vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, takoulas, Jorge, camber, giorgos1999

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4545 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 08:36 »
Αν και δεν τους έχω δοκιμάσει όλους όσους αναφερατε , τον gtr δεν τον αφήνω από το χέρι μου. Σκεφτόμουνα να τον πάρω και γνήσιο αλλά με αυτά που είπες λέω να κάνω λίγη οικονομία ...αν δεν ασχοληθείς και ιδιαίτερα με το άνοιξε κλείσε των υγρών για μένα η ιδανική mtl τζούρα. Καλός και hype και κουκλί ο precisio αλλά gtr δεν είναι..Και για να μη νομίζετε τον sky μου δεν τον αλλάζω με κανέναν ,μην τα ισοπεδώνουμε όλα πχια...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4546 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 10:13 »
Κάπου εκεί έχω κολλήσει και εγώ σε σχέση με τον ΑΜΜΙΤ. Σωστός και ο GATE αλλά που θα βρούμε BATCH 2 δεν μας το είπε ο καρχαρίας.
Σε κινεζομάγαζα και σε δικά μας που φέρνουν κατευθείαν απο εκεί(συνήθως αυτά που έχουν και κλώνους ;) )

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4547 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 10:50 »

Μπιλ, θα σου έλεγα να πάρεις έναν κλώνο-GTR.. έπεσε ένας sxk στα χέρια μου προ ολίγων ημερών. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να τον αφήσω για οποιονδήποτε άλλον τώρα που έχω μαζέψει τόσα Steampunk (και παλαιότερης σειράς ) στο σπίτι. Ο άτιμος αποδίδει σούπερ.

Δεν θα το πιστέψεις αλλά το έχω το κλωνάρι της SXK και φυσικά συμφωνώ απόλυτα σε όλα ειδικά στα ΝΕΤ που τον χρησιμοποιώ είναι κορυφή, αλλά να εφόσον μετά από τόσα χρόνια κατέληξα σχεδόν αποκλειστικά σε MTL, έλεγα να κοιτάξω και κάτι εξτρά  :))

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4548 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 10:57 »




Λεπτά συρματάκια, χαμηλά watts και δώστου πόνο. Δεν του ταιριάζουν τα χοντρά κατ' εμέ, πλημμυρίζει σχετικά εύκολα το βαμβάκι από την υγρασία της καμπάνας. Είναι και μικρή η διάμετρος της καμινάδας και του drip tip.. ;)


Όταν λες λεπτά συρματάκια τι εννοείς?
Γιατί το 35 άρι το θεωρώ χοντρό και άλλος ψιλό
Ασ πούμε μιλάς για 0,32-0,28?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4549 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 11:00 »
Εγώ να σε ρωτήσω κάτι:
Όλοι αυτοί οι ατμοποιητές που αναφέρεις που υπερτερούν έναντι ενός Eviva V2 ή ενός Hussar ή ενός IOU-R που υποθέτω ότι θεωρείς παλιούς??

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4550 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 11:20 »
Δεν υπερτερούν σε τίποτα, αλλά όπως ανέφερα έψαχνα κάτι εξτρά σε καινούργιες εκδόσεις (άς το πούμε έτσι).

Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4551 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 15:25 »
θέλω έναν επισκευασιμο ατμοποιητή, με δεξαμενή τουλάχιστον 4ml, πνευμονικό, και να είναι μονής αντίστασης (ή διπλής - δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο).
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον:

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4552 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 20:16 »
Καλησπέρα,
Εγώ βρήκα την Ιθάκη μου με τον beserker mtl 1,5.
Έχει όλο το πακέτο.
Σφιχτοτζουρικος ακόμα και για γυμναστική μαγουλων.

Πολύ καλή γεύση (για τα δικά μου γούστα) ακόμα και με μονοκλωνα συρματακια, θεοστεγνος και πραγματικά αθόρυβη τζούρα.

Πολύ εύκολο ντεκ και απλή λειτουργία. Ούτε άνοιξε κλείσε υγρά, top filling.
Η απλότητα στο μεγαλείο της.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4553 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 20:23 »
θέλω έναν επισκευασιμο ατμοποιητή, με δεξαμενή τουλάχιστον 4ml, πνευμονικό, και να είναι μονής αντίστασης (ή διπλής - δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο).
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον:


https://www.exlvape.gr/shop/expert-zone/rta-expert-zone/reload-vapor-usa-reload-rta/

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4554 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 22:59 »
Για να κινηθεί λίγο ακόμη το νήμα...... :thumpup:

