vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, th3ofilos, FaniFox, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #315 στις: Μαρτίου 20, 2014, 19:51 »
Eυχαριστώ αλλά να φανταστώ κάτω από 50€ δε παίζει να βρω ελλάδα. Από fasttech κάτι δοκιμασμένο ?




Aπο FT το παιζεις κορωνα-γραμματα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 20, 2014, 19:57 »
Αν ειναι φιλε μου να δωσεις 50€ για ενα κλωνο που μπορει να βγει και προβληματικος,
κανε την υποχωρηση και δωσε τα 75€ τον αυθεντικο kayfun lite plus.
Δε θα σε απογοητευσει (υπαρχουν πολλοι ευχαριστημενοι κατοχοι στο φορουμ που μπορουν να το επιβεβαιωσουν)
και μιας που τον εχουν επισημα και ελληνικα καταστηματα σε 1 μερα θα ειναι σπιτι σου και δε θα περιμενεις ενα μηνα απο Κινα.
Τωρα αν η τιμη του ειναι deal-breaker, κοιτα για τον κλωνο aqua απο fasttech, αυτον με τα κοκκινα orings, ειναι αρκετα καλος.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #317 στις: Μαρτίου 20, 2014, 20:17 »
Από μεταφορά


Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πάρω έναν Dripper. Θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος και γενικά είμαι σκράπας. Οπότε θέλω να είναι φτηνός, σχετικά εύκολος και μικρός σε μέγεθος (διάμετρο) ώστε να ταιριάζει με τη Spinner μου. Beauty Ring έχω οπότε δεν είναι θέμα το 510. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Ευχαριστώ πολύ






Αν θελεις κατι που να ειναι με Ego λες και κατασκευαστηκε για τετοιου ειδους μπαταριες........


Diver V2 + Grail


Το θεμα με το non συρμα ειναι λυμενο , αφου πουλανε και ετοιμες αντ/σεις.



Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #318 στις: Μαρτίου 20, 2014, 21:50 »
Η γνωμη μου ειναι οτι οταν βαζεις ετοιμες αντιστασεις σε επισκευασιμο αναιρεις κατ'ευθειαν το 50% της ομορφιας του επισκευασιμου.
Παιρνεις επισκευασιμο που μπορεις να φτιαξεις φυτιλοαντισταση η' μενεις σε εργοστασιακο που εχουν εξελιχθει πολυ πια !!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #319 στις: Μαρτίου 21, 2014, 04:18 »
Παιρνεις επι/μο , παιρνεις και ετοιμες αντ/σεις για να εχεις να ατμισεις μεχρι να μαθεις να κανεις μόνος σου.


Δεν ειναι και κατι δυσκολο.  Εδω φτασαμε στο φεγγαρι , σε ενωση συρματων θα κολλησουμε ;;;;


Και δεν ειναι αναγκη να εχεις τσαφ ή οτιδιποτε αλλο........ Υπαρχουν τοσα και τοσα βιντεο για στρηψιμο , γινονται σε ολη την Ελλαδα συναντισεις ατμιστων που μπορει καποιος να εχει βοηθεια απο παιδια που ξερουν πως να το κανουν , υπαρχουν τα π.μ. , τα νηματα κλπ. κλπ. κλπ.


Το οτι ειναι παιχνιδακι με το τσαφ ......... ναι ειναι.  Μπορεις ομως και με τα χερακια σου να κανεις ό,τι μα ό,τι αντ/ση θελεις.




Απο την αλλη υπαρχουν και τα μαγαζια που πουλανε τους ατμ/τες , ειδικα στην Αθηνα , που τα παιδια εκει μπορουν να βοηθησουν και με το παραπανω.




Και 'γω οταν πηρα τον Diver , δεν ηξερα να κανω αντ/σεις με non.
Ηθελα ομως να μαθω και εμαθα .    Αν θελεις να το κανεις , θα το κανεις , αν δεν θελεις....δεκα μερες κοσκινιζεις....... :laugh1:


Ο  Diver παρολο που θελει συρμα non , δεν με δυσκολεψε ποτε και πουθενα.  Οσες φορες ειχα κακο αποτελεσμα , ηταν γιατι εγω εκανα λαθος  και ηταν και λαθαρα μαλιστα.
Με μικρα λαθακια , συγχωρει και εχεις καλο αποτελεσμα ακομα κι αν η αντ/ση δεν ειναι σωστη.




Για 'μενα ειναι  ενας ατμ/της που με εκανε να μην κοιταω/ζηλευω τιποτα αλλο σε ατμ/τη με φιτιλι ή σε dripping.   
Σαν dripping βεβαια ειναι μικρη η ποσοτιτα που μπορεις να εχεις  ( για καποιον που ειναι πανω απο 10 -12 ml την ημερα ), αλλα η αποδωση που εχει ειναι αν οχι η κορυφαια , απο τις κορυφαιες.......


