vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4455 στις: Ιουλίου 16, 2019, 12:28 »
Tι ακριβώς θες να μάθεις; :confused1:
Yπάρχουν κάποιοι ατμοποιητές που έχουν αρκετά δυνατό throwhit(αίσθηση χτυπήματος στον λαιμό,ξύσιμο που λένε μερικοί).
Βάζεις δηλαδή για παράδειγμα ένα υγρό με 6άρα νικοτίνη και στο άτμισμα του το αποδίδει λες και έχει περισσότερη...

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4456 στις: Ιουλίου 16, 2019, 12:42 »
Έτσι χωρίς να το πολυσκεφτείς, για πες κανα-δυο τέτοιους. Αν βρω κάποιον που να του βάζεις 3άρα και να το νιώθεις σαν περισσότερη θα με ενδιέφερε  :D

(και μην τολμήσει κανείς να γράψει τίποτα αστεία για κανέλες ε!)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4457 στις: Ιουλίου 16, 2019, 12:50 »
.... "be cool & calm man .. not confused" .....

... μια επιβεβαίωση ότι κατάλαβα αυτό που γράφεις .... δηλαδή :

  • ότι αναφέρεσαι στον DRAM II ....
  • τον τοποθετείς ως κορυφαίο στο "χτύπημα", συγκρίνοντας τον με tilemaho armed & Galix V3 ....
.... αν είναι έτσι, O.K .... είναι η πρώτη φορά που το διαβάζω για τον DRAM II στο forum και μάλιστα από εμπειρη πηγή ....

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2019, 13:02 από spijipa »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4458 στις: Ιουλίου 16, 2019, 13:11 »
Οι 3 πρώτοι που μου έρχονται στο μυαλό είναι...
1)Τηλέμαχοι  (Armed και v2 kυρίως)
2)Erlkonigin (όλοι τους)
3)Calix (v3 κυρίως)

Απο Κίνα berseker 1.5 θα έλεγα απο τους τωρινούς και fodi F2 rdta απο λίγο παλιότερους

[member=22410]spijipa[/member] ναι ρε συ για τον DRAM II λέμε.
Είπα οτι το δυνατό του σημείο είναι το χτύπημα ,ναι.Είναι σχεδόν ίδιως ατμιστικά και κατασκευαστικά με τον calix v3 οπότε οτι ισχύει για τον έναν ,ισχύει και για τον άλλο γι αυτό δεν έχεις δει και πολλές αναφορές σχετικά με αυτόν φαντάζομαι.
Τον είχα για πολύ καιρό,τίμιος άτμο για καπνικά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2019, 14:01 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4459 στις: Ιουλίου 21, 2019, 20:44 »
Καλησπερα. Εχω τον Intake και θελω να παρω ενα δευτερο παρομοιας φιλοσοφιας με διπλη αντισταση.
Ειμαι μεταξυ Zeus X RTA και Dead Rabbit RTA. Ειναι κανεις που εχει δοκιμασει και τους 2 ή καποιον
απ αυτους να προτεινει πως παιζουν, αν εχουν ευκολο στησημο, αν χωρανε χοντρα συρματα, 
αν ειναι γευσατοι και γενικα αν ειναι ευχαριστημενοι απο τη χρηση τους;

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4460 στις: Ιουλίου 22, 2019, 13:18 »
.....ναι ρε συ για τον DRAM II λέμε.
Είπα οτι το δυνατό του σημείο είναι το χτύπημα ,ναι ..........

.... επειδή ξέρω ότι έχεις δοκιμάσει και τον Spica pro, τον αυθεντικό ...... μπορείς σε παρακαλώ να μας αναφέρεις, σύμφωνα με την εμπειρία σου, ποιός έχει καλύτερο/πιο δυνατό "χτύπημα",
μεταξύ του Dram II & Spica pro ....??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2019, 13:46 από spijipa »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4461 στις: Ιουλίου 22, 2019, 14:14 »
Σίγουρα και ο spica pro έχει το χτυπηματάκι του αλλά δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου ατμοποιητή για να μπορώ να σου πω με σιγουριά.Για να κάνεις μια τέτοια σύγκριση πρέπει να τους έχεις και τους 2 δίπλα δίπλα με στήσιμο που γνωρίζεις,ίδιο υγρό και να παίξεις με τον αέρα τους.

