vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, th3ofilos, sotosz5, thebull

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 13:42 »
Τον lemo τον έχω 2 εβδομάδες περίπου.Επίσης έχω εναν expromizer,plum veil, magma και tobh atty.Αυτό που έχω να πω είναι ότι τους έχω κάνει όλους στην άκρη για χάρη του lemo.Πολύ καλός θα έλεγα, τόσο σε γεύση-χτύπημα και ντουμάνι.Ισως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:28 »
Δεν έχω δει dripper απο κοντά, αλλά έτσι όπως κοιτάζω μέσα απο το επιστόμιο του LEMO, μοιάζει έτοιμος να του ρίξεις απευθείας υγρό μέσα και να ατμίσεις  :D Πολύ ευχάριστη έκπληξη. Ακόμη τον τεστάρω βέβαια. Θα θελα να τον δοκιμάσω και με μεγαλύτερη αντίσταση απο την προεγκατεστημένη 1,1 για να σφίξω λίγο τον αέρα, και να χαμηλώσω λίγο και τα watt. Πάντως έτσι όπως έρχεται απο το εργοστάσιο στημένος, είναι για γερές ομίχλες  :)) Δεν τις λατρεύω, αλλά έχουν πλάκα. Εμένα μ άρεσε η γεύση και το χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 16:58 »
Από του τρεις Kayfun V4 κλωνο, Erlkonigin κλωνο, Lemo τους έχει δοκιμάσει κανείς όλους να πει ποιος είναι καλύτερος σε άρωμα και γεύση;;;; τα ντουμάνια δεν με νοιάζουν τόσο...

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:35 »
Κι'εγώ μια ερώτηση:

Ψάχνω να κάνω ένα set-up με το συνδυασμό ατμοποιητή-μοντακίου γιά χρήση στη δουλειά. Ο καϋφουνάκος θα πάει στο σετάκι εξόδου  :))
Η δουλειά είναι σε εργοστάσιο και τα χέρια δεν είναι πάντα πεντακάθαρα  ;)

Επειδή το i-stick ήδη υπάρχει, ψάχνω κάτι οικονομικό που να κουμπώνει όσο γίνεται "όμορφα" πάνω του, πιό πολύ από πλευράς διαστάσεων, ο kayfun lite+ περισσεύει.

Άρα θέλουμε (i)διάμετρο που να ταιριάζει στο i-stick όσο γίνεται, (ii) οικονομικός στην αγορά, όσο πιό κοντά στο 30άρι γίνεται και (iii) ει δυνατόν από ελληνικό μαγαζί. Άντε και (iv) να έχει και κανένα συστηματάκι να αποφύγουμε τα κατσαβίδια στο γέμισμα. Α, και (v) να έχει και καλή απόδοση  :))

Δεν νομίζω να ζητάω πολλά εεεε  ;D

Οι γνώστες των επιλογών, ας δώσουν γνώμες, θενξ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:47 »
παιρνεις απο ecig ενα istick mini στα 28 ευρω και με την εκτπωση του φορουμ σου βγαινει στα 22 , και ενα delta 16 επανω που θα σου βγει στα 15 ευρω και εισαι αρχοντας ...


βεβαια η ecig δεν τα εχει διαθεσιμα ακομη ,αλλα στο σιτε υπαρχουν. οπου νανε θα τα βγαλει στη κυκλοφορια  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:47 »
Στην περιπτωση που στη δουλειά σου δεν εχεις το ήτ πιπιλα,ένας καλός dripper θα ηταν ο κατάλληλος νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:59 »
@apostolos kal: το i-stick υπάρχει ήδη και επειδή θα πάρω "καλό" μοντάκι οσονούπω, είπα να το κάνω ζευγάρι με έναν οικονομικό επισκευάσιμο για να το χρησιμοποιώ στη δουλειά. Και λέω επισκευάσιμο γιατί καλόμαθα με τον kayfun και τους παράτησα όλους στην άκρη  ;)