Σε EGO απλα ειναι τελειος , αφου ειναι τετοια η κατασκευη του που μπορει να δουλεψει ακομα κι αν η μπαταρια ειναι.......... --'' νεκρη ''--


Απλα υπεροχος..................

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:17 »
Γεια χαρά !  :bye: :bye:
Συγνώμη για την ηλίθια ερώτηση  :idiot1: αλλα είμαι Νέοπας
Συχνα πυκνα αλλαζω υγρά και θέλω να τα δοκιμάζω λίγο πρώτα.Υπάρχει κάποιος ''ειδικός ατμοποιητής'' να δέχεται ελάχιστο υγρό ?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:20 »
παρε ντριπερ ...............


http://www.fasttech.com/search?dripping

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:24 »
βασικά όσοι είναι για ντρίπινγκ αλλά για δοκιμές μπορείς σε οποιονδήποτε ατμο να στάξεις λίγο απευθείας στην αντίσταση και να πάρεις μερικές τζούρες χωρίς να γεμίζεις το τανκακι

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:25 »
Κοιταξε αυτον κι αυτον.
Ειναι ατμοποιητες με χωρητικοτητα μολις λιγες σταγονες.
Με το που τελειωσουν, καθαρισε η γευση και εισαι ετοιμος για να δοκιμασεις την επομενη.
Δεν ειναι επισκευασιμοι, αλλα ειναι αυτο που ψαχνεις. Ενας τετοιος ατμοποιητης μπορει να σου κρατησει πολλους μηνες.
Αν τωρα θες αποκλειστικα επισκευασιμο, θα σε κατατοπισουν οι υπολοιποι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2014, 14:34 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:25 »
βασικά όσοι είναι για ντρίπινγκ αλλά για δοκιμές μπορείς σε οποιονδήποτε ατμο να στάξεις λίγο απευθείας στην αντίσταση και να πάρεις μερικές τζούρες χωρίς να γεμίζεις το τανκακι

εχω τον Diver V2 το έκανα λίγο αυτο που λές είπα μήπως υπάρχει κάποιος ''ειδικός''

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:29 »
Ρωτάς σε νήμα επισκευάσιμων ατμοποιητών
Ο Diver - Dripper είναι επισκευάσιμοι με καλή ποιότητα για dripping και όχι μόνο  :)

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:40 »
Ρωτάς σε νήμα επισκευάσιμων ατμοποιητών
Ο Diver - Dripper είναι επισκευάσιμοι με καλή ποιότητα για dripping και όχι μόνο  :)

το ξέρω οτι ρωτάω σε νήμα επισκευάσιμων ατμοποιητών γιατι ήδη έχω τον Diver V2 απλά δεν θέλω να τον βγάζω κάθε πέντε λεπτά και να δοκιμάζω αλλο υγρό τον έχω συνέχεια σε τανκ.και αν υπάρχει κάποιος άλλος που κάνει μόνο για δοκιμή θέλω πάλι επισκεύασιμο η στην τελική ξαναπέρνω τον Diver V2 για δοκιμές αν κάνει Δεν ξέρω ειμαι Νέος . δοκίμασα να βάλω λίγες σταγόνες στην αντίσταση αλλα πρέπει να κλέινω απο πλάϊ της τρύπες για να μην πέρνω αεράτες τζούρες κλπ

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:41 »
Για να μην περιμενεις και απο Κινες, παρε αυτον, http://www.atmistique.gr/en/new-products?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=653&category_id=105 μπαινει και σε ego και δεν πιανει πολυ χωρο πουθενα.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 29, 2014, 14:52 »
Και από Κίνα λόγω ποικιλίας και τιμής αν σε βολεύει κάποιος κοίτα τους παρακάτω:

Ατμοποιητές επισκευάσιμοι φιτιλάτοι για dripping

Dripper clone με 5 €
Immortalizer clone με 13 €
Nimbus- clone με 3.85 €
Trident by Grand Vapor- clone με 4.40 €
NIMBUS2- clone με 4.20 €
The Cyclone RBA by Vicius Ant- clone με 4.50 €
V10 Dripping Atomizer με 4.20 €
Trident 24K Gold με 12.30 €
IGO-W by UD με 3.70 €
IGO-L με 5.70 €
Μ6 Rbd με 4.80 €
Smoktech Scar με 6.70 €

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 29, 2014, 15:07 »
παρε ντριπερ ...............


http://www.fasttech.com/search?dripping

καλησπέρα.
υπάρχει σε κάποιο ελληνικό κατάστημα αυτός (phoenix); για να το παραγγείλω απο εκεί και να μη περιμένω κανα μήνα να έρθει.

edit: είδα και αυτόν που προτείνει ο Πολυκράτης. Σαν τον phoenix φαίνεται, οπότε άκυρη η ερώτησή μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12