vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5040 στις: Δεκεμβρίου 18, 2022, 22:07 »
Που βρίσκουμε τον cabeo κλώνο;
Η aspire δεν είχε βγάλει σε συνεργασία με τους Γερμανούς δύο ατμοποιητές με την ίδια φιλοσοφία τροφοδοσίας; Δε μπορώ να θυμηθώ ποιοί ήταν..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5042 στις: Δεκεμβρίου 19, 2022, 00:43 »
Της Aspire ο ατμοποιητής σε συνεργασία με τους Steampipes είναι ο Kumo RDTA. Προσοχή: kumO, όχι kumA.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5043 στις: Ιανουαρίου 01, 2023, 14:27 »
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά ! Λέω να αγοράσω έναν νέο ατμό και είμαι μεταξύ skyline r και Kuma . Ο αέρας μου είναι μεταξύ 1.4 έως 1.6 και κυρίως με ενδιαφέρει η γεύση , η ποιότητα της τζουράς και το χτύπημα … οποία άποψη δεκτή !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5044 στις: Ιανουαρίου 01, 2023, 15:32 »
Καλή χρονιά!!! Τον kuma που τον πήρα πρόσφατα και δοκίμασα όλες τις καμπάνες, η κωνική έχει καλή γεύση σε γλυκά και ημικαπνικά υγρά, η καμπάνα με τα 2 σκαλοπατάκια έχει δυνατότερο χτύπημα και η άλλη είναι καλή στα καπνικά υγρά. Από αέρα έχει μέχρι 1.4 πινάκια αλλά παίρνει 2 και πιστεύω θα σε καλύψει. Τώρα τον skyline R δεν τον ξέρω και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά τον έχουν άλλοι εδώ και νομίζω έχουν και τους 2 ώστε να σου πούνε παραπάνω πράγματα από εμένα.
Γενικά όμως με τον kuma είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γεύση και χτύπημα και αίσθηση τζούρας.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5045 στις: Ιανουαρίου 01, 2023, 18:00 »
Πολύ δύσκολος γρίφος, όταν μιλάμε για 2 κορυφαίους ατμοποιητές. Εγώ προσωπικά έβαλα σαν κριτήριο την τιμή αγοράς τους ως γνήσιων, αν & όποτε ο μεν Skyline R βγει σε κλήρωση στο Facebook group του ή ο Kuma κυκλοφορήσει νέα παρτίδα. Η τιμή του πρώτου ήταν €230 με ένα αεροπινάκι ή μέχρι & σχεδόν €300 αν τα αγόραζα όλα. Από την άλλη ο Kuma στα €160-180 κόστιζε από €100 έως & τα μισά χρήματα λιγότερο.Σίγουρα είναι κομμάτια που & τα δύο άξιζαν να έχουν την θέση τους στο ατμιστικό μου οπλοστάσιο.
Με δεδομένο λοιπόν, ότι ανήκω στην οικονομική κάστα της ατμιστικής πλέμπας (& άρα μόνο κλώνους βλέπω) τους έχω αγοράσει & τους δυό τους στην συνολική τιμή των €68 (+τα μεταφορικά).

*** Βοήθησα καθόλου ή μπέρδεψα παραπάνω;  :bye:

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5046 στις: Ιανουαρίου 01, 2023, 19:24 »
Ως λάτρης του Flash , έχω 2 γνήσιους κ ένα κλώνο στην κατοχή μου . Λατρεύω την τζούρα του το χτύπημα του αλλά κ την γεύση του . Βάζοντας όμως ένα Castle Long στον φλας με την νέα καμπάνα κατάλαβα ότι μου λείπει κάτι στην γεύση …. Όποτε λέω μήπως το βρω στους 2 που προανέφερα . Σε μεταχειρισμένους τους βρίσκω από 160 έως 180 τον Skyline και από 100-120 τον Kuma . Δεδομένα θα αποχωριστω τον ένα από τους 2 γνήσιους φλας κ τείνω προς τον Sky . Είχα τον πρώτο σε κλώνο , αλλά τότε ο αέρας μου ήταν στα πολύ πιο σφιχτά ( το 1.2 ήταν το πιο ανοιχτό που μπορούσα ) δεν μου έκανε . Τώρα πια νομίζω ότι ο αέρας του είναι ιδανικός για μένα . Σπάνια κάνω αυστηρα καπνικά υγρά πια όποτε άλλος ένας λόγος που με τραβάει προς τον Sky !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5047 στις: Ιανουαρίου 01, 2023, 19:40 »
Ναι, η αλήθεια κατά την γνώμη μου είναι ότι ο kuma είναι πιο πολύ για net υγρά ή τουλάχιστον για καπνικά και ημικαπνικά κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5048 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 10:56 »
Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά,
Είμαι μέλος αρκετά χρόνια στο forum και παρακολουθώ αρκετά συχνά και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ με τις επιλογές σχετικά με το ατμισμα.
Έχω στην κατοχή μου από τότε που ξεκίνησα με τους επισκευάσιμους τους hastur mtl mini, berseker 1.5 mini, gate rta και aromamizer classic mtl. Τους 2 πρώτους τους χρησιμοποίησα για λίγο, μετά αρκετό καιρό τον gate και από τότε που κυκλοφόρισε, τον aromamizer ο οποίος με ικανοποιεί απόλυτα σε γεύση και τζούρα αλλά άρχισε να με κουράζει καθώς με λίγο λιγότερο βαμβάκι έχει συνέχεια πλημμύρες (πρέπει να το πετύχεις ακριβώς).
Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιον high-end mtl ατμοποιητή με βασικά στοιχεία τη γεύση (κάνω αρκετά υγρά με γεύσεις φρούτων και λίγα gourmet) και ευκολία στο στήσιμο (να συγχωρεί μικρά λάθη στο βαμβάκι πχ.) και στην αναπλήρωση εώς 120-130 ευρώ.Έχω δει πληροφορίες και σκέφτομαι για tripod 2, sputnik, diplomat rta και arcana 22 (όλοι σχετικά καινούργιοι εκτός του sputnik) αλλά θα με ενδιέφερε και οποισδήποτε άλλος έχετε να προτείνετε μέχρι αυτό το ποσό. Μου άρεσε πολύ και ο millenium με αυτά που διάβασα εδώ αλλά ξεφεύγει σε τιμή ο γνήσιος.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5049 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 12:09 »
Αυτό ακριβώς με κούρασε και εμένα στον aromamizer

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5050 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 14:38 »
Με 120 ευρώ πάνω κάτω, παίρνεις 3 κλώνους από αυτούς που προανέφερες και βγαίνεις κι από το δίλημμα!

Έχω δει όλους όσους αναφέρεις και τελικά κατέληξα σε κλώνο kuma και δεν το μετανιώνω. Η επόμενη αγορά μου θα είναι ο millennium, κλώνος φυσικά, αν μέχρι τότε δεν μου κάνει κλικ κάτι άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2023, 14:49 από kostas... »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5051 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 15:11 »
Εγώ θα πω πως υπάρχουν κ τα μεταχειρισμένα … Βρίσκεις διαμαντακια σε πολύ καλές τιμές !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5052 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 16:06 »
Με 120 ευρώ πάνω κάτω, παίρνεις 3 κλώνους από αυτούς που προανέφερες και βγαίνεις κι από το δίλημμα!

Έχω δει όλους όσους αναφέρεις και τελικά κατέληξα σε κλώνο kuma και δεν το μετανιώνω. Η επόμενη αγορά μου θα είναι ο millennium, κλώνος φυσικά, αν μέχρι τότε δεν μου κάνει κλικ κάτι άλλο.


Καλησπέρα,
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σκεφτόμουν γνήσιο για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα που πιθανόν να έχουν οι κλώνοι. Δηλαδή να πάρω έναν μία φορά και να ησυχάσω. Αλλά πέρα από αυτό ευχαριστώ για την πρόταση για τον Kuma (θα τον τσεκάρω) και γενικά θα τοδω και με τους κλώνους. Ο Kuma από γεύση και ευκολία πως σου φαίνεται;


Εγώ θα πω πως υπάρχουν κ τα μεταχειρισμένα … Βρίσκεις διαμαντακια σε πολύ καλές τιμές !


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στις αγγελίες αλλά δεν το αποκλείω για μεταχειρισμένο εννοείται!


Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5053 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 16:11 »
Υπάρχουν κ τα διαφορά γκρουπ στο φου μπου . Επίσης δες ποιος σε ενδιαφέρει περισσότερο από αυτούς που ανέφερες ( εξαίρεση ο Arcana ) παρτον σε κλώνο , κ αν δεις ότι σου κάνει το ψάχνεις κ για γνήσιο !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5054 στις: Ιανουαρίου 02, 2023, 17:38 »
...Σκεφτόμουν γνήσιο για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα που πιθανόν να έχουν οι κλώνοι. Δηλαδή να πάρω έναν μία φορά και να ησυχάσω....

Αυτό λύνεται πανεύκολα με 4 τρόπους:

1) Να επισκεφθείς τα αντίστοιχα νήματα εδώ στο φόρουμ & να διαβάσεις εντυπώσεις,

2) Να διαβάσεις τις κριτικές που έχουν γραφτεί στο site του κινεζομάγαζου κάτω από το προϊόν που σε ενδιαφέρει (αν θες να ψωνίσεις από εκεί). Βεβαιωμένο προσωπικά ότι δεν λογοκρίνονται,

3) Να ψάξεις για τα αντίστοιχα βιντεάκια των κλώνων που σε ενδιαφέρουν στο youtube. Υπάρχουν μπόλικα & ακόμα & αν είναι σε γλώσσα που δεν καταλαβαίνεις, η μετάφραση λειτουργεί σχετικά καλά,

4) Αυτό το έχεις κάνει ήδη. Ρωτώντας πας στην πόλη. Είτε εδώ μέσα, είτε αλλού.   :)

*** Με τον Arcana μου έξυσες πληγή. Τον περιμένω (μαζί & τον Arise 22), αλλά τα τμήματα κλωνοποιήσεων πρέπει να να έχουν βάλει σε αυστηρή καραντίνα & δεν βλέπω ακόμη φως.... :NevraKlama:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12