vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, Mimhsdr, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #780 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:28 »
Φίλε Εξατμιστή.
Μεταξύ lemo και kayfun lite plus ,επειδή τους είχα και τους 2, προσωπικά για εμένα με κλειστά μάτια και αυτιά υπέρ του Kayfun.
Μόνο στην ποιότητα κατασκευής να σταθείς είναι μέρα με νύχτα, σύν, σύν, σύν.
Εμένα ο Lemo δεν με έκατσε, εσένα ίσως να σου κάτσει, γι αυτό δοκίμασε πριν αγοράσεις.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #781 στις: Απριλίου 20, 2015, 21:50 »
Και τους δύο.
Με τον KL+ θα κάνεις τις όμορφες τσιγαρίσιες τζούρες σου, και με τον Lemo θα τραβάς αέρα σαν ηλεκτρική σκούπα και θα κάνεις τα ντουμάνια σου.
Αν δεν είσαι και για τους δυο κόσμους, ξέρεις ποιον απο τους δυο πλέον.

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #782 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:21 »
Πράγματι οι πνευμονικές δεν είναι του γούστου μου.. για kayfun με βλέπω.. Απότι βλέπω όλοι έχετε έναν καλό λόγο να πείτε για τον lite οπότε με βλέπω προς τα εκεί. Σε πρώτη φάση θα ψάξω για original διότι εκεί που πήγα είχε μια πολύ καλή (όπως μου εξήγησε ο πωλητής) απομίμηση.   :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #783 στις: Απριλίου 22, 2015, 14:46 »
Ψάχνοντας " έπεσα " στον vapormania volcano 5 ευρώ http://www.vapormania.gr/vapormania-volcano , που έχει και έτοιμες αντιστάσεις ( με σύρμα και βαμβάκι ) .
Βασικά είμαι άσχετη ( νέα στο άτμιζμα ) και δεν πιάνουν και τα χέρια μου, ώστε να τα εμπιστευτώ και να επιχειρήσω να ασχοληθώ με έναν καλό επισκευάσιμο και ειπα μήπως με τον παραπάνω δω, τουλάχιστον την διαφορά που δίνει στην γεύση ένας επισκευάσιμος.


Ποια η γνώμη σας ;

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #784 στις: Απριλίου 22, 2015, 14:52 »
Εντελώς οχι ..... Εντελώς μην τον πάρεις θα κλαις έστω τα 5 ευρώ σου.
Αγόρασε έναν κλώνο καυφούν με bell cap από το μπιχλιμπίδι, 25 ευρώ όλα και όλα και θα με θυμηθείς


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #785 στις: Απριλίου 22, 2015, 14:56 »
Επειδή με αυτόν δεν θα βρεις τη "διαφορά" που ψάχνεις, καλύτερα να μάθεις να φτιάχνεις μόνη σου αντιστάσεις. Δεν είναι και επιστήμη....

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #786 στις: Απριλίου 22, 2015, 14:58 »
Ευχαριστώ παιδιά!!


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #787 στις: Απριλίου 22, 2015, 15:01 »

και εγώ πιστεύω πως με τον συγκεκριμένο μονο να αποθαρρυνθείς μπορείς και να μην ξανα ασχοληθεις με επισκευάσιμο
πάρε κάτι πιο απροβλημάτιστο τύπου kayfoun η ακόμα καλύτερα έναν kayfun lite plus έστω κλώνο
αν προσέξεις την αντίσταση θα δεις ότι είναι απλά ένα σύρμα που είναι στριμμένο πάνω στο φιτίλι και είναι πολύ απλό να το κανεις μονη σου και υπάρχουν παρα πολλά video και εδώ μέσα στο φόρουμ που μπορείς πολύ εύκολα να μάθεις να στρίβεις αντιστάσεις μονη σου
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19696.0.html

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #788 στις: Απριλίου 22, 2015, 15:17 »
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιους οικονομικούς κλώνους απο fasttech;
Ετσι κι αλλιώς δεν το βιάζομαι, έχω χρόνο και να το σκεφτώ αλλά και να περιμένω.
Επίσης αν υπάρχουν κάποια συνοδευτικά αναλώσιμα, δώστε μου Link ώστε να τα παραγγείλω μια φορά όλα μαζί.


