vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, Mimhsdr, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:25 »
Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα σκέφτομαι να αγοράσω τον πρώτο μου επισκευάσιμο και είμαι ανάμεσα σε Expromizer και Kayfun. Τι θα μου προτείνατε? η αλήθεια είναι οτι τείνω προς Expromizer  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:31 »

Γεια σου και καλως ορισες!Εxpomizer δεν εχει περασει απο τα χερια μου , εχει περασει όμως Kayfun και μπορω μετα βεβαιότητας να σου πώ οτι αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταιας δεκάρας!  :yes:
Εναλλακτικα χτύπα εναν Expomizer και εναν κλώνο kayfun (ή μια γνησια βάση Kayfun και ενα κινέζικο κουστουμακι kayfun mini) να'χεις να ασχολείσαι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:46 »
Σε ευχαροστώ για την άμεση απάντηση, σκεφτόμουν για έναν καλό κλώνο του Kayfun αλλα υπάρχουν τόσοι που έχω μπερδευτεί λιγο, εχεις να μου προτείνεις καποιο καλό του κλώνο;
Ευχαριστω  :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:48 »
Καλησπερα κι απο μενα και καλως ορισες στην παρεα μας. :bye:

Για κλωνο kayfun, διαβασε εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19300.msg770283.html#msg770283.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:59 »
Ενα καλό μέρος να ψάξεις για καλούς αλλα και φτηνούς κλώνους (καθως επισης και για γνησιους) είναι οι αγγελίες μεταχειρισμένων εδω στο φόρουμ. Δεν ξερω ποσο νεο μελος εισαι και αν σου επιτρεπουν οι κανονισμοι του φορουμ να μπεις στις αγγελιες ακόμα,τσεκαρε τους κανονισμους του φορουμ... :yes:
Απο εκει και περα αρκετα ελληνικα μαγαζια εχουν καλους κλώνους σε λογικές τιμές και υπαρχει πάντα και η...fasttech.com  :tongue_smilie:
Προσωπικα επιλεγω να αγοραζω απο Ελλαδα γιατι σε περιπτωση ελλατωματικου προιοντος ειναι ευκολη και αμεση η επικοινωνια με το μαγαζι για λυση του προβληματος ενω αν στο στειλουν απο Κινα, κανει 20 μερες να ερθει και αν τελικα ερθει μάπα τρεχα-γυρευε...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 02:12 »
Δεν νομίζω να μπορω να μπώ στις αγγελίες ακόμα, όπως δεν μπορω να απαντήσω και στο ΠΜ σου. Και εγώ επιλέγω να αγοράζω απο Ελλαδα και για τον λόγο που είπες αλλα και για να στηρίζω (οσο με στηριζει η τσεπη μου) την ελληνικη αγορα :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 19:23 »
Θα ηθελα γνωμες (αν γινεται απο καποιους που εχουν και τους δυο)και περισοτερο θα ηθελα να μαθω ποιος εχει τα λιγοτερα προβληματα,χωρις ομως να αφηνουμε στην ακρη τα κυριοτερα(γευση και χτυπημα).!! ΙΑΤΤΥ και ποιον v1 ή v2 VS ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ.Οποιαδηποτε βοηθεια θα ειμουν υποχρεος,γιατι δεν ειμαστε για ασκοπες αγορες τετοιους καιρους :hmmm: :hmmm: .Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #472 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 20:02 »
Ο ιαττυ συμφωνα με την πλεοψηφια των ατμιστων στηνεται δυσκολα σε αντιθεση με τον Τηλεμαχο που στηνεται πανευκολα.
Ο ιαττυ θελει νον ο τηλεμαχος οχι..
Ο ιαττυ εχει γευση ανωτερη για εμενα
αλλα ο τηλεμαχος εχει περισσοτερο χτυπημα(εξαρταται απο το στησιμο)
Για τον Τηλεμαχο εχουν γινει παραπονα για ζεστο επιστομιο(δεν το συναντησα ισως γιατι κανω αντιστασεις πανω απο ωμ)
Ο τηλεμαχος εχει πιο αερατη τζουρα.
Ο ιαττυ μικροτερο χωρο για την αντισταση.
Στον ιαττυ με ενα κακο στησιμο μπορει να εχεις διαρροη απο τον πολο,στον τηλεμαχο με την ad base αποκλειεται ειναι σφραγισμενος.
Ο ιαττυ σε περιοριζει για περιεργα στησιματα.(σχετικο αυτο)
Τον τηλεμαχο αν τον διαλεξεις με Ad base εχεις ρυθμιση αερα,στον ιαττυ εχεις αν εχει το μοντ.
Ο ιαττυ αγαπαει τα γλυκα  υγρα,ο τηλεμαχος τα πιο καπνικα.

Τον ιαττυ η τον αγαπας η τον μισεις,δεν εχει ενδιαμεσο.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #473 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 10:54 »
Παιδιά καλησπέρα.

Μετά απο αποχή 1.5 χρόνου απο τους επισκευάσιμους λέω να το ξαναπροσπαθήσω. Θα ήθελα να μου προτείνετε έναν επισκευάσιμο με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά.

1) 22mm διάμετρος
2) Με τανκ (όχι dripper δηλαδή)
3) Ρυθμιζόμενος 510 θετικός πόλος γιατί σκέφτομαι να τον βάλω σε hybrid
4) Μαζεμένες διαστάσεις. Κάτι κοντά στα 50mm ύψος χωρίς το drip tip θα ήταν ιδανικό.
5) Λογική τιμή
6) Καλό θα ήταν να μπορεί να στείνεται με microcoil.

Ο μόνος που έχω βρει με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι russian clone με nano kit αλλά επειδή δεν τα παρακολουθώ πολύ τελευταία ρωτάω εδώ μπας και έχει κανένας υπ όψιν του τίποτα άλλο. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #474 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 11:16 »
Diver in Scuba
Είναι κοντά στα 3,5cm χωρίς dt, μπορείς να παίξεις αρκετά με τον πόλο και έχει πολύ καλή συνολική απόδοση ακόμη και κοντά στα 2Ω.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #475 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 11:33 »
Κι ο erlprinz ειναι ωραιοτατος κι οπως τον θες αλλα δεν ξερω αν διαθετει  ρυθμιζομενο πολο.
Καλησπερα απο τωρα??? :tongue_smilie:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #476 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 11:53 »
Καλησπέρα..κεκτημένη ταχύτητα  :idiot1:

Ο diver δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε απο πλευράς στησίματος, εμφάνισης (scuba) και η τιμή του set είναι τσουχτερή (όχι απαγορευτική όμως).

Ο erlprinz είναι 21mm και ψιλός οπότε δεν πληρεί τα κριτήρια. 

Τελικά φαίνεται οτι δεν φταίει το ψάξιμο μου τόσο, μάλλον δεν υπάρχουν πολλές επιλογές με αυτά τα κριτήρια.

Ανάμεσα σε russian με nano και diver με τανκ τι πιστεύετε? Η μήπως υπάρχει  και τίποτα άλλο?

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #477 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 12:09 »
Οι τανκάτοι είναι λίγοι, στα 22 χιλιοστά είναι ESTIA by Gus Mods, Kayfun Svoemestoο κλώνος του Russia ( δεν νομίζω πως εξακολουθεί να παράγεται τουλάχιστον η πρώτη φουρνιά με τον ρυθμιζόμενο πόλο ), Fogger, στα 23 χιλιοστά είναι ο Expromizer, ο SQuape, Eviva, Tayfun, στα 21 χιλιοστά είναι ο Erlprinz, o Erlkonigin, ο Aqua, ο Tilemahos δεν νομίζω πως ξέχασα κάποιον.
Μόνο ο Russian 91% αν δεν κάνω λάθος έχει ρυθμιζόμενο πόλο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #478 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 12:10 »
pkkstat δεν ρίχνεις και μια ματιά στον eviva-t ? με έναν μικρό συμβιβασμό (23mm διάμετρος) έχεις όλα τα υπόλοιπο, νομίζω.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #479 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 12:18 »
Ναι όταν έλεγα russian ευνοούσα τον 91%. 'Εχει κανείς εμπειρία με τον κλωνο 91% + nano?

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια πραγματικά!

Ήθελα έναν 22 για αν τον βάλω σε μηχανικό αλλά ίσως να κοιτάξω και έναν 23 για το provari μου (η να πάρω και κάποιο άλλο μηχανικό, ας είναι καλά οι φίλοι μας οι Κινέζοι :)) )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12