vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, th3ofilos, bloodlessz

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 16:02 »
Αν μπορεσεις να βρεις τον Russian 2.0 σε καλη τιμη (εξω εχει πανω απο 110$), δε φαινεται κακος ατμοποιητης.
Απο την αλλη ο Κayfun lite plus εχει αποδειξει την αξια του και πλεον με την πτωση τιμης στα 60€ ειναι καλη ευκαιρια.
Με το nano tank χωραει 2-2.5ml.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 17:40 »
Καλησπέρα
Και γω πήρα τον Kayfyn Lite από e-smokers σήμερα (αυθεντικός Svoemesto 60€)
και προς το παρόν είμαι πολύ ικανοποιημένος από το χτύπημα που δίνει.
Σε γεύση ίσως υστερεί ελαφρώς από τον μεσάτο που χρησιμοποιούσα,
αλλά χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Χρειάζεται πολύ λιγότερη ενέργεια
για να αποδώσει και μάλλον θα βάλω και λιγότερη νικοτίνη στο υγρό.
Το στήσιμό του πανεύκολο σε σχέση με το mesh.
7 σπείρες με Kanthal 0,28 και τον δουλεύω στα 3,7 Volts.
Μπορεί να μου πει κανείς την δικιά του εμπειρία στον συγκεκριμένο φυτιλάτο,
να δω μήπως κάνω κάτι λάθος ή μπορώ να βελτιώσω κάτι.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:55 »
Μετα απο 1 χρονο με genesis ατμο σκεφτομαι να αγορασω και εναν φυτιλατο επισκευασιμο. Ειμαι μεταξυ του Kayfun και του Russian V2. Απο  οτι καταλανα και διαβασα δεν εχουν και πολλες διαφορες μεταξυ τους. Μιλαμε παντα για τους γνησιους και οχι για κλωνους. Ποιον προτεινεται απο τους 2 ?
Έχω KFL+ και Russian 91% αυθεντικούς. Κατά τη γνώμη μου ο Russian είναι καλύτερος ατμοποιητής. Πιο καλά σπειρώματα, μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα. Υποθέτοντας ότι ο V2 είναι ακόμη καλύτερος θα σου τον πρότεινα. Φυσικά έρχεται και ο Kayfun 4 οπότε ίσως θα ήταν πιο συνετό να περιμένεις λίγο.


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #573 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:59 »
και εγω εχω ακουσει οτι ο ρωσος ειναι καλυτερος,αλλα μιλαμε και για διπλασια τιμη.


οποτε αναλογικα πιστευω οτι υπερτερει ο καυφουνης.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #574 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 17:38 »
Η διαφορά τιμής και η μεγάλη ποικιλία σε αξεσουάρ για νάνο κιτ λειτουργούν εμπορικά υπέρ του καυφούν, ανεξαρτήτως της όποιας διαφοράς στην απόδοση.


Κάτι σαν το ιστικ. [size=78%] [/size][/size]Βασιζόμενο μονο στα τεχνικά του χαρακτηριστικά και το μέγεθος δεν θα έκανε τις πωλήσεις που κάνει αν η τιμή του ήταν διπλάσια. [size=78%]

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #575 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 21:22 »
και εγω εχω ακουσει οτι ο ρωσος ειναι καλυτερος,αλλα μιλαμε και για διπλασια τιμη.


οποτε αναλογικα πιστευω οτι υπερτερει ο καυφουνης.
Βαγγέλη και GreekNick επειδή με απασχολεί η αγορά του αυθεντικού ρώσου και αν δεν κάνω λάθος (ας το επιβεβαιώσει ο camber), ο 91% κοστίζει 70 € (+7 € μεταφορικά, αν δεν τον βρεις από Ελλάδα).
Άρα δεν είναι διπλάσια τιμή. Είναι λίγο πιο ακριβός και από κει και πέρα είναι θέμα κατά πόσο έχει πειστεί ο καθένας ότι ο 91% είναι καλλίτερος και αξίζει το παραπάνω ποσό.
Όσον αφορά αξεσουάρ, νάνο κιτ και τα συναφή, λειτουργούν εμπορικά και υπέρ του 91%, λόγω πλήρους συμβατότητας.


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #576 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 21:28 »
ειχα την εντυπωση οτι εκανε 130 ευρω,ισως να ειχα δει καποια αλλη εκδοση,καλυτερα θα σου απαντησει ο camber.

