vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4665 στις: Ιουνίου 03, 2020, 19:33 »
...βγάζουν όμως (οι περισσότεροι) & μία nano έκδοση, έτσι για να ρεφάρουν. ;D

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4666 στις: Ιουνίου 03, 2020, 21:49 »
Οι περισσότεροι τανκάτοι της προκοπής έχουνε ένα ανάστημα(προσδίδει κύρος).
Με τους ψηλούς δεν τα πάω καλά. Είμαι 2.02 και δεν μου αρέσει να ξεχωρίζω. Ο hussar βλέπω έχει και κοντό. Σε αυτά μεγάλα μήκη θα «αναγκαστώ» να πάρω άλλο μοντ 😛

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4667 στις: Ιουνίου 21, 2020, 12:50 »
Help!
Μου έκλεψαν το τσαντάκι μου με τα πάντα όλα..... Μέσα είχα το dani mini με τον cloud 3 😪
Επειδή σχεδόν 3 χρόνια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τις εξελίξεις και τις νέες κυκλοφορίες, αφού ήμουν ευχαριστημένος με το set up μου, δεν ξέρω τι αξιόλογο παίζει για να επιλέξω..... για να μην ξανά κολλήσω στο τσιγάρο.
400€ δεν παίζει να δώσω τώρα με την μία για σετ...... με τους κλώνους μου doggy, lite plus & hussar δεν θέλω να ασχοληθώ, γιατί σε όλους ή κάποια διαρροή θα παίζει ή κάτι δεν θα μου κάθεται καλά.
Οπότε σκέφτομαι να πάω πάλι σε κάποιον ελληνικό γνήσιο για να έχω και την άμεση υποστήριξη αφού χρόνος για πειράματα λόγω δουλειάς δεν υπάρχει. 
Άρα θέλω έναν ατμο όσο το δυνατόν απροβληματιστο, χωρίς διαρροές με εύκολο γέμισμα και στήσιμο,και πιο σφιχτό από αυτόν που είχα, με καλή γεύση για all Day use, αφού είμαι στον δρόμο από το πρωί μέχρι το βράδυ.
Διάβασα πολύ καλά λόγια για τον εβίβα 2 και θα περάσω να τον δω από κοντά. 
Τι άλλες επιλογές έχουμε; 
Σε πρώτη φάση ο ατμο και μετά σε άλλο νήμα θα ψάξω για μοντ..... 
Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί........ η στέρηση μεγαλώνει! 

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4668 στις: Ιουνίου 21, 2020, 13:17 »
Υπάρχει ο DRAM III, ο Tripod από Atmizoo που θα ξανακυκλοφορησει τέλος του μήνα, η σειρά phenomenon από gus, αλλά θεωρώ ότι ο eviva 2 θα καλύψει τα περισσότερα θέλω σου συγκριτικά με τους άλλους rta και επιπλέον έχει την καλύτερη τιμή από όλους τους ελληνικούς ατμοποιητες. Και φυσικά άμεση υποστήριξη από το Atmistique.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4669 στις: Ιουνίου 22, 2020, 20:30 »
Eviva και ξερό ψωμί! Διαθέσιμος, καλή τιμή, εύκολος, χωρίς διαρροές, λίγα εξαρτήματα, υποστήριξη (τεχνική και ψυχολογική).

Αποσυνδεδεμένος Τονι Μοντανα

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Ονειρο μου να δω την Λιανα Κανελλη να ατμιζει!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4670 στις: Ιουνίου 22, 2020, 20:57 »
Και απο εμενα eviva φιλε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4671 στις: Ιουνίου 22, 2020, 22:51 »
Ευχαριστώ για την πρόταση, πέρασα σήμερα από τα παιδιά και τον τσίμπησα!
Ακόμα δεν έχω φτάσει σπίτι για να τον στήσω και το πρωί θα φύγω πάλι νωρίς και θέλω να τον έχω μαζί μου.
Μου είπαν να δοκιμάσω με 40αρι κανθαλ 5 σπείρες ανοιχτές με το 2αρι πιν, μπόλικο βαμβάκι και στήσιμο S.
Επειδή ήμουν βιαστικός δεν είχα χρόνο για να μου κάνουν ένα στήσιμο εκεί και να το δω, παίζει καμιά φώτο για το S, για να μην ψάχνω βραδιάτικα; 😎

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4672 στις: Ιουνίου 22, 2020, 23:00 »
Δεν το προτείνω, απλά δείχνω το βαμβάκι. Κατεβαίνει, στρίβει στο αυλάκι προς την απέναντι βίδα και καλύπτει όλη την βάση. Το ίδιο και από την άλλη. Συμβουλή: πίεσε λίγο το βαμβάκι στην περιφέρεια.


Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4673 στις: Ιουλίου 20, 2020, 16:50 »
Καλησπέρα παιδιά, τώρα ατμίζω τον Ναυτίλο 2, στη πιο ανοιχτή-αεράτη του τζούρα.

Θέλω να πάω στους επισκευάσιμους, αλλα σίγουρα θέλω να έχω μια πολύ καλή γεύση και ενα σχετικά εύκολο στήσιμο.

Έχω διαβάσει για τον Siren 2, τον νέο της MD, τον Ares κλπ κλπ.

Τα υγρά που κάνω είναι όλα καπνικά-ήμικαπνικά τύπου RY4 ή Goofy's. 

Παλαιότερα είχα ξαναδοκιμασει τον avocado απο επισκευάσιμους αλλα για κάποιον λόγο δεν με κράτησε καθόλου.

Ποιόν ατμοποιητή προτείνετε σε τιμή περίπου 30€ και πολύ δυνατή γεύση? (δεν με ενδιαφέρει αν θα ειναι νέας κυκλοφορίας ή παλαιότερο μοντέλο).

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4674 στις: Ιουλίου 20, 2020, 17:15 »
Pioneer ίσως ο καλύτερος τσιγαρίσιος rta στην κατηγορία του χαμηλού μπάτζετ. Εναλλακτικά Purity plus. Αν δε θες να ανέβεις πάνω από 30€ δες για True mtl rta, Fresia rta.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4675 στις: Ιουλίου 20, 2020, 17:23 »
Precisio, αν ανέβεις λίγο παραπάνω στα χρήματα. Εύκολο στήσιμο, πολύ καλή γεύση , και σίγουρα θα βρεις τον αέρα που σ' αρέσει .
Και για τον Ares2 έχουν ακουστεί καλά λόγια.
*Ξέχνα τον siren.

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4676 στις: Αυγούστου 01, 2020, 01:22 »
Γεια χαρα σε ολους...θα ηθελα τη γνωμη σας...
Κατα βαση ειμαι MTL ατμιστης αλλά που και που απολαμβανω και καμια αερατη πνευμονικη τζουρα... ;D ;D ;D
Λεω να τσιμπησω εναν ατμοποιητη  ετσι πιο αερατο που λεμε.
Καθως δεν προκειται να κυκλοφορω εξω (εχω τον MTL  μου γι αυτο) και να ντουμανιαζω το συμπαν θα τον χρησιμοποιω μονο στο σπιτι...

Να παρω RDA?

Να παρω subohm tank?

Να παρω RTA?
Βλεπω πολλοι προτεινετε τον INTAKE.
Αν παρω τον DUAL θα μπορω να τον στησω και με μονη αντισταση αν θελω?

Καθε άλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2020, 01:55 από kalafan »

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4677 στις: Αυγούστου 01, 2020, 02:02 »
Εχω και τις δύο εκδόσεις του intake. Πιο συχνά χρησιμοποιώ αυτόν με την μόνη αντίσταση.
Προφανώς ο dual έχει περισσότερο ντουμάνι αλλά με κόστος (κατανάλωση σε υγρό και μπαταρία αλλά και λίγο πιο ιδιαίτερο στήσιμο για να "ανάβουν" ομοιόμορφα οι αντιστάσεις). Σε γεύση, αν κάνεις ένα καλό στήσιμο τον μονό, δεν θα δεις καμιά θεαματική διαφορά σε σχέση με τον dual.
Τον dual εγώ τον βγάζω, συνήθως, από το ντουλάπι το βράδυ όταν κοιμηθούν τα παιδιά και σε δέκα λεπτά το δωμάτιο γίνεται Λονδίνο Νοέμβριο μήνα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4678 στις: Αυγούστου 08, 2020, 20:47 »
Οποιος ατμιζει σφιχτη πνευμονικη μεχρι και ανετη και προτιμα μονης αντιστασης προτεινω τον juggernknot mini.Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και χτυπημα ανελεητο.Δυσκολο να μην κατεβασεις watt με αυτον

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4679 στις: Αυγούστου 18, 2020, 18:15 »
Φίλε @kalafan και εγώ καθαρά mtl κάνω, αλλά αν θέλεις ένα με μόνη αντίσταση αερατο με πολύ καλή γευση και εύκολο στήσιμο θα σου πρότεινα και τον taifun gt4s αν και δεν ξέρω πιο είναι το budget σου

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8465 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10409 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12