vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #345 στις: Απριλίου 24, 2014, 03:07 »
Το είδα αλλά επειδή δεν αναφέρει το grail, φαντάστηκα ότι απλά στάζει απευθείας στην αντίσταση :eyesplash:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #346 στις: Απριλίου 24, 2014, 10:05 »
Καλησπέρα  :bye:
Εχω τον diver v2 για dripping μιας και μεσα στο τανκ δεν μου άρεσε.
ψαχνω ατμοποητή καλύτερο για dripping μιας και ο diver v2  δεν ειναι και οτι Top για αυτήν την δουλειά. Τη να προσέξω στην νέα μου επιλογή και τη προτείνεται?  :dontknow:

The Dripper by Leo

Origen Dripper

The Cyclone RBA by Vicius Ant



Καλησπέρα
Από τους dripping κλώνους της fasttech ποιος είναι πιο κοντά στο striker της ατμομηχανής ?

Το πιο κοντά είναι σχετικό. Μπορείς να ρίξεις πάντως μια ματιά σε αυτούς:

Patriot
Taurus
Engima
Helio
3D clone

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #347 στις: Απριλίου 24, 2014, 12:02 »
Καλημέρα ! Ποια η διαφορά του russian 91 με τον kayfun?  Εμενα σαν ιδιοι μου φαίνονται. ..

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #348 στις: Απριλίου 24, 2014, 12:18 »
Ρίξε μια ματιά εδώ
και στα νήματα των ατμοποιητών Kayfun Lite by SvoёMesto και The Russian 91% (κλώνος Kayfun lite)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #349 στις: Απριλίου 24, 2014, 15:46 »
Το πρωτο λινκ που δινεις Γιαννη αφορα τον russiA (με την μονοκομματη καμπανα) και οχι τον russiaN.

Εν ολιγοις: Ο russian 91% ηταν η πρωτη αντιγραφη του kayfun lite, με μια βελτιωση, την ρυθμιση αερα απο το πλαι (αντεγραμμενη απο τον μεγαλο αδερφο, τον kayfun 3.1). Ο kayfun lite plus (νεοτερη βερσιον) εβαλε και αυτος ρυθμιση αερα αλλά απο κατω (πρεπει να βγαλεις τον ατμο απο το μοντ για να ρυθμισεις). Ο russian εχει και βιδωτο επιστομιο, με ανταπτορακι για 510 ντριπ τιπ, ενω ο kayfun lite κατευθειαν 510. Κατα τα άλλα ειναι ολοιδιοι.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #350 στις: Απριλίου 24, 2014, 16:48 »
Ο russian έχει επίσης ρυθμιζόμενο πόλο 510 ενώ ο kayfun όχι (ακόμη).


Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #351 στις: Μαΐου 07, 2014, 19:37 »
γεια σας και από μενα.πρωτη φορα που γραφω,αν και περασα πολλες μερες προσπαθώντας να διαβασω ολο το φορουμ(κομματάκι δυσκολο  :D).
εχω παραγγειλει τον https://www.fasttech.com/products/1494700 και εχει ξεκινησει το καραβανι,ακολουθωντας τον δρομο του μεταξιου,στις 26/4.δεν βλεπω την ωρα που θα φτασει επιτελους γιατι τρεχουν τα σαλια μου με όλα αυτά που διαβασα  :D.τωρα παιδεύομαι με έναν apire bdc και έναν iclear 16.

τι προτείνετε να παρω για ντριπινγκ από fasttech?

ευχαριστω και καλα ατμισματα να εχουμε.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #352 στις: Μαΐου 07, 2014, 20:07 »
Cats Style με 7 €
Stillare Storm με 6,5 €
Quasar Style με 6 €
Tobh Atty V2 με 7,5 €

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #353 στις: Μαΐου 07, 2014, 20:10 »
Σε αυτους του Γιαννη να προσθεσω τον Brass Monkey Style.
Με δυο καμπανες και ευκολο στησιμο με 2 αντιστασεις λογω του διπλου θετικου πολου.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #354 στις: Μαΐου 07, 2014, 21:12 »
Να ρωτησω και εγω εδω απο ελλαδα καποιον καλο dripping ατμοποιητη οχι με κεραμικο και nrn αλλα και γενικα χωρις κεραμικο...εχω τον dripper αλλα τελευταια δεν τα παμε πολυ καλα...

