vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, FaniFox, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #420 στις: Αυγούστου 23, 2014, 18:19 »
Το non και το κεραμικο , δεν ειναι και κατι δυσκολο φιλε μου.  Ετσι το βλεπαμε ολοι μας καποτε,αλλα αν θελεις να μαθεις , ειναι ευκολο.  Θεληση αν υπαρχει , ολα ειναι ευκολα.
Απο την αλλη παλι,driper ατμ/της με non ειναι πολυ ανωτερος απο καποιον που εχει απλο συρμα με αντ/ση.
Σ΄αυτο παιζει ρολο και το κεραμικο.
Για παραδειγμα,ενας ατμ/της χωρις κεραμικο με 1.5 Ωμ και ενας με κεραμικο και non στα 1.5 Ωμ,η διαφορα τους θα ειναι αρκετα μεγαλη σαν αποδωση με το κεραμικο να υπερταιρει.


Αν δεν θελεις ομως , ο Eternity που αναφερεις πιο πανω , ειναι ενας καλος για την αξια και την αποδωση του ατμ/της.
Το να χαλασει , ειναι καθαρα στο χερι αυτου που τον χειριζεται.   Ολα μπορουν να χαλασουν και ολα μπορουν να ζησουν για αρκετο καιρο.
Στο χερι το δικο μας ειναι το ποσο θα ζησουν.






Αν οπως λεει και ο Νικολας πιο πανω ,  ατμισεις Diver σε Grail που ειναι στις διαστασεις που θελεις και Σοκολατακι Steam Machine , που ειναι και οι δυο με κεραμικο,αλοι οι αλλοι θα σου φανουν οτι κατασκευαστικαν για να υπαρχει κατι πανω απο την μπαταρια.


Yπαρχει ομως και ενας καινουριος που δεν θελει συρμα non .   Ειναι η εκδωση dripping του ατμ/τη με sera ΑΙΟΛΟΣ.
Δεν μπορω να εχω ομως γνωμη γιατι δεν τον εχω πιασει στα χερια μου.  Ατομα που τον εχουν ομως , λενε τα καλυτερα.
Ειναι ομως 16 mm , ενω η ego ειναι 14 mm

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #421 στις: Αυγούστου 23, 2014, 18:31 »
ο dripper με το σώμα που δε φαρδαίνει στο κάτω μέρος ταιριάζει πανέμορφα σε ego μπαταρία και στο πλάτος και στο ύψος.
Κακώς φοβάσαι τα κεραμικά με τα nrn.
Ισα ίσα: αγοράζεις έτοιμα σύρματα συναρμολογημένα, με μετρημένη την αντίσταση. Για ego σίγουρα θα επιλέξεις μάξιμουμ 1.5 ομ.
Αν δεις το βίντεο στο πρώτο ή δεύτερο ποστ του νήματος του ντριπερ, είναι γελοιωδώς εύκολο να αλλάξεις την αντίσταση. Στο περίπου κόβεις το σύρμα, στο περίπου και το φυτίλι.
Με την πρώτη θα το πετύχεις και σε 3-4 λεπτά θα κάνεις την αλλαγή όποτε χρειάζεται, που καλό είναι να είναι συχνές οι αλλαγές για να εκμεταλλεύεσαι γεύση και χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #422 στις: Αυγούστου 23, 2014, 19:27 »
Με τις ετοιμες αντιστασεις χανεται η μαγεια :).  Ειμαι στους επισκευασιμους εδω και 2 χρονια , το χερι μου πλεον αυτοματα στριβει αντιστασεις απλα δεν εχω ασχοληθει ποτε μα ποτε με non συρμα . Αλλα οπως ειπε και ο shadockan σιγα σιγα μαθαινεις αρα η ζυγαρια ξανα γερνει προς dripper :).

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #423 στις: Αυγούστου 23, 2014, 20:40 »
Οπως λεει και η Petra,ο the dripper ερχεται και δενει πολυ καλα με την ego και η αποδωση με non ειναι πολυ ανωτερη.


Αφου ξερεις λοιπον να κανεις αντ/σεις,δεν θα βρεις πουθενα δυσκολια.   Θα φτασεις σε σημειο να γελας με το θεμα συνδεσης συρματων φιλε.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #424 στις: Αυγούστου 23, 2014, 21:55 »
Δεν είναι έτοιμη η αντίσταση, σε καμιά περίπτωση. Μόνο τα σύρματα παίρνεις αντί για καρούλι, σε κομματάκια των 10 ή παραπάνω εκατοστών. Στη μέση έχουν το R και στις ακρες τα Ν.
Δες στη φωτό, φαίνονται οι κομποι εκεί που ενώνονται τα σύρματα. Αναγκαστικά, αφού το κατάστημα πρέπει να κάνει την ένωση, είναι προκαθορισμένα και τα ομ.
Αυτά που έχω εγώ είναι από ελληνικό κατάστημα σε σακουλάκια των 15, ειδικά για dripper, σοφια, diver κλπ, με πιο μακριά τα νον κομμάτια και αυστηρά όχι πιο παχιά (τα νον) από 0,2. Η φωτό είναι από τη φασττεκ, αλλά δεν παίρνω από κει, διότι τα νον είναι πάνω απο 0,2 πάχος  και θα σπάσουν το κεραμικό ή θα κάνουν ζημιά στον πόλο.
Από κει και πέρα, το χαμαλίκι να στριψεις βαμβάκι, ή να κόψεις φυτίλι, να το περάσεις και να δέσεις τα σύρματα στο κεραμικό και το κεραμικό στον ατμοποιητή είναι όλο δικό σου!  ;)

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #425 στις: Αυγούστου 25, 2014, 14:28 »
Γειά σας, είχα καταλήξει στον bf-99 αλλά χθές είδα εδώ στο φόρουμ τον τηλέμαχο και έχω μπεί σε σκέψεις.Θα ήθελα  λοιπόν να μου πείτε την γνώμη σας.Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2014, 14:51 από pelegrin07 »

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #426 στις: Αυγούστου 26, 2014, 16:35 »
ενταξει κυριλε , πηρα τον dripper τελικα και αντισταση εκανα σωστη , ολα κομπλε

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #427 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 21:55 »
λογο απουσιας αρκετων μηνων,και βλεποντας τα V και την τεχνολογια να εχουν προχωρησει..
ζητουνται γνωμες απο πολυδιαβασμενους,πολυψαγμενους και ιδιαιτερως απο πολυξοδεμενους  :))  :tongue_smilie:
επισκευασιμο με οσο ποιο κρυο ατμο, αν εναι δυνατον να βγαζει και παγακια  :laugh1:και φυσικα με ολα τα σχετικα γευση κτυπημα ντουμανι
ζηταω πολλα??  :D
     

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #428 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 22:01 »
Εναν καυφουνη (γνησιο η μη οτι θες) και μια βαση Fresco οποια θες εσυ (αλλα δεν λεω  :lipssealed:  )


Καλως μας ηρθες ξανα βρε Γιαννο  :)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #429 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 22:10 »
καιφουνε εχω πατριωτακι αλα δεε.. σαν τον Α2 που βαριουμε να γεμιζω  :laugh1:
αυτη η  βαση( Fresco ) δεν καταλαβα Γιαννο :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #430 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 22:16 »
Ε μα τα θες και ετοιμα Πατριωτ  :)) :)) :))
Δες umami η Atmos να μην βαζω καταστηματα  ;)
Εγγυημενα Παγακια και αντισταση καθε μηνα, και αυτο ετσι οχι οτι χρειαζεται  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #431 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:33 »
καιφουνε εχω πατριωτακι αλα δεε.. σαν τον Α2 που βαριουμε να γεμιζω  :laugh1:
αυτη η  βαση( Fresco ) δεν καταλαβα Γιαννο :confused1:


http://bulli-smoker.de/index.php?a=169&lang=eng

Κατι τετοιο ψαχνεις δηλαδη? :tongue_smilie: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #432 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 07:05 »
PARADIGM MAGMA  :love_hearts:

A lovely little fucking BEAST!  :_love_heart:


Επίσης αγαπητοί φίλοι, όσο αναφορά τα σύρματα Kanthal κατά την ταπεινή μου άποψη:


1. ΠΟΤΕ μην παραγγείλετε χύμα σύρμα από κανένα site ( και ειδικά με ενώσεις όπως έδειξε η φίλη πιο πάνω) πάνω απόλα η υγεία μας.


2. πιστεύω από την εμπειρία μου στα ελληνικά μαγαζιά ότι η τιμή του Kanthal είναι ΥΠΕΡ εκτιμημένη και δεν υπάρχει ποικιλία σε μεγέθη. ( τουλάχιστον όσο είχα ψάξει από ελλάδα)


και 3 και σημαντικότερο οποιος θέλει να του προτείνω εταιρία όπου μπορεί να ψωνίσει μεγάλη ποσότητα εξαιρετικής ποιότητας και σε παρα πολύ καλή τιμή μπορεί να μου στείλει p.m
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 07:28 από RebuiltMaster »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #433 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 11:54 »
Μυστικό είναι;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #434 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:17 »

http://bulli-smoker.de/index.php?a=169&lang=eng

Κατι τετοιο ψαχνεις δηλαδη? :tongue_smilie: :laugh1:




Γιαννη , εχει ο SEB ενα Bulli A1 ......... πες του να στον δωσει...... ;D 


Κρυο ατμο , βρηκα στον Kayfun 3.1  Oχι τον plus...




RebuiltMaster....
Παλικαρι , για τη Mesh Company μιλας ;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12