vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #555 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 00:53 »
Tα 25 ευρώ δεν είναι και τοοοόσο μεγάλη διαφορά και για αυτό έχω μπεί στο τρυπάκι... Χμμμμ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #556 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 00:55 »
Κατ' εμε κλωνος Erlkonigin βεβαια!!!
Δεν εχω ατμισει τον Erlprinz, αλλο ο κλωνος Erlkonigin ατμιζει αψογα. Τι καλυτερο μπορει να κανει η "κομμενη" του εκδοση?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 01:22 »
Ειλικρινά δεν ξέρω, διότι ποτέ δεν είχα κλώνο.
Αλλά 25 ευρώ στη διάρκεια ζωής ενός ατμοποιητή, ναι, τα χαλαλίζω για να μη χρειαστεί να το μάθω ποτέ.
ή αν θέλεις, από τα όσα ξέρω, προτιμώ να ζήσω με τις χαρακιές πάνω στην καμπάνα στο εσωτερικό του ατμοποιητή, παρά με τα "ζωντανά" ορννγκ των οπών πλήρωσης του κλώνου,  που φεύγουν μόλις αποσυναρμολογήσεις τον ατμοποιητή αν δεν προσέξεις.

Στην τελική, δε μου άρεσε ο αυθεντικός; Τον πουλάω 25 ευρώ. Δε μου άρεσε ο κλώνος των 15 ευρώ;
Πόσο να τον πουλήσω; 5 ή 8 ευρώ;  :laugh1: 


Αυτές λοιπον φίλτατε Γιώργο είναι οι δυο απόψεις. Σεβαστές ελπίζω και οι δυο. Διάλεξε και πάρε

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 21:13 »
 :angel: για μενα παρε τον κλονο Erlkonigin :angel:

απο προσωπικη εμπειρια orings κ τσαμπα λεφτα σε κλονο εχω δωσει μονο απο αγορες σε ελληνικο μαγαζι.
οτι εχω παρει απο το εξωτερικο ειναι τιμιο!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 21:46 »
Πες του λοιπον ποιον απο τους καμια δεκαρια κλωνους του ιδιου καταστηματος να παρει επειδη οι υπολοιποι αν και τιμιοι εχουν τα θεματακια τους ....η και θεματαρες...

Παντως αν ενδιαφερθεις για φτ κλωνο καυφουν...μεχρι κι εγω εμαθα  : sku1700500... Αψογοτατος κλωνος!!! Οι υπολοιποι 20-30 ειναι ψιλοελαττωματικοι μεν τιμιοι δε  :yes: :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #560 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 22:00 »
Πες του λοιπον ποιον απο τους καμια δεκαρια κλωνους του ιδιου καταστηματος να παρει επειδη οι υπολοιποι αν και τιμιοι εχουν τα θεματακια τους ....η και θεματαρες...


Ξερεις κατι κ δε μας το λες? Οχι οτι εχω διαβασει τα σχολια του καθενα στο ft, αλλα απο τα φορουμ γενικοτερα, δεν εχω παρατηρησει θεματακια.
Το κυριο ισως ειναι οτι δε καθονται καλα τα μικρα ο-ρινγκακια στις τρυπες αναπληρωσης.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #561 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 22:31 »
Κανε εναν κοπο και ριξε μια ματια στις συζητησεις τους. Κατι πηρε το ματι μου για καμιναδες χωρις ορινγκ,  πολους με υπερβολικο μηκος,  στενους αεραγωγους, βιδες που επλεαν στα πασα....τετοια θεματακια...ενα η δυο απο τα μοντελα της ειναι καλα ομως και αν μπεις στο σχετικο νημα εχουν ποσταριστει...
Φανταζομαι δεν θα προτεινες σε καποιον να μπει σε οποιοδηποτε καταστημα και να παρει οτιδηποτε γραφει erlkonigin clone...ουτε στη φτ ουτε σε κανενα αλλο...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #562 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 22:45 »
Προλαβα κ πηρα καλο 1:1 κλωνο απο αλλου, γι'αυτο κ δεν ασχοληθηκα με τα σχολια της ft.
Γι'αυτο κ ρωτησα αλλωστε  :thumpup: 
Μεχρι στιγμης, δεν εχω ακουσει για τρελα χουσουρια. Τουλαχιστον απο αυτους που κυκλοφορουν αναμεσα μας..
Μακαρι να παραμεινει ετσι..




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #563 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 22:48 »
Το φορουμ εχει τζιμανια που πλεον εμαθαν πως να ξεχωριζουν την ηρα απο το σταρι...

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #564 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 08:46 »
τα πραγματα ειναι απλα.
ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι αξιζει απο τα κινεζικα κ τι αξιζει απο εντος ελλαδας αγορες,αναλογος παντα την τσεπη του καθενος.
κανεις δεν μιλησε για τελεια κινεζικα,αντιθετως πολλοι λενε οτι τα ελληνικα ειναι υπερτιμημενα!

οτι αλλα ειρωνικα σχολια ειναι περιττα..

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #565 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 10:07 »
Μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει κλώνο που να μην είχε προβλήματα.
Κάποια ήταν σοβαρά και ουσιαστικά σχεδόν τον αχρήστευαν.
Τις περισσότερες φορές όμως ήταν μικροπροβλήματα που ή διορθώνονταν εύκολα
ή δεν σε ενοχλούσαν ιδιαίτερα.

