δεν υπάρχει δυνατότητα για πενυμονικές και επίσης οι περισσότεροι όταν ξεκινούν με επισκευάσιμο ατμοποιητή συνήθως ρίχνουν λίγο την νικοτίνη χωρίς αυτό να είναι κανόνας. Καλή αρχή και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #847 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:34 »
Θα είναι πολύ εύκολο αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στα σχετικά θέματα. Ο Kayfun Lite+ είναι πολύ καλή επιλογή. Και φυσικά για κλασσικό τρόπο ατμίσματος. Αν τον συνδυάσεις , όπως είναι λογικό , με κάποιο mod , μάλλον θα χρειαστεί να πέσεις σε νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #848 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:43 »
Θα σου έλεγα τα ίδια με τον Nemesis_rds και με τους υπόλοιπους πιο κάτω. Αν διαβάσεις - μελετήσεις τα νήματα για τον ΚL+ και γκουγκλάρεις στο Youtube θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
Με το θέμα αν θα μπορείς να φτιάξεις αντίσταση χωρίς να σου σπάσει τα νεύρα είναι θέμα που το ξέρεις μόνο εσύ.
Θέλει στην αρχή λίγο υπομονή να συνηθίσει το χέρι σου. Μετά θα το στήνεις σε 5 λεπτά. Για να πας σε επισκευάσιμο όμως θέλει και κάποια έξτρα αξεσουάρ:
Κατσαβιδάκι, σύρμα, βαμβάκι, Ομόμετρο (μετράει την αντίσταση, αν έχεις μοντάκι με οθόνη LCD δεν χρειάζεται), ψαλιδάκι (για να κόβεις το βαμβάκι ίσιο αν είναι σε φύλλα που είναι το καλύτερο), νυχοκόπτη για να κόβεις το σύρμα και πολύ υπομονή στην αρχή.
Αν νομίζεις ότι θα τα καταφέρεις (δεν είναι δα και κάτι έξτρα δύσκολο) πάνε σφαίρα για Kayfun Lite plus (γνήσιο) με 60 ευρουλάκια για να είσαι σίγουρος και να μην παιδεύεσαι. :)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #849 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:44 »
Σας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας!


Ναι εχω το istick 50w.


OK, οποτε απο οτι φαινεται ειναι οτι ζηταω.


Ο μονος μου φοβος ειναι το φτιαξιμο των αντιστασεων....Ελπιζω να μην τιναχτω στον αερα!  ;D


Μηπως μπορειται να μου δωσετε εδω το link για το πως φτιαχνουν αντιστασεις με βαμβακι για τον KFL+?


Δεν υπαρχουν τετοιες ετοιμες αντιστασεις σε καποιο μαγαζι ωστε να μην χρειαζετε να τις φτιαχνω εγω?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #850 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:49 »
Δες αυτό για αρχή:

[youtube]4trdpUybdxU[/youtube]




Και αυτό:




[youtube]PT2bkmsNVmI[/youtube]





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2015, 16:02 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #851 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:57 »
 :o  Πρεπει να εχω και φλογοβολο?!? Αν με δει η γυναικα μου με αυτο θα με..^&^*%&%((*... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #852 στις: Ιουνίου 15, 2015, 16:02 »
Δεν είναι απαραίτητο. :laugh1:

Αν είσαι Θεσσαλονίκη υπάρχει αυτό το μαγαζί το οποίο βέβαια στέλνει σε όλο τον κόσμο (είναι και στο e-bay).
Πάρε στο τηλέφωνο που έχει στο site του.
Ο Μιχάλης που έχει το μαγαζί είναι καλό παιδί και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες. Κατασκευάζει και αντιστάσεις κατά παραγγελία και στις στέλνει στην πόρτα σου. Είναι το αντικείμενό του.

http://vape-spot.gr/index.php?route=product/category&path=277_262

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #853 στις: Ιουνίου 15, 2015, 16:25 »
Τα ειδα τα βιντεο, δεν μοιαζει πολυ δυσκολο να φτιαξεις αντισταση!


Μονο στο γεμισμα του ισως εχει τελικα ενα θεμα, με βιδες κτλ..


Δεν ειμαι θεσσαλονικη, αλλα θα το εχω υποψην μου!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #854 στις: Ιουνίου 15, 2015, 16:32 »
Δεν είναι τίποτα το στήσιμό του,αφού τα κατάφερα εγώ κατευθείαν χωρίς βοήθεια μπορούν όλοι  ;D

Με βοηθάει πολύ για να πιάσω την αντίσταση στα βιδάκια, να είναι αρκετά μακριά τα ποδαράκια της αντίστασης, έτσι το στήσιμο γίνεται παιχνιδάκι.Κι εγώ το σκεφτόμουν στην αρχή, έβλεπα βίντεο και όλα μου φαίνονταν περίπλοκα, αλλά πραγματικά δεν είναι, όλα είναι στο μυαλό μας!
Το γέμισμα δεν γίνεται μόνο με μπουκαλάκι με βελόνα, αλλά και με όλα όσα έχουν κάπως μυτερό ακροφύσιο, ακόμα και με κάποια γυάλινα με πιπιετάκι που είναι λεπτό στην άκρη!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2015, 16:44 από Papadopoulou Ioanna »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59772 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12