vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #825 στις: Ιουνίου 07, 2015, 13:45 »
Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει τον calix, αλλά ξέρω ότι είναι ακριβός.
Αν αντέχει η τσέπη σου τον αγοράζεις και δοκιμάζεις. Αλλά αν δεν σου κάτσει;;; :(
Στη θέση σου θα πήγαινα σε λύσεις δοκιμασμένες με ευρεία αποδοχή από μεγάλο μέρος ατμιστών.  :)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #826 στις: Ιουνίου 07, 2015, 14:03 »
Δε ξερω αν το εχει ρωτήσει κανεις αλλα Κ4 ή φαινόμενο?

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #827 στις: Ιουνίου 07, 2015, 14:07 »
gambit84, οι περισσότεροι λένε phenomenon!!!Διάβασε και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24401.0.html και θα δείς ότι και οι πιο έμπειροι προς τα εκεί κλείνουν!Αν μπορέσεις πήγαινε και δοκίμασε πριν τον πάρεις να το διαπιστώσεις και εσύ!!!

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #828 στις: Ιουνίου 07, 2015, 14:13 »
Επειδη δεν ειμαι κανενας φοβερος γευσιγνωστης μαλλον θα διαλεγα τον πιο ευκολο στο στησιμο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #829 στις: Ιουνίου 07, 2015, 14:15 »
Αν σκοπευεις να παρεις αυθεντικο Κ4, τοτε παρε φαινομενο.
Αν σκοπευεις να παρεις κλωνο Κ4, τοτε παρε Κ4.

Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #830 στις: Ιουνίου 07, 2015, 15:01 »
Καλησπέρα και από μένα. Γράφω σ αυτό το νήμα, γιατί είμαι έτοιμος μετά από 17 μήνες σε επισκευάσιμο και παντελως χωρίς τσιγάρο να περάσω σε επισκευάσιμο και λόγω κόστους και για να ανέβω παραπάνω σε γεύση (τα ντουμάνια δε με ενδιαφέρουν). Όλους αυτούς τους μήνες έμεινα μακρυά από το τσιγάρο με τον Κ1 Aspire και με istik στα 9w και θέλω να μείνω στα ίδια ή περίπου  στα ίδια w (max 12). Έχω δει πολλά videos ελληνικά και ξένα ίδιως για το στήσιμο (απλό) πολλών ατμοποιητών και έκλεινα προς τον kayfun lite+ (κλώνος). Όταν όμως το κουβέντιασα με το παιδί που αγοράζω τα υγρά και τις αντιστάσεις μου πρότεινε για γεύση τον erlprinz (κλώνο). Έχω δεί και από αυτόν πολλά videos αλλά μου φαίνεται το στήσιμο (περασμα του βαμβακιού) ολίγον ως μικροχειρουργική και κομμωτική. Δεν αμφιβάλλω για τον ατμοποιητή αλλά θα φτιάξω καμιά αντίσταση της προκοπής ή όχι; Μπορεί να σας φαίνεται παιδιάστικη η απορία αλλά θα θελα και τη δική σας γνώμη. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #831 στις: Ιουνίου 07, 2015, 15:11 »
Η αλήθεια είναι ότι ο Erl έχει μια μικρή ιδιοτροπία στο πως θα βάλεις το βαμβάκι. Δεν είναι καθόλου δύσκολο και μπορείς να το πετύχεις αμέσως. Ρίξε μια ματιά στο νήμα του και θα πάρεις όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #832 στις: Ιουνίου 07, 2015, 15:32 »
Για γεύση-άρωμα φίλε μου με εύκολα στησίματα και χαμηλό κόστος απόκτησης πήγαινε σε lemo. (το προηγούμενο μοντέλο) Για χτύπημα και πιο "άγρια" συμπεριφορά πήγαινε σε erl. Θα σου σπάσει λίγο το νευρικό σύστημα τις πρώτες φορές αλλά μόλις βρεις το κόλπο του θα χαμογελάς.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #833 στις: Ιουνίου 07, 2015, 20:08 »
αν το ζητούμενο είναι η γεύση, ως πρώτη επιλογή  θα σου έλεγα τον ελληνικό εβίβα, που ούτε δύσκολο στήσιμο έχει.
Αμέσως επόμενη, ο αυθεντικός erlprinz, που με 40 ευρώ ανταγωνίζεται τις τιμές των κλώνων και έχει πολύ καλό χτύπημα επίσης.