Ο spica pro είναι μια πολύ καλή κατασκευή κατ εμέ(με διπλάσια σχεδόν τιμή),άψογο ατμιστικό αποτέλεσμα και πολλές επιλογές αλλά δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά, ούτε το enginering ,ούτε η μη διάθεση ανταλλακτικών στο λανσάρισμα του οπότε έμεινα στις δοκιμές απο άλλους κατόχους .

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4462 στις: Ιουλίου 27, 2019, 12:00 »
Καλημέρα, ψάχνω εναλλακτικό ατμοποιητή που να παίρνει κεφαλές επισκευάσιμες clr. O tron s δεν κυκλοφορεί δυστυχώς, οι οne mega δεν με ενθουσίασαν...έχω ήδη δύο. Υπάρχει κάποιος άλλος? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα.
Δεκτός και να αγοράσω από μέλος εδώ τον tron αν είναι σφραγισμένος στο κουτί του.
Αν όμως υπάρχει κάποιος άλλος θα προτιμούσα να τον δοκιμάσω.
Ευχαριστώ!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4463 στις: Αυγούστου 06, 2019, 23:18 »
Για τον Tripod της atmizoo τι γνώμη έχετε? Διαβάζω καλά σχόλια γενικά. Ευχαριστώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4464 στις: Αυγούστου 12, 2019, 21:01 »
Μετά από πολύχρονη συνύπαρξη με τον cloud one v1 κλώνο,ψάχνομαι για νέο επισκευάσιμο

Τον cloud δεν θα τον άλλαζα εύκολα γιατί έχει την τέλεια τζούρα για τα γούστα μου,αλλά με κούρασαν κάποια πραγματάκια μαζί του και μετά από τόσα χρόνια θέλω κάτι διαφορετικό
Καταρχάς έχει αρκετά στριμόκωλο ντέκ και το βαμβάκωμα είναι μπελάς,δεν ήταν λίγες οι φορές που μετά από γρήγορο στήσιμο έπαιρνε η καμπάνα το βαμβάκι και έτρωγε τα υγρά το μόντ.Ένα άλλο είναι οτι δεν έχεις πολλές επιλογές για στησίματα,δεν μπορείς να παίξεις με πολύ χοντρά σύρματα ή σε πιο υψηλά watt.Πρίν λίγες μέρες έσπασε και το τελευταίο διάφανο τανκάκι που είχα στοκάρει και αφού δεν το βρήκα διαθέσιμο,βρήκα αφορμή να τον αποχωριστώ ως κύριο ατμοποιητή

Τα χαρακτηριστικά που ψάχνω είναι τα εξής:
Γεύση: δεν δίνω πολύ βάση μιας και μιξάρω πλέον ένα καπνικό με 1-2 φρούτα σε πολύ χαμηλή αραίωση ίσα που να μην ατμίζω σκέτη βάση
Χτύπημα: κάνω 6άρα νικοτίνη,θεμιτό να έχει χτυπηματάκι αλλά δεν είναι και από τα κύριες προτεραιότητές μου
Τζούρα: αυτή η smooth βελούδινη τζούρα του cloud,με αρκετή παραγωγή ατμού,με έχει σημαδέψει :tongue_smilie:,δεν ξέρω αν υπάρχει και σε άλλους ατμοποιητές αλλά ήταν ο κύριος λόγος που δεν τον άλλαξα τόσα χρόνια
Ρύθμιση αέρα: το ιδανικό που παίζω συνήθως είναι ο cloud με ανοιγμένο τον αέρα μέχρι τη μέση,εκεί τον είχα πάντα(βγαίνει περίπου στο 1 χιλιοστό αν δεν κάνω λάθος)
Στήσιμο: εδώ θα ήθελα να υπάρχει μια ευελιξία να δοκιμάσω και πιο χοντρά σύρματα με υψηλότερα watt,δεν μου αρέσουν οι πνευμονικές αλλά σε κάποιες περιπτώσεις θα ήθελα μια αεράτη τσιγαρίσια ή σφιχτή πνευμονική αίσθηση για στησίματα που απαιτούν περισσότερο αέρα

Διάβασα αρκετά και κατέληξα στον Gate ΜΤL ή τον Hastur MTL με μια προτίμηση στον πρώτο γιατί ο Hastur μου μοιάζει μπελαλίδικος με τα πινάκια και βαριέμαι να στήνω/ξεστήνω στην αρχή μέχρι να καταλήξω τι pin θέλει το κάθε στήσιμο