Ψάχνω λοιπόν για έναν όσο το δυνατόν καθαρόαιμο MTL ατμοποιητή, εξαιρούνται οι παλιοί καλοί MTL (κάτι καινούργιο δηλαδή). Έχω κάποιους στο πίσω μέρος του μυαλού μου μετά από έρευνα, όπως:
AMMIT MTL
PRECISIO
EXPROMIZER V4
RELOAD MTL
BERSERKER MTL
Επειδή εδώ στην επαρχία είναι λίγο έως πολύ δύσκολο να δοκιμαστούν, η γνώμη σας μετράει.
Σήμερα πήρα τον Glaz mini, μετά από 3 γεμίσματα μπορώ να πω ότι πιο σμουθ τζούρα δεν έχω πάρει. Είναι καθαρός mtl άτμο χωρίς διαρροές και ωραία γεύση. Υπόψην έχω Skyline, Hussar, Doggystyle,IOU-R, Kayfun v5 mini, θα έλεγα  ότι είναι ένα κλικ παραπάνω σε γεύση, σμουθ τζούρα και χτύπημα , μόνο το Fodi δεν μπορεί να βάλει κάτω σε χτύπημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2019, 23:06 από jimyst »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4555 στις: Νοεμβρίου 01, 2019, 23:22 »
Όταν λες λεπτά συρματάκια τι εννοείς?
Γιατί το 35 άρι το θεωρώ χοντρό και άλλος ψιλό
Ασ πούμε μιλάς για 0,32-0,28?

Λέγοντας "λεπτά" εννοώ τα νούμερα που είπες κι εσύ με όριο -για εμένα πάντα- τα 0.35 (27ga ) αν και το τελευταίο μπορεί εύκολα σχετικά να τον "μπουχτίσει" στο υγρό με λίγο αυξημένα τα watts (άνω των 16 στο περίπου ).

Επουδενί σύρματα τύπου "fused Clapton mtl" και λοιπά αν και θα είμαι ειλικρινής, δεν έχω πειραματιστεί πολύ μαζί του (έξτρα βαμβάκι προς αποφυγή του φαινομένου ας πούμε ) ώστε να δω αν θα καταφέρει να ανταπεξέλθει. Μέχρι σήμερα με το 0.35 (27ga ) κατάφερα να τον κάνω να αποδώσει σωστά, το 0.40 (26ga ) απέτυχε παταγωδώς.

Δεν μιλάω για ακραίες καταστάσεις, συνήθως 5 σπείρες σε 2.5mm πυρήνα ενώ έχω δοκιμάσει και στα 2mm (μια χαρά κι εκεί ;) ).

Τώρα τον έχω με 0.32 (28ga ) kanthal, 2.5mm και 5 σπείρες, πασάς!

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4556 στις: Νοεμβρίου 02, 2019, 00:42 »
Για να κινηθεί λίγο ακόμη το νήμα...... :thumpup:

Ψάχνω λοιπόν για έναν όσο το δυνατόν καθαρόαιμο MTL ατμοποιητή, εξαιρούνται οι παλιοί καλοί MTL (κάτι καινούργιο δηλαδή). Έχω κάποιους στο πίσω μέρος του μυαλού μου μετά από έρευνα, όπως:
AMMIT MTL
PRECISIO
EXPROMIZER V4
RELOAD MTL
BERSERKER MTL
Επειδή εδώ στην επαρχία είναι λίγο έως πολύ δύσκολο να δοκιμαστούν, η γνώμη σας μετράει.
  Εχω αποψη για ολους.  Reload και v4 πολυ καλοι,διαλεξε μεταξυ των 2. Precisio πιο κατω,οι αλλοι δυο ξεπερασμενοι.
 Δεν και τον εξαιρετικο Gate

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4557 στις: Νοεμβρίου 23, 2019, 22:38 »
Υπάρχει RTA που να πλησιάζει τον Hadaly σε αέρα και γεύση; Μια χαρά μ' έχει βολέψει, αλλά βαρέθηκα να στάζω και δεν έχω διάθεση να μπλέξω με squonk.
Τον παίζω τέρμα ανοιχτό με 4-5 σπειρες MTL fused Ni80 ή σκέτο SS 26ga, στα 18-25 Watt. Δεν έχω προβλημα να ανέβω σε παραπάνω αέρα, πιο χοντρά σύρματα και watt (30-35), αλλά μην το σκισουμε κιόλας.
Intake; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4558 στις: Νοεμβρίου 23, 2019, 23:22 »
Intake & gear είναι πολύ καλοί σε γεύση και ευκολία. Ο αέρας νομίζω στον gear είναι λίγο παραπάνω αλλά εμένα τουλάχιστον δεν με έχει χαλάσει.

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4559 στις: Νοεμβρίου 24, 2019, 02:16 »
Σήμερα πήρα τον Glaz mini, μετά από 3 γεμίσματα μπορώ να πω ότι πιο σμουθ τζούρα δεν έχω πάρει. Είναι καθαρός mtl άτμο χωρίς διαρροές και ωραία γεύση. Υπόψην έχω Skyline, Hussar, Doggystyle,IOU-R, Kayfun v5 mini, θα έλεγα  ότι είναι ένα κλικ παραπάνω σε γεύση, σμουθ τζούρα και χτύπημα , μόνο το Fodi δεν μπορεί να βάλει κάτω σε χτύπημα.
Όσους αναφέρεις τους έχεις γνήσιους ή κλώνους?  Γιατί αν είναι γνήσιοι τότε να τον δω πιο στενά τον glaz από θέμα γευσης...
Επίσης από αέρα στα ανοιχτά του με ποιον μοιάζει? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12