vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #600 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 14:41 »
Καλημέρα
Έχω τον Kayfun Lite Plus. Έχετε να προτείνετε κάποιον επισκευάσιμο
για αγορά με φυτιλοαντίσταση-βαμβάκι σε στυλ Kayfun, που ίσως να έχει καλύτερη γεύση
(να μην έχει αυτήν την μεταλίλα)?
 :)


Δοκιμασε να καθαρισεις καλα καλα τον ατμοποιητη σου & φτιαξε μια αλλη αντισταση.
Η μεταλλιλα πολυ πιθανο να οφειλεται στο στησιμο σου. Την ειχα πατησει κ γω στο παρελθον.
Δεν ειναι αναγκη να μεταπηδησεις σε αλλον ατμοποιητη γι'αυτο, επειδη ο kfl ειναι αρκετα καλος & στη γευση.


ΥΓ: Ειδα οτι εισαι απο Λαγκαδα. Που κρυβεσαι κ δε σε εχω πετυχει??  :laugh1: :laugh1:
Πλακα κανω.. Αν θες στειλε πμ να κανονισουμε να βρεθουμε καποια στιγμη, μηπως μπορεσουμε να διορθωσουμε κ τη μεταλλιλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #601 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 14:45 »
Σ΄ ευχαριστώ, θα δοκιμάσω αυτό που είπες και θα κάνω άλλο στήσιμο.
Έχω τυπογραφείο στο Λαγκαδά αλλά επειδή είμαι όλη μέρα στο μαγαζί,
σπάνια φεύγω εκτός περιοχής. Αν βρεθείς στην περιοχή πέρνα για καφέ αν θέλεις. :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #602 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 15:02 »
ξαναπλυνε προσεχτικα ολο τον καιφον σου μπας και εχει λαδια απο τα cnc  και μετα δοκιμασε απλα πραγματα ...

εγω στηνω mc  2.6 διατομη καπου 6 σπειρες και αναλογο βαμβακι ... δοκιμασε να αγγαλιασεις ολο το πανω του ντεκ μεχρι την αντισταση  προσεχε τα λουκια ...

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #603 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 09:59 »
polygrafos μήπως βάζεις πολύ βαμβάκι ? εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι περνώ μια άσχημη γεύση αν βάλω πολύ βαμβάκι, καλύτερα λιγότερο πάρα περισσότερο πιστεύω.
Ένα άλλο που παρατήρησα μετά από κάθε στήσιμο έχει μια άσχημη γεύση για περίπου ένα δυο ml. παρόλο που χρησιμοποιώ nakamichi cotton (5 ευρό, θα δοκιμάσω και φτηνότερο την επόμενη). Δοκίμασες να κάνεις κανένα ml μήπως και στρώση? Δοκίμασες να κάψεις το σύρμα πριν βάλεις βαμβάκι?  θα σου πρωτινά να κάνεις μερικά πειράματα ακόμα πριν πας σε αγορά άλλου επισκευασιμου, από τη λένε ο kayfun είναι από τους πιο εύκολους. 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #604 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 12:16 »
Σ΄ ευχαριστώ, θα δοκιμάσω αυτό που είπες και θα κάνω άλλο στήσιμο.
Έχω τυπογραφείο στο Λαγκαδά αλλά επειδή είμαι όλη μέρα στο μαγαζί,
σπάνια φεύγω εκτός περιοχής. Αν βρεθείς στην περιοχή πέρνα για καφέ αν θέλεις. :)

παρε τον erlprinz και καθαρισες ... ουτε μεταλιλα ,καμμενο  και απο στησιμο ? ισως απο τους πιο ευκολους ατμοποιητες στο να τον στησεις .. σου δειχνει μονος του που να πας και τη να κανεις με τα αυλακια που εχει( το στομα του λυπει και τα χερια μονο για να φτιαξει μονος του το σεταπ).  απορο με  οσους θεωρουν αυτον τον ατμοποιητη δυσκολο στο στισιμο του .

