vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, thanos1071, th3ofilos, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #525 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 15:15 »
Θα σου απαντήΞω κι εδώ:
Με τον καυφούνη θα βάλεις πρόγραμμα κάθε 20μλ να αλλάζεις είτε βαμβάκι (αν έχεις χοντρό σύρμα και ταυτόχρονα το κάνεις dry burn) είτε όλη την αντίσταση (αν έχεις ψιλό σύρμα) Σιγά μην περιμένεις το κουκούλι να σκάσει να βγει η προνύμφη!  :))  Τι τους έχουμε τους επισκευάσιμους;  :laugh1:  Οπότε, μη φανταστείς καταστάσεις να παίρνεις καμμένο στο φουλ ή να νιώθεις ότι ατμίζεις χυμό κάρβουνου σε γεύση για να αλλάξεις την αντίσταση.
Τώρα, αν την πατήσεις με καινούρια αντίσταση - κακό σύρμα - πολύ κακό στήσιμο - μοιραία θα πρέπει να βγάλεις το πάνω καπάκι του, να αδειάσει το υγρό σε άδειο μπουκαλάκι και να προχωρήσεις.
Αν πάντως το ενστικτό σου δείχνει προς εξπο, τότε πάρτον και μην βασανίζεσαι που οι περισσότεροι πήραμε καυφούν. Ακόμη και η κοκα κόλα δεν αρέσει σε όλους

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #526 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 15:34 »
Και εμένα η κοκα κολα μου αρέσει  :tongue_smilie:.
Απλά απο τα review βλέπω ότι σαν δυνατοτητες ,λένε ότι ειναι ίδιοι ,οποτε ψάχνω να βρω που ειναι ο λακος με τα φίδια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #527 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 15:46 »
o εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο. Δεν το έχεις ακούσει; Κι οι δυο καλοί είναι και να σου βάλω και τον erlprinz μέσα. Ποιος είναι καλύτερος; Θέμα γούστου και θέμα στιγμής είναι.
Το σίγουρο είναι οτι πάνω στο προβαράκι θα ευχαριστηθείς όποιον από τους δυο ή από τους τρεις πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #528 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 15:48 »
Εγω ακουω παντα την Πετρα  :tongue_smilie: :yes:   ... εχθες με ετρωγε η τσεπη μου και πηρα απο φασττεκ τον καλο κλωνο του kayfun  αλλα  ποτε δεν εχω κανει φυτιλοαντισταση  :dontknow: :idiot1: ...ωρε γελια που θα κανουμε ... ελπιζω Πετρα να εχεις δικιο (που εχεις) να ειναι ευκολος γιατι θα με περιμενουν δυσκολες στιγμες μαζι του ... μεχρι τελικης πτωσεως .. θα γινει της αντιστασεως το καγκε%^&*&*λο :wall: ;D :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #529 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 16:12 »
Οπαδούς του expromizer δεν έχουμε εδώ  :confused1:;να δώσουν την μάχη τους; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #530 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 16:22 »
Άλλο ένα συν του expromizer ειναι ότι έχεις την δυνατότητα να διορθώνεις και να αλλάζεις αντίσταση χωρίς να αδειάζεις το τανκ.
το μεγαλυτερο ατού του κεϊφαουν ομως ειναι
οτι αδειαζεις οσα τανκ θελεις χωρις να χρειαστει καμια διορθωση  :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #531 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 16:27 »
Δεν πιάνεσαι εσυ,δεν είσαι αντικειμενικός  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #532 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:14 »
Εγω ακουω παντα την Πετρα  :tongue_smilie: :yes:   ... εχθες με ετρωγε η τσεπη μου και πηρα απο φασττεκ τον καλο κλωνο του kayfun  αλλα  ποτε δεν εχω κανει φυτιλοαντισταση  :dontknow: :idiot1: ...ωρε γελια που θα κανουμε ... ελπιζω Πετρα να εχεις δικιο (που εχεις) να ειναι ευκολος γιατι θα με περιμενουν δυσκολες στιγμες μαζι του ... μεχρι τελικης πτωσεως .. θα γινει της αντιστασεως το καγκε%^&*&*λο :wall: ;D :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Kώστα, χτες μιλούσα με φίλη που έχει καλό κλώνο εδώ και καιρό και παρόλα αυτά είναι έτοιμη να τον πετάξει από το παράθυρο. Η μόνη της επιφύλαξη είναι ο ψηλός όροφος που μένει και το βάρος του ατμοποιητή (μη βρεθεί μέσα για ανθρωποκτονία) Μια χαρά δουλεύει, αλλά οι βίδες έχουν ξεχαρβαλωθεί, μισή ώρα να σφηνώσει αντίσταση. Η δε οπή πλήρωσης δεν είναι τρυπημένη εντελώς ίσια, οπότε μόνο μπουκάλι με βελόνα υπό γωνία τον γεμίζει. Ελπίζω ότι ο δικός σου κλώνος θα βγει καλός, χωρίς έστω αυτά τα μικροελαττώματα. Αν βγει οκ ατμιστικά, θέλεις λίγα λεπτά για να τον στήσεις. Το κόλπο είναι να τον φοβίσεις εσύ, αντί να σε φοβίσει αυτός. Καλού κακού θα έχεις έναν εργοστασιακό δίπλα με 18ρα νικοτίνη και ποτό  ;D ;D  και λίγα αγχολυτικά  8)  και όλα θα πάνε καλά. Ενα μήνα από τώρα, θα έχεις ιστορίες να διηγείσαι στα εγγόνια σου!  :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #533 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:25 »
ο Κεϊφαουν ειναι ο ατμο με τα περισσοτερα αξεσουαρ και ανταλλακτικα πανω στη πλανητη
μπορεις να κανεις απιστευτους συνδυασμους και εναλλαγες με φθηνες η ακριβες λυσεις
Θα μπορουσε η φιλη σου να αγορασει τα βιδακια του οριτζιναλ και να που πει που μενει
οταν τον πεταξει να περναω απο κατω  :tongue_smilie:

Οριστε και μια φωτο του λαϊτ πλας με νανο μπελ καπ, προκειται για το σετ απ των τελευταιων 20 ημερωνε



δε παει το χερι μου να  βγαλω το μπελ απο πανω του  8)
τωρα πως αλλοι προτιμουν τη κουμουτσα τον εξπρομαϊζερ απο αυτο το κομψοτεχνημα ειναι αποριας αξιον  :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #534 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:39 »
Το καλό ειναι ότι αμα πάρω καυφουν θα έχω τον Lux για συμβουλάτορα.
Θα σε πήξει και ο νεοπας.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #535 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 18:02 »
Ναι δεν ημουν ακριβης. Εβαλε ηδη τις βιδες του οριτζιναλ πριν καιρο. Τα πασα ομως ειναι χαρβαλα και χαλαρα πλεον. Το ιδιο κι αυτα της οπης πληρωσης απο το στραβοβιδωνε στραβοξεβιδωνε. Μην ανησυχεις προετοιμαζει αγορα γνησιου. Αν θελεις να σου τον δωσει μετα.

Ναι vag ενα ακομη καλο του καιφουν ειναι οτι με τοσους χρηστες παντα καποιος θα εχει ενα τιπ να σου πει. Θα τον ευχαριστηθεις σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #536 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 21:15 »

