vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
Parolos, dkostas, manoslykos, Tazz, zakyn8inos, th3ofilos, ΤΖΙΒΑΣ35

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:38 »
Αυτα που χρειαζεσαι για να δουλεψει αυτος ο ατμοποιητης ειναι 1) συρμα kanthal και 2) ενα κομματι mesh.
Απ οτι βλεπω η fabvape μαζι με τον ατμοποιητη παρεχει συρμα και mesh για 2-3 στησιματα.
Ολες τις πληροφοριες που θα χρειαστεις για το πως στηνεται ενα genesis ατμοποιητης
οπως και καποια κολπα για τον συγκεκριμενο επισκευασιμο θα τα βρεις εδω κι εδω.
Καλο ξεκινημα με τους genesis και καλα ατμισματα.  :)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 08, 2013, 18:27 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν συγκεκριμένο ατμοποιητή μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 18, 2013, 08:45 »
Πηρα απόφαση να αγορασω ατμο με κεραμικό μιας και ειναι απο τους λιγους που δεν εχω δοκιμάσει αλλα ολοι λενε τα καλλίτερα. Διαβαζοντας τα νηματα κατεληξα σε εναν απο SOKOLATAKI και  DRIPPER μιας και θέλω να ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ και ντριπινγκ . Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω ποιον απο τους 2. Δεν θελω πολυ ζεστο ατμο και πολυ αερατη τζουρα. Εσεις ποιον απο τους 2 θα μου προτείνατε

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 18, 2013, 09:15 »
Ο Dripper εχει σκετικα ζέστη τζούρα, οπότε μάλλον δε θα σε ικανοποιήσει.
Ο SM sokolataki βγαίνει σε έκδοση ice που παράγει πιο κρύο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 18, 2013, 10:28 »
Συμφωνώ ότι Ο ντριπερ έχει ζεστό ατμό. Όμως αλλάζει άρδην συμπεριφορά σε συνάρτηση με το ντριπ τίπ. Νόμιζα ότι δεν θα συνέβαινε αυτό με 1-2 εκατοστά διάφορα άλλα συμβαίνει. Στο νήμα του έχω βάλει φώτο όπου φαίνεται ένα μακρύ (αλλά λίγο άσχημο) επιστομιο από delrin που του έβαλα και μου φέρνει ακριβώς τον ατμό που θέλω. Και μου αρέσει ο δροσερός ατμός.

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 18, 2013, 14:08 »
Ευχαριστω και τους 2 . Θα παω το απογευμα και θα παρω τον dripper pro μιας και θα τον χρησιμοποιω σε μοντ και πιστευω οτι θα ταιριαζει καλλιτερα οπως λεει και ο leo . :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 09:27 »
Καλησπέρα μετά από ένα χρόνο αποχής στο ηλεκτρονικό άτιμο τσιγάρο ξαναδοκιμάζω.
Εχω πάρει το Provari με έναν KangerTech Protank II αλλά παρόλο ότι είμαι ευχαριστημένος δεν μου αρκεί.
Βλεπεται είμαι πρώην χρήστης του GGTS και του Οδυσέα που ακόμα τα έχω αλλά πάνε για πώληση μόλις μπορέσω να δω την κατηγορία, (δεν ξέρω τι έγινε και μηδενήστηκαν όλα τα μυνήματα μου πάλι από την αρχή)
Αυτό που θέλω να δοκιμάσω είναι το mesh και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα
1) AC9
2) Z-TAtty Pro


Τα θέλω να τα δοκιμάσω με τα κεραμικά mesh
Τι λέτε ρε παιδιά εσείς καθώς τώρα και 20 ημέρες έχω διαβάσει πάνω από 1000 σελίδες του foroum αυτού αλλά και εξωτερικού.
Είμαι νέoς σε αυτού του είδους τους ατμοποιητές


Ακόμα μου κάνει κλικ και ο RUSSIAN 91% αλλά νομίζω ότι είναι μόνο για φυτίλι δεν ξέρω για τις αποδόσεις του


Ευχαριστώ εκ των προτέρων :thumpup: :thumpup:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 10:41 »
Καλές επιλογές και ο Ac9 και ο Z-atty Pro.
Ο τελευταίος δείχνει σαν σύνολο πιο όμορφα επάνω στο proVari μιας και έχει και το δαχτυλίδι
-ποδιά- ενσωματωμένο στο σπείρωμα του να εφάπτεται στο proVari.
Είναι και οι 2 στα 22 mm και εξίσου μεγάλοι ατμοποιητές και αξιόπιστοι.
Το μόνο μείον είναι πως δεν παίρνουν U wick έχουν μόνο μια οπή για mesh.

Πέραν αυτών Ac9 & Z atty Pro θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά σε GkmF που είναι μεν 20 mm
αλλά αναμένεται εντός των ημερών σε 22 mm και μπορείς να τον βρεις http://innervape.com/

Ρίξε και μια ματιά εδώ να δεις τι άλλο μπορεί να σου κάνει
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18952.msg671243.html#msg671243
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2013, 15:12 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #233 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 23:40 »
Ο Οδυσσέας παραμένει ένα από τα δυνατά χαρτιά του ατμισματος.... .
λειτούργησε τον ξανά!!!!!(άσχετα με την αγορά καποιου αλλού)επίσης θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το μες με κάποιον πιο οικονομικό ατμοποιητη που αποδίδει παραπλήσια με τους κορυφαίους που αναφέρεις και αν σου κάνει πρόχωρας στα βαθιά...βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό αφού με έναν τοπ ατμοποιητη δεν χάνεις πολύ στην μεταπωληση.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 23:53 »
Οικονομικός κλώνος του AC9 είναι ο RSST. Πολύ έντιμη αγορά για τα λεφτά του και εύκολος στο στήσιμο ! Προσωπικά είμαι fan του.

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 00:13 »
δικια μου αποψη παντα... το φυτιλι με το mesh δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους!!! εχω ατμο με mesh και για βασικο την ιθακη, παλαιοτερα και οδυσσεα κτλ δεν εχω ασχοληθει και πολυ με mesh αλλα το λιγο που εχω ασχοληθει λεω φυτιλι και παλι φυτιλι!!!

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 09:53 »
Ε καλά αυτό είναι υποκειμενικό. Κι εγώ λέω mesh και πάλι mesh! Αν δεν δοκιμάσει κανείς μόνος του δεν μπορεί να καταλήξει.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 10:16 »
Αυτό που θέλω να δοκιμάσω είναι το mesh και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα
1) AC9
2) Z-TAtty Pro


Τα θέλω να τα δοκιμάσω με τα κεραμικά mesh
Τι λέτε ρε παιδιά εσείς καθώς τώρα και 20 ημέρες έχω διαβάσει πάνω από 1000 σελίδες του foroum αυτού αλλά και εξωτερικού.
Είμαι νέoς σε αυτού του είδους τους ατμοποιητές

Το μέλος ρωτάει ποιον να πάρει μεταξύ του AC9 & Z-Atty Pro και του λέμε: πάρε Οδυσσέα  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 10:18 »
Ο Οδυσσέας παραμένει ένα από τα δυνατά χαρτιά του ατμισματος.... .
λειτούργησε τον ξανά!!!!!(άσχετα με την αγορά καποιου αλλού)επίσης θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το μες με κάποιον πιο οικονομικό ατμοποιητη που αποδίδει παραπλήσια με τους κορυφαίους που αναφέρεις και αν σου κάνει πρόχωρας στα βαθιά...βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό αφού με έναν τοπ ατμοποιητη δεν χάνεις πολύ στην μεταπωληση.
ειναι ο αγαπημενος μου,πολυ καλη αποδοση και δενει αψογα σαν συνολο με το προβαρι που δουλευω οπως και με το vamo μου

Το μέλος ρωτάει ποιον να πάρει μεταξύ του AC9 & Z-Atty Pro και του λέμε: πάρε Οδυσσέα  :)) :))
καλα...ας παρει ιαττυ :))


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2013, 10:22 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 10:39 »
Εγω ρε παιδια που ψαχνω σα τρελος οδυσσεα και πηνελοπη, γιατι ετσι τουλαχιστον θα πρεπει να υπαρχουν στη συλλογη μου μιας και ειμαι νεος  ;D  και δε βρισκω, τι κριμα να μην υπαρχει stock, θα επρεπε πιστευω!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8489 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34138 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12