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #834 στις: Ιουνίου 07, 2015, 20:29 »
Πολύ σωστά όπως σου λέει η petra η eviva είναι ο Ελληνικός βασιλιάς της γεύσης.
Επίσης την συναγωνίζεται ο Ελληνικός πάλι Phenomenon.
Ο καθένας τους ανήκει σε διαφορετική φιλοσοφία όσο κι αν φαίνεται παράξενο.
Σταθερή αξία λίγο πιο κάτω σε γεύση ο KLP, αλλά τα λεφτά πάνε Γερμανία :))
Αν δεν θες προβλήματα με υγρασία στον πόλο αποφεύγεις όσους παίρνουν αέρα από κάτω.
Άρα κατάταξη βάσει γεύσης = eviva-phenomenon και μετά kaufyn.
Κατάταξη βάσει ευκολίας στησίματος = kayfun, eviva, Phenomenon.
Κατάταξη βάσει ποικιλίας στησιμάτων = Phenomenon-kayfun, eviva.
Κατάταξη βάσει τιμής = kayfun, eviva, phenomenon.


Δεν ξέχασα τον calix και τον TNS τον nextgen κλπ. Ελληνικότατοι και  καταπληκτικοί αλλά για έμπειρους  χρήστες.
 





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2015, 20:38 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #835 στις: Ιουνίου 07, 2015, 22:27 »
Για γεύση και βελούδινο ατμό Phenomenon αλλά χάνεις σε χτύπημα και το deck είναι κάπως στενό στο στήσιμο. O eviva έχει πάλι εξίσου καλή γεύση (όχι βελούδο  :)) ) , στήνεται και γεμίζει εύκολα αλλά ακούγεται αρκετά . Επίσης στήνεται και με κεραμικό.  Ο KFL+ υπολείπεται σαφώς σε γεύση , στήνεται εύκολα ποικιλοτρόπως , έχει χτύπημα και είναι ο φθηνότερος.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #836 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:22 »
Αργά ή γρήγορα το ατμισμα θα γίνει ρουτίνα. Βαριέσαι τα πολλά στησίματα , τις δοκιμές κτλ. Βάζεις στο ποιο βαθύ συρτάρι τους δεκάδες ατμοποιητες και τα μοντακια που απεκτησες και θες να τελειώνεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα με τα γεμίσματα τις αλλαγές σε βαμβάκι και αντιστασεις κτλ.

Σε αυτή τη φάση το ιδανικό  (για μένα ) είναι 2 ή ακόμα καλύτερα 3 καυφουν λιτε πλαας.

Μια φορά τη βδομάδα αλλαγή βαμβάκι σε όλους , μια φόρα το μήνα αλλαγή αντίστασης και καθάρισες

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #837 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:27 »
Μια φορά τη βδομάδα αλλαγή βαμβάκι σε όλους , μια φόρα το μήνα αλλαγή αντίστασης και καθάρισες

Και μετά από ένα χρόνο εισαγωγή στο Σωτηρία και σ' ένα μήνα καθάρισες :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #838 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:31 »
Γιατί το λες αυτό. ?
Με 3 καυφουν ατμιζω 2 μέρες το ίδιο βαμβάκι.
Αλλαζω βαμβάκι σε όλους το Σάββατοκυριακο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #839 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:34 »
Χιουμοράκι φίλε. Θεώρησα ότι με το ίδιο βαμβάκι ατμίζεις επί μια εβδομάδα και τους τρεις ταυτόχρονα και μου φάνηκε πολύ το διάστημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 606 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12