@athan στη δουλειά μπορεί να είναι από πιπίλα ως και μία-μιάμιση ώρα στην τσέπη. Dripper στην τσέπη;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 19:02 »
Ειπες εργοστάσιο κ το εθεσα ως προς το οτι δεν θα υπάρχει ελεύθερος χρονος πανω στην εργασία παρα μονο κλέφτες τζουρες,κάτι που σίγουρα θα μπορούσες κ με έναν οποιοδήποτε ατμο.Ωστόσο ειτε dripper,ειτε άλλος ατμό κ τσέπη δεν πάνε.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 19:04 »
Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις τον nobacco omicron, τον είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή όταν ξεκίνησα το άτμισμα και η απόδοσή του είναι άνω του μετρίου. Κάτι επίσης θετικό είναι ότι μπορείς να βρεις έτοιμες αντιστάσεις για αυτόν από τα καταστήματα που τον εμπορεύονται και ότι η τιμή του είναι σχετικά χαμηλή. Αν ανέβεις λίγο ακόμη σε χρήματα μπορείς να δοκιμάσεις και τον erlprinz που απ΄οτι διαβάζω (δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμη) είναι πολύ αξιοπρεπής για τα χρήματά του. Φυσικά όσο ανεβαίνεις σε χρήματα οι επιλογές σου αυξάνονται...

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 19:48 »
Εγώ πάνω στο ιστικ έχω τον Erlprinz ο οποίος είναι ελαφρύς, μικρός(19μμ.) και πανεύκολο γέμισμα.
Άν και μικρός στο πάχος χωράει περίπου 6ml , εχε στο νου σου ότι δύσκολα θα βρείς επισκευάσιμο να μην εξέχει στο ιστικ αν και ο συγκεκριμένος εξέχει πολυ λίγο στη μερια που είναι τα κουμπιά.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 18:12 »
Τελικά μετά από πολύ σκέψη και διάβασμα αποφάσισα και αγόρασα/παρέλαβα σήμερα τον lemo drop και τον συνδύασα με το istick. Η αντίσταση που είχε εγκατεστημένη από το εργοστάσιο ήταν στα 1.2 Ω.
Έτσι την άφησα στην άκρη και έστριψα την πρώτη μου αντίσταση με 0,28 σύρμα και μου βγήκε στα 1.6 Ω. Την συνδύασα με βαμβάκι koh geh do και ατμίζω το umami tart.
Μου άρεσε πάρα πολύ, είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος. Τελικά δεν είναι κάτι τραγικό να φτιάξεις την δικιά σου αντίσταση. :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 18:22 »
Αααα...LEMO Drop! Κι εγώ τον ήθελα, αλλά όταν παρήγγειλα τον δικό μου, είχε μόνο τους μεγάλους. Οικονομία και απόδοση. Value for money που λένε. Θα τον αποκτήσω κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 19:11 »
Εγώ πάνω στο ιστικ έχω τον Erlprinz ο οποίος είναι ελαφρύς, μικρός(19μμ.) και πανεύκολο γέμισμα.

21 χιλιοστα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 19:19 »
Σήμερα, μετά απο 14 μηνες ατμιστής, μπήκα κι εγώ στον χώρο των επισκευάσιμων αγοράζοντας έναν Lemo, αφού πρώτα διάβασα τόσες καλές κριτικές για τον ατμοποιητή αυτόν (+ οτι έχει και πάρα πολυ καλή τιμή).


Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα να δω τόσο μεγάλη διαφορά στην γεύση σε σχέση με τους εργοστασιακούς. Και όλα αυτά με μια ταπεινή 1.6Ω αντισταση (η πρώτη μου αντίσταση  :tongue_smilie: ) στημένη με οργανικό βαμβάκι. Το στήσιμο του είναι πανεύκολο, ακόμα και για έναν αρχάριο όπως εμένα. Με λίγα λόγια έχω ενθουσιαστεί! Το μόνο που με στεναχωρεί λιγάκι είναι πως βλέπω οτι οι 2 πιστοί μου Ναυτίλοι που με συντρόφευαν για τόσους μήνες, μάλλον σιγά σιγά θα παροπλιστούν  :-[ .


Μια ερωτησούλα μόνο για όσους είναι κάτοχοι Lemo. Το 510 το πινάκι του είναι ρυθμιζόμενο? γιατι όσο και αν προσπάθησα δεν γυρνάει. Οκ, δεν έβαλα και τρελή δύναμη για να μην κάνω καμιά ζημιά, αλλά δεν καταφερα να το γυρίσω με κατσαβίδι.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 20:10 »
Δεν το δοκίμασα, αλλά δεν μου χρειάστηκε να το πειράξω κιόλας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12