vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, dkostas, FaniFox, JohnDag, gama, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4185 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 21:29 »
EVIVA V2 και Άγιος ο Θεός...……………... :thumpup: :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4186 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 22:21 »


Τον skyline δεν τον βλέπουμε καν με τόσα χουσούρια που μπορεί να βγάλει ο κλώνος(πρόβλημα με το άνοιξε κλείσε στις καμπάνες,επιστροφές υγρών,δύσκολο λύσιμο-δέσιμο,ξεχειλωμένα orings κτλ)
Να προτείνεται safe γνήσιους ατμοποιητές καλύτερα και όχι κλώνους,ειδικά αν κάποιου είναι ο πρώτος.Ποτέ δεν ξέρεις τι θα βγάλει ένας κλώνος
748 εχω, κ ουτε ενας δεν εβγαλε ολα αυτα τα κουσουρια που λες.
τι στα διαλα? τοσο ευνοια εχω?
δεν προτεινω γνησιο, ειδικα για τον συγκεκριμενο γιατι ο κλωνος του παιζει αψογα (coper), κ φυσικα για τη διαφορα στην τιμη.
κατι ευκολο κ αξιοπιστο ζητησε ο φιλος... αυτον θεωρω ευκολο κ αξιοπιστο, αυτον προτεινα, κ αυτον θα συνεχισω να προτεινω, σε αναλογες ερωτησεις.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:19 από drum »

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4187 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 06:39 »
Καλησπέρα. Ψάχνω για rda όχι αερατο ,  με ενδιαφέρει η γεύση. Θα είναι ο πρώτος μου, δεν έχω ξανασχοληθει με το είδος. Είμαι του mtl στυλ ατμίσματος έως ελαφρά dtl (πολύ ελαφρά όμως). Από rta έχω hastur,  berserker,  doggy και Kayfun mini v3, για να πάρετε μια ιδέα του στυλ μου. Μοντακι έχω Pico κλασσικό 75αρι. Στησιματα κινούμαι μεταξύ 0.8ohm με 1.4ohm και watt μέχρι 20 περίπου.
Είμαι μεταξύ hadaly Sxk και ammit rda. Ποιόν συστήνεται από τους 2 αυτούς ή οποια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από τους 2 που γράφεις ο hadaly είναι τέλειος.
Θα σου προτείνω άλλους 2 μαζί με τον hadaly.
Skyfall και supersonic

AFK


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4188 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 09:14 »
748 εχω, κ ουτε ενας δεν εβγαλε ολα αυτα τα κουσουρια που λες.
τι στα διαλα? τοσο ευνοια εχω?
δεν προτεινω γνησιο, ειδικα για τον συγκεκριμενο γιατι ο κλωνος του παιζει αψογα (coper), κ φυσικα για τη διαφορα στην τιμη.
κατι ευκολο κ αξιοπιστο ζητησε ο φιλος... αυτον θεωρω ευκολο κ αξιοπιστο, αυτον προτεινα, κ αυτον θα συνεχισω να προτεινω, σε αναλογες ερωτησεις.  :)
Στα έμπειρα χέρια σου λογικά αυτα που λες και φυσικά για έναν προχωρημένο ατμιστή είναι αρκετά εύκολος ατμοποιητής.
Αλλά πίστεψε με έχω βαρεθεί να μοντάρω κλωνοskyline που όλο και κάτι διαφορετικό βγάζουν.
Δεν κάνει για πρώτος επισκευάσιμος για κανένα λόγο :nope:

Αποσυνδεδεμένος Ulaire

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4189 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 11:54 »
Καλησπέρα έχετε να μου προτείνετε κάποιον mtl rda με καλή γεύση... Αυτό που με νοιάζει είναι ο αέρας να είναι σφιχτός, να σας αναφέρω ότι στον hussar χρησιμοποιώ το 1,3 pin και στον hastur το 1,4 σε αυτόν τον αέρα θέλω να παίξω και στον rda!!!

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4190 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 11:56 »
Le Concorde SXK στην μία τρύπα

Αποσυνδεδεμένος Ulaire

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4191 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 11:56 »
Αυτόν σκεφτόμουν.και εγώ αλλά έχει τόσο σφιχτή τζούρα?

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4192 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 12:00 »
Πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσει. Παίρνει αέρα από την μία μπάντα μόνο από τρύπες του 1,8mm. Στην μία τρύπα που σου λέω είναι αρκετά σφιχτός.

Αποσυνδεδεμένος MariosGs

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4193 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 12:47 »
Χαίρεται,νέος λοιπόν και εγώ στην αναζήτηση επισκευάσιμου.
Ειμαι ανάμεσα σε kthulu hastur,wotofo serprent smm, και geek vape zeus(ή dual).
Έχω δει πολλά review για το καθένα αλλά θα ήθελα και πιο προσωπικές απόψεις από κατόχους

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4194 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 12:57 »
Hastur τιμιότατος και πολύ καλός σε όλα του που δίνει σφιχτή MTL μέχρι μέτρια DTL τζούρα
Serpent SMM καθαρός DTL πολύ καλός με μικρές ιδιαιτερότητες στα στησίματά του(τίποτα ιδιαίτερο)
Ζeus no leakproof DTL αλλά μέτριας απόδοσης γεύσης

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4195 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 13:01 »
Καλησπέρα έχετε να μου προτείνετε κάποιον mtl rda με καλή γεύση... Αυτό που με νοιάζει είναι ο αέρας να είναι σφιχτός, να σας αναφέρω ότι στον hussar χρησιμοποιώ το 1,3 pin και στον hastur το 1,4 σε αυτόν τον αέρα θέλω να παίξω και στον rda!!!

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ίσως ο Vapefly Galaxies MTL RDA σε φέρει πιο κοντά στον αέρα του 1.3 pin στον hussar, απ' ότι ο SXK le concorde. Αν προτιμήσεις τον le concorde, για να σφίξει η τζούρα, τοποθέτησε την αντίσταση κοντά στις τρύπες αέρα του ντεκ του και άφησε μακριές ουρές στο βαμβάκωμα για να καλύψεις με αυτές τον κενό χώρο του πηγαδιού του

Αποσυνδεδεμένος MariosGs

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4196 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 14:06 »
Οποτε μαλλον πάω σε hastour αφου ναι μεν μ ψιλοαρεσουν τα ντουμανακια αλλα κυριως θελω γευση.Παω  σε άλλο θέμα να ρωτήσω και για έναν prebuilt

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4197 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 15:13 »
Ειμαι ανάμεσα σε kthulu hastur,wotofo serprent smm, και geek vape zeus(ή dual).
 
ο Serpent SMM δίνει εξαιρετική γεύση, αλλά πολύ η διαρροή...
ίσως, βέβαια, να φταίνε κ τα στησίματά μου
 
ο zeus σε κάθε του εκδοχή, μέτριος όπως προείπε κ ο master πιο πάνω
 
 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4198 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 15:44 »
Το μυστικό στον SMM  είναι το βαμβάκωμα.Αρκετό στον πυρήνα και πολύ καλά αφρατεμένο στις άκρες.Το cotton bacon βοηθάει πολύ :yes:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4199 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 15:48 »
Δεν είναι διαρροή ακριβώς, είναι υγροποίηση υδρατμών που μένουν στο afc. 

Ότι βαμβάκωμα και να του κάνεις αυτό συνεχίζει. Μια μέση λύση είναι να αλλάξεις το κάτω oring του afc για να μην τα ρίχνει στην κάτω μεριά του τανκ τουλάχιστον και να μένει μέσα στο afc.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8342 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12