Είδα ότι υπάρχουν και έτοιμες στριμμένες αντιστάσεις. Είναι αξιόπιστες;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #789 στις: Απριλίου 22, 2015, 15:58 »

αυτός είναι γνωστός ως ο καλύτερος κλώνος kayfun lite plus
https://www.fasttech.com/p/1700500
για τις αντίστασης δεν ξέρω γιατί δεν τις έχω χρησιμοποίηση ποτε αλλα θα επιμείνω ότι είναι πανεύκολο και δεν χρειάζεται να πάρεις έτοιμες
για ακόμα πιο οικονομικό σου προτείνω αυτόν
https://www.fasttech.com/products/1978600

αν θέλεις τον δεύτερο τον έχω είδη παραγγείλει και βρίσκετε στο αεροδρόμιο και από μέρα σε μέρα θα τον έχω
δεν τον χρειάζομαι άμεσα τον παρήγγειλα μονο και μονο για το drip tip αλλα ούτε και αυτό το χρειάζομαι τώρα
αν θέλεις μπορούμε να συνεννοηθούμε να σου το στυλο με κτελ μόλις έρθει και να έχεις την χαρά να τον βράσεις και να δεις τα καλά και τα κακά ενός επισκευάσιμου και οποτε και αν θέλεις κάποια στιγμή μου τον επιστρέφεις
δεν παίζει θέμα υποχρεώσεις ούτε να το σκέφτεσαι γιατί θα πάει στο συρτάρι και δεν ξέρω και εγώ ποτε και αν θα χρειαστεί να τον χρησιμοποιήσω

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #790 στις: Απριλίου 22, 2015, 16:11 »
Μα τι καλά παιδιά είστε εδω μέσα;;; Και το λέω ειλικρινά χωρίς ίχνος ειρωνείας.
Κώστα σε ευχαριστώ πάρα πολύ, με σκλαβώνει η κίνηση σου, αλλά επειδή δεν έχω ιδέα, μην σου πω ότι φοβάμαι μην σου τον κάνω και καμια ζημιά.
Πάντως έχει ενδιαφέρουσα τιμούλα και λέω όταν τον παραλάβεις και τον δοκιμάσεις, να πεις δυο λόγια γι αυτόν και αν υπάρχει βιντεάκι για το στήσιμο του συγκεκριμένου, να μου στείλεις ένα πμ να μελετήσω + τι σύρματα και βαμβάκια θα χρειαστώ.
Εχω κρατήσει στους σελιδοδείκτες και το νήμα με τον πως στήνουμε έναν επισκευάσιμο, αλλά βλέπω απο τον ένα στον άλλο υπάρχουν διαφορές και θα πρέπει να ρίξω πολλή μελέτη, για να καταλάβω τι γίνεται.
3-4 μέρες τώρα έχει "λαγκάρει" ο εγκέφαλος μου, απο τις μαζεμένες πληροφορίες, γύρω απο το η/τ  :laugh1: [size=78%]. Επιστήμη το έχετε κάνει πραγματικά! [/size]

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #791 στις: Απριλίου 22, 2015, 21:07 »
Δε ξερω που να το ποστάρω και αφού θεμα για αυτον δεν υπαρχει αλλα ουτε τον εχω για να εκανα εστω μια μικρή παρουσίαση... Τη γνωμη σας για τον Silverplay θα ηθελα και αν υπαρχει καπου εντός Ελλάδας να τον παραγγείλω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #792 στις: Απριλίου 22, 2015, 21:41 »
Ετοιμες αντιστάσεις να μην αγοράζεις.
Οι λόγοι είναι 2:
Δεν ξέρεις τι ποιοτητα υλικών χρησιμοποιούν - ειδικά το φυτίλι θεωρείται πλέον υποδεέστερο σε γεύση, ακόμη και το καλό
Η μισή γεύση του επισκευάσιμου κερδίζεται από το γεγονός ότι μπορείς να αλλάζεις αντίσταση πολύ συχνά, μόλις δεις ένα λεπτό στρώμα μάκας πάνω στις σπείρες. Κάντο αυτό με έτοιμη αντίσταση! Θα σου ανεβάσει πολύ το κόστος.

Αποσυνδεδεμένος e-fuming

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Απολαυση χωρις..........πισσα!!!
    • Απολαυση χωρις ..........πισσα!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #793 στις: Απριλίου 24, 2015, 13:02 »
Επανέρχομαι στο αρχικό θέμα και εγω είμαι της γνώμης kayfun v4 τωρα για να παρεις τον γνήσιο θελεις πολλα χρήματα ξεκινάς με κλωνο πληρώνοντας περίπου το 1/4 τις τιμής του γνησίου και ξεκινάς και στηνεις !!
Τωρα οπως είπε και ο Petra πιο πάνω βασικό ειναι την αντίσταση να την φτιάχνεις μόνο σου και να κανεις συχνές αλλαγές για να εχεις καλο αποτέλεσμα !
Αν περιμένεις ποτε θα σου καεί η αντίσταση για να την αλλάξεις θα εχεις πολλες απώλειες στην Γευση του υγρού σου !

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #794 στις: Απριλίου 24, 2015, 14:15 »
οχι δεν ξεκινας με κλωνο . Ξεκινας με κατι το γνησιο . Αυτη η πιπιλα με τις μαιμουδιες τους κλωνους πρεπει να σταματησει. Αν δεν εχει να δωσει τα 150 για το γνησιο v4 ασ παρει κατι αλλο .


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12