Kώστα, χτες μιλούσα με φίλη που έχει καλό κλώνο εδώ και καιρό και παρόλα αυτά είναι έτοιμη να τον πετάξει από το παράθυρο. Η μόνη της επιφύλαξη είναι ο ψηλός όροφος που μένει και το βάρος του ατμοποιητή (μη βρεθεί μέσα για ανθρωποκτονία) Μια χαρά δουλεύει, αλλά οι βίδες έχουν ξεχαρβαλωθεί, μισή ώρα να σφηνώσει αντίσταση. Η δε οπή πλήρωσης δεν είναι τρυπημένη εντελώς ίσια, οπότε μόνο μπουκάλι με βελόνα υπό γωνία τον γεμίζει. Ελπίζω ότι ο δικός σου κλώνος θα βγει καλός, χωρίς έστω αυτά τα μικροελαττώματα. Αν βγει οκ ατμιστικά, θέλεις λίγα λεπτά για να τον στήσεις. Το κόλπο είναι να τον φοβίσεις εσύ, αντί να σε φοβίσει αυτός. Καλού κακού θα έχεις έναν εργοστασιακό δίπλα με 18ρα νικοτίνη και ποτό  ;D ;D  και λίγα αγχολυτικά  8)  και όλα θα πάνε καλά. Ενα μήνα από τώρα, θα έχεις ιστορίες να διηγείσαι στα εγγόνια σου!  :angel: :angel:

Γιατι παντα πριν καποια αγορα οσα διαβαζω για την αγορα μου (το προιον που θελω να παρω ) διαβαζω τα καλυτερα και μετα οταν πια κανω την αγορα του ταδε προιοντος τοτε βλεπω στα γραφομενα τα κουσουρια που πριν δεν τα διαβαζα ...   :laugh1: :laugh1: :wall: :wall:

και αυτο γινεται σε διαφορα οχι μονο σε ΗΤ...    :confused1: :yes:

ελπιζω να παει καλα αυτος ο κλονος και να βγει καλος και οχι κουλος  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #537 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:58 »
ειμαι αναμεσα σε δυο ατμο,kayfun lite plus v2 και expromizer 1.2 ,να πω την αληθεια τείνω περισσοτερο στον expromizer και λογω τιμης και λογω γεμισματος ,συν οτι πλεον εχει πολλα αξεσουαρ για να τον φερεις στα μετρα σου.επισης τα 23mm δεν με πειραζουν θα κατσει πανω σε provari  :tongue_smilie: .


αλλα με φοβιζει η ποιοτητα κατασκευης και οτι ο καυφουν εχει πουλησει τρελα αρα κατι σημαινει αυτο.


αν εχετε και καμια αλλη προταση σε τετοιο στυλ ατμο και με περιπου ιδιες τιμες ,ειμαι ολος αυτια  :thumpup: .


νομιζω οτι εχω κανει ενα μεγαλο λαθος,νομιζα οτι ο kayfun lite plus v2 ειναι η πιο νεα εκδοση του ατμο,αλλα μαλλον το v2 αναφερεται σε κλωνο,οποτε εγω αναφερομαι και στους δυο γνησιους ατμο,kayfun lite plus vs expromizer 1.2.


συγνωμη για το μπερδεμα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 12:00 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν επισκευή CE4, μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 14:04 »
Λοιπόν γεία σας,σκεύτομαι να τσιμπήσω κάποιο κλωνάρι απο ft που να είναι για cloud chasing και για τζούρες long inhale και αν γίνεται να μπορώ να τον ατμίσω και με τζούρες mouth inhale.Σκεύτομαι κάποιον απο τους παρακάτω και θέλω τις γνώμες σας.
Ο πρώτος που σκεύτομαι είναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10009629/1891709-mutation-x-styled-rebuildable-dripping-atomizer
Ο δεύτερος είναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10009143/1897700-tugboat-v2-style-rebuildable-dripping-atomizer αλλά με χαλάει άπειρα η σημαία της αμερικής που έχει πάνω του
Ο τρίτος είναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10008108/1720800-atomic-style-rebuildable-dripping-atomizer
Ο τέταρτος είναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10008591/1770202-zenith-v2-style-rebuildable-dripping-atomizer
Ο πέμπτος είναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10005256/1589700
και ο έκτος ειναι ο http://www.fasttech.com/products/3028/10009122/1808003-plume-veil-style-rebuildable-dripping-atomizer
Για πείτε γνώμες.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12