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #577 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 21:50 »
Απλά για να μας λυθεί η απορία
http://www.ezig-online.de/selbstwickler/the-russian-91/index.php






Διαγραφη αμεσης παραθεσης



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2014, 21:54 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #578 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 23:45 »
Καλήσπέρα. Είμαι κάτοχος ενός iStik Eleaf εδώ και 5 μέρες και ατμίζω με εργοστασιακό ατμοποιητή aspire BDC. Θέλω να "αναβαθμιστώ" με κάποιον άλλον ατμοποιητή, είτε εργοστασιακό, είτε επισκευάσιμο.Έκλεινα προς τον kayfun lite+ επειδή είναι εύκολος στα στησίματά του (όπως λένε άλλοι συνατμιστές), αλλά τα 22χιλ διάμετρο μου φαίνονται ότι με το iStik :nope: εμφανισιακά και όχι ασφαλώς ατμιστικά. Θα μπορύσατε να μου συστήσετε κάποιους επισκευάσιμους που να στήνονται εύκολα (αρχάριος γαρ...) και να "δένουν" με το iStik; Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #579 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 23:52 »
(Κλώνος) Kayfun Mini; Ταιριάζει ωραία και τον λιγουρεύομαι προσωπικά, αν και είναι λίγο κλαρίνο.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #580 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 00:08 »
Σε πρώτη φάση βάλε κεφαλή bvc στον aspire σου
Ειχα έναν για πεταμα, ακόμη και με την bvc κεφαλη και μολις τον εβαλα στο istick ζωντάνεψε!
Εδω και μια ωρα τον ατμιζω και δεν ειχα μπουρμπουληθρες ουτε οταν  στραγγιξε
Ξεκίνα λοιπον μ΄αυτό και μετά βλέπεις.
Ο,τι άλλο σου προτειναν ειναι καλο

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #581 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 01:12 »
Καλήσπέρα. Είμαι κάτοχος ενός iStik Eleaf εδώ και 5 μέρες και ατμίζω με εργοστασιακό ατμοποιητή aspire BDC. Θέλω να "αναβαθμιστώ" με κάποιον άλλον ατμοποιητή, είτε εργοστασιακό, είτε επισκευάσιμο.Έκλεινα προς τον kayfun lite+ επειδή είναι εύκολος στα στησίματά του (όπως λένε άλλοι συνατμιστές), αλλά τα 22χιλ διάμετρο μου φαίνονται ότι με το iStik :nope: εμφανισιακά και όχι ασφαλώς ατμιστικά. Θα μπορύσατε να μου συστήσετε κάποιους επισκευάσιμους που να στήνονται εύκολα (αρχάριος γαρ...) και να "δένουν" με το iStik; Σας ευχαριστώ
ειχα το ιδιο θεμα αλλα αναποδα..
εχω τον lite μονιμα με το nano kit πανω κ σκευτομουνα να παρω το i-stick,προβληματιζομουνα ομως για την διαφορα του ενος χιλιοστου που εχουνε κ ελεγα οτι δεν θα ειναι ομορφο κ θα ξενερωσω αν το αγορασω.
ως που ηδα απο κοντα το μοντακι σου κ εβαλα απανω τον lite.μου αρεσε παρα πολυ κ αποφασισα κ να το παραγγειλω!!
μπηκα στη f,t, που το εχει 26 ευρω αλλα ειχε τελειωσει........για 2η φορα....... :bye: :'(

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #582 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 01:21 »
μιας και αναφερθηκες στο nano εχεις αυτο απο φαστ τεκ με τα κοκκινα oring kai quartz? καποιο αλλο/?\
εχει θεματα σταξιματα κτλ΄? σκεφτομαι αν εχει διαφορα αυτο απο steamtuner με αυτο απο fast tech Πχ

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #583 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 01:25 »
https://www.fasttech.com/products/1700500
αυτον εχω οπως πολλα παιδια εδω μεσα.
δεν εχει κανενα προβλημα,το μονο του μειον ισως ειναι ενα μικρο σφυριγματακι οταν τραβας τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος boreli

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #584 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:34 »
Θέλω έναν επισκευασιμο για ντριππινγκ κλώνο το πολύ 20mm. έχετε να προτείνεται κάποιο δοκιμασμένο :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12