Τι γνώμη έχετε όσοι έχετε δοκιμάσει τον Gate;Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
Χρηματικό ταβάνι είναι τα ~40 ευρώ με αγορά από ελληνικό κατάστημα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2019, 21:07 από Dumaneiros »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4465 στις: Αυγούστου 14, 2019, 17:02 »
Για τον Tripod της atmizoo τι γνώμη έχετε? Διαβάζω καλά σχόλια γενικά. Ευχαριστώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τον έχω εδώ και δυο μέρες από το batch 2 σε φινίρισμα ice matte που τα σπάει. Έχω κάνει μόνο ένα στήσιμο με PC coils MTL Ni80 Clapton.

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και πανεύκολο στήσιμο. Το deck του με τα αυλάκια θυμίζει Spica και έχει και τα βοηθήματα για το coiling rod, οπότε αυτό τον καθιστά εξαιρετικό ακόμα και για αρχάριο.

Τον δουλεύω με το 1.2mm pin και η τζούρα του είναι απίστευτα smooth και αθόρυβη. Μου θυμίζει την απίστευτη τζούρα του cloud one v1. Η γεύση του είναι αξιοπρεπέστατη, αν και ακόμα είναι πολύ νωρίς για κρίσεις. Σίγουρα πάντως καλύτερη από Kayfun και Skyline στο MTL του (που αν δεν κάτσεις να ασχοληθείς με κούρεμα του βαμβακιού, να μετριάσεις την ποσότητά του, το πάχος του, κλπ, η γεύση πάει περίπατο).

Ένα ακόμα θετικό χαρακτηριστικό του είναι ότι deck και top cap βγαίνουν με push and pull και δεν χρειάζεται να ξεβιδωσεις τίποτα. Βέβαια την νύχτα, είναι λίγο δύσκολο να δεις τα markings αλλά μπορεί η όλη διαδικασία να γίνει με την αφή και μόνο. Συμπερασματικά, για κάποιον που αγχώνεται για τα 2ml χωρητικότητα, το πανεύκολο γέμισμα, σε συνδυασμό με τον σχεδιασμό του top cap που δεν αφήνει υπολείμματα υγρού πουθενά (άρα δεν χρειάζεται και χαρτοπετσέτες κλπ), κάνει τον προβληματισμό ανύπαρκτο.

Αρνητικά βρήκα δύο. Το ένα έχει να κάνει με το μέγεθος. Για 2ml χωρητικότητα, τον λες και ψηλό. Το δεύτερο έχει να κάνει με το drip tip, το οποίο είναι ακατάλληλο για MTL άτμισμα. Βέβαια το τελευταίο λύνεται με χρήση άλλου drip tip ή με αγορά του έξτρα MTL long drip tip της atmizoo.


Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4466 στις: Αυγούστου 14, 2019, 17:49 »
Καλησπέρα, συμφωνώ σε όλα, εγώ τον ατμιζω με το 1.8 pin. Τον έχω 3 ημέρες τώρα, 2ρο batch. Απίστευτα smooth τζούρα!

Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4467 στις: Αυγούστου 17, 2019, 11:03 »
Πήρα χθες τον precisio rta mtl από bd vape. Με έπιασε μια καταναλωτική κρίση κ πήγα για ψώνια. Χωρις να το ψάξω το θέμα, το αγόρασα αν κ φοβήθηκα που ειναι bottom airflow. Τελικά το απότελεσμα με δικαίωσε. Εύκολος στο στήσιμο, πολύ καλή γευση, χωρις διαρροές. Είναι κάτι που μπορείτε να το σκεφτείτε όσοι σκέφτεστε προς τα εκεί, Σε σχέση με τον ammit τον έχω ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο σε σημείο να σιχτιρίζω τον εαυτο μου που τον αγόρασα αν κ υποτίθεται πως ειναι high end ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4468 στις: Αυγούστου 17, 2019, 11:37 »
calix v4 ..gg ...αμα θες απλοτητα καυφουνα...

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4469 στις: Αυγούστου 17, 2019, 15:32 »
Ποιος είναι high end ατμοποιητής? Ο ammit της geekvape?? ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12