vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, kyrgiannis, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος brainshaker

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4725 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 10:38 »
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Ψάχνω να αγοράσω έναν επισκευάσιμο dual coil ατμοποιητή το πολύ μέχρι 28mm ιδανικά το 26 θα ηταν το καλύτερο. Για να σας κατατοπίσω εδώ και 3 χρόνια παίζω με aromamizer plus συνήθως παίζω με coils 0.08 με 0.12 από 80 -120 w. Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα ενδιφέρον φαίνεται ο Dovpo Blotto και ο Oumier Bulk. Ψάχνω καλή γεύση και ντουμάνι. Έδώ και 3 χρόνια δεν έχω βρει κάτι καλύτερο από τον aromamizer plus και θα ήθελα κατι καινούριο, οπότε ψάχνω για προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4726 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 23:23 »
Από τον Blotto δεν θα απογοητευτείς, αλλά έχει λιγότερο αέρα από τον Aromizer, τουλάχιστον τον Supreme, που είχα και εγώ.
Άλλος ένας που πήρα τώρα τελευταία και μου άρεσε αρκετά, έχει περισσότερο αέρα από Blotto, πολύ ωραία γεύση και αυτός, αλλά λίγο μπελαλίδικο στήσιμο, είναι ο Rebirth.
Στην βάση τους, είναι 25αρηδες και οι δύο που σου είπα, απλά ο Blotto, φαρδαίνει λίγο πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4727 στις: Ιανουαρίου 15, 2021, 09:21 »
Τον blotto δεν στον προτείνω, όχι γιατί δεν είναι γευστικός ατμοποιητής, αν διαβάσεις στο νήμα του θα καταλάβεις
http://vaping.gr/index.php/topic,47774.msg1468736.html#msg1468736  &  http://vaping.gr/index.php/topic,47774.msg1473992.html#msg1473992

Αεράτο διπλής στα στάνταρ που έθεσες έχω τον kylin V2. Πιο γευστικός , πιο αεράτος απ' τον blotto.
Έχουν αναφερθεί δυσκολίες στο βαμβάκωμά του (διαρροές). Στην αρχή κι εμένα με ζόρισε, το βρήκα στην πορεία και πλέον μου είναι απόλυτα στεγνός. Η γεύση του είναι top κι ο αέρας του όπως μ' αρέσει(ξεκάθαρα dl).
Τον rebirth rta που προτείνει ο φίλος πιο πάνω δεν τον έχω. Έχω τον dripper τον rebirth  και είναι πάρα πολύ καλός. Αν κι ο rta είναι τόσο καλός όσο ο rda σίγουρα αξίζει να ρίξεις κι εκεί μια ματιά.








                                                                                        

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4728 στις: Ιανουαρίου 15, 2021, 17:06 »
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Ψάχνω να αγοράσω έναν επισκευάσιμο dual coil ατμοποιητή το πολύ μέχρι 28mm ιδανικά το 26 θα ηταν το καλύτερο. Για να σας κατατοπίσω εδώ και 3 χρόνια παίζω με aromamizer plus συνήθως παίζω με coils 0.08 με 0.12 από 80 -120 w. Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα ενδιφέρον φαίνεται ο Dovpo Blotto και ο Oumier Bulk. Ψάχνω καλή γεύση και ντουμάνι. Έδώ και 3 χρόνια δεν έχω βρει κάτι καλύτερο από τον aromamizer plus και θα ήθελα κατι καινούριο, οπότε ψάχνω για προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κοίταξε λίγο και mesh RTA. Έχει καλές επιλογές που νομίζω θα σε ικανοποίησουν. Δεν έχουν ιδιαίτερες δυσκολίες στο στήσιμο και αποδίδουν καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος brainshaker

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4729 στις: Ιανουαρίου 15, 2021, 17:30 »
Ας ξεκινήσω στις απαντήσεις από πάνω προς τα κάτω. θα ρίξω μια ματιά στον rebirth δεν έτυχε να τον ξανακούσω. Και επίσης θα κοιτάξω και για τον kylin για κάποιο λόγο δεν είχα καλές εντυπώσεις από φυμες περισσότερο αλλά θα κοιτάξω και αυτόν. Από βαμβακωμα δεν το φοβάμαι είχα για 2 χρονια advken manta και δεν μου έσταζε επειδή το πέτυχα κάποια στιγμή. Από mesh έχω τον profile unity σπίτι ζήτημα να τον χρησιμοποίησα για 1 μήνα διοτι απο ότι έχω καταλάβει οπότε κάνω με μονή αντίσταση η mesh δεν με καλύπτει η νικοτίνη η 6αρα και δεν θέλω να ανέβω. Για τον Zeus X? ή τον dead rabbit v2 έχουμε άποψη? 

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4730 στις: Ιανουαρίου 15, 2021, 18:24 »
Τσεκαρε και QP DESIGN αν σου κάνει κάποιος rta,violator, juggernaut, fatality παίζουν δυνατά στην κατηγορία τους.

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4731 στις: Ιανουαρίου 16, 2021, 04:13 »
Εγω σου προτεινω την Brunhilde αερατη και σουπερ κατασκευη 

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4732 στις: Φεβρουαρίου 10, 2021, 08:15 »
Καλημέρα! Ψάχνω για αεράτο ατμοποιητή μονής αντίστασης. Για να σας κατατοπίσω λίγο, ο αγαπημένος μου ατμοποιητής είναι ο GeekVape Zeus (μη επισκευάσιμος) που ατμίζω στη μέση του airflow και με ικανοποιεί απόλυτα σε γεύση αλλά κυρίως σε αίσθηση τζούρας. Συνεπώς ψάχνω κάποιον που να πλησιάζει σε αυτόν. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4733 στις: Φεβρουαρίου 10, 2021, 09:08 »
zeus,intake,,destiny,druga,δες review να δεις χαρακτηριστικα και τι κανει στο στυλ σου περισσοτερο

Αποσυνδεδεμένος KORG N364

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4734 στις: Φεβρουαρίου 10, 2021, 17:00 »
Kαλησπερα.Εχω τον zeus x από τότε που βγήκε.Ευκολο στήσιμο κ πολύ καλή γεύση ιδίως στα γλυκα-φρουτα.Θα σου πρότεινα κ τον intake dual που τον στήνω με μόνη κ έχει ωραία γεύση κυρίως στα κανονικά υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Vaporizer

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4735 στις: Μαρτίου 02, 2021, 15:42 »
Καλησπέρα παιδιά! Βοήθεια παρακαλώ!..
Ψάχνω επισκευάσιμο RTA με:

- μονές αντιστάσεις
- πνευμονικό
- όχι πολύ ντουμάνι (σεβασμός στους δίπλα)
- top/side refill

(Κατά προτίμηση όχι mesh, και με εύκολο στήσιμο.. μέχρι τώρα τη βγάζω με Ares 1, σταθερά όλες οι τρύπες ανοιχτές και μόνο πνευμονικές τζούρες.. ο πρώτος μου ατμοποιητής)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4736 στις: Μαρτίου 02, 2021, 16:28 »
Καλησπερα σε ολους!

Με ενδιαφερει να παρω εναν σφιχτο mtl με ωραια τζουρα σε νορμαλ budget και οχι κλωναρι. Δεν με νοιαζει η γευση κανω σκετη βαση πλεον... Μονο το χτυπημα...
Εχω καταληξει glaz και bishop... Ποιον απο τους δυο προτεινετε?

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4737 στις: Μαρτίου 02, 2021, 17:16 »
Καλησπέρα παιδιά! Βοήθεια παρακαλώ!..
Ψάχνω επισκευάσιμο RTA με:

- μονές αντιστάσεις
- πνευμονικό
- όχι πολύ ντουμάνι (σεβασμός στους δίπλα)
- top/side refill

(Κατά προτίμηση όχι mesh, και με εύκολο στήσιμο.. μέχρι τώρα τη βγάζω με Ares 1, σταθερά όλες οι τρύπες ανοιχτές και μόνο πνευμονικές τζούρες.. ο πρώτος μου ατμοποιητής)

Leto rta  , πνευμονικός , μονή αντίσταση και πολύ καλή γεύση .

https://vaping.gr/index.php/topic,37680.0.html

https://vapexperts.gr/atmopoiites/leto-rta-24mm-by-titanide-black-detail




Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4738 στις: Μαρτίου 02, 2021, 17:41 »
[member=21538]Vaporizer[/member]

Να προτείνω τον druga rta από augvape
Μονή αντίσταση, εύκολο στήσιμο στο σύρμα (είτε δεξιόστροφα είτε αριστερόστροφα στριμμένο το coil), εύκολο βαμβάκωμα, σφικτός σχετικά πνευμονικός αλλά σε σχέση με τον ares πολύ πιο αεράτος φυσικά.
Γενικά οι πνευμονικοί δεν μένουν απαρατήρητοι σε θέμα όγκου ατμού αλλά και ο druga δεν είναι για κανένα διαγωνισμό σύννεφου και πολλά watt.

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4739 στις: Μαρτίου 02, 2021, 18:17 »


Καλησπερα σε ολους!

Με ενδιαφερει να παρω εναν σφιχτο mtl με ωραια τζουρα σε νορμαλ budget και οχι κλωναρι. Δεν με νοιαζει η γευση κανω σκετη βαση πλεον... Μονο το χτυπημα...
Εχω καταληξει glaz και bishop... Ποιον απο τους δυο προτεινετε?

Επειδή το είπες ξεκάθαρα ότι θες σφιχτό mtl, η επιλογή του bishop είναι μονόδρομος χωρίς να έχω δοκιμάσει το glaz. Με τον bishop έχω βάλει πόλους high end στην άκρη, και είναι σχετικά δικαιολογημένο το hype που έχει παρει.

Τι μέτρο σύγκρισης έχεις για σφιχτό mtl;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12