χθες βραδυ του αλλαξα και βαμβακι για να τσεκαρω μηπως ηταν τυχη το πρωτο στησιμο , μια χαρα παιζει και παλι ... ο καυφουν μου ειχε βγαλει τη πιστη αναποδα για να παιξει μια φορα


τον εχω μαζι με το ντριπ τιπ Τ4 απο steam tuners και ειναι πανεμορφο πραγματακι και πολυ ελαφρυ και διακριτικο ,οχι γκουμουτσα

δες και σε ενα βιντεο ποσο πρεπει να το κουρεψεις για να κατεβει στ αυλακια και τελος.. ατμιζεις απλα και ομορφα


και το καλυτερο ? ολα αυτα με 40 ευρουλακια ... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2014, 13:11 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #605 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:23 »
@polygrafos πέρα από ένα καλό καθάρισμα γιατί δέν κάνεις καί ένα τεστ με ένα pmma driptip. Σε εμένα πηρε όλη τήν μεταλιλα απο τον kayfun o οποίος έχει φοβερός ατμό.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #606 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:02 »
Καλησπέρα
Τι είναι το τεστ pmma driptip που αναφέρθηκε?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #607 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:38 »
Eννοει (υποθετω) να δοκιμασεις καποιο αλλο drip tip εκτος του ss.
pmma δε ξερω αν υπαρχει, αλλα μπορεις να δοκιμασεις καποιο απο teflon, derlin, glass κ ετσι..

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #608 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:40 »
Το pmma ειναι το ακριλικο αλλα υπαρχουν κ ss pmma.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #609 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:41 »
Το μεταλικό τανκ εννοείς Drip tip? Αν ναι, έχω το μισό μεταλικό και το μισό γυάλινο για να βλέπω τη στάθμη.
Να το βάλω όλο γυάλινο?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #610 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:43 »
Driptip ειναι το επιστομιο.

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #611 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 18:20 »
 @polygrafos ένα άλλο επιστόμιο εννοούσα γιατί σε εμένα το SS που είχε μου εβγαζέ μεταλικίλα και κρύο. Και πρότινα PMMA η κάποιο αλλο υλικό (ειναι και χειμώνας και παγώνει το SS) γιατί σε εμένα άλλαξε την γέυση.
Τωρα βεβαια όλα ειναι θέμα γουστού, απλα σου μένα βοήθησε. Εύχομαι και σε σένα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2014, 18:26 από webtool »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #612 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 11:28 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Μετά από 8 μήνες στον ατμό, αποφάσισα να προχωρήσω σε επισκευασιμο.Ειχα αποφασισει να αγορασω τον kayfun lite plus -αφου ειδα δεκαδες video και διαβαζοντας πανω απο 100 σελιδες-που συστηνεται  για αρχάριο. Ψάχνοντας είδα και τον expromizer και τον erlprinz. που εχουν πιο ευκολο γεμισμα.Ποιον θα συστηνεται από τους τρεις;Είναι η πρώτη φορά που θα επιχειρήσω κάτι τέτοιο, συν ότι δεν έχω κάποιον να μου δείξει. Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί αλλά λόγω των ημερων (αργιες)δεν προλαβαίνω να διαβάσω και για τους τρεις και μετα να αποφασισω.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #613 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 12:02 »
Προσωπικά θα σου πρότεινα τον Kayfun Lite Plus.
Έχω κι έναν Erl.. και ανάμεσα στους δύο θεωρώ προτιμότερο για πρώτο επισκευασιμο τον Kayfun. Τον Expromizer δεν τον έχω, ας γραψουν οι κάτοχοι αν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο σε ένα νέο χρήστη επισκευασιμου από τον Kayfun.
Επιπλέον, η τωρινή τιμή του KFL+ είναι πιο ελκυστική από ποτέ (60€).

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #614 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 12:08 »
Εγώ με την σειρα μου θα σου προτείνω τον ερλ. Πανεύκολο στήσιμο πανεύκολο γέμισμα, απίστευτη γεύση. Ως πρώην κάτοχος καυφουν(κλωνο) αν και είναι πολύ καλός εγώ προσωπικά προτιμω τον ερλ λόγω στησίματα χωρητικότητας και γεύσης.
Αν καταλήξεις στον ερλ στείλε μου πμ για να σου εξηγήσω ένα εύκολο στήσιμο  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60024 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12