Βεβαια απο λιγα που εχω διαβασει θα ηθελα να εχει αερα απο κατω και να στηνεται και με μονη και με διπλη...παιζει καποιος ? Οσο αφορα το οικονομικο ενταξει μεχρι 30 - 40 αντε 50 €.  Θα μου αρεσε η εστια απο GUS αλλα οικονομικα δεν με παιρνει

Διαβασα και τις παραπανω ιδεες απο fasttech..αλλα πιστευω οτι η κινεζια ειναι "απροβλεπτη" γενικα και δεν εχω υπομονη

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #355 στις: Μαΐου 07, 2014, 21:31 »
Eτσι οπως τα λες , ο EVIVA μπορει να λειτουργησει και με κεραμικο και χωρις κεραμικο , χωρις συρμα non , αερα κατω απο την αντ/ση και εισοδο αερα απο τα πλαγια , αλλα ειναι στα 70 €


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #356 στις: Μαΐου 07, 2014, 21:45 »
Μπορείς να κοιτάξεις και κάτι σαν αυτόν
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1227&cat_name=%C1%F4%EC%EF%F0%EF%E9%E7%F4%DE%F2%20Immortalizer%20style

Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμος στο κατάστημα αλλά λογικά θα τον φέρουν.
Ο αέρας μπαίνει από τα πλάι αλλά έρχεται στην αντίσταση από κάτω. Η κεραμική βάση δεν έχει σχέση με τα κεραμικά του dripper που έχεις. Δεν περνάς τα φυτίλια σου από μέσα.
Είναι βέβαια κλώνος ακριβού RDA αλλά την κάνει μια χαρά την δουλειά του.
Στήνεται με ribbon πιο εύκολα αλλά δεν παίρνει διπλή αντίσταση. Εκτός αν έχει όρεξη για πειραματισμούς.  :tongue_smilie:

Επίσης δεν έχω καταφέρει να βρω πουθενά ανταλλακτική κεραμική βάση. Γι αυτό θέλει μεγάλη προσοχή μην σπάσει!

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #357 στις: Μαΐου 07, 2014, 22:00 »
Δεν ηξερα οτι ο Εβιβα στηνεται και χωρις κεραμικο αλλα στα 70 ανεβαινει αρκετα απο το Budget που λεω να σπρωξω οσο για τον immortalizer φιλε metmat ειναι κλωνος και αρκετα τσιμπημενος για dripping πιστευω, θα προτιμουσα κατι σε Igo - L που κοστιζει και τα μισα

Επειδη δεν γνωριζω ποιος πιστευεται ειναι ο καλυτερος dripping atomizer  ασχετως τιμης (???)
γιατι βλεπω οι περισσοτεροι υποστηριζουν οτι το κεραμικο κανει την διαφορα , αλλα εγω δεν τα παω καλα γιαυτο ρωταω

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #358 στις: Μαΐου 07, 2014, 22:25 »
O Igo-L είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατος για την τιμή του.
Τον immortalizer στον είπα όχι λόγω του κεραμικού (δεν θέλει έτσι κι αλλιώς σύρματα nrn) αλλά επειδή φέρνει τον αέρα στην αντίσταση από κάτω όπως είπες ότι θέλεις, ενώ ο Igo-L τον φέρνει από το πλάι.
Πάντως τον Igo-L θεωρώ ότι μπορείς να τον πάρεις άφοβα καθώς είναι εξαιρετικά απλός και εύκολος στο στήσιμό του και έχει πολύ καλή απόδοση. Δεν θα χρειαστεί να ξοδέψεις και πολλά!

Τώρα για το ερώτημα ποιος είναι ο καλύτερος RDA, δεν νομίζω ότι υπάρχει απάντηση. Είναι τι αρέσει στον καθένα. Επίσης το να πούμε ότι ένας RDA των 100 ευρώ είναι καλύτερος από έναν των 10 ευρώ νομίζω ότι είανι αυτονόητο.
Αλλά γενικά αυτό είναι άλλο θέμα που ξεφεύγει από το περιεχόμενο και τον σκοπό αυτού του νήματος.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #359 στις: Μαΐου 07, 2014, 23:10 »
Σχετικο μπορει να ειναι για το ποιον ατμοποιητη  πιστευει ο καθενας οτι ειναι καλυτερος αλλα ετσι μπορεις να βγαλεις μερικα συμπερασματα..
Για τον καθενα μπορει να ειναι και αλλος ντριπινκ γουστα ειναι αυτα αλλα αν 10 λενε τον Α αλλοι 7 τον Β και κανενας τον Γ τοτε μειωνεις τα ρισκα να παρεις κανα τενεκε που μπορει σαν αρχαριος να επιλεξεις αν δεν ακουσεις γνωμες και τι πιστευουν οι παλιοτεροι σαν καλυτερο.. ;) Αυτο εννουσα
Και παλι δεν συμφωνω για την τιμη γιατι σχετικο ειναι και το θεμα τιμης..

Γιατι για εμενα ο IGO - L μπορει να ειναι καλυτερος πχ απο τον Dripper για πολλους και διαφορους λογους και ας ειναι κατα πολυ φθηνοτερος
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12