Είναι αναμενόμενο να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις όταν αγοράζεις κάτι πολύ πιο φτηνά από το αυθεντικό.
Το αν αξίζει ο κλώνος εξαρτάται από το πόσες παραχωρήσεις θα κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #566 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 10:59 »

οτι εχω παρει απο το εξωτερικο ειναι τιμιο!







ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι αξιζει απο τα κινεζικα κ τι αξιζει απο εντος ελλαδας αγορες,αναλογος παντα την τσεπη του καθενος.



Κι όμως, δεν ξέρουμε όλοι. Αν το ΝΕΟ μέλος που ρώτησε, ήξερε, δεν θα ρωτούσε. Και διαβάζοντας πως ό,τι πήρες από εξωτερικό ήταν τίμιο, θα καταλάβαινε ότι μπορεί απλά να μπει σε ένα οποιοδήποτε σάιτ του εξωτερικού και να πάρει οποιον άτμο του αρέσει οπτικά, εξασφαλίζοντας μια τίμια αγορά.


Κι εγώ, μετά από χρόνια, πίστεψέ με, ακόμη ΔΕΝ ξέρω με ακρίβεια τι αξίζει να αγοράσω, αν στρέψω το ενδιαφέρον μου σε άγνωστους τομείς, πχ ντρίπερ ή μηχανικό, ανεξαρτήτως εντοπιότητας καταστήματος. Γι΄αυτό πάντα ψάχνω και ρωτώ.


Ειρωνικά δεν σου απάντησα, σου έβαλα να δεις πώς μεταφράζονται τα λόγια σου από κάποιον δεν έχει τις δικές σου γνώσεις και που θα τα πάρει τοις μετρητοίς. Κι επειδή ο διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες, αυτό το "λίγο πολύ ξέρουμε" που αναφέρεις....
Εγώ είμαι του λίγου... μπαίνω λοιπον σε ένα κατάστημα που έχει 10 παραλλαγές του ίδιου μοντέλου και χάνομαι. Και μετά σε ένα άλλο που έχει 2 μοντέλα και ούτε καθεξής Πιο πολύ θα με βοηθούσε μια συγκεκριμένη πρόταση, του στιλ πάρε το τρίτο δεξιά με τα χ ντολαρς, παρά ένας γενικός αφορισμός ότι από τη χ χώρα έκανες τίμιες αγορές, αλλά από την ψ όχι.







Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #567 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 12:48 »
αν σε πειραξε τοσο πολυ το "λιγο πολυ" που ειπα,γιατι καποιος νεος ατμιστης (κ εγω ειμαι μεσα σε αυτους) μπορει να το δει κ να κανει αγορα απο οποιδηποτε (ακομα κ το ft για σενα) σαιτ.
τοτε διαβαζοντας αυτα που εγραψε εσυ τι θα κανει...
1.παρά με τα "ζωντανά" ορννγκ των οπών πλήρωσης του κλώνου,  που φεύγουν μόλις αποσυναρμολογήσεις τον ατμοποιητή αν δεν προσέξεις.
2.Πες του λοιπον ποιον απο τους καμια δεκαρια κλωνους του ιδιου καταστηματος να παρει επειδη οι υπολοιποι αν και τιμιοι εχουν τα θεματακια τους ....η και θεματαρες...Οι υπολοιποι 20-30 ειναι ψιλοελαττωματικοι μεν τιμιοι δε  :yes: :laugh1:
3.Κανε εναν κοπο και ριξε μια ματια στις συζητησεις τους. Κατι πηρε το ματι μου για καμιναδες χωρις ορινγκ,  πολους με υπερβολικο μηκος,  στενους αεραγωγους, βιδες που επλεαν στα πασα....τετοια θεματακια...ενα η δυο απο τα μοντελα της ειναι καλα ομως και αν μπεις στο σχετικο νημα εχουν ποσταριστει...
Φανταζομαι δεν θα προτεινες σε καποιον να μπει σε οποιοδηποτε καταστημα και να παρει οτιδηποτε γραφει erlkonigin clone...ουτε στη φτ ουτε σε κανενα αλλο...
4.(κ κορυφαιο) Το φορουμ εχει τζιμανια που πλεον εμαθαν πως να ξεχωριζουν την ηρα απο το σταρι...

θα παει να σκασει στην καλυτερη 50 ευρω για εναν ατμοποιητη κ αλλο τοσα για ενα μοντακι συνολο 100 (για ενα οικονομικο η.τ.) κ δεν λεω κακος,καλα θα κανει.αν ομως δεν ημαστε τοσο αρνητικοι με τα κινεζικα κ ψαξουμε λιγο τι αξιζει κ τι οχι,μπορει αυτο το 50 κ 50 να ητανε 20 και 20!
η μηπως γνησια μοντακια κ ατμοποιητες δεν εχουνε προβληματα αλλα κ προβληματακια.......??
τελος επειδη βγαινουμε off δεν θα συνεχισω την συζητηση κ δεν εχω να πω κατι αλλο,ο καθενας εχει την αποψη του.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #568 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 15:55 »

Μετα απο 1 χρονο με genesis ατμο σκεφτομαι να αγορασω και εναν φυτιλατο επισκευασιμο. Ειμαι μεταξυ του Kayfun και του Russian V2. Απο  οτι καταλανα και διαβασα δεν εχουν και πολλες διαφορες μεταξυ τους. Μιλαμε παντα για τους γνησιους και οχι για κλωνους. Ποιον προτεινεται απο τους 2 ?



Υ.Γ Η χωριτικοτητα του Kayfun με το nano kit ποια ειναι ?

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #569 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 16:01 »
2,5ml

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12