vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, Jorge, camber, bujinkan, antiklitos140, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #750 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:34 »
Επειδη και εγω βρισκομαι προς αναζητηση ενος σοβαρου και αυθεντικου ατμο, θα σου πω οτι εχω καταληξει αναμεσα σε calix και phenomenon. Απο οτι διαβαζω ειναι καταπληκτικοι και οι δυο με αρκετους να τους εχουν αρκετα πανω απο kayfun. Δεν βλεπω κανενα λογο να δωσω τα λεφτα μου σε κατι που υπολειπεται  σε επιδοσεις, απο τη στιγμη που υπαρχουν καλυτερα και ελληνικα προιοντα. Συν βεβαια το γεγονος του service που και οι δυο ελληνες κατασκευαστες ειναι μελη του φορουμ οποτε ανα πασα στιγμη επιλυεις το οποιο προβλημα αντιμετωπισεις. Πιο καλο service και μαλιστα σε ατμο αυτου του κοστους, δε γινεται  :nope: .

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #751 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:41 »
Eviva ή Phenomenon. Πολύ καλή γεύση και οι δύο και εύκολοι στο στήσιμο. Ο eviva και χωρίς κεραμικό έχει πολή καλή γεύση.
Και οι δύο είναι 2 σκαλιά πάνω από kfl+

Από την μικρή μου εμπειρία :
Eviva +
*Γεύση μισό κλικ πάνω από τον phen και η καλύτερη γενικά απ'ότι έχω δοκιμάσει (ίση με "the dripper")
*Εύκολο γέμισμα
*Στήνεται και με κεραμικό χωρίς ΝRΝ
*Παίρνει διάφανο tank (extra)
*Γίνεται dripper (extra)
*Δαχτυλίδι 23mm σε 22mm (extra)
Eviva -
*Δεν είναι αθόρυβος

Phenomenon Zest +
*Πολύ καλή γεύση
*Αθόρυβος
*Βελούδινος ατμός
*Ρύθμιση τροφοδοσίας υγρού από καμπάνα
*Παίρνει τα μεσαία πλαστικά από kayfun (extra)
Phenomenon Zest -
*Γέμισμα από τρύπες μόνο με ψιλό tip σαν βελόνα. Γεμίζει και ανάποδα ξεβιδώνοντας το tank.

Ελπίζω να βοήθησα  :)

Και για να σε βοηθήσω πιο πολύ  ;D ...στην ερώτηση : "Ποιον ατμοποιητή προτιμάτε με βασικό κριτήριο την γεύση ;" που έκανα  σε ομάδα στο fb δώθηκαν οι παρακάτω απαντήσεις :

kayfun lite plus 25
Eviva 13
Sofia 9
Phenomenon 6
Apollo 2

Aκολουθούν και άλλοι από 1 ψήφο.
Σε άλλες ομάδες στις 4 πρώτες θέσεις υπήρχε ο kayfun 4 και ο calix αλλά παντού υπήρχε ο eviva 8).


 :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 00:05 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #752 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:53 »
δεν νομιζω οι απαντησεις να ειναι  απο ανθρωπους που τους εχουν δοκιμασει ολους!!!γραφουν ολοι σχεδον για αυτον που εχουν.ετσι βγαινουν οι απαντησεις σωστα συμφωνα με την διαθεσιμοτητα στο κοινο.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #753 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:56 »
Σωστό marnik και αυτό εκφραστήκε και ως σχόλιο στην ερώτηση. Ελάχιστοι έχουν 3-4 από τους πρώτους.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Eviva ή Phenomenon. Πολύ καλή γεύση και οι δύο και εύκολοι στο στήσιμο. Ο eviva και χωρίς κεραμικό έχει πολή καλή γεύση.
Και οι δύο είναι 2 σκαλιά πάνω από kfl+

Από την μικρή μου εμπειρία :
Eviva +
*Γεύση μισό κλικ πάνω από τον phen και η καλύτερη γενικά απ'ότι έχω δοκιμάσει (ίση με "the dripper")
*Εύκολο γέμισμα
*Στήνεται και με κεραμικό χωρίς ΝRΝ
*Παίρνει διάφανο tank (extra)
*Γίνεται dripper (extra)
*Δαχτυλίδι 23mm σε 22mm (extra)
Eviva -
*Δεν είναι αθόρυβος

Phenomenon Zest +
*Πολύ καλή γεύση
*Αθόρυβος
*Βελούδινος ατμός
*Ρύθμιση τροφοδοσίας υγρού από καμπάνα
*Παίρνει τα μεσαία πλαστικά από kayfun (extra)
Phenomenon Zest -
*Γέμισμα από τρύπες μόνο με ψιλό tip σαν βελόνα. Γεμίζει και ανάποδα ξεβιδώνοντας το tank.

Ελπίζω να βοήθησα  :)

Και για να σε βοηθήσω πιο πολύ  ;D ...στην ερώτηση : "Ποιον ατμοποιητή προτιμάτε με βασικό κριτήριο την γεύση ;" που έκανα  σε ομάδα στο fb δώθηκαν οι παρακάτω απαντήσεις :

kayfun lite plus 25
Eviva 13
Sofia 9
Phenomenon 6
Apollo 2

Aκολουθούν και άλλοι από 1 ψήφο. Σε άλλες ομάδες στις 4 πρώτες θέσεις υπήρχε ο kayfun 4 και ο calix αλλά παντού υπήρχε ο eviva  8) .


 :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 00:03 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #754 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:37 »

Ο.Κ. , αλλα πολλοι τον αγορασαμε μονο και μονο απο απορια για το τι ειναι αυτο το τοσο διαφημισμενο προίον.
Δε λεω οτι δεν ειναι αξιος για τη φημη του , καθε αλλο. Ειναι ενας απο τους πιο αξιολογους ατμ/τες. 
Δεν μπορει ομως πουθενα για πουθενα να κοντραριστει με καποιους αλλους .  Για το θεμα βεβαια του στησιματος , ανηκει κι αυτος στους ευκολους ατμ/τες , με μια μονο ενσταση στο οτι και 'δω ( οπως και σε ολους τους ατμ/τες βεβαια ) θα πρεπει να βρεις την ποσοτητα του βαμβακιου και να συνηθησεις τον τροπο στησιματος του.


Οπως εγραψα ομως στο πρωτο μου ποστ , πιο πολυ γραφω βαση προσωπικης εμπειριας.   Ολοι μας φυσικα εχουμε τις εμπειριες μας και το γουστο του καθενος ειναι και διαφορετικο .
Απλα εχω τους Kayfun lpV2/V4 και τους Eviva - Tηλεμαχο κλπ. κλπ. κλπ.  και βλεπω τις διαφορες τους. Δεν τους συγκρινω , απλα γραφω τι ειναι αυτο που περνω απο τον καθε ατμ/τη......... 8)


Ο ουρανίσκος καποιου αλλου φυσικα , μπορει να αντιλαμβανεται διαφορετικα απο 'μενα τις γευσεις και γενικα την αποδοση καποιου ατμ/τη και να εχει αλλη αποψη. Διαφορετικη.
Δεκτο και σεβαστο..... :thumpup: :)
Φυσικα το ιδιο ισχυει και για τη δικη μου γνωμη. Εκφραζω την προσωπικη μου αποψη, δεν διεκδικω το αλαθητο του παπα  ;)
Με μπριζωσες παντως να δοκιμασω τηλεμαχο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #755 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:35 »
Δε στο συνιστω , γιατι μετα θα χρειαστει να πληρωσεις για να τον αγορασεις.... :))
Κι αν δεν τον βρεις καινουριο , θα φας τον τοπο να τον βρεις δευτερο χερι...... :))

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #756 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:47 »
Calix ή Eviva από μένα, χωρίς πολλά πολλά, αφού όλα είναι υποκειμενικά  ;)
Το σωστότερο για μένα πάντως θα ήταν να κάνεις μια βόλτα στα καταστήματα και να δοκιμάσεις τον κάθε ένα στα ίδια βατ με το ίδιο υγρό.
Ο καλύτερος κριτής είναι ο ουρανισκος σου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #757 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:05 »
ο εβίβα δεν ειναι σφιτοτζούρης ή ειμαι εντελώς εκτός πραγματικότητας ;

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #758 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:11 »
Θελω να μου  προτείνετε επισκευασιμο ατμό με αεράτη τζούρα τύπου subtank mini ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #759 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:41 »
Νομιζω οτι οι πιο αερατοι που κυκλοφορουν σε τανκατους ειναι ο Goblin και o Silverplay...
Δεν εχω εμπειρια αλλα για τον Goblin ακουγονται καλα λογια....

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #760 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:57 »
Πρωτα απο ολα σε ευχαριστω για τη γρήγορη απαντηση σου... Ο σιλβρ νομιζω μου αρεσει αλλα θα ηθελα μεγαλυτερο τανκ απο 3 ml


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #761 στις: Απριλίου 01, 2015, 01:33 »
Περιμενε και τον Lemo II, κι αυτός αεράτος θα ειναι πάντως

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #762 στις: Απριλίου 01, 2015, 14:40 »
youde goliath.. :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #763 στις: Απριλίου 08, 2015, 17:45 »
Περιμενε και τον Lemo II, κι αυτός αεράτος θα ειναι πάντως
Αν η επιλογή ήταν ανάμεσα σε Lemo και σε Kayfun V4 κλώνο της Tobeco που έχουν την ίδια τιμή,ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή όσον αφορά απόδοση και γεύση;
 

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #764 στις: Απριλίου 08, 2015, 17:46 »
Εγω θα διαλεγα την "κουρτινα